Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2016-08-05 21:27:38

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: XI Zlot „Blisko bocianów” - Dolina Górnej Wisły 6 VIII 2016 :)

Chęć udziału w Zlocie zgłaszają mieszkańcy Tłuczani:

26. Zosia
27. Kasia
28. Zbyszek
29. Dorota
30. Tadek


* * *

Offline

 

#22 2016-08-07 00:42:13

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: XI Zlot „Blisko bocianów” - Dolina Górnej Wisły 6 VIII 2016 :)

XI Zlot "Blisko bocianów" już za nami. Moim zdaniem było świetnie. Niestety, nie mam siły, by teraz napisać coś więcej .
Dziękuję i pozdrawiam.


* * *

Offline

 

#23 2016-08-09 08:43:11

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: XI Zlot „Blisko bocianów” - Dolina Górnej Wisły 6 VIII 2016 :)

Było bardzo fajnie. Podziękowania dla przewodników wycieczki (gł. Marcin Krzyżański i Krzysztof Czajowski), prelegentów i osób z Tłuczani organizujących tamtejsze spotkanie, salę do prelekcji i posiłki, na czele z Renią, sołtysem Andrzejem Jaskiernią, zastępcą sołtysa Zbyszkiem Wędą i Katarzyną Wędą. A wszystkim uczestnikom za dobre humory, szczególnie w czasie ulewy na koniec wycieczki.

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach www.bociany.ec.pl
i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic/
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl i www.facebook.com/pwgotop

Offline

 

#24 2016-08-09 11:07:16

Iganka

Moderator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 5520

Re: XI Zlot „Blisko bocianów” - Dolina Górnej Wisły 6 VIII 2016 :)

Serdeczne podziękowania za zorganizowanie tegorocznego zlotu Bocianolubów w Tłuczani !

To był mój pierwszy Zlot, jestem pełna podziwu dla tak wspaniałej organizacji tej imprezy. Dziękuję wszystkim prelegentom za ciekawe wystąpienia, udostępnienie pięknych zdjęć ilustrujących prelekcje o bocianach, pokazanie piękna przyrody na filmach i ujęciach w kadrze.

Zlot zapoczątkowała wycieczka nad stawy rybne w Dolinie Górnej Wisły i mimo niezbyt sprzyjającej, deszczowej pogody, wycieczka udała się jednak wspaniale. Widzieliśmy wiele gatunków ptaków, które zamieszkują te tereny a przewodnicy (Goście Zlotu) opowiadali o ich zachowaniu, zwyczajach i sposobie egzystowania w ich naturalnym środowisku oraz opowiadali o gatunkach rzadko spotykanej roślinności otaczającej stawy i rosnącej w środowisku wodnym.

Po powrocie z wycieczki, przemoczeni deszczem na "pożegnanie" ze stawami, pełni wrażeń po ciekawych opowieściach  o faunie i florze na stawach wróciliśmy do Tłuczani. A tu zostaliśmy mile i serdecznie powitani w remizie OSP w Tłuczani i ugoszczeni smakowitym poczęstunkiem - nie z supermarketów, ale własnymi wypiekami i ekologicznymi potrawami!                                                                                         

Zaraz po tym, rozpoczęła się część sesyjna, która wzbogaciła naszą teoretyczną wiedzę o bocianach i przyrodzie wkładami praktyków, którzy na co dzień są specjalistami w dziedzinie „bocianologii” i przebywają baaaardzo blisko bocianów, a także ludzi, którzy potrafią artystycznie pokazać piękno przyrody na filmach i fotografiach. Wysłuchaliśmy wykładów i zobaczyliśmy prezentację filmów i fotografii znakomitych autorów i twórców: Wiesław Chromik, Paweł Dolata, Marcin Karetta, Marcin Krzyżański.

Na koniec odbył się Wieczór Przyjaciół Bocianów, oczywiście przy suto zastawionym stole z pysznymi przekąskami i napitkami! Rozmawialiśmy na luźne tematy, wymienialiśmy nasze wrażenia z obserwacji ptaków i przyrody dzięki przekazom internetowym i o tych bezpośrednio na żywo, w terenie.
Wielu z nas uczestników Zlotu miało okazję poznać się realnie, bo to tej pory znaliśmy się tylko on-line z Forum, z e-maili.

Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tegorocznym zlocie, wszystkim tym ludziom, którzy mieli udział w jego organizacji, prelegentom, przybyłym uczestnikom, Panu Andrzejowi Jaskierni sołtysowi Tłuczani za gościnę, a szczególne podziękowania składam Reni! Reniu, dziękuję za wspaniałe, przyjazne, serdeczne przyjęcie w Tłuczani, za perfekcyjne organizacyjnie dogranie wszystkich etapów tej imprezy, za wysiłek w przygotowaniu poczęstunku, życzliwość, uśmiech i pomoc dla każdego uczestnika Zlotu! 

Offline

 

#25 2016-08-09 18:55:52

 semibrevis

Użytkownik

4593029
Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 23

Re: XI Zlot „Blisko bocianów” - Dolina Górnej Wisły 6 VIII 2016 :)

Witam,
Niestety nie dałam rady przyjechać na tegoroczny Zlot, czego żałuję, ale cieszę się, że mogłam dostarczyć swoje rysunki bocianów i że się podobały:)
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich organizatorów i uczestników Zlotu
Joanna Dziedziak

Offline

 

#26 2016-08-11 07:31:38

swistak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-14
Posty: 9

Re: XI Zlot „Blisko bocianów” - Dolina Górnej Wisły 6 VIII 2016 :)

Ja również dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom za wspaniałe przeżycia na zlocie. Jesteście grupą wspaniałych zapaleńców i miłośników przyrody, a to się szczególnie ceni w dzisiejszych czasach, kiedy każdy zagoniony pracą czasami nawet nie zauważa zmiany pór roku, a co dopiero mówić o dokładnym śledzeniu życia naszych ukochanych boćków! Jestem pełna podziwu dla Was!
Pozdrawiam serdecznie.
Ela

Offline

 

#27 2016-08-11 18:16:43

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: XI Zlot „Blisko bocianów” - Dolina Górnej Wisły 6 VIII 2016 :)

Kiedy Paweł Dolata zwrócił się do mnie z propozycją zorganizowania XI Ogólnopolskiego Zlotu "Blisko Bocianów" w Małopolsce, nie przypuszczałam, że uda nam się przygotować tak sympatyczną imprezę. Martwiłam się, ale od czego ma się przyjaciół. Zwróciłam się do nich z prośbą o pomoc i, jak zwykle, nie zawiodłam się. Wynajęliśmy salę w Wiejskim Domu Kultury w Tłuczani, przygotowaliśmy też coś dla ciała: kiełbaski z grilla, swojski smalec, prażone (ta potrawa różnie się nazywa w różnych częściach Polski, można sobie sprawdzić w Internecie), ciasto drożdżowe oraz napoje .
Na szczęście nie zawiedli nas ornitolodzy i miłośnicy ptaków z Ostrowa Wielkopolskiego, Krakowa, Katowic, Warszawy, Łodzi, Skrbeńska, Bęczyna, Podolsza, Nowych Dworów i oczywiście z Tłuczani. Było nas w sumie ok. 40 (nie wszyscy wpisali się na listę obecności).

Zlot rozpoczął sie od wycieczki na stawy w Zatorze i Spytkowicach, gdzie obserwowaliśmy ptaki. Wycieczkę prowadzili Krzysztof Czajowski, Paweł Dolata i Marcin Krzyżański, uczyli nas rozpoznawać gatunki ptaków i ciekawie o nich opowiadali. Deszczowa pogoda nie odebrała nam ani zapału, ani dobrego humoru. Na pochwalę zasługuje najmłodszy uczestnik wycieczki, siedmioletni Oliwier, który dzielnie dotrzymywał nam kroku, chłonął nowe wiadomości i od soboty prosi rodziców, by kupili mu lornetkę .

Następnie odbyła się część sesyjna w Tłuczani. W sali WDK były wykłady, prelekcje i prezentacje fotografii i filmów. Jak zwykle ciekawe, dobrze przygotowane, ilustrowane pięknymi zdjęciami i filmami.

Wieczorem zainteresowane osoby udały sie na spacer do drewnianego kościółka z XVII wieku, który w ostatnich latach poddawany jest rewitalizacji.

No i zaczął się Wieczór Przyjaciół Bocianów. Pogoda się poprawiła, można więc było usiąść pod gołym niebem, porozmawiać na interesujące tematy, poznać się nawzajem, pośmiać się wspólnie.
Mam nadzieję, że nie był to ostatni zlot w Tłuczani. Już dziś zapraszam za rok!

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Zlocie.
Szczególne podziękowania kieruję do:
Pawła Dolaty za pomysł zorganizowania Zlotu w Tłuczani,
Wiesława Chromika, Pawła Dolaty, Marcina Karetty, Marcina Krzyżańskiego za ciekawe wykłady i prezentacje
Andrzeja Jaskierni, Tadka Paździora, Ani Szafran, Kasi Wędy i Zbyszka Wędy za aktywną pomoc w zorganizowaniu Zlotu.

Dziękuję i pozdrawiam
Renia

Zdjęcia ze Zlotu:
http://tluczan.republika.pl/zlot2016/index.html


* * *

Offline

 

#28 2016-08-12 13:31:07

danuta.walczak.18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 974

Re: XI Zlot „Blisko bocianów” - Dolina Górnej Wisły 6 VIII 2016 :)

Reniu !

Dziękuję bardzo za opisy i zdjęcia ze Zlotu. Szkoda ze nie mogłam być z Wami ale moze uda sie za rok.

Offline

 

#29 2017-02-25 14:56:21

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: XI Zlot „Blisko bocianów” - Dolina Górnej Wisły 6 VIII 2016 :)

Witam.
Już ponad pół roku od "Zlotu" i może pół przed kolejnym, tego rocznym, a ja nie zabrałem głosu,ale co tu pisać jak wcześniej opisała go szczegółowo Renia i inni co mieli chęć napisać.
Takie spotkania są fajne,ciekawe i dużo wnoszą do wiedzy o bocianach i samych uczestników.
Miło było mi i żonie "sandra"spotkać się z uczestnikami,poznając ich osobiście.
Chciałbym z żoną podziękować za zorganizowanie spotkania wszystkim co przyczynili się do tego,Dziękujemy.
Ponad to podziękowania dla Reni za wycieczkę do zabytkowego kościółka i załatwienie noclegu u Kasi i Zbyszka Wędy,bardzo dziękujemy- miłe małżeństwo oraz Andrzejowi Jaskierni za możliwość zapoznania się z działalnością OSP Tłuczań (moje młodzieńcze i teraźniejsze zamiłowanie strażą pożarną).
Podziękowanie za spotkanie przez wyżej wymienionymi prelegentami i wspaniałe opowieści z interesującymi tematami jakie oni przedstawili na tym spotkaniu, oraz samego pomysłodawcy Pawłowi T. Dolata.
Uważamy że warto jest się spotykać w tak fajnej sprawie i warto bywać, jeżeli tylko czas i warunki na to pozwolą a szczególnie ludzie,którzy chcą coś pisać na takie tematy i poszerzać wiadomości sprawdzone,udokumentowane (redaktorzy-warto być),żeby nie pisać nie do końca rzeczywiste fakty.
Podziękowanie dla wszystkich uczestników tego Zlotu i za poczęstunek osobom organizującym to.
Gorące POZDROWIENIA dla Bocianolubów- Zlotowiczów i kochających Przyrodę.

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2017-02-25 15:03:41)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora