Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2008-05-30 22:00:33

jaaga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 785

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Podobnie jak Hania, rozpropagowałam wśród moich uczniów informacje o święcie naszych bocków. W szkole był konkurs na wiersz o bocianach, okolicznościowe gazetki oraz rajd śladami bocianich gniazd w naszej okolicy. Bardzo udany - i dzisiejsza pogoda, i bociany dopisały :-)
Naszym przygodzickim, ale nie tylko im, życzę wysokich lotów, bezpiecznych gniazd i hojnych łąk oraz dobrych  ludzi.
Kochamy was, boćki :-)

Offline

 

#22 2008-05-30 22:19:23

Elżbieta Kret

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-29
Posty: 11

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

W Dniu Bociana Białego chciałabym jeszcze raz pogratulować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego projektu!! Niesamowity jest fakt, jak wielu ludzi interesuje się ochroną przyrody. Cieszy mnie to niezmiernie i motywuje do dalszej pracy!
Wszystkiego najlepszego dla boćków i ich miłośników!!
Pozdrowienia z upalnych Aten!!

Elżbieta Kret
WWF Hellas
PwG OTOP

Offline

 

#23 2008-05-31 00:00:20

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Z okazji Dnia Bociana Białego wszystkim miłośnikom tych cudownych ptaków życzę wszystkiego, co najlepsze. Moje życzenia kieruję do twórców projektu BLISKO BOCIANÓW, Moderatorów i Forumowiczów.
Przygodzie i Dziedzicowi oraz wszystkim innym bocianom życzę zdrowych piskląt, dobrej pogody, łąk pełnych żab i innych smakołyków i - gdy przyjdzie czas - szczęśliwej podróży!

Ostatnio edytowany przez nupi (2008-05-31 00:08:14)


* * *

Offline

 

#24 2008-05-31 00:48:12

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Dumą i radością napawa mnie fakt, że nasz kraj jest prawdziwym „bocianim zagłębiem” – i oby tak zostało. A jest na to szansa, kiedy wszyscy - pojedynczy ludzie, zakłady przemysłowe, rolnicy - zaczniemy wykazywać większą dbałość o niezaśmiecanie i niezatruwanie naszego otoczenia, kiedy wzrośnie świadomość zależności między czystością środowiska naturalnego a bogactwem otaczającej nas przyrody.

I takie właśnie jest moje życzenie na Dzień Bociana Białego – czystych łąk, rzek i jezior kochane boćki Wam życzę!

A wszystkim ludziom, którzy z prawdziwym zaangażowaniem i troską śpieszą Wam w razie potrzeby z pomocą - sukcesów i zadowolenia ze swej pięknej i pożytecznej pracy.

Ostatnio edytowany przez Damka_Pik (2008-05-31 01:37:10)

Offline

 

#25 2008-05-31 05:41:07

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA WASZEGO BOCIANKI, DLA CZTERECH PISKLAKÓW SIEDZĄCYCH W DOŁKU, DLA STOJĄCEGO OPIEKUNA I TEGO CO NIE MA NA GNIEŹDZIE A ZAPEWNE JEST NA ŻEROWISKU ORAZ DLA WSZYSTKICH WASZYCH SIÓSTR I BRACI.

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2008-05-31 09:52:18)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#26 2008-05-31 11:17:01

ANNAEWA

Użytkownik

Skąd: Inowrocław
Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 175

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

W Dniu Bociana Białego życzę naszym przygodzickim bocianom spokojnego wychowania swoich 4 młodych a maluchom wyrośnięcia na duże, silne ptaki.
Wszystkim opiekunom "naszej bocianiej rodzinki" życzę powodzenia oraz wytrwałości w propagowaniu tego pożytecznego dzieła a obserwatorom życzę  ciekawych zdjęć i wielu wrażeń.

Offline

 

#27 2008-05-31 23:30:31

 ludwik149

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-09
Posty: 94

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

W Dzień (świeto) Bociana Białego dołączam się do życzeń, by Nasze boćki, były zdrowe, dobrze sie czuły u nas w Polsce, bezpiecznie, miały dużo pokarmu, dzieci i rozsławiały nasz kraj na całą Unię europejską i dalej...By wzrastała liczba Bocianolubów i  podziwiała Nasze polskie bociany białe!

Offline

 

#28 2008-05-31 23:38:52

cel-cia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 914

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

INTERNET TO JEDNAK WSPANIAŁA RZECZ !!!!!! 

Dowiadujemy się tak wielu ciekawych informacji. Gdyby nie to "cudo" nie byłoby NAS tutaj. Nie moglibyśmy spędzać codziennych cudownych chwil z naszymi ulubieńcami. Dzisiaj w drugim roku mojej obserwacji wierzę, że można uzależnić się od tej ślicznej NASZEJ BOCIANIEJ RODZINKI. Dzięki Evie, Sve, Hanie, Pawłowi i Marcinowi oraz wielu innym forumowiczom nasza wiedza o Bocianach Białych i innych ptakach jest coraz większa. Wśród rodziny i znajomych jestem już bocianią"znawczynią" !!! To właśnie dzięki tym wszystkim, którzy stworzyli ten projekt mogę chwalić się uzyskanymi od WAS Kochani informacjami.

Dlatego właśnie w tym dniu pragnę WSZYSTKIM  BOCIANIOLUBOM (profesjonalistom i miłośnikom) podziękować za możliwość zdobywania wiedzy i oglądania na żywo Bociana Białego. Ponadto, życzyć aby projekt trwał przez wiele lat i dalej rozwijał się. Abyśmy my POLACY mogli być dalej dumni z krainy szczęśliwości Bocianów Białych.
A naszym boćkom życzę odchowania czwórki dzieci i szczęśliwego lotu w ciepłe kraje oraz bezpiecznego powrotu do swoich domów.

Ostatnio edytowany przez cel-cia (2008-06-01 00:30:35)

Offline

 

#29 2008-06-01 00:55:04

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Witam!

Dzień Bociana Białego nie jest znany w Grecji. Mimo to w moich rozmowach ze znajomymi staram się zawsze podkreślać znaczenie tego dnia i bocianiego święta.
Jednym z moich rozmówców o Dniu Bociana Białego był dziś rano Stavros Kalpakis z greckiego Ośrodka Rehabilitacji dla Dzikich Zwierząt EKPAZ.
(o działalności  EKPAZ pisałam na naszym forum pod linkiem: http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 5466#p5466)

W jego imieniu i na jego prośbę tłumaczę fragment tej rozmowy:
"Szkoda, że to w taki dzień i w ogóle szkoda... Właśnie dostałem wiadomość o śmierci bociana porażonego prądem na linii wysokiego napięcia, koło wsi Portaria (Chalkidiki), dziś o 4 rano. Był to jeden z dwóch ptaków, które gniazdowały w tej wiosce od zeszłego roku, po 32 latach nie pojawiania się tam bocianów...
Niestety, prawda jest taka, że nasza wspólna walka o przeżycie i ochronę bociana musi trwać stale i bez ograniczeń... W Polsce na pewno to wszystko wygląda lepiej i jest lepiej zorganizowane - w Grecji mamy długą drogę przed sobą..."


Osobno Stavros napisał kilka słów na nasze forum, co również w jego imieniu podaję niżej:

The White Stork (Ciconia ciconia) is always a symbol for humans, especially for the humans in countryside. In my country, Greece, some decades ago the White Stork population decreased amazingly, as a consequence of the land use changes and human pressures in breeding and feeding habitats. Nowadays, it seems that the White Stork population is stabilized and that is a hopeful sign for the future.
The White Stork Day is to remind us that the admiration for those beautiful creatures is not enough in order to keep that species alive. Our personal offer is in high importance in order to protect and preserve that species. Human harmonic coexistence with White Stork is feasible.

Stavros Kalpakis
Member of Hellenic Wildlife Hospital (EKPAZ)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Chciałabym życzyć wszystkim bocianom i tym naszym przygodzickim, i innym polskim, i greckim, i innym w innych krajach Europy - nie tylko zdrowia i pomyślnych lotów...Chciałabym im życzyć tego, by człowiek o nich zawsze pamiętał i chronił.

Eva Stets
PwG OTOP, HOS-Hellas

Offline

 

#30 2008-06-01 03:29:37

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Aby umożliwić forumowiczom nie znajacym jez. angielskiego poznanie treści wypowiedzi jaką napisał do nas Stavros Kalpakis, pozwoliłam sobie ją przetłumaczyć:

„Bocian biały (Ciconia ciconia) był zawsze symbolem dla ludzi, zwłaszcza dla ludzi na prowincji. W moim kraju, Grecji, kilka dziesięcioleci temu populacja bociana białego uległa niewiarygodnemu spadkowi w konsekwencji zmian w użytkowaniu ziemi, które spowodowały wypieranie go przez człowieka z dotychczasowych terenów lęgowych i żerowisk. Obecnie wydaje się, że liczebność bociana białego ustabilizowała się, co pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość.
Dzień Bociana Białego jest by przypominać nam, że samo podziwianie tych pięknych stworzeń niestety nie wystarczy aby one przetrwały. Niezwykle ważne jest, by im w tym pomagać i chronić je. Harmonijna koegzystencja człowieka i bociana białego jest możliwa.

Stavros Kalpakis
Członek Greckiego Szpitala dla Dzikich Zwierząt (EKPAZ)”

Offline

 

#31 2008-06-01 04:59:31

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Witam!

Przekazuję krótkie życzenia, jakie napisał do nas wszystkich Odysseas Tsimoulis z Greckiego Stowarzyszenia Ornitologicznego (HOS). Ilustracją życzeń jest zdjęcie przesłane na nasze forum z okazji Dnia Bociana Białego (jak pamiętacie Odysseas nie jeden raz udostępniał tu swoje ciekawe fotki).

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Από: tsimoulis
Προς: "eva stets" <evastets@yahoo.gr>
Ημερομηνία: Σάββατο, 31 Μάιος 2008, 19:16

All my best wishes for the White Stork day!

Odysseas Tsimoulis
HOS-Hellas

http://img11.imageshack.us/img11/4773/cciconiaodyseas.th.jpg

Offline

 

#32 2008-06-01 14:42:51

kika48

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 227

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Dołączam się do życzeń dla wszystkich BOCIANÓW. Szczęśliwych, wysokich lotów. Bardziej jednak kieruję życzenia do ludzi, od których zależy m.in. los tych naszych ulubieńców. Do tych, którzy mają moc decyzyjną i sprawczą globalnie w sprawach ochrony środowiska naturalnego. Ja na swoim "podwórku" postaram się wykluczyć używanie środków trujących środowisko oraz materiałów z tworzyw sztucznych, by nie fruwały i nie zaśmiecały okolic a w gniazdach nie stwarzały zagrożenia dla bocianów (sznurki, woreczki plastikowe krępujace ptaki).
Dla Bocianolubów radości z oglądania i poznawania przyrody a Tym, którzy nam to umożliwiają dalszego zapału i zaangażowania w te zaszczytne działania.
A to mój toast: http://images27.fotosik.pl/222/2cac8c3998e850dcm.jpg

Ostatnio edytowany przez kika48 (2008-06-01 23:12:42)

Offline

 

#33 2008-06-02 12:15:54

Zbychur

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-19
Posty: 802
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Zgłaszam się dopiero teraz, bo ostatnie dni byłem poza domem, bez internetu. Miałem za to okazję spędzić Dzień Bociana właśnie z bocianami. Odwiedziliśmy trzy, znane nam już wcześniej gniazda - w Murowanej Goślinie (na słupie, w miejscu usuniętego drzewa), w Sławie Wlkp. (na słupie energetycznym) i w Rejowcu (na kominie),  i oczywiście złożyliśmy im życzenia . Chociaż młode są jeszcze za małe, aby móc je z dołu obserwować, ale trzy łepetynki widać było w gnieździe w Sławie
Pozdrawiam wszystkich Bocianolubów (specjalnie nie piszę "bocianofilów" ze względu na nieciekawe skojarzenia ) życząc wspaniałych obserwacji, ciekawych pomysłów i dalszych sukcesów. To piękne i radosne, że tak wielu, i coraz więcej, ludzi znajduje przyjemność w obserwowaniu bocianów (i w ogóle przyrody), w podejmowaniu różnych działań na ich rzecz, i w dzieleniu się swoimi przeżyciami, wzruszeniami i wiedzą. To chyba dobry moment, żeby za to wszystko wszystkim podziękować, od siebie, ale niech mi wolno będzie też od bocianów
Pozdrawiam

Offline

 

#34 2008-06-03 17:49:29

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sosnowicach (powiat Wadowice, Małopolska) na co dzień podgladają bociany z Przygodzic.
Z okazji Dnia Bociana Białego w klasie II został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem: "Bociany z Przygodzic".
Laureaci konkursu to: Sebastian Adamus (rys.1), Michał Antos (rys.2), Arkadiusz Kucik (rys.3), Karol Opyrchał (rys.4), Kinga Ślósarczyk (rys.5). A oto wyróżnione prace:

http://images50.fotosik.pl/196/46e784de2f047550m.jpg   http://images37.fotosik.pl/192/d1d5cb5212fbee3dm.jpg   http://images37.fotosik.pl/192/86c788a4b144a95bm.jpg   http://images43.fotosik.pl/196/9610d3a8641340a7m.jpg   http://images38.fotosik.pl/192/bb7f01bedeb87f07m.jpg

Ostatnio edytowany przez nupi (2008-06-08 20:04:58)


* * *

Offline

 

#35 2008-06-03 21:35:12

belcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 727

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Cieszę się że urodziłam się właśnie w Polsce w kraju gdzie bocianów co rok przylatują wielkie stada i że mogę oglądać je dzięki takim przekazom jak ten właśnie. Dziękuję za to i dziękuję że  od trzech lat mam na ich punkcie prawdziwego bzika w dobrym tego słowa znaczeniu Bociankom z okazji  Ich Święta  życzę dużo zdrówka i długich lat życia i corocznych spokojnych powrotów I love bociany

Ostatnio edytowany przez belcia (2008-06-03 22:42:00)


Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
Phil Bosman

Offline

 

#36 2008-06-04 12:08:11

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Obchodziliśmy 31 V Dzień Bociana Białego + Dzień Ojca m.in. pod gniazdem w Przygodzicach, dużą i wesołą grupą przedszkolaków z Kalisza i ich ojców :-))

Sprawozdanie na www PwG OTOP:

http://www.pwg.otop.org.pl/index.php?fu … _all&no=84

Offline

 

#37 2009-05-30 22:56:59

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

31 maja - Dzień Bociana Białego  2009


Chciałabym złożyć serdeczne życzenia wszystkim Bocianolubom w dniu 31 maja, z okazji Dnia Bociana Białego!

Zachęcam do wpisów w tym dziale a także do podzielenia się Waszymi wrażeniami o tym jak spędziliście Bocianie Swięto.

Naszym i nie tylko "naszym", ale wszystkim bocianom na całym świecie i ludziom, którzy te ptaki darzą sympatią - życzę z całego serca wszystkiego dobrego

Pozdrawiam serdecznie
Eva Stets

Offline

 

#38 2009-05-31 00:58:47

mamajka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 377

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Pozdrawiam wszystkich Bocianolubów a bocianom życze obfitych żerowisk i dobrych ludzi pod gniazdami.
Mam  w planie objazd pobliskich bocianich gniazd a informacje o nich i zdjecia postaram sie zamieścic jak najszybciej.
Z serdecznym machnięciem, no cóż, tylko ręką (a nie skrzydłem... ) Maja

http://img189.imageshack.us/img189/8953/bociany021a1vert.th.jpg

Ostatnio edytowany przez mamajka (2009-05-31 01:33:25)

Offline

 

#39 2009-05-31 08:04:00

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

W DNIU BOCIANA BIAŁEGO pozdrawiam wszystkich Bocianolubów a bocianom życzę wyprowadzenia licznego potomstwa w Polsce.
Podziwiam bociany, że chce im się przebywać tyle tysięcy kilometrów aby zasiedlić swoje stare gniazda lub budować nowe. Oby w Polsce nie zabrakło żerowisk a druty elektryczne nie niweczyły poświęcenia dorosłych bocianów w odkarmieniu potomstwa i udzielania "smarkaczom" nauk  jak poruszać się w powietrzu.

Jest stare przysłowie, że tam gdzie jest bocianie gniazdo tam nie uderzają pioruny i nie pali się dobytek ludzki. Jest też drugie powiedzenie, że bociany przynoszą dzieci. Może dlatego jutro jest DZIEŃ DZIECKA.

Offline

 

#40 2009-05-31 09:55:26

Beata mati

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-07
Posty: 18

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Pozdrawiam wszystkich miłośników Bocianów i Naszą Przygodzicką rodzinkę, życząc im wychowania tych miłych pisklaczków, dobrych żerowisk i samych pogodnych dni.
Dziękuję także za wspaniały pomysł z projektem wszystkim Administratorom, którzy w ten sposób umilają nam miłe chwile spędzane z naszymi ulubieńcami na obserwacjach i ciekawostkach z ich życia.
Pozdrawiam:)
Beata

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora