Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2007-04-08 23:22:39

Marcin R.

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 263

Jak umieścić zdjęcia w postach?

Jakieś problemy z nagraniami i kadrami... pytaj


http://www.pwg.otop.org.pl - Strona PwG OTOP
http://www.przyrodnicze.pl - sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody... KSIĘGARNIA PRZYRODNICZA

Offline

 

#2 2007-04-13 20:30:30

tojka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-12
Posty: 2

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Bardzo proszę o mini szkolenie na temat robienia kadrów z bocianiego gniazda

Offline

 

#3 2007-04-13 21:15:56

Marcin R.

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 263

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

tojka napisał:

Bardzo proszę o mini szkolenie na temat robienia kadrów z bocianiego gniazda

prawy przycisk myszy po najechaniu na obrazek. Zapisz jako...
jeżeli wklejanie do galeri, to "dodaj zdjecie" i wybieramy tak jak załącznik do maila

jeżeli do wklejenia na forum to należy najpierw wysłać do albumy, np. www.fotosik.pl - po wgraniu wyświetlą się linki do wklejenia na forum. Proszę korzystać "wklej miniaturę na forum"


http://www.pwg.otop.org.pl - Strona PwG OTOP
http://www.przyrodnicze.pl - sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody... KSIĘGARNIA PRZYRODNICZA

Offline

 

#4 2007-04-22 23:26:11

ANNAEWA

Użytkownik

Skąd: Inowrocław
Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 175

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Witam, czy może ktoś mnie poinstruować jak wklejać zdjęcia na forum. Do galerii wklejam a do forum ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Offline

 

#5 2007-04-23 00:15:01

Sve

Użytkownik

Skąd: Pardubice - Czechy
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 810
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

ANNAEWA napisał:

Witam, czy może ktoś mnie poinstruować jak wklejać zdjęcia na forum. Do galerii wklejam a do forum ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Wyslalam maila


Popatrzcie na kruki: nie sieją ani nie zbierają czasu żniwa; nie mają piwnic ani spichlerzy, a jednak Bóg je żywi.
(Lk 12,24)

Offline

 

#6 2007-06-03 18:09:35

Sve

Użytkownik

Skąd: Pardubice - Czechy
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 810
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Powtórnie mnie ktoś pyta o to, jak wkładać kadry na forum. Chociaż nie jestem specjalistą w tych  sprawach (są tu osoby bardzej poinformowane ), napiszę co potrafię.

Jak włożyć kadry na forum:
Jedynym warunkiem jest, że naprzód musisz mieć kadr w swoim komputerze. Jak go tam masz, to wtedy tylko decydujesz, czy chcesz go dać do galerie albo do postu.


Jeżeli chcesz wklejać do postów w wątkach, to instrukcje są takie:

- wejdź na stronę: http://pix.nofrag.com/
Kliknij w "przeglądaj"
- gdy znajdziesz lokalizację pliku w swoim komputerze, który chcesz
wrzucić na forum kliknij na niego
- następnie kliknij na "upload"
- pojawi się 2 krok (niebieski)
- kopiujesz cały tekst z czwartego okienka ("Display the picture in a
forum (without link)") - Zaczyna się od [img]i kończy się na[/img]
- po skopiowaniu idziesz na forum i tam gdzie się pisze wiadomości
wklejasz ten kod, w jego miejscu pojawi się zdjęcie po wysłaniu
wiadomości


Jeżeli chcesz wklejać do galerii, to jest prostsze.
1) kliknij na "Galeria"
2) jak się otworzy, to na lewo kliknij na kadry z bocianiego gniazda
3) otworzy się galeria i na prawo jest napisane "Dodaj nowe zdjecie" -
kliknij na to
4) pojawią się 3 okieneczka; do pierwszych dwóch musisz coś napisać;
wymysli nazwę swojej fotki
5) najdłuższe okieneczko nazywa się "Poglad" i na prawo na końcu ma coś
napisane (ja to mam po czesku, nie wiem, jak jest po polsku (przechodzić?
szukać?); jak na to klikniesz, pojawi się to, co masz w komputerze; musisz
z tego wybrać swój kadr, kliknąć na niego i dać "otworzyć"
6) jak klikniesz na "otworzyć", to się w okieneczku pojawi długi napis
7) klikniesz na "wyślij" i to jest wszystko


Bardzo się cieszę na Wasze zdjęcia.
Pozdrawiam
Svě


Popatrzcie na kruki: nie sieją ani nie zbierają czasu żniwa; nie mają piwnic ani spichlerzy, a jednak Bóg je żywi.
(Lk 12,24)

Offline

 

#7 2007-06-03 20:34:57

Sofokles

Użytkownik

status 4576112
955473
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 600
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

A jeśli ktoś korzysta z http://www.imageshack.us - wtedy po wybraniu zdjęcia po kliknięciu na napis "przeglądaj" klikasz poniżej na napis "host it" i po przeładowaniu stronki kopiujesz 2 linijkę "thumbnail for forums 1" Na poście pojawi się miniaturka. Jak kopiować? Najechać na tę linijkę, prawy przyc. myszy, opcja "zaznacz wszystko", zaznacza się wybrana linijka.Znów prawy, opcja "kopiuj" - i do posta na forum. Tam znów prawy przycisk, opcja "wklej". Gotowe.

Jest jeszcze http://www.fotosik.pl - ale tam trzeba założyć stronkę i za każdym razem się logować. Działa fajnie. Po założeniu konta jak się zalogujesz, to klikasz w "przeglądaj" i po wybraniu zdjęcia klikasz poniżej w zielone pole "dodaj", po przeładowaniu stronki kopiujesz link "miniaturka na forum". Najprościej kliknąć na tę linijkę prawym przyc. myszki, opcja "zaznacz wszystko", następnie znów prawym, opcja "kopiuj", przechodzisz do posta i prawy, opcja "wklej". Gotowe.

Ostatnio edytowany przez Sofokles (2007-06-04 12:06:58)

Offline

 

#8 2008-03-17 12:54:19

Eluna

Użytkownik

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2007-06-05
Posty: 20

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Nawiązując do postu Sofoklesa, w którym poleca Fotosik http://www.fotosik.pl/
dodam, że wszyscy początkujący otrzymują 8 darmowych lekcji jak korzystać z forum. To naprawdę wspaniała sprawa. Forum jest po polsku.
Po wgraniu zdjęć jest opcja: pokaż wszystkie kody. Wystarczy wybrać wtedy: miniatura na forum i skopiować adres tej miniatury.
Naprawdę polecam, bo pewnie pamiętacie moje kłopoty z miniaturami. Teraz już to potrafię

Ostatnio edytowany przez Eluna (2008-03-17 12:55:17)

Offline

 

#9 2008-04-09 07:35:56

 robert

Użytkownik

Skąd: Bukowiec, Zaolzie, CZ
Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 165

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

A jak skopiować obraz z transmisji, która leci w WMP ? Na przykład estońskie czarne bociany? Nie można tego kopiować za pomocą prawego przycisku na myszce a klawisz PrintScreen też w tym przypadku nie działa.
Użytkownik "Damka_Pik" to jakimś sposobem robi, ale jak ?

Proszę o pomoc i dziękuję.

Offline

 

#10 2008-04-09 08:19:33

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Fotki stamtąd i innych przekazów strumieniowych robię za pomocą programu VLC Media Player

Offline

 

#11 2008-04-09 13:44:39

 Magdag

Użytkownik

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1827

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Robert, ja robie za pomocą programu FRAPS. Można sciągnąć darmowy program z googli. Przerzucam wtedy do fotosika i tam są linki, miedzy innymi takie na forum, co po kliknieciu powiększją się.

Offline

 

#12 2008-06-10 17:18:51

Koko-zieloneoko

Użytkownik

7029924
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-05
Posty: 8

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

jak umieścić zdjęcie boćków które zrobiłam w nocy te zdjęcia są dziwne i bym chciała je pokazać

Offline

 

#13 2008-06-10 20:34:41

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Instrukcje jak zamieszczać kadry na forum są podane w tym wątku kilka postów wyżej. Jest kilka instrukcji, można wybrać tą, która jest najwygodniejsza.

Koko-zieloneoko napisał:

jak umieścić zdjęcie boćków które zrobiłam w nocy te zdjęcia są dziwne i bym chciała je pokazać

Offline

 

#14 2008-08-07 18:16:19

Lara

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-06
Posty: 24

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Jak robić zdjęcia bocianów czarnych w Media Player. Czy mozna prosić o szczegółową instrukcję

Offline

 

#15 2008-08-11 14:58:19

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Witam!

Faktycznie nie ma na naszym forum jakiejś informacji - instrukcji jak sią wkleja takie kadry (ja nie potrafię).
Myślę, że nasze Forumowiczki, które  dodają zdjęcia w postach o bocianach czarnych mogą tu coś poradzić i ..."wskazać drogę".
Tak więc być może Cel-cia, ekar, Damka_Pik, Ulina  coś tu doradzą?

Pozdrawiam
Eva Stets

Lara napisał:

Jak robić zdjęcia bocianów czarnych w Media Player. Czy mozna prosić o szczegółową instrukcję

Offline

 

#16 2009-02-19 22:22:21

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Jak wykonać zdjęcia w przypadku przekazu za pomocą Media Player.

Ja wykonuję wtedy tzw. zrzut pulpitu. Trzeba kliknąć równocześnie Alt+Print Screen. Potem otworzyć Paint, w tym programie „Edycja – Wklej”. Potem „Plik – Zapisz jako”, najlepiej zapisać obraz w formacie jpeg.


* * *

Offline

 

#17 2009-03-15 23:43:51

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Ponieważ od czasu do czasu pojawiają się na naszym forum pytania o sposób robienia fotek z przekazu strumieniowego, chętnie podpowiem jak to robić (choć asem komputerowym bynajmniej nie jestem, ale i mnie także ktoś kiedyś w tym pomógł).

Jednym z programów, które służą do tego celu jest darmowy program VLC Media Player. Można go pobrać i zainstalować na przykład z poniższej strony:

http://www.programosy.pl/program,vlc-media-player.html

Przed rozpoczęciem instalacji, należy jednak utworzyć sobie - w dogodnym miejscu na dysku - katalog, do którego będą automatycznie kierowane tzw. „zrzuty ekranowe" (fotki) - np. D:\Zrzuty VLC.

Mniej więcej w połowie strony należy kliknąć na napis „Pobierz plik”.

Po zainstalowaniu programu, na pulpicie pojawi się ikona skrótu do niego.
W celu uruchomienia programu należy dwukrotnie kliknąć na tę ikonkę, w następstwie czego na pulpicie pojawi okienko.
Należy kliknąć na „Ustawienia” i z listy, która się ukaże wybrać „Preferencje” – otworzy się kolejne okienko.

1) na dole okna, z prawej, zaznaczamy ptaszkiem Opcje zaawansowane
2) na górze, po lewej, zaznaczamy plik Obraz; po przewinięciu okna paskiem po prawej, w polu Katalog zrzutów obrazu video wpisujemy ścieżkę do katalogu, który utworzyliśmy na początku, np. D:\Zrzuty VLC, a w polu Format zrzutów obrazu video, z rozwijalnej listy wybieramy jako format plików: jpg (zajmujący najmniej miejsca na dysku)
3) zapisujemy tę operację klawiszem Zapisz, okno samo się zamyka. Na zakończenie zamykamy pierwotne okienko, które pozostało na pulpicie.


A teraz – jak korzystać:

l) uruchamiamy program z ikonki na pulpicie poprzez dwukrotne kliknięcie

2) kopiujemy do schowka (pamięci) adres kamerki, np. (w przypadku bielików z Norfolk) http://beloint-wvec-push2.wm.llnwd.net/ … wvec_push2 . Żeby uzyskać adres jakiejkolwiek kamerki z przekazem strumieniowym, otwieramy stronę z kamerką, klikamy prawym klawiszem na obraz i z listy, która się pojawi wybieramy Właściwości. Pokazuje się wówczas okno, w którym zaznaczamy i kopiujemy adres umieszczony w pozycji Lokalizacja

http://images36.fotosik.pl/81/2b989cfca3a67528m.jpg

3) mając w pamięci zapisany powyższy adres, zamykamy okno i stronę z kamerką

4)  w pozostającym cały czas na pulpicie okienku programu VLC media player, na jego górnej listwie klikamy na Plik i z rozwijalnej listy wybieramy Otwórz strumień sieciowy... Otwiera się okno - w oknie tym klikamy na kółeczko przed opcją HTTP/HTTPS/FTP/MMS, a w pasku pola URL wklejamy zapamiętany adres i klikamy przycisk OK.
Okno to samo się zamyka, a program też sam z siebie zaczyna działać i pokazuje płynnie obraz z kamerki.

http://images50.fotosik.pl/84/5b813cf4620b85b0m.jpg

5) oglądając obraz kamerki, w każdym interesującym nas momencie możemy zrobić zrzut obrazu.
W tym celu klikamy na górnej listwie programu na Obraz. Rozwija się lista, i jeśli planujemy zrobić fotkę, to listy tej nie zamykamy, czekając na dogodny moment. Gdy taki nadejdzie, szybko na tej liście klikamy na Zrzut ekranowy. W tle pojawia się na moment podgląd obrazka i nazwa pliku i obraz automatycznie zostaje zapisany w utworzonym na początki katalogu.
Ten sam efekt można uzyskać naciskając równocześnie kombinację klawiszy: Ctrl, lewy Alt i s - bez konieczności otwierania z listwy opcji Obraz.

I to wszystko. W każdej chwili program możemy zamknąć, X-em w prawym górnym rogu.

Offline

 

#18 2009-03-29 20:45:01

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

A czy można korzystać z picassy zamiast z fotosika? A jeśli tak, to jak? Bo próbuję i nie wychodzi ;(

Offline

 

#19 2009-03-29 21:13:35

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Nie znam odpowiedzi na to pytanie, być może ktoś z Forumowiczów wyjaśni coś więcej (?). Jak na razie, z tego co wiem, nikt nie korzystał u nas z picassy ale jedynie z serwerów, do których instrukcje są podane wyżej.
Osobiście korzystam jedynie z serwera http://imageshack.us/ który wydał mi się najszybszy i najłatwiejszy w obsłudze (i nie trzeba się tam logować).
Instrukcja do tego serwera jest w moim wpisie z dnia 19.07.2007, na poprzedniej stronie.

życzę powodzenia
Eva Stets
Administrator forum

kawia napisał:

A czy można korzystać z picassy zamiast z fotosika? A jeśli tak, to jak? Bo próbuję i nie wychodzi ;(

Offline

 

#20 2009-04-17 14:59:58

ayla

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-26
Posty: 204

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Mam problem z wklejaniem kilku fotek w jednym poście. Jedno wchodzi bez problemu. Gdy chciałam trzy bo były ciekawe nie chciało się zrobić. Jakaś podpowieź może

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora