Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2008-07-24 09:34:40

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

III Ogólopolski Zlot "Blisko bocianów" 2008 - program imprezy

Temat poświęcony na program III Ogólopolskiego Zlotu "Blisko bocianów" w Przygodzicach - 2/3 sierpnia 2008

Offline

 

#2 2008-07-24 09:49:33

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2077

Re: III Ogólopolski Zlot "Blisko bocianów" 2008 - program imprezy

Program III Ogólnopolskiego Zlotu „Blisko Bocianów” w Przygodzicach

Sobota 2 VIII


od 9.00 – przyjmowanie  uczestników (wejście do Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach)

10.00 - otwarcie Zlotu i przywitanie uczestników (przedstawciel Gminy Przygodzice, pani Kornelia Tysiak, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach i Paweł T. Dolata, lider PwG OTOP, sala na I piętrze GOK)
10.15 - obserwacje bocianów z Przygodzic, tym razem na żywo (przy gnieździe z kamerą koło Urzędu Gminy Przygodzice i ewentualnie na łąkach koło Przygodzic)
11.00 - spacer krajoznawczo-historyczny po Przygodzicach, w tym zwiedzanie Chaty Regionalnej i Gminnego Punktu Informacji Turystycznej, z prowadzącym go Edmundem Radziszewskim, członkiem Towarzystwa Miłośników Przygodzic (początek koło gniazda z kamerą)
[b]12.00 - wycieczka przyrodniczo-krajoznawcza nad Stawy Przygodzickie - część europejskiej ostoi ptaków „Dolina Baryczy” oraz europejskiej sieci ekologicznej „Natura 2000”
(prowadzi Paweł T. Dolata, Michał Radziszewski, Robert Kaczmarek? i członkowie PwG OTOP, wyjazd grupy zmotoryzowanej i wyjście grupy pieszej spod GOK)
14.00 - przerwa na posiłek (sala na parterze GOK Przygodzice, możliwość skorzystania z kuchni GOK, sklepów w pobliżu lub restauracji „Trzcieliny” na południowym krańcu wsi, nad Baryczą)

15.00 - otwarcie części sesyjnej Zlotu (sala na I piętrze GOK Przygodzice, Wójt Gminy Przygodzice Przemysław Kaźmierczak lub przedstawiciel Gminy)
15.10 - wykład „Tajemnice żab zielonych” (prof. dr hab. Leszek Berger)
16.00 - prelekcja z prezentacją multimedialną „Bociany białe w powiecie ostrowskim i gminie Przygodzice 1994-2008” (Paweł T. Dolata, PwG OTOP)
16.45 - prezentacja multimedialna „Akcja kontroli gniazd bocianów białych w powiecie ostrowskim w roku 2008” (Karolina Zmyślona i Wojciech Kaźmierczak, PwG OTOP)
17.00 - prelekcja z prezentacją multimedialną „Bociany białe na ziemi jarocińskiej 2006-2008” (Bartosz Skrzypczak, PwG OTOP i Zakład Ekologii Behawioralnej UAM w Poznaniu)
17.30 - prelekcja „Badania i ochrona bociana czarnego w Południowej Wielkopolsce” (Paweł T. Dolata, PwG OTOP)
18.00 - dyskusja o projekcie „Blisko bocianów” i forum www.bocianyzprzygodzic.pun.pl (moderują opiekun naukowy projektu prof. dr hab. Piotr Tryjanowski, koordynator projektu Paweł T. Dolata i administrator forum Eva Stets)
18.30 - prelekcja z prezentacją multimedialną „Hodowla pospolitych motyli krajowych” (Tomasz Żuk, Polskie Towarzystwo Entomologiczne i PwG OTOP)
18.50 - prezentacja multimedialna „Przelot bocianów nad Cieśniną Gibraltarską” (Jerzy Bartuzi i Paweł T. Dolata, PwG OTOP)
19.20 - prelekcja z prezentacją multimedialną „Bociany białe w Grecji” (Eva Stets, PwG OTOP i HOS Hellas)
19.50 - prezentacja multimedialna „Ptaki USA” (Jerzy Bartuzi, PwG OTOP)

20.30 - spotkanie towarzyskie = ognisko z kiełbaskami przy GOK

Na miejscu w sobotę będzie też okazjonalne stoisko z artykułami przyrodniczymi (m.in. literatura przyrodnicza, pluszowe bociany) sklepu www.przyrodnicze.pl, ze specjalną zniżką 5 % dla uczestników Zlotu.
Dzięki pomocy kolegi Michała Radziszewskiego z Sekretariatu OTOP, będzie też można uzyskać materiały informacyjne i wydawnictwa OTOP.


Niedziela 3 VIII

godz. 9.00 - śniadanie (sala na parterze GOK Przygodzice, możliwość skorzystania z kuchni GOK)

10.00 - wycieczka przyrodniczo-krajoznawcza po europejskiej ostoi ptaków „Dolina Baryczy” oraz europejskiej sieci ekologicznej „Natura 2000”. Prowadzą Paweł T. Dolata i członkowie PwG OTOP, wyjazd grupy spod GOK (dla niezmotoryzowanych zapewniamy miejsca w autach)

Offline

 
Ostatnio chory jestem na Przygodę i Dziedzica. Choróbsko toczy mnie totalnie, ale jest na tyle fajne, że polecam zachorowanie wszystkim dookoła. (marmarecki)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
torby papierowe z nadrukiem Piła busy Hamburg wywrotka Piła Kredyt pozabankowy internet grzechynia