Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#201 2012-04-13 19:31:40

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

WITAM1
Przychylam się do sprawy Magdaleny Zamielskiej i też pytam czy będzie w tym roku 2012 czynna Galeria i dodatkowo jeszcze inne wątki(kiedy będą następne jajka-zgadywanka chociażby) które pozwolą wyrazić zadowolenie obserwatorów i usatysfakcjonować ich z zapisów na forum(nie chodzi o mnie).
Czy czasem nie za szybko zamykany wątek np: o pojawieniu się jajka a jak zaczną się wykluwania!?
Przecież wykluwanie ma kilka faz (dziurki, pęknięcia, szczelinki, widok dziobka itd.).
Chodzi o to że może ktoś ma szybciej zarejestrowany fakt ale nie zdążył wstawić-opisać a wątek już jest zamknięty.
Trochę to nie ładnie a już nie wspomnę że nie ma zegara (ktoś już o to pytał) przy przekazie strumieniowym i czas jest podawany bym powiedział według każdego z komputerów.
Można podać bardzo przybliżoną godzinę tego czy innego faktu.
Co do zniesienia trzeciego jajka to też chciałbym zaznaczyć czy jajko już jest jak Przygoda objawi je odpowiednim ruchem czy jak go ktoś zobaczy na 100% i jeszcze udokumentuje fotką.(ja też widziałem ten  ruch kuperkiem) mało tego wstawiłem później fotkę z tej prawie godziny bo byłem przekonany że zaraz wstanie i ukaże się następne jajko.
Ale tak naprawdę nie chodzi mi o to żebym był pierwszy chociaż to cieszy i mobilizuję bynajmniej mnie.
Myślę że Moderatorzy mało angażują się do rzetelnej oceny wpisów postowiczów i analiz-podsumowań.
Według mnie to samiec był 04.04. a samica przyleciała dzień później a w ogólnym jest odwrotnie-przepraszam tu mogę się mylić i szkoda czasu mi na razie na moją analizę.
Wiem że zaraz znajdą się opinie że to ja nie mam racji ale też widzę że jest w tym roku problem z przekazami(włącznie z moim kompem) ale i większe „parcie” na popularność krajowo-światową bym powiedział.
Stojący obraz po klatkowy też nie sprzyja zwiększania popularności a mianowicie chodzi mi o to że nie wszystkie programy komputerowe mogą otwierać stronę strumieniową i ja np. chcąc pokazać w pracy co mnie interesuje i propagować BOCIANY z PRZYGODZIC nie mogę pokazać chodź by ten obraz po klatkowy z aktualnym czasem i sytuacją na gnieździe.
Ale to jeszcze rozumię są problemy finansowo-sponsoringowe,tak bywa.
Chyba starczy tych urongań!
Ja, obojętne czy zostanę okrzykniętym Tym co szkodzi forum nawet jak mnie usuniecie za tą według mnie prawdę to będę popierał to forum bo cel jest słuszny i SUPER.
Wiem że nie szykujecie „Zlotu” ale Ja postaram się żebym był pod gniazdem w PRZYGODZICACH.(
Jak będę wyruszał podam termin i Zapraszam na krótkie spotkanie pod gniazdem wszystkich tych co będą mieli chęć i czas.
POZDRAWIAM I GORĄNCO ZAPRASZAM DO OBSERWOWANIA PRZYGODY I DZIEDZICA. I PISANIA POSTÓW.   Władek.

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2012-04-13 19:41:17)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#202 2012-04-13 21:17:32

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Faktycznie Władku, szkodzisz w tym wypadku naszemu wspólnemu forum, wypisując takie bzdury i nieprawdziwe informacje, na dodatek w tak rażąco niechlujnej formie.

Napisałeś: "Czy czasem nie za szybko zamykany wątek np: o pojawieniu się jajka a jak zaczną się wykluwania!?" Co ma składanie jaj do ich wykluwania? To osobne zdarzenia i osobne wątki, które oddzielać będzie ponad miesiąc! Wątki o składaniu jaj są zamkane, gdy jajo zostało złożone. Wątki o wykluwaniu, tak jak w poprzednich latach, będą zamykane po zakończeniu całego procesu klucia.

Zgadywanki nt. jaj nie ma, bo lepiej się skupić na prawdziwych pojawach jajek.

Co do czasu, to zegara na ekranie nie ma, bo na razie nie ma takiej możliwości technicznej, ale wystarczy wyregulować swój zegar w komputerze czy domowy z jakims wiarygodnym (z TV, Internetu), by otrzymać dokładny czas i taki używać w postach na forum. Zajmie Ci to mniej więcej tyle czasu, ile narzekanie na brak zegara na obrazie.

Co do przylotów. Bez zadnych wątpliwości pierwsza była samica, samiec dzień później. Napisałem w odpowiednim wątku dlaczego. Poza Tobą, negującym to bez żadnego uzasadnienia, nikt nie sądzi inaczej.

Jeśli dlatego, że Twój odosobniony pogląd jest inny, stawiasz tezę, że moderatorzy źle analizują posty, to masz problem z podstawową logiką. Moderatorzy robią swoje, i robią to dobrze. Szkoda np. że przy swojej ocenie nie wziąłeś pod uwagę np. jak dobrze i czesto uzupełniany jest o wpisy moderatorów (gł. Anki) anglojęzyczna część forum (a goście z zagranicy to połowa obserwatorów gniazda).

Nie wiem skąd masz i jeszcze nagłaśniasz na forum nieprawdziwe info, że w tym roku nie będzie Zlotu. Będzie, tak jak regularnie przez 6 poprzednich lat. Tradycyjnie weekend w końcu lipca. Tak na marginesie to raczej kpina, że te nieprawdziwe pretensje wypisuje osoba, która jakoś na 6 poprzednich zlotów nie dotarła…

Jeśli chodzi o propagowanie projektu i naprawianie forum, to mam łatwy pomysł i prośbę - popraw na początek błędy, od których roi się w Twoim poście. Dotychczas setki Twoich, podobnych błędów poprawiali moderatorzy (włącznie ze mną), tracąc na to swój czas. Gdybym na jakimś forum zobaczył tak niechlujny post, to też nie byłaby to dla takiego forum reklama. Więc wzywając do naprawy forum, proszę zacznij od siebie. Przy okazji dasz nam czas na załatwianie naprawdę ważnych dla projektu spraw, jak padający obraz itp.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków
www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

wladek12 napisał:

WITAM1
Przychylam się do sprawy Magdaleny Zamielskiej i też pytam czy będzie w tym roku 2012 czynna Galeria i dodatkowo jeszcze inne wątki(kiedy będą następne jajka-zgadywanka chociażby) które pozwolą wyrazić zadowolenie obserwatorów i usatysfakcjonować ich z zapisów na forum(nie chodzi o mnie).
Czy czasem nie za szybko zamykany wątek np: o pojawieniu się jajka a jak zaczną się wykluwania!?
Przecież wykluwanie ma kilka faz (dziurki, pęknięcia, szczelinki, widok dziobka itd.).
Chodzi o to że może ktoś ma szybciej zarejestrowany fakt ale nie zdążył wstawić-opisać a wątek już jest zamknięty.
Trochę to nie ładnie a już nie wspomnę że nie ma zegara (ktoś już o to pytał) przy przekazie strumieniowym i czas jest podawany bym powiedział według każdego z komputerów.
Można podać bardzo przybliżoną godzinę tego czy innego faktu.
Co do zniesienia trzeciego jajka to też chciałbym zaznaczyć czy jajko już jest jak Przygoda objawi je odpowiednim ruchem czy jak go ktoś zobaczy na 100% i jeszcze udokumentuje fotką.(ja też widziałem ten  ruch kuperkiem) mało tego wstawiłem później fotkę z tej prawie godziny bo byłem przekonany że zaraz wstanie i ukaże się następne jajko.
Ale tak naprawdę nie chodzi mi o to żebym był pierwszy chociaż to cieszy i mobilizuję bynajmniej mnie.
Myślę że Moderatorzy mało angażują się do rzetelnej oceny wpisów postowiczów i analiz-podsumowań.
Według mnie to samiec był 04.04. a samica przyleciała dzień później a w ogólnym jest odwrotnie-przepraszam tu mogę się mylić i szkoda czasu mi na razie na moją analizę.
Wiem że zaraz znajdą się opinie że to ja nie mam racji ale też widzę że jest w tym roku problem z przekazami(włącznie z moim kompem) ale i większe „parcie” na popularność krajowo-światową bym powiedział.
Stojący obraz po klatkowy też nie sprzyja zwiększania popularności a mianowicie chodzi mi o to że nie wszystkie programy komputerowe mogą otwierać stronę strumieniową i ja np. chcąc pokazać w pracy co mnie interesuje i propagować BOCIANY z PRZYGODZIC nie mogę pokazać chodź by ten obraz po klatkowy z aktualnym czasem i sytuacją na gnieździe.
Ale to jeszcze rozumię są problemy finansowo-sponsoringowe,tak bywa.
Chyba starczy tych urongań!
Ja, obojętne czy zostanę okrzykniętym Tym co szkodzi forum nawet jak mnie usuniecie za tą według mnie prawdę to będę popierał to forum bo cel jest słuszny i SUPER.
Wiem że nie szykujecie „Zlotu” ale Ja postaram się żebym był pod gniazdem w PRZYGODZICACH.(
Jak będę wyruszał podam termin i Zapraszam na krótkie spotkanie pod gniazdem wszystkich tych co będą mieli chęć i czas.
POZDRAWIAM I GORĄNCO ZAPRASZAM DO OBSERWOWANIA PRZYGODY I DZIEDZICA. I PISANIA POSTÓW.   Władek.

Offline

 

#203 2012-04-20 08:48:28

felicja

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-20
Posty: 1

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Przykra jest odpowiedź pana Pawła Dolaty do władka12. Czy oby na pewno zasłużył na takie publiczne napiętnowanie?

Pozdrawiam i życzę miłych obserwacji.

Offline

 

#204 2012-04-20 10:40:42

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Sprawy Forumowiczów dotyczące forum

Proszę raz jeszcze przeczytać powyżej post wladka12 i moją odpowiedź. Słowo „odpowiedź” jest tu kluczowe.

Mail do Władka był dla mnie również przykry (choć nie jest to żadne „napiętnowanie”), ale przede wszystkim przykre jest to, że tak doświadczony i zasłużony forumowicz rzuca publicznie na forum niesłuszne, nieudokumentowane zarzuty i nieprawdziwe informacje (o tym, że nie będzie Zlotu, o kolejności przylotu ptaków). Czy projekt i moderatorzy sobie na nie według Pani zasłużyli? Czy nie należało tych nieprawdziwych informacji również publicznie sprostować? Publiczne sprostowanie nieprawdziwych informacji Panią razi, a publicznie ich rzucanie jakoś dziwnie nie?

Przykre jest również to, że jak widać wcześniej nic dobrego Pani w projekcie nie dostrzegła, skoro Pani pierwszy post jest o takim nieprzyjemnym epizodzie…

Pozdrawiam i wszystkim życzę miłych obserwacji oraz spokoju
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków
www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

felicja napisał:

Przykra jest odpowiedź pana Pawła Dolaty do władka12. Czy oby na pewno zasłużył na takie publiczne napiętnowanie?

Pozdrawiam i życzę miłych obserwacji.

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora