Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2007-09-28 09:47:30

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Witam !

Na temat pożarów w Grecji, petycji i oddźwięku z Polski napisałam tekst, który ukazał się na stronie PwG OTOP (www.pwg.otop.org.pl)
Tekst ten jest oparty także na cytatach z naszego forum a ilustrują go drastyczne zdjęcia przekazane mi przez członków Greckiego Stowarzyszenia Ornitologicznego EOE-HOS -Hellas.
Artykuł można przeczytać wchodząc na stronę główną PwG OTOP (www.pwg.otop.org.pl) a następnie kliknąć na słowa znajdujące sie przy greckiej fladze i na tytuł tekstu:  Pomóż ptakom i przyrodzie po pożarach w Grecji!
(można go również znaleźć w rubryce "Nowości", po prawej stronie)

Link bezpośredni do tekstu jest pod: http://www.pwg.otop.org.pl/grecja4.php

Eva Stets

Offline

 

#22 2007-09-30 07:54:34

bocianka94

Użytkownik

8506585
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 15

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Witajcie. Oczywiście popieram całym sercem akcje. Akurat byłam w tym czasie w Grecji. Jestem pewna, że rozsądek zwycięży, bo przecież Grecja, to kolebka naszej cywilizacji...
Mój numer 10488.
Pozdrawiam
Joasia Bednarczyk

Offline

 

#23 2007-10-14 21:56:35

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Witam!

Link, który podaję niżej jest fragmentem greckiego filmu pt "Ola einai dromos" (czyt. ola ine dromos) - co znaczy: "wszystko jest drogą".  W roli przeciwnika polowań - Thanassis Veggos (znany tutaj aktor dramatu i komedii).
Ten malutki fragment posłużył jako antyreklama, popierająca protest przeciwko polowaniom w Grecji. Nie trzeba znać jęzka greckiego, by zrozumieć o co tu chodzi.
Wideo przedstawia Deltę Evros (jezioro Drana) i... resztę zobaczcie sami.
Nie bójcie się, to "tylko" film...
Oto i link do niego: http://www.youtube.com/watch?v=50Wh72SVnFs

Eva Stets

Offline

 

#24 2007-10-15 16:50:33

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Obejrzałam film. Gdyby to ode mnie zależało, zabroniłabym jakichkolwiek polowań ... ale nie zależy. Mogę tylko protestować.

Offline

 

#25 2007-10-16 20:31:13

JAGA

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-10-16
Posty: 2

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Cześć, witam wszystkich, mój numer: 12418. Dzięki Ci  Aga za linki. Pozdrawiam serdecznie. Jaga Kornaś - Kraków.

Offline

 

#26 2007-12-07 21:33:15

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Witam!
Niżej podany link co prawda nie pokazuje zdjęć ptaków ale przeszło 50 fotografii z terenów dotkniętych pożarami, gdzie na nowo odradza się życie. Są to tereny lasów niedaleko Akrata na Peloponezie (150 km od Aten). W nawiasach (pod każdym zdjęciem) jest podana ilość dni, od całkowitego zniszczenia żywiołem do dnia, gdy robione było dane zdjęcie.
Nadzieja na nowe życie zakwita powoli... Oby także "zakwitło" postanowienie rządu o wstrzymaniu polowań.
Pozdrawiam
Eva Stets

fot. Kostas Papakonstantinou.
http://kpe-akrat.ach.sch.gr/regeneration_gallery.php

Offline

 

#27 2008-01-05 12:02:10

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Witam!

Jeszcze o petycji on-line, jako, że jest to temat stale aktualny i nadal można tam składać głosy.
Na ten temat w Polsce ukazał się ostatnio mój artykuł w najnowszym numerze czasopisma "Ptaki", wydawanego przez Ogólonopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP).
Tekst nawiązuje nie tylko do petycji on-line ale po części wyjaśnia i przedstawia straty, jakie zaszły po pożarach w Grecji, obrazując dlaczego tak ważne by było wstrzymanie polowań na tych obszarach.

Eva Stets-Vithoulka, Ochrona przyrody, Po pożarach w Grecji, Kwartalnik Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków Ptaki, Nr 4-07 (58) - grudzień 2007, strona 22

Pozdrawiam
Eva Stets
PwG OTOP, HOS-Hellas

Offline

 

#28 2008-01-29 15:51:30

Elżbieta Kret

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-29
Posty: 11

Re: Pomoc ptakom i przyrodzie, po tragicznych pożarach w Grecji

Podpisałam petycję zaraz po pożarach. Mój numer to 8615. Codziennie jestem świadkiem, jakie spustoszenie zostawił po sobie pożar w Parku Narodowym Parnitha (na północ od Aten).

Elżbieta Kret
PwG OTOP, WWF-Hellas

Ostatnio edytowany przez Elżbieta Kret (2008-01-29 16:05:32)

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora