Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#121 2011-03-21 22:48:24

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

igo napisał:

Droga Damko_Pik, forum to też miejsce na takie pytania jak gabryty! Ja też nie wiedziałem o tej zmianie nicka do czasu prostego wyjaśnienia Evy i podania linka.

Po pierwsze igo:  w "Zasadach" forum (patrz zakładka na górnym pasku głównej strony forum) napisano: "Zanim o coś zapytasz, sprawdź czy w innym miejscu już nie ma odpowiedzi na ten temat".

Po drugie:  w pytaniu gabryty - "czy słuszne jest używanie inicjału, bo to się źle w Polsce kojarzy…?"  zawarta jest niemiła i niezupełnie niewinna sugestia/insynuacja.

Po trzecie:  tak jak napisała Eva Stets, wystarczyłoby już w pierwszym poście zadać proste pytanie - "co się stało z lubianym/ przez liczne posty/ użytkownikiem piotrek94b z ub. roku?"


Można było więc uniknąć tej niepotrzebnej dyskusji, której proponuję nie kontynuować.

Ostatnio edytowany przez Damka_Pik (2011-03-21 23:01:32)

Offline

 

#122 2011-03-22 20:25:53

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2487

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Dyskusja jest faktycznie niepotrzebnie rozpętana, ale ponieważ naruszono zasady forum, na jej koniec parę uwag administratora forum i koordynatora projektu:

1. Określanie Piotrka przez gabrytę 20 marca 2011 r. jako "nowego moderatora" jest dziwne, skoro pełni tę funcję, i to aktywnie i dobrze, od 3 grudnia 2010 r., o czym sam informował w tym wątku: http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … id=278&p=6

2. Na pytanie gabryty "Czy obecny Piotr J. to były użytkownik Piotrek B. z poprzednich lat?" Piotrek zgodnie z prawdą odpowiedział, że nie, bo faktycznie nigdy takiego nicka nie nosił, co każdy może sprawdzić (używał nicku piotrek94b).

3. Kolejne sformułowanie gabryty z tego samego postu: "Jeżeli tak, to czym podyktowana jest – jak się domyślam – zmiana inicjału nazwiska i czy słuszne jest używanie inicjału, bo to się źle w Polsce kojarzy…?" być może miało być dowcipne, ale nie jest. Pełnego imienia i nazwiska jako nicka na forum na ponad tysiąc dwieście zalogowanych na nim osób używa tylko kilkanaście, głównie moderatorów i członków prowadzącej projekt Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Piotr używa jako nicku swoje imię i inicjał nazwiska - to znacznie więcej niż nic nie mówiące nicki reszty forumowiczów (np. gabryta), do czego nikt nigdy nie miał pretensji. A przecież pseudonimy i ksywki - „ to się źle w Polsce kojarzy…" Idąc tropem takich insynuacji gabryty dochodzi się do takiego absurdu.

4. Insynucję gabryty z kolejnego postu "ja też nie będę komentować tego, kim był lub jest piotrek94b !?" trudno komentować, żeby nie użyć mocnych słów, ale wystarczy odwrócić i napisać: "ja też nie będę komentować tego, kim był lub jest gabryta !?" Ciekawe jak się Pan/Pani teraz czuje i czy nadal uważa, że to zdanie jest w porządku, a reakcje forumowiczów to "i tak z z igły zrobiono...". Ocenić to może też każdy z Forumowiczów, wstawiając w taki tekst gabryty swój nick. Przyjemnie?

5. Insynuacje gabryty szły dalej i znalazły swój finał w sformułowaniu kończącym wczorajszy post „– a tak zostaje jednak niesmak, po próbie zafałszowania moich przypuszczeń z 1 postu…“ Kolejne nieprawdziwe insynuacje. Co tu i kto próbował zafałszować? Wszystko zostało wyjaśnione, podano linki do informacji, które wcześniej były na forum, a nie chciało się Pani/Panu przeczytać zamiast wypisywać insynuacje i kłamstwa. Niesmak faktycznie zostaje – wobec takich Pani/Pana wpisów...

Więc proszę myśleć przed pisaniem postów (szczególnie takich jątrzących), poszukać czy na forum nie ma już na nie jasnych odpowiedzi (w tej sprawie były, przytoczono je niżej) i żadnych insynuacji na forum nie rzucać. Jak już napisała Damka_Pik, forum powstało i istnieje dla miłośników bocianów, ptaków i przyrody. A ja dodam, że nie dla wypisywania złośliwości i insynuacji wobec forumowiczów!

W dwóch ostatnich postach parokrotnie złamano zasady naszego forum, nie tylko w stosunku do Piotrka J., ale i innych osób odpowiadających gabrycie.

Zasady te są podane na http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/misc.php?action=rules
2) Nie używaj słów wulgarnych i obraźliwych
4) Posty odbiegające od tematu, wulgarne, obraźliwe lub wpisane w nieodpowiednich wątkach będą usuwane

Postu nie usuwamy, skoro na niego odpowiedziano. Ale kolejne łamanie tych zasad będzie skutkowało usunięciem autora takich wpisów z forum.

Paweł T. Dolata
adminstrator forum www.bocianyzprzygodzic.pun.pl
koordynator projektu Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków "Blisko bocianów" (piszę pełną nazwę, by nie było, że kryjemy się za inicjałami PwG lub OTOP, "bo to się źle w Polsce kojarzy…?" :-)

Offline

 

#123 2011-06-19 11:04:44

 Barbarka

Użytkownik

Skąd: Górny Śląsk - Opolszczyzna
Zarejestrowany: 2009-05-15
Posty: 1057

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

19.06.2011 r.

Witam Admintratorów forum i Forumowiczów.

Od dłuższego czasu doskwierają mi nachalne reklamy, wciskające się przy każdej, możliwej okazji w pole widzenia. Ja wiem, że forum jest finansowane między innymi przez reklamodawców! Ale czy naprawdę nie istnieje możliwość jakiegoś ograniczenia tej nachalności? Szczególnie doskwiera mi ona, gdy wprowadzam do postów zdjęcia, bo każda zmiana strony, to okazja do załadowania reklamy. Przyznam się, że wielokrotnie w wyniku złości, jaka ogarnia mnie, gdy obraz ucieka mi z pola widzenia bo "ładuje" się reklama, wielokrotnie straciłam rozpoczęty post, bo "paluszki były za szybkie"... Nie pomaga nawet ustawienie opcji internetowych na blokowanie wyskakujących okienek (co po zalogowaniu się, nie utrudnia edycji postów)...
Skutecznie zniechęca mnie to do uczestnictwa w tym forum. Tym skuteczniej, że zaczyna mi brakować czasu na odtwarzanie tego, co straciłam, a nie zawsze piszę tekst w edytorze (na wszelki wypadek!), bo zależy mi na czasie.

Przyznam się, że nie znoszę tej formy marketingu, która jest - najczęściej - zwykłym naciągactwem naiwnych.  Czy naprawdę nie można ograniczyć trochę tych reklam, na tym bocianim forum w Przygodzicach?

Pozdrawiam.

Offline

 

#124 2011-06-19 12:06:23

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4083
WWW

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Barbarka napisał:

19.06.2011 r.

Witam Admintratorów forum i Forumowiczów.

Od dłuższego czasu doskwierają mi nachalne reklamy, wciskające się przy każdej, możliwej okazji w pole widzenia. Ja wiem, że forum jest finansowane między innymi przez reklamodawców! Ale czy naprawdę nie istnieje możliwość jakiegoś ograniczenia tej nachalności? Szczególnie doskwiera mi ona, gdy wprowadzam do postów zdjęcia, bo każda zmiana strony, to okazja do załadowania reklamy. Przyznam się, że wielokrotnie w wyniku złości, jaka ogarnia mnie, gdy obraz ucieka mi z pola widzenia bo "ładuje" się reklama, wielokrotnie straciłam rozpoczęty post, bo "paluszki były za szybkie"... Nie pomaga nawet ustawienie opcji internetowych na blokowanie wyskakujących okienek (co po zalogowaniu się, nie utrudnia edycji postów)...
Skutecznie zniechęca mnie to do uczestnictwa w tym forum. Tym skuteczniej, że zaczyna mi brakować czasu na odtwarzanie tego, co straciłam, a nie zawsze piszę tekst w edytorze (na wszelki wypadek!), bo zależy mi na czasie.

Przyznam się, że nie znoszę tej formy marketingu, która jest - najczęściej - zwykłym naciągactwem naiwnych.  Czy naprawdę nie można ograniczyć trochę tych reklam, na tym bocianim forum w Przygodzicach?

Pozdrawiam.

Nie znam osoby, której nie drażniłaby nachalna reklama. Niestety, w tym przypadku nie mamy wpływu ani na jej formę, ani na ilość. Nasze forum działa w portalu pun.pl i to właśnie ta "nadrzędna instancja" o tym decyduje. Można zarejestrować się na tamtejszym forum http://www.pun.pl/forum.php i tam wysunąć sugestię odnośnie ograniczenia liczby reklam. Obawiam się jednak, że niewiele to pomoże . Serwis udostępnia nam miejsce na swych serwerach za darmo, a zysk czerpie z reklam.


* * *

Offline

 

#125 2011-07-12 11:27:32

 Piotr J.

Zbanowany

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 1813

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Piotr J. napisał:

Witam.
Tak jak Kamila, od piątku 03.12.2010. zostałem moderatorem forum. Poza tym został zmieniony mój nick z piotrek94b na Piotr J. Dziękuję Administratorom za zaufanie jakim mnie obdarzyli. Mam nadzieję, że podołam nowemu zadaniu, a współpraca ze wszystkimi będzie dobrze się układać.

pozdrawiam
Piotrek.

Właśnie w dniu dzisiejszym przestałem być moderatorem. Dziękuję za (nie) miłą współpracę.
Niestety, mogę być drugim , który zostanie zbanowany w ciągu dwóch dni za pisanie tego co się myśli. Wprawdzie nie pisałem tego na forum, tylko w mailach, starałem się wywołać jakąś dyskusję między Szanownym Gronem, lecz niestety nie spotkało się to z przychylnością, a wręcz z wrogością. Dłużej tego znosić i tolerować nie mogłem, dlatego kilkanaście dni temu złożyłem rezygnację z funkcji moderatora. Może to wina drogi mailowej, że tak wrogo odbierano moje maile?
Dziś, po mailach w sprawie obrączek zmieniono mój status. Tak jak napisał jeden z forumowiczów "kto nie jest z nami, ten jest przeciw nam". Nie są akceptowane przez zespół inne zdania i uwagi. Było miło i się skończyło. Pominę już fakt, że nawet nie stać Władz o poinformowaniu o zmianie statusu.
Dziękuję Forumowiczom, z którymi miałem kontakt, za miłe słowa podczas moderowania i życzę nadal miłych obserwacji.

Offline

 

#126 2011-07-12 20:47:13

Gosia 44

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-07
Posty: 142

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Szkoda, bo choć krótko jestem na forum, to zauważyłam, że wiele wartości wnosiłeś w to forum, bila po oczach Twoja pracowitość i taktowność. Zastanawiałam się już od kilku dni dość uporczywie, gdzie administratorzy znaleźli tak oddaną osobę, która tyle czasu poświęca na bezpłatne przecież zajęcie.

Ostatnio edytowany przez Gosia 44 (2011-07-12 20:49:27)

Offline

 

#127 2011-07-12 21:53:43

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2487

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Dla jasności Pani Gosiu - zajęcie administratorów też jest bezpłatne, w tym projekcie od wiosny 2006 roku, w PwG OTOP od roku 1992.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu „Blisko bocianów”
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Gosia 44 napisał:

Szkoda, bo choć krótko jestem na forum, to zauważyłam, że wiele wartości wnosiłeś w to forum, bila po oczach Twoja pracowitość i taktowność. Zastanawiałam się już od kilku dni dość uporczywie, gdzie administratorzy znaleźli tak oddaną osobę, która tyle czasu poświęca na bezpłatne przecież zajęcie.

Offline

 

#128 2011-07-12 22:03:46

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2487

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Dziękuję Piotrowi za poświęcony czas i kilkumiesięczną pracę na rzecz forum jako moderatora - sam mu tę funkcję zaproponowałem. Szkoda, że tak się to kończy.

Gwoli jednak sprostowania nieprawdy w poście Piotra - użytkownik fran60 nie został "zbanowany ...za pisanie tego co się myśli", ale za naruszenie punktu 4 zasad forum. Jego treść powinieneś Piotrze pamiętać, a jak nie to łatwo sobie przypomnisz, bo na górze tej strony jest mój post z 22 marca tego roku, gdy na jego podstawie broniłem Cię przed równie agresywnym i obraźliwym wpisem innego forumowicza – w tamtym przypadku ostrzeżenie wystarczyło, franowi60 nie.

Gwoli sprostowania tego, że "Dziś, po mailach w sprawie obrączek zmieniono mój status", to przecież decyzję w sprawie rezygnacji z funkcji moderatora podjąłeś kilkanaście dni wcześniej. Długo faktycznie do jej wykonania trwało, bo osoba zmieniająca status (nie ja, ja tylko przekazałem Twoją prośbę) miała inne zajęcia.

I jeszcze jeden cytat: "Pominę już fakt, że nawet nie stać Władz o poinformowaniu o zmianie statusu." Podjałeś samodzielnie decyzję, poprosiłeś nas o zmianę swego statusu, my ją wykonaliśmy - więc znałeś jej następstwa. Mieliśmy Cię informować o tym, co sam zdecydowałeś i nam oznajmiłeś?

Paweł T. Dolata
koordynator projektu „Blisko bocianów”
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Piotr J. napisał:

Piotr J. napisał:

Witam.
Tak jak Kamila, od piątku 03.12.2010. zostałem moderatorem forum. Poza tym został zmieniony mój nick z piotrek94b na Piotr J. Dziękuję Administratorom za zaufanie jakim mnie obdarzyli. Mam nadzieję, że podołam nowemu zadaniu, a współpraca ze wszystkimi będzie dobrze się układać.

pozdrawiam
Piotrek.

Właśnie w dniu dzisiejszym przestałem być moderatorem. Dziękuję za (nie) miłą współpracę.
Niestety, mogę być drugim , który zostanie zbanowany w ciągu dwóch dni za pisanie tego co się myśli. Wprawdzie nie pisałem tego na forum, tylko w mailach, starałem się wywołać jakąś dyskusję między Szanownym Gronem, lecz niestety nie spotkało się to z przychylnością, a wręcz z wrogością. Dłużej tego znosić i tolerować nie mogłem, dlatego kilkanaście dni temu złożyłem rezygnację z funkcji moderatora. Może to wina drogi mailowej, że tak wrogo odbierano moje maile?
Dziś, po mailach w sprawie obrączek zmieniono mój status. Tak jak napisał jeden z forumowiczów "kto nie jest z nami, ten jest przeciw nam". Nie są akceptowane przez zespół inne zdania i uwagi. Było miło i się skończyło. Pominę już fakt, że nawet nie stać Władz o poinformowaniu o zmianie statusu.
Dziękuję Forumowiczom, z którymi miałem kontakt, za miłe słowa podczas moderowania i życzę nadal miłych obserwacji.

Offline

 

#129 2011-07-12 22:11:39

 Piotr J.

Zbanowany

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 1813

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Paweł T. Dolata napisał:

Dziękuję Piotrowi za poświęcony czas i kilkumiesięczną pracę na rzecz forum jako moderatora - sam mu tę funkcję zaproponowałem. Szkoda, że tak się to kończy.

Gwoli jednak sprostowania nieprawdy w poście Piotra - użytkownik fran60 nie został "zbanowany ...za pisanie tego co się myśli", ale za naruszenie punktu 4 zasad forum. Jego treść powinieneś Piotrze pamiętać, a jak nie to łatwo sobie przypomnisz, bo na górze tej strony jest mój post z 22 marca tego roku, gdy na jego podstawie broniłem Cię przed równie agresywnym i obraźliwym wpisem innego forumowicza – w tamtym przypadju ostrzeżenie wystarczyło, franowi60 nie.

Gwoli sprostowania tego, że "Dziś, po mailach w sprawie obrączek zmieniono mój status", to przecież decyzję w sprawie rezygnacji z funkcji moderatora podjąłeś kilkanaście dni wcześniej. Długo faktycznie do jej wykonania trwało, bo osoba zmieniająca status (nie ja, ja tylko przekazałem Twoją prośbę) miała inne zajęcia.

Paweł T. Dolata
koordynator projektu „Blisko bocianów”
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Piotr J. napisał:

Piotr J. napisał:

Witam.
Tak jak Kamila, od piątku 03.12.2010. zostałem moderatorem forum. Poza tym został zmieniony mój nick z piotrek94b na Piotr J. Dziękuję Administratorom za zaufanie jakim mnie obdarzyli. Mam nadzieję, że podołam nowemu zadaniu, a współpraca ze wszystkimi będzie dobrze się układać.

pozdrawiam
Piotrek.

Właśnie w dniu dzisiejszym przestałem być moderatorem. Dziękuję za (nie) miłą współpracę.
Niestety, mogę być drugim , który zostanie zbanowany w ciągu dwóch dni za pisanie tego co się myśli. Wprawdzie nie pisałem tego na forum, tylko w mailach, starałem się wywołać jakąś dyskusję między Szanownym Gronem, lecz niestety nie spotkało się to z przychylnością, a wręcz z wrogością. Dłużej tego znosić i tolerować nie mogłem, dlatego kilkanaście dni temu złożyłem rezygnację z funkcji moderatora. Może to wina drogi mailowej, że tak wrogo odbierano moje maile?
Dziś, po mailach w sprawie obrączek zmieniono mój status. Tak jak napisał jeden z forumowiczów "kto nie jest z nami, ten jest przeciw nam". Nie są akceptowane przez zespół inne zdania i uwagi. Było miło i się skończyło. Pominę już fakt, że nawet nie stać Władz o poinformowaniu o zmianie statusu.
Dziękuję Forumowiczom, z którymi miałem kontakt, za miłe słowa podczas moderowania i życzę nadal miłych obserwacji.

Szkoda, że tak to się kończy? No nie wierzę. Ach, no szkoda. Tylko szkoda, że nie podasz przyczyn mojej rezygnacji, a tylko piszesz, "że złożyłem kilkanaście dni temu".

pzdr P.

Offline

 

#130 2011-07-12 23:13:15

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2487

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Ależ podałeś te powody Piotrze sam wyżej, każdy może przeczytać albo możesz sam siebie zacytować - w skrócie jesteś Jedynym Sprawiedliwym w straszliwej Gomorrze, którą jest projekt "Blisko bocianów" i to forum.

Fajnie, że choć boćki nam się w tym roku udały.

Paweł Dolata

Offline

 

#131 2011-07-13 04:49:15

 Piotr J.

Zbanowany

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 1813

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Paweł T. Dolata napisał:

Ależ podałeś te powody Piotrze sam wyżej, każdy może przeczytać albo możesz sam siebie zacytować - w skrócie jesteś Jedynym Sprawiedliwym w straszliwej Gomorrze, którą jest projekt "Blisko bocianów" i to forum.

Fajnie, że choć boćki nam się w tym roku udały.

Paweł Dolata

Przeceniasz mnie Pawle i troszkę przekręcasz fakty. Nigdy nic nie miałem do projektu "Blisko bocianów" i doskonale o tym wiesz. A jeśli uważasz że miałem to wskaż takie przykłady. Natomiast kilka uwag do działania forum miałem i o nich pisałem w mailach

No tak, patrz Pan, boćki się w tym roku udały, ale moderator nie bardzo, bo nie siedział cicho.

I może już skończmy tę wymianę, Ty i jeszcze ktoś uważacie, że robiłem "brudną robotę", ja uważam coś innego. Złożyłem rezygnację, bo się nie godziłem na pewne stwierdzenia pod moim adresem i tyle. Każdy pozostanie przy swoim. Zrezygnowałem, macie ciszę i spokój i powinniście być zadowoleni.

Miłego i spokojnego dalszego prowadzenia forum Wam życzę.

Offline

 

#132 2011-08-04 16:53:53

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Nie znam przyczyny, dla której pani Eva Stets przestała opiekowac się forum. ale prawdą jest, że forum w tym roku stało się jakieś "dziwne".  Praktycznie nie wiadomo w jakim wątku wpiywac uwagi. No i te ogromne wklejane fotki zaciemniają obraz wpisów. Kiedyś zdarzyło mi się, że wpisałam swojego posta z błędem ale jak zaraz chciałam go  edytowac to nie mogłam bo "zostałam WYLOGOWANA". Generalnie co parę dni muszę się logowac. Tego dawniwj nie było bo czuwała Eva. No i stanęło na tym, że przestałam wpisywac swoje uwagi na forum.
Teraz to nie wiadomo do kogo napisac, żeby odsunął kamerę. Bocki urosły a całego gniazda nie widac.
Wszystkie energie wszechświata wzywam was abyście wprowadziły na szefa forum Evę Stets.
                                   Niech tak się stanie - a więc TAK JEST
                                      BABCIA Mariola

Ostatnio edytowany przez BABCIA Mariola (2011-08-04 16:58:50)

Offline

 

#133 2011-08-04 18:25:23

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2487

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Droga Pani Mariolu!

To, że musi się Pani logować ponownie na forum, to kwestia techniczna, zapewne ustawienia Pani komutera, i naprawdę nie mają na to wpływu ludzie prowadzący forum.

Co do jasności tematów i wątków na forum, to ich większość istnieje już od lat (wystarczy spojrzeć na daty założenie poszczególnych), więc nie wiem czemu narzekanie akurat teraz, jest to bez sensu. Uwaga "Praktycznie nie wiadomo w jakim wątku wpiywac uwagi" jest grubo przesadzona, dziesiątki forumowiczów wiedzą gdzie co wpisywać i wpisują. I Panią też do tego zachęcam.

Zbliżenie kamery jest takie jak trzeba, m.in. dlatego żeby obserwować bociana lub bociany, które uległy kontuzjom w ostatnich dniach. Nigdy nie zadowolimy jednocześnie wszystkich obserwatorów, jedni chcą zbliżeń, inni planu ogólnego. Staramy się wybrać optymalnie.

Życzę bardziej optymistycznego spojrzenia na forum i jak najmniej kłopotów na nim

Pozdrawiam serdecznie
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

BABCIA Mariola napisał:

Nie znam przyczyny, dla której pani Eva Stets przestała opiekowac się forum. ale prawdą jest, że forum w tym roku stało się jakieś "dziwne".  Praktycznie nie wiadomo w jakim wątku wpiywac uwagi. No i te ogromne wklejane fotki zaciemniają obraz wpisów. Kiedyś zdarzyło mi się, że wpisałam swojego posta z błędem ale jak zaraz chciałam go  edytowac to nie mogłam bo "zostałam WYLOGOWANA". Generalnie co parę dni muszę się logowac. Tego dawniwj nie było bo czuwała Eva. No i stanęło na tym, że przestałam wpisywac swoje uwagi na forum.
Teraz to nie wiadomo do kogo napisac, żeby odsunął kamerę. Bocki urosły a całego gniazda nie widac.
Wszystkie energie wszechświata wzywam was abyście wprowadziły na szefa forum Evę Stets.
                                   Niech tak się stanie - a więc TAK JEST
                                      BABCIA Mariola

Offline

 

#134 2011-08-08 13:42:36

 Magdag

Użytkownik

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1830

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Nie wiem komu sie naraże Panie Pawle jest pan ojcem całego projektu. Zrozumiałam z Pana ostatniej wypowiedzi  jest to już poza Panem. Nie moge w to uwierzyc i nie wierzę. Przez kilka lat , to było nasze ukochane forum i nie tylko forum bo lekcje  o bocianach innych ptakach. Co sie stało, że najpierw wyleciała Eva, która pracowała najbardziej nad kształtem forum, potem Piotr i została Renia, która marnie nad tym panuje. Jak będziemy bez Pana dyskutować o bocianach? Smutno mi, bo coś dobrego kończy się

Ostatnio edytowany przez magdag (2011-08-08 13:43:51)

Offline

 

#135 2011-08-08 18:39:22

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1196

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Tak bywa między ludźmi, ze się spierają, zdarza się też, że po kilku latach mają czegoś po prostu dosyć. Ale tutaj chciałoby się zapytać: "o co właściwie chodzi?"
Żeby się nie okazało, ze bociany zostały wylane z kąpielą. Piszę to jako użytkowniczka Forum (ponad 1000 postów), kompletna amatorka w kwestiach ptasich. wszystko, co o ptakach wiem, wiem dzięki temu forum - To kopalnia wiedzy!
Zawsze mi się podobało zdyscyplinowanie forum i skupienie się na obserwacjach, unikanie zbędnego pleple. I jako amatorka właśnie piszę - obserwacje amatorów muszą być kierowane, żeby miały sens, a wydaje mi się, że tego ukierunkowania może zabraknąć, już chyba jest go trochę mniej. Naprawdę byłoby szkoda. No i tak, po ludzku - przykro czytać powyższe...

@Babcia Mariola - ja się też dwukrotnie loguję na jednym z komputerów, których używam i nikt nie wie dlaczego, skoro na drugim wystarczy raz, a ustawione są raczej tak samo... I tak jest od początku, więc po prostu trudno.

Offline

 

#136 2011-08-14 14:24:47

Floyd

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-11
Posty: 92

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Piotr J. napisał:

Paweł T. Dolata napisał:

Ależ podałeś te powody Piotrze sam wyżej, każdy może przeczytać albo możesz sam siebie zacytować - w skrócie jesteś Jedynym Sprawiedliwym w straszliwej Gomorrze, którą jest projekt "Blisko bocianów" i to forum.

Fajnie, że choć boćki nam się w tym roku udały.

Paweł Dolata

Przeceniasz mnie Pawle i troszkę przekręcasz fakty. Nigdy nic nie miałem do projektu "Blisko bocianów" i doskonale o tym wiesz. A jeśli uważasz że miałem to wskaż takie przykłady. Natomiast kilka uwag do działania forum miałem i o nich pisałem w mailach

No tak, patrz Pan, boćki się w tym roku udały, ale moderator nie bardzo, bo nie siedział cicho.

I może już skończmy tę wymianę, Ty i jeszcze ktoś uważacie, że robiłem "brudną robotę", ja uważam coś innego. Złożyłem rezygnację, bo się nie godziłem na pewne stwierdzenia pod moim adresem i tyle. Każdy pozostanie przy swoim. Zrezygnowałem, macie ciszę i spokój i powinniście być zadowoleni.

Miłego i spokojnego dalszego prowadzenia forum Wam życzę.

Hm... nie widzę nic złego ani niewłaściwego, abyśmy podyskutowali i porozmawiali sobie nt. kształtu forum, szczególnie już po odlocie bocianów Może wskutek tego nasze forum będzie jeszcze lepsze, boć ideałów przecie nie ma

Offline

 

#137 2011-08-15 11:46:26

 Piotr J.

Zbanowany

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 1813

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Floyd napisał:

Piotr J. napisał:

Paweł T. Dolata napisał:

Ależ podałeś te powody Piotrze sam wyżej, każdy może przeczytać albo możesz sam siebie zacytować - w skrócie jesteś Jedynym Sprawiedliwym w straszliwej Gomorrze, którą jest projekt "Blisko bocianów" i to forum.

Fajnie, że choć boćki nam się w tym roku udały.

Paweł Dolata

Przeceniasz mnie Pawle i troszkę przekręcasz fakty. Nigdy nic nie miałem do projektu "Blisko bocianów" i doskonale o tym wiesz. A jeśli uważasz że miałem to wskaż takie przykłady. Natomiast kilka uwag do działania forum miałem i o nich pisałem w mailach

No tak, patrz Pan, boćki się w tym roku udały, ale moderator nie bardzo, bo nie siedział cicho.

I może już skończmy tę wymianę, Ty i jeszcze ktoś uważacie, że robiłem "brudną robotę", ja uważam coś innego. Złożyłem rezygnację, bo się nie godziłem na pewne stwierdzenia pod moim adresem i tyle. Każdy pozostanie przy swoim. Zrezygnowałem, macie ciszę i spokój i powinniście być zadowoleni.

Miłego i spokojnego dalszego prowadzenia forum Wam życzę.

Hm... nie widzę nic złego ani niewłaściwego, abyśmy podyskutowali i porozmawiali sobie nt. kształtu forum, szczególnie już po odlocie bocianów Może wskutek tego nasze forum będzie jeszcze lepsze, boć ideałów przecie nie ma

Co proponujesz?

Offline

 

#138 2011-09-11 17:08:03

gabryta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 16

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Wiele wskazuje, że jednym z powodów tak znaczącego spadku notowania na 36 miejsce w rankingu Birding Top 1000 – jest w ostatnim czasie b. częste i już nad wyraz męczące „bicie piany„ przez autorkę powyższych postów!
PS. Może nad Evrosem jest już jesień, za to w Polsce nadal słoneczne i ciepłe lato i nie ma powodów do otwierania wątków „ jesienne obserwacje”

Offline

 

#139 2011-09-27 21:15:46

cel-cia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 914

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

No cóż!!!! Nasze forum to cała prawda o Polakach. Przykre to, że do NAS wdarła się "polityka". Wszyscy słyszymy i widzimy co dzieje się w naszym kraju....

Przez kilka lat byłam bardzo zdyscyplinowaną forumowiczką, lecz kiedy "musiała" odejść Eva zapanował ogólny chaos i niechęć do regularnego zaglądania na forum. Z Evą zżyliśmy się bardzo, potrafiła w taktowny sposób uczyć nas, tłumaczyć do bólu, jeżeli wiedza wchodziła nam opornie do głowy.
Teraz czytając o Pawle Dolacie - naszym GURU - że i na niego padło, żal serce ściska.
Nie jestem złą wróżką ale na dzień dzisiejszy wielu wiernych forumowiczów tylko bywa w naszym gnieździe, teraz to forum po prostu upadnie. To już nie nasz dom niestety!!!!!

W 100 % zgadzam się z Piotrem,który pisze cyt.: "... to forum żyło i przyciągało. Przyciągało do pisania i czytania.
Wiedza Pawła plus zaangażowanie Evy dały wyśmienity wynik. Tu się chciało być, tu się chciało zaglądać, pisać.

Na forum był ład, skład i porządek, jak to się ładnie mówi...".

WIELKA SZKODA, ŻE KŁÓTNIE  Z  NASZEGO ŻYCIA POLITYCZNEGO  WDARŁY SIĘ DO NASZEJ "WIELKIEJ" SPOŁECZNOŚCI.

I na koniec pytanie:   1.Evo czy warto było  porzucić swój dom? (wiem, dzisiaj tego żałujesz) ?
                                2.Czy uda się Tobie zapanować nad tymi niesfornymi forumowiczami ?
                                3.Czy starczy Ci sił fizycznych i psychicznych by wszystko co było dobre odbudować ?

Życzę "Naszej Rodzince" by znowu zapanował tutaj spokój, ład i porządek. By porzuceni powrócili z wiarą,że będzie znowu przyjemnie wspólnie wypić razem herbatkę. By założyciele  tej strony powrócili i uwierzyli w ludzi.

Pozdrawiam wszystkich "starych" i nowych" forumowiczów i zaśpiewjmy wspólnie dla Evy piosenkę Ireny Santor "Powrócisz tu.....".

Offline

 

#140 2011-09-28 11:11:19

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Nic dodac, nic ując do tego co przeczytałam wyżej. Tegoroczne forum to było dno w stosunku do tych, do których się przyzwyczaiłam w ubiegłych latach

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora