Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2007-09-07 14:39:04

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

100 tysięcy bocianów (2007)

Witam!

Poniżej cytuję, ciekawy dla nas wszystkich, post Pawła Dolaty o transmisji cyklicznego programu "Sto tysięcy bocianów".
Przy tej okazji przypominam i serdecznie zapraszam do obejrzenia tego odcinka.

"Sto tysięcy bocianów", niedziela, 9 września 2007, program TVP2, godzina 08:20

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania naszych bocianów
Eva Stets

Paweł T. Dolata napisał:

Witam!

Już wiem, że odcinek programu "Sto tysięcy bocianów" red. Marcina Krzyżańskiego, zawierający nagrania z objazdu gniazd bocianów białych w powiecie ostrowskim 24-25 VI i obrączkowania młodych boćków z Przygodzic, będzie emitowany w TVP2 w niedzielę 9 września, ok. godz. 8.20 rano. Serdecznie zapraszam, sam jestem ciekaw, co i które gniazda znajdą się w programie, objechaliśmy ich z ekipą TV około 20.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#2 2007-09-09 09:17:25

ekar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-12
Posty: 328

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

Parę minut temu oglądałam film w TVP 2 "100 tysięcy bocianów".
Film bardzo fajny, ponieważ można było zobaczyć nasze bocianki i nie tylko
Dziękuję Evie za napisanie o tym kiedy będzie emitowany.
Super, super.
Pozdrawiam moderatorów i forumowiczów

Offline

 

#3 2007-09-09 09:30:36

belcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 727

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

Witam!

Właśnie przed momentem obejrzałam program w TV2 pt; "Sto Tysięcy Bocianów" z udziałem min, Pana Pawła Dolaty. Pokazywano obrączkowanie bocianków z monitorowanych gniazd czyli Naszego z Przygodzic, Tarnowskich Gór, oraz tych nie monitorowanych z okolic Ostrowa. Oczywiście jak by to było wzruszyłam się aż łezka w oku się zakręciła. Oglądaliśmy ten program z całą rodziną z wielką radością.  Można było obejrzeć maluszki tuż po wykluciu, karmione i pojone przez rodziców, osłaniane przed słońcem jednym słowem wspaniałą opiekę sprawowaną przez bocianich rodziców nad swoim potomstwem . Wspomniano także o Naszej stronce o forum i internautach czyli o Nas Kochani O ludziach którzy kochają te ptaki, takich którzy zawodowo się tym zajmują i takich jak np. Ja która od zeszłego roku wciągnęła się w życie bocianów dzięki właśnie takim przekazom jak ten dzięki któremu mogę więcej dowiedzieć się o zwyczajach i  życiu bocianich rodzin.
Program jednym słowem był fantastyczny i już kiedy nie ma Naszych bocianków odświeżył obraz i wspomnienia chwil spędzonych z nimi. Bardzo się cieszę z tego powodu, niedzielny poranek zaczął się przepięknie i pozostaje podziękować Wszystkim dzięki którym takie właśnie programy możemy oglądać w Naszej telewizji.

Dziękuję bardzo i życzę więcej takich programów w mediach.

Belcia.


Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
Phil Bosman

Offline

 

#4 2007-09-09 11:22:54

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

http://img484.imageshack.us/img484/108/26016001yr0.th.jpg
Ja też oglądałam tę audycję a nawet ją nagrałam na taśmie wideo, żeby boćki móc oglądać jak będę miała chandrę.
Teraz nie mogłam sobie odmówić wklejenia fotki z pojeniem pisklaka. To już napewno ostatnie wklejenie w tym roku.
Bardzo ciekawe było pokazanie "gangu" boćków na drzewach. Co było na filmie to dokładnie opisała "belcia".
A pan Paweł Dolata w audycji zabłysnął ciekawymi komentarzami.
          Pozdrawiam wszystkich forumowiczów oraz te osoby, które  pokazano na filmie  jak brały udział w obrączkowaniu  a szczególnie wspinaczy.

Offline

 

#5 2007-09-09 15:14:52

ANNAEWA

Użytkownik

Skąd: Inowrocław
Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 175

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

Oglądałam w TVP2 program "100 tysięcy bocianów", w którym pan Paweł Dolata opowiadał m.in. o naszych bociankach i ich obrączkowaniu. Miło było znowu zobaczyć bociany.
Widok "sejmiku" bocianiej młodzieży na drzewach był, dla mnie, zaskakujący i bardzo interesujący. Pierwszy raz widziałam tyle bocianów w jednym miejscu.
Pozdrawiam wszystkie osoby pracujące przy programie o bocianach i obserwujące te piękne ptaki.
Do zobaczenia za rok.

Offline

 

#6 2007-09-09 18:35:15

 kempos1

Użytkownik

2094003
Call me!
Skąd: Przygodzice
Zarejestrowany: 2007-04-09
Posty: 143

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

Popieram przedmówce. Mi także się podobał program. Bardzo dobrze zrobiony, pokazano w nim wszystkie najważniejsze aspekty obrączkowania bocianów i nie tylko.

Ostatnio edytowany przez kempos1 (2007-09-09 18:35:38)

Offline

 

#7 2007-09-09 18:50:26

ulina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 187

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

Witajcie !

Staram się oglądać każdy  odcinek filmu pt."100 tysięcy bocianów ". Na dzisiejszy czekałam z niecierpliwością. Znajome twarze, znajome gniazdo i bocianki z Przygodzic sprawiły, ze film był szczególny i wyjątkowy. Z sentymentem patrzyłam raz jeszcze na pisklęta i troskliwych bocianich rodziców.
Wielkie uznanie dla ludzi, którzy przygarniają, goszczą i chronią na swoich posesjach te piękne, o urzekającym  wyglądzie ptaki i oddają im na czas lęgu swój kawałek stodoły, komin lub budują dla nich specjalne platformy.
Na pochwałę zasługują również ludzie, którzy podejmują niełatwe, czasem niebezpieczne i czasochłonne prace przy obrączkowaniu młodych
bocianów. A wszystko po to by przybliżyć nam ich tajniki życia.
Z pewnością wielką nagrodą  za ten trud i poświęcenie jest dla nich spotkanie po latach (o którym dziś była wzmianka w filmie) bociana, którego się kiedyś obrączkowało. Życzę wielu takich "spotkań" w przyszłości :-).

Dziękuje raz jeszcze tym wszystkim, którzy spowodowali, że mogłam oglądać bociany w internecie, jak również ekipie pracującej przy
realizacji filmu pt."100 tysięcy bocianów".

Wszystkim życzę powodzenia w realizacji swoich przedsięwzięć a bocianom(także wszystkim :-) ) bezpiecznego lotu, właściwego wyboru i ostatniego lądowania na zimowe żerowiska w sprzyjającym środowisku.

Offline

 

#8 2007-09-09 23:11:18

Sve

Użytkownik

Skąd: Pardubice - Czechy
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 810
WWW

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

A czy będzie relacja do oglądania przez jakiś link na forum? Fajnie by było dla nas, spoza granicy...
Pozdrawiam.
Sve


Popatrzcie na kruki: nie sieją ani nie zbierają czasu żniwa; nie mają piwnic ani spichlerzy, a jednak Bóg je żywi.
(Lk 12,24)

Offline

 

#9 2007-09-09 23:14:44

Zbychur

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-19
Posty: 802
WWW

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

Z wielkim zainteresowaniem obejrzałem program. Bardzo dobrze zrobiony, można pogratulować autorom i „aktorom”
Miło było wrócić na chwilę do lata i do bocianów. No i zobaczyć Pawła Dolatę z ekipą w akcji. Tylko pozazdrościć – piękna pogoda, bociany, mili ludzie. Super! No, może z wyjątkiem tego wspinania się na komin Tak sielankowo wygląda to jednak tylko na ekranie. Trzeba mieć świadomość, że taka akcja obrączkowania to bardzo poważne i odpowiedzialne zadanie. To ogromny wysiłek, fizyczny ale i organizacyjny. Zapewnienie bezpieczeństwa ludziom i bocianom, sprawna organizacja i koordynacja – ludzie, transport, podnośnik... Obrączki, pomiary, wywiady, notatki... TV pokazała tylko niewielki fragmencik tej gigantycznej pracy jaką wykonują Paweł i jego współpracownicy. To naprawdę wielka sprawa i chwała im za to ogromna

Offline

 

#10 2007-09-10 08:54:30

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

Witam!

Cieszę się bardzo, że program się podobał. Mi także, choć trochę szkoda, że z dwóch dni jeżdżenia z ekipą filmową poszło tylko to 15 minut, wiele fajnych rzeczy i fajnych gospodarzy gniazd zostało pominętych. Ale takie są telewizyjne realia .

Dodam trzy uzupełnienia:

- obrączkowania boćków z Tarnowskich Gór nie było na filmie, ich dotyczył ten bardzo ciekawy fragment z bocianimi maluchami i ich pojeniem przez rodzica (bardzo rzadkie ujęcie!),

- duże stado boćków nielęgowych zostało nakręcone na Podlasiu, u nas w upatrzonym miejscu, wykrytym przez Marcina Antczaka pod Odolanowem, były tylko trzy ,

- tego nie było dobrze widać na filmie, ale wspinający się po kominie Miłosz był zabezpieczony specjalnymi szelkami asekuracyjnymi. Więc nie było obawy!

pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa w imieniu ekip obu naszych projektów PwG OTOP, czyli
"Badania i ochrona bociana białego w powiecie ostrowskim" (http://www.pwg.otop.org.pl/obro6.php, wkrótce aktualizacja za lata 2006-2007)
oraz "Blisko bocianów"
Paweł T. Dolata
koordynator projektów

Offline

 

#11 2007-09-12 21:38:13

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

Witam!

Miło jest czytać, że program się podobał i że wzbudził tak duże zainteresowanie. To była również niesamowita możliwość, by uczestniczyć przy obrączkowaniu bocianów (mam też nadzieję, że moi znajomi nie zapomnieli mi nagrać tej audycji i że będę mogła to także zobaczyć)
Nie trzeba mi jednak dziękować za to, że poinformowałam Was o emisji - "trzymanie ręki na pulsie" należy, jak wiecie, do moich "obowiązków" i cieszę się, że mogłam Wam o tym przypomnieć.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Eva Stets

ekar napisał:

Parę minut temu oglądałam film w TVP 2 "100 tysięcy bocianów".
Film bardzo fajny, ponieważ można było zobaczyć nasze bocianki i nie tylko
Dziękuję Evie za napisanie o tym kiedy będzie emitowany.
Super, super.
Pozdrawiam moderatorów i forumowiczów

Offline

 

#12 2007-09-14 09:04:32

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

O programie "100 tysięcy bocianów" napisano także na moją prośbę na stronie Fundacji Doliny Baryczy:
http://www.barycz.pl/main/?articles=2&k … rticle=205

Załączona tam fotografia jest autorstwa Artutra Homana, akurat kolegi z Ostrowa :-))

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#13 2007-09-14 21:35:38

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

O emisji programu "100 tysięcy bocianów" informowano także na stronie internetowej Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, http://www.otop.org.pl/

Link bezpośredni pod: http://www.otop.org.pl/pub_newsWiecej_9 … wizji.html

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#14 2007-10-16 11:06:09

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

21 X 2007 - zapraszamy znów w niedzielny poranek (godz. 8.10) przed telewizory, gdy w programie „Sto tysięcy bocianów” Telewizji Polskiej Program 2 będzie można obejrzeć relacje filmowe z Europejskich Dni Ptaków w Ostrowie Wielkopolskim i na stawach Możdżanów w Dolinie Baryczy.

Tym razem będzie nie o bocianach, ale mam nadzieję że również ciekawie. Nagrań do programu dokonała ekipa red. Marcina Krzyżańskiego w dniach 6-7 X br., w trakcie wycieczek Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków z okazji Europejskich Dni Ptaków: w sobotę 6 X wokół zbiornika Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim i w niedzielę 7 X na stawach Możdżanów w gminie Sośnie w wielkopolskiej części Doliny Baryczy, połączonych z Dniami Karpia (więcej: www.barycz.pl). Relacje z obu wycieczek można przeczytać na www.pwg.otop.org.pl (strona głowna, pod datami 6 i 7 X), a uzupełnią je właśnie świetne jak zawsze ujęcia filmowe Krzysztofa Skroka, np. niezwykle niepłochliwego biegusa zmiennego w czasie ostrowskiej wycieczki czy krajobrazów i ptaków słynnej Doliny Baryczy. Będzie więc można poznać prawie komplet naszych doznań (prawie – bo za wyjątkiem zapachu i smaku smażonych oraz gotowanych w winie karpi pani Girus. 

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#15 2007-10-19 22:42:51

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

Witam wszystkich miłośników ptaków!

Post Pawła Dolaty znajduje się co prawda wyżej ale - dla przypomnienia, cytuję go także dzisiaj.
Chciałabym także, abyście zerknęli na posty znajdujące się w temacie pt "Europejskie Dni Ptaków", gdzie pokazane są zdjęcia z Możdżanowa, robione podczas tego święta, a także kilka postów wyżej, gdzie zobaczycie zdjęcia robione dzień wcześniej, w Ostrowie Wielkopolskim.
Zachęcam także do poczytania postów na temat Europejskich Dni Ptaków i przeczytania szerszych z tego relacji na stronie PwG OTOP, pod linkami, które są podane przy każdym poście.

A potem, w niedzielę 21 października o godzinie 08:10 rano - usiądźcie wygodnie przed telewizorami i będziecie mieli okazję zobaczyć, jak wyglądały Europejskie Dni Ptaków tak w Ostrowie Wielkopolskim, jak i w Dolinie Baryczy.

Niżej, dla przypomnienia  post Pawła o tej ciekawej audycji.

21 X 2007 TVP 2, godz. 08:10, program pt " Sto tysięcy bocianów".

Zyczę miłej emisji programu
Eva Stets

Paweł T. Dolata napisał:

21 X 2007 - zapraszamy znów w niedzielny poranek (godz. 8.10) przed telewizory, gdy w programie „Sto tysięcy bocianów” Telewizji Polskiej Program 2 będzie można obejrzeć relacje filmowe z Europejskich Dni Ptaków w Ostrowie Wielkopolskim i na stawach Możdżanów w Dolinie Baryczy.

Tym razem bedzie nie o bocianach, ale mam nadzieję że również ciekawie. Nagrań do programu dokonała ekipa red. Marcina Krzyżańskiego w dniach 6-7 X br., w trakcie wycieczek Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków z okazji Europejskich Dni Ptaków: w sobotę 6 X wokół zbiornika Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim i w niedzielę 7 X na stawach Możdżanów w gminie Sośnie w wielkopolskiej części Doliny Baryczy, połączonych z Dniami Karpia (więcej: www.barycz.pl). Relacje z obu wycieczek można przeczytać na www.pwg.otop.org.pl (strona głowna, pod datami 6 i 7 X), a uzupełnią je właśnie świetne jak zawsze ujęcia filmowe Krzysztofa Skroka, np. niezwykle niepłochliwego biegusa zmiennego w czasie ostrowskiej wycieczki czy krajobrazów i ptaków słynnej Doliny Baryczy. Będzie więc można poznać prawie komplet naszych doznań (prawie – bo za wyjątkiem zapachu i smaku smażonych oraz gotowanych w winie karpi pani Girus. 

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#16 2007-10-21 23:09:27

hana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1175

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

Było mi miło obejrzeć  kolejny odcinek „100 tysięcy bocianów”, a w nim relację z obchodów Europejskich Dni Ptaków w Ostrowie Wielkopolskim i na stawach Możdżanów. I rzeczywiście można  poczuć atmosferę tamtych dni mimo, że to tylko relacja w telewizji.

Hania

Offline

 

#17 2007-10-22 08:52:00

belcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 727

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

No oczywiście oglądałam wczoraj kolejny odcinek "100 tysięcy bocianów" i czułam się jakbym sama uczestniczyła w wyprawie Europejskich Dni Ptaków z P. Pawłem Dolatą Zawsze to powtarzam, że żałuję że mieszkam w tak dużym mieście i nie mogę mieć takiego kontaktu z przyrodą jak co poniektórzy. Ujęcia filmowe bardzo mi się podobały, mogłam chociaż za pomocą przekazu telewizyjnego popatrzeć na tyle gatunków ptaków których w większości z nich niestety na swoje oczy nie widziałam . A było ich sporo min. rózne gatunki kaczek (których to samce zmieniają swoje ubarwienie podczas godów i zmiany pory roku), łabędzie, czaple i wiele innych. No i oczywiście ptak który najbardziej wzbudził moją sympatię ,niepłochliwy biegus zmienny do którego bardzo blisko podchodzono, aż trochę strach  że ptak jest taki ufny do ludzi. A na koniec smażone, z pewnością smaczne karpie w towarzystwie ciekawych ludzi i we wspaniałym miejscu na łonie natury. Szkoda tylko że materiał filmowy nie trwał  przynajmniej dwa razy dużej, polecam.

pozdrawiam wszystkich
Belcia.

Ostatnio edytowany przez belcia (2007-10-22 08:55:19)


Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
Phil Bosman

Offline

 

#18 2007-10-22 14:19:00

ulina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 187

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

Podzielam Wasze wypowiedzi na temat  relacji filmowych z wczorajszego programu TV2 - "Sto tysięcy bocianów".
Choć "bociany" tym razem występowały  tylko w tytule , to inne , także  ciekawe  ptaki  wypełniły tę lukę.
Myślę ,że każdy bocianolub  darzy również  sympatią  pozostałe ptactwo  i  takie  , jakie przedstawione było w programie.
Sam program był interesujący i ciekawy ale bardzo cieszyła  mnie  pokazana liczna grupa młodych  sympatyków
ptaków, którzy zdobywają  wiedzę pod fachowym okiem p. Dolaty i mam nadzieję,że bedą oni dobrymi kontynuatorami
wszystkich nas ,ktorym  dobro ptaków leży na sercu.
Wiemy,że  ptaki potrzebują aktywnej  obrony , o czym mogliśmy się przekonać   w związku  z podpisywanymi przez
nas petycjami  po incydentach w Hiszpanii i Grecji.
Mam tylko małą uwagę (tak jak belcia) ,że program trwał  za krótko

Offline

 

#19 2007-10-24 08:46:59

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: 100 tysięcy bocianów (2007)

To ważna informacja!

Odcinek o Dniach Ptaków z cyklu "100 tysięcy bocianów" jest już do obejrzenia na stronie www.stotysiecybocianow.itvp.pl. Można tam też wpisywać swoje oceny programu. Pozytywne oceny dają programowi punkty w rankingu TVP i zwiększają szanse na jego stałą obecnośc na wizji. Zachęcam więc do wpisywania!

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora