Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#181 2015-08-26 00:35:59

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

00:35 gniazdo puste, niniejszym przyjmuję za fakt oficjalny "bociany odleciały" over

Pora na krótkie podsumowanie sezonu:
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby obserwacje podnieść na wyższy poziom jakości obrazu, myślę że się udało,
nie jesteśmy komercyjnym molochem, którego stać na realizację kaprysów. Mimo to udało się uratować projekt...
trochę amatorsko, a jednak profesjonalnie, bo nasz obecny projekt sprawdził się lepiej niż niejedno profesjonalne rozwiązanie z tzw dofinansowaniem UE
UWAGA: TEN PROJEKT NIE ZOSTAŁ DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UE - Jedynym inwestorem jest Gmina Przygodzice z Wójtem na czele! tam kierować podziękowania
Dopiero później my, wolontariusze, którzy swoimi działaniami doprowadziliśmy projekt do realizacji.
Nie poprzestajemy jednak na tym i będziemy działać dalej.
Pewnie nie będzie w tym przesady jeśli bezczelnie sam pochwalę siebie i ekipę z UM Przygodzice;
zupełnie nieskromnie stwierdzę że stworzyliśmy naprawdę dobry jeśli nie znakomity przekaz - a co tam!, jesteśmy po prostu zajebiści! a będziemy jeszcze lepsi

A to wszystko dla Was obserwatorów bo w Was SIŁA! WIELKIE DZIĘKUJĘ specjalnie dla Was!

Szczególne podziękowania dla Pawła T. Dolaty, szefa naszego PwG, dobrego ducha projektu, (człowiekowi który ptakom a w szczególności bocianom poświęcił spory kawał jeśli nie całe swoje życie)
on gra w projekcie szczególną rolę, dla niego szczególne podziękowania za obecność, doradztwo, wiedzę, i on tam będzie wiedział za co jeszcze DZIĘKI!

Mam wielką satysfakcję że nasze rozwiązania nie zawodziły, jesteśmy po tym sezonie bogatsi w kolejne doświadczenia które zaowocują w przyszłości...
Nie pora pisać co i jak i kiedy. Zdążymy przed przylotem Dziedzica i Przygody! Niech szczęśliwie powrócą na wiosnę i przysporzą nam kolejnych emocji (wiadomo!).
Ech no i co najważniejsze: poza incydentalnymi, niezależnymi od nas brakami w dostawach prądu byliśmy maksymalnie "bezawaryjni" - to cieszy najbardziej,
w imieniu ekipy śmiem obiecać, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy, niech tylko bociany dopiszą, my będziemy gotowi

Pozdrawiam wszystkich serdecznie a w imieniu swoim dziękuję za uczestnictwo w obserwacjach
i czas który poświęcacie na wpisy w tym wątku, to jest bardzo cenne !
DZIĘKUJĘ i POZDRAWIAM
Rafał Markowski
w imieniu PwG OTOP samozwańczy "operator kamery" ;P

Ostatnio edytowany przez Rafał Markowski (2015-08-26 01:08:27)

Offline

 

#182 2015-08-26 06:42:19

 yoko

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 377

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

W odniesieniu do postu Rafała - i za to wszystko i nie tylko za to, oraz wszystkim, dzięki którym możemy oglądać nasze boćki oraz pogłębiać wiedzę, a w szczególności Pawłowi, wielkie, wielkie DZIĘKUJĘ !

Ostatnio edytowany przez yoko (2015-08-26 06:46:44)


PTAKI UDOWADNIAJĄ NAM, ŻE ISTNIEJE LEPSZE, PROSTSZE ŻYCIE, MOŻE NAWET NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.
                                                                                                                                     Douglas Coupland

Offline

 

#183 2015-08-26 08:11:14

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

8:10 gniazdo nadal opuszczone - minęła piąta noc bez pary, trzecia noc bez samotnego bociana. koniec sezonu

Offline

 

#184 2015-08-26 08:32:44

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

08.20. gniazdo puste, i gości chwilowo brak.
Ale cieszmy się tym że SUPER OBSŁUGA i odpowiedzialni-zaangażowane osoby "nie odleciały" bo byśmy nie mieli tej możliwości obserwacji gniazda.
WIELKIE DZIĘKI DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO TEGO I BĘDĄ CHCIELI DALEJ TO CZYNIĆ może z jeszcze lepszym skutkiem.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH OBSŁUGUJĄCYCH I OBSERWUJĄCYCH oraz TYCH OD CZASU DO CZASU ZAGLĄDAJĄCYCH NA TE STRONY.

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2015-08-26 08:36:38)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#185 2015-08-26 13:15:49

danuta.walczak.18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 974

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

13:05 Gniazdo oczywiście puste 

Drogi Rafale! Bardzo ładnie zamknąłeś ten sezon  Jak już wcześniej kilkakrotnie pisałam jestem pełna uznania dla Twojego i Waszego zaangażowania w PROJEKT, doceniam ogrom pracy jaką wkładacie w to abyśmy my wszyscy mogli spędzać miłe chwile z bociankami siedząc przed komputerem. Podziwiam Wasze wielkie serce i umiłowanie przyrody. Wielki szacunek dla Pawła za jego wiedzę, profesjonalizm, cierpliwość i takt w "utarczkach" słownych  forumowiczów. Doceniam wkład Moderatorów i ich zaangażowanie w przekaz. Nie ukrywam, że są mi bliscy także wszyscy forumowicze, którym zawdzięczam ciągłość informacji o bociankach (szczególnie wtedy gdy nie mogę osobiście podglądać). Z Wami czuję się jak w wielkiej bardzo różnorodnej ale bardzo ciepłej rodzinie. Nie waham się napisać: KOCHANI! WSZYSCY JESTEŚCIE WIELCY I WSZYSTKIM WAM BARDZO DZIĘKUJĘ

Wielkie podziękowania składam też Wójtowi i Gminie Przygodzice. Zasługujecie na wielką nagrodę (szkoda że nie mam wpływu na jej przyznanie ). Jestem pewna że Wasze dobro i Wasz dobry przykład będą owocować ukształtowaniem właściwej postawy młodych mieszkańców Waszej Gminy, ich umiłowaniem przyrody a dzięki PROJEKTOWI to całe dobro będzie miało większy zasięg. Jeżeli chcesz się dowiedzieć czy spotkałeś człowieka dobrego czy złego, zapytaj go czy kocha przyrodę i zwierzęta i czy ma szacunek dla natury.

Prywatnie i bardzo serdecznie dziękuję Reni, Pawłowi i oczywiście mojemu Klonikowi Danusi

Yoko! dobrze że jesteś. Brakowało mi Twoich postów.

Pozdrawiam wszystkich, ale jeszcze się nie żegnam, choć coraz częściej myślę z nadzieją o nowym sezonie (liczę na moją lepszą formę).

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa: Drogi Pawle! nie wolno Ci myśleć o rezygnacji z organizowania ZLOTÓW, bo jak nikt inny masz do tego talent !!! Oglądam zdjęcia ze ZLOTU i sprawia mi to wielką przyjemność choć nie znam tych osób i nie wiem kto jest kto. Mam jednak nadzieję ze gdy (z pomocą Bożą i modlitwą dobrych ludzi) wyzdrowieję a Ty będziesz nadal organizował ZLOTY to może uda mi się poznać Was osobiście.

Pozdrawiam Wszystkich baardzo serdecznie i życzę miłego, ciepłego dnia.

Ostatnio edytowany przez danuta.walczak.18 (2015-08-26 13:21:13)

Offline

 

#186 2015-08-26 22:47:19

danuta.walczak.18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 974

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

22:45 W gnieździe nic się nie zmieniło : pusto i smutno.

Offline

 

#187 2015-08-28 00:02:30

danuta.walczak.18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 974

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

23:55 Gniazdo puste. Sądziłam że uda mi się zobaczyć chociaż Teklę ale nic z tego. Jedynie niewielki fragment pajęczyny w lewym górnym rogu kołysze się na wietrze. Pozdrawiam Tych co jeszcze choć na chwilę tu zaglądają   

Offline

 

#188 2015-08-28 09:15:34

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

Danuto, zaglądam tu kilkakrotnie codziennie, wczoraj niestety nie widziałem ani razu bociana, niestety. Ale już się nie spodziewam,  włączyłem odliczanie do 15 marca 2016

Offline

 

#189 2015-08-28 10:55:44

danuta.walczak.18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 974

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

10:48 Ani bocianów, ani innych ptaków, ani Tekli w gnieździe nie ma  Ale jakoś trudno mi się " oderwać " od Przygodzickiego gniazda. Pozdrawiam

Offline

 

#190 2015-08-28 11:22:36

 bobik

Użytkownik

Skąd: poznań
Zarejestrowany: 2015-04-11
Posty: 177

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

11:19 Do następnego sezonu czyli do marca. CZEŚĆ.

Offline

 

#191 2015-08-29 10:56:21

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

Dzień dobry Bocianolubom! :-)

10:50 gniazdo puste – bociany już na trasie wędrówki. Ale jest mała szansa, że usiądzie na nim inny z wędrowców. Mała – bo większość bocianów białych już odleciała z Polski.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#192 2015-08-29 17:24:19

danuta.walczak.18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 974

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

17:19 Pogoda piękna ale gniazdo puste. Nie mam szczęścia zastać w gnieździe chociaż kawkę lub gołąbka. Ale może jutro ......

Offline

 

#193 2015-08-29 21:46:00

danuta.walczak.18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 974

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

21:43 Nic nowego, gniazdo opustoszałe ale i tak ładne. Dobrej i spokojnej nocy życzę wytrwałym Bocianolubom 

Offline

 

#194 2015-08-30 09:27:58

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

09.15. gniazdo bez obecności bocianów oczywiście,ale było odwiedzone przez innego gatunku ptaka opisanego w odpowiednim temacie.
Taki obraz będzie utrzymywał się do następnego sezonu,oby dla obserwujących z dobrymi rezultatami czyli:
1 dorosły bocian+2(drugi) dorosły bocian (fanie jakby miały obrączki,rozpoznane kto jest kto!-marzenie),i z 5 jajek (6!).
Oczywiście z szczęśliwym wykluciem i zdrowym wychowaniem aż do odlotu-było by to nagrodą za te lata nie pomyślne-(fajnie jest pomarzyć).
Podobno jak bardzo się pragnie to się spełnia.
A efektem końcowym będzie ZLOT zorganizowany przez  PAWŁA i inne osoby tak zaangażowane jak do tych czas oraz pełna obsada osób obserwujących,piszących,wspierających i pozostałych którym nie jest obojętne to przedsięwzięcie obserwacji gniazda na żywo w PRZYGODZICACH i BOCIANÓW w całym naszym kraju i nie tylko.
A dla powrotu do rzeczywistości (f.1.).
09.30. pusto,głucho i smutno.

http://e-fotek.pl/images/81360785313872605606_thumb.jpg

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2015-08-30 10:06:47)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#195 2015-08-30 11:12:00

danuta.walczak.18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 974

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

11:03 Widzę Władku że mamy jednakowe marzenia i powiem Ci że wierzę w ich spełnienie   

          Gniazdo puste.

Offline

 

#196 2015-08-30 11:20:53

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

11.15. gniazdo puste, ale Danusia marzenie pozostają.
Pozdrawiam.


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#197 2015-08-31 22:22:13

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

W gnieździe pusto, bociany są zapewne w drodze do Afryki. Wypada życzyć im szczęśliwej podróży i oczekiwać na ich powrót wiosną przyszłego roku.
Przygodzickie gniazdo późno zostało w tym roku zasiedlone, tym większa radość z faktu, że w końcu to nastąpiło, że mogliśmy codziennie obserwować Przygodę i Dziedzica. O ileż smutniej byłoby, gdybyśmy obserwowali puste gniazdo, a ciężka praca Rafała i informatyków z UG Przygodzice poszłaby na marne.

Kończy się sierpień, pora zakończyć ten watek i rozpocząć odliczanie dni, jakie dzielą nas od początku przyszłorocznego sezonu lęgowego. To tylko ok. 6 - 7 miesięcy .

Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy obserwowali przygodzickie gniazdo i wynikami tych obserwacji dzielili się na forum.
Bociany odleciały, ale gniazdo odwiedzaja inne gatunki ptaków: kawki, sierpówki, grzywacze, wiosną były nawet pustułki. O ptakach odwiedzających bocianie gniazdo można pisać w wątku: http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 329#p47329

Można też obserwować bociany, które spędzają jesień i zimę w Europie. Adresy zagranicznych bocianich gniazd są na stronie http://storchencam.eu/index.html , a wątek, gdzie warto o nich pisać tutaj: http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=685

Pozdrawiam wszystkich Bocianolubów i jeszcze raz zachęcam do aktywności na forum.


* * *

Offline

 

#198 2015-08-31 22:59:15

 celcyk1

Użytkownik

Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2012-03-17
Posty: 392

Re: Co się dzieje w gnieździe [sierpień 2015]

Bardzo mało w tym roku tu pisałam, ale zaglądałam często, czytałam, oglądałam, byłam na bieżąco. Teraz na koniec też chciałam sie pożegnac. Dziękuje Wam za wszystko i do zobaczenia w przyszłym roku kochane bocianki i Wy bocianoluby! Do zobaczenia... bo jak sie bardzo pragnie marzenia się spełniają!!! Widzisz wladek12? Musi sie spełnic bo jest nas dużo i te  marzenia i pragnienia się kumulują

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora