Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#601 2015-04-11 15:11:00

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Obraz z kamery

Pani Jolanto, Droga Bocianolubko z Warszawy
Przekaz działa. Jeżeli Pani nie widzi gniazda, to jakiś problem z Pani komputerem, tzn. z jego oprogramowaniem. Być może nie działa Flash. Nie potrafię pomóc na odległość. Chyba będzie Pani zmuszona poprosić o pomoc kogoś u siebie w domu.
Pozdrawiam serdecznie .


* * *

Offline

 

#602 2015-04-13 11:38:42

Bocianolubka z Warszawy

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-04-15
Posty: 65

Re: Obraz z kamery

Witam, mam inny link, kt. jest  - jak na razie - niezawodny! 
Ale  nie ma co obserwować bo gniazdo puste, nie "zamieszkałe",
ponieważ gałązka w d.c. leży na środku, czyli nie było  chętnych bociusiów
na osiedlenie się.   Tak to rozumiem.  A  jest g. 11,36
poniedziałek , 13 kwietnia   2015r.
Pozdrawiam Pa nią i Bocianolubów w kraju i za granicą!!!

Offline

 

#603 2015-04-13 18:17:24

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

18:10 gniazdo puste, w terenie brak nowych aktywności, gniazda nadal nie zajęte

Do Bocianolubka z Warszawy:
Zastanawia mnie ten niby niezawodny link?
Dostęp do strumienia jest wyłącznie ze strony www.bociany.ec.pl

Wszystkim, mającym problemy z odtwarzaniem polecam aktualizację Plug-in'ów Flash Player'a : https://get2.adobe.com/pl/flashplayer/
Flash Player jest bardzo popularną wtyczką, używaną przez prawie wszystkie jeśli nie wszystkie portale np do wyświetlania "ruchomych" reklam...
Skoro reklamy na ONET/WP u Was działają to i obraz z kamery powinien działać.

Do dnia dzisiejszego wystąpiły tylko dwie przerwy w nadawaniu po 5 min spowodowane wyłącznie moim celowym działaniem.
Dla zainteresowanych: dodam że standardowo urządzenia resetują się z niedzieli na poniedziałek ok 4:30. (zapobiegawczo)
Jeśli takie coś nie wystarczy, uruchomimy opcję autoresetowania codziennie w nocy, aby uniknąć długotrwałego możliwego "zawieszenia".
Póki co nic takiego nie miało miejsca, dlatego nie ma takiej konieczności.
Jeśli sprzęt będzie nadal działał tak niezawodnie jak dotychczas, wyłączymy opcję autoresetowania zupełnie jeszcze w tym tygodniu
- ułatwi to życie osobom nagrywającym w nocy.

Dotychczas nie zarejestrowaliśmy obciążenia serwerów większego niż 1/5 naszych obecnych możliwości, mimo że mamy już 5 miejsce w rankingu top1000, a to świadczy już o poważnym obciążeniu
Zdradzę że obecny dzienny rekord to prawie 10 tys. odsłon/dzień. w tym ok połowa to unikalne IP.

Tak jak każdy, z niecierpliwością czekam za poprawę pogody i kolejne przyloty. Powinny już do nas dolatywać stada które zatrzymały niedawne wichury.

Pozdrawiam serdecznie
RM

Offline

 

#604 2015-04-13 18:41:21

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

Witam.
Jak już się rozpisałeś to może naprowadzisz mnie czy się mylę że są dwie kamery(druga to chodzi o tą co była dyskusja dlaczego się dołączyli),no i co z tym głosem.
A jeszcze jedno-mimo że trochę tu już jestem ale nie których technicznych informacji nie łapie najprościej mówiąc,ale trudno jakoś sobie radzę.
POZDRAWIAM.


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#605 2015-04-13 19:22:45

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Są dwie kamery, właśnie siedzę nad uruchomieniem obu kamer w jednym podglądzie - druga kamera strumieniuje z poprawnym dźwiękiem.
Obie kamery są nasze tj. nazwijmy to projektowe (tj. Przygodzkie)

Władku, jeśli czegoś "nie łapiesz" bądź napisałem to w jakiś niezrozumiały sposób (czasem zdarza mi się popełnić, nieświadomie), proszę napisz do mnie na emaila, chętnie wytłumaczę, ale to wymaga niekiedy rozpisania się na które raczej nie ma miejsca na forum.

Z tym dźwiękiem, póki co nie miałem na to czasu, to wymaga zawieszenia przekazu i zabawę w kooperacji z ekipą serwerowni- póki co odpalony zostanie drugi obraz z dźwiękiem. potem się zobaczy, bez zbędnej zwłoki!

Offline

 

#606 2015-04-13 23:44:41

Bocianolubka z Warszawy

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-04-15
Posty: 65

Re: Obraz z kamery

Witam ogólnie, a szczególnie Pana Rafała!  Dziękuję za bardzo obszerną informację nt kamer i byłam mile zaskoczona, że i do mnie Pan napisał w  niej. Jak na razie wszystko jest O.K. z przekazem, tylko bocianów
brak !!! Co prawda zbyt mądra - jak dla mnie - jest fachowa terminologia, ale "jak się zwała-tak się zwała"
starania Pana są pozytywne i mogę szybko mieć podgląd. Natomiast niepokoją mnie wieści o strzelaniu do bocianów na ich trasie i nawet teraz za zezwoleniem "prawnym", więc czy i naszych bociusiów nie ustrzelili?
Pozdrawiam, dobranoc  Jola

Offline

 

#607 2015-05-05 11:19:07

 igo

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 185

Re: Obraz z kamery

Panie Rafale, bez komentarza:

Rafał Markowski 2015-03-23  napisał:

... Niebawem udostępniony zostanie przełącznik na pasku, który będzie umożliwiał zmianę źródła sygnału KAMERA 1 <-> KAMERA 2.
Co do możliwości wykonywania zrzutów ekranów powszechnie nazywanych SCREENSHOTami , trudno mi powiedzieć jaką metodą i w jakich warunkach systemowych kto jak robił i jak mu pomóc.
Rozwiązaniem takich problemów ma być: przycisk do wykonania takiego zrzutu bezpośrednio z playera... planowaliśmy uruchomić taką opcję... potrzebuję tylko troszku czasu aby się tym należycie zająć...
Co do adresów strumieni, niezbędne linki pojawią się w swoim czasie na stronie

Rafał Markowski 2015-04-13 napisał:

Są dwie kamery, właśnie siedzę nad uruchomieniem obu kamer w jednym podglądzie - druga kamera strumieniuje z poprawnym dźwiękiem...

http://e-fotek.pl/images/97112766780027680213_thumb.jpg

http://e-fotek.pl/images/33901204331220042927_thumb.jpg

... itd., itp.

Offline

 

#608 2015-05-05 12:45:13

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Panie IGO nie jestem zobowiązany komentować na forum ostatnich ustaleń, ...

Offline

 

#609 2015-05-06 18:59:05

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

O godz. 19:10 - 19:20 nastąpi przerwa w transmisji, przerwa techniczna zostanie wykorzystana na dokonanie zmian w konfiguracji.

Przedłużyło się do 20:10 przepraszam ale rozmowa z technikami trochę trwała... szczegółów zmian nie chcę ujawniać, co by mi potem Pan IGO nie musiał czynić wytyków, że było obiecane ale jakoś nikt nie znalazł czasu na realizację. Pan mi wybaczy, ale w tak zwanym międzyczasie pracuję, kilkanaście dni poświęcone dla projektu to nie jest mało, gdyby jednak chciał Pan pomóc to zapraszamy. Niestety nie oferujemy za dojazd, pracę i poświęcony czas żadnej zapłaty. Robimy to co robimy bo chcemy to robić    |Reasumując, z góry przepraszam za zmiany, które będą następowały w ciągu najbliższych dni. Wierzę że po jutrzejszych ustaleniach... będzie dobrze, a nawet lepiej   Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowany przez Rafał Markowski (2015-05-06 20:18:57)

Offline

 

#610 2015-05-07 11:04:25

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

UWAGA!  W ciągu najbliższych godzin (dni) będą występowały problemy z odbiorem, spowodowane będą pracami przy serwerach strumieniujących.

W tym czasie odłączymy główną kamerę, ale aby zachować ciągłość obserwacji zastąpimy jej obraz  strumieniem audio+video z kamery drugiej.
- jeśli wszystko pójdzie dobrze zakończymy dzisiaj, są jednak pewne trudności z synchronizacją trzech pracujących równolegle osób związanych z projektem wykonujących zaplanowane czynności

Może się więc zdarzyć że obraz z kamery głównej zostanie przywrócony dopiero w weekend... (jeśli wszystko przebiegnie bezproblemowo i bez opóźnień może wykonamy planowane prace najpóźniej jutro)

Przez cały ten czas jak napisałem na początku będzie dostępny obraz z CAM2. (niestety nie mogę dać 100% gwarancji że wykonywane czynności nie będą miały przejściowego wpływu również na re-transmisję z tej kamery).

Offline

 

#611 2015-06-06 18:46:02

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Obraz z kamery

Ważna informacja!

W związku z planowanymi na dzisiejszą noc pracami konserwacyjnymi

nastąpi przerwa w transmisji z gniazda w godzinach od 1:00 do 3:00 7 czerwca 2015 r.

Za utrudnienia przepraszamy.


* * *

Offline

 

#612 2015-07-27 09:22:53

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Po sobotniej nawałnicy, która przeszła nad Przygodzicami, energetyka wystawiła na próbę urządzenia elektryczne
w Przygodzicach fundując im "dyskotekę", czyli wielokrotne wyłączenia i włączenia. 
Spowodowało to uszkodzenie urządzeń po stronie zasilania w serwerowni.
Tyle wiem co przez telefon...

Póki co szafa zasilająca kamery sygnalizuje OK,
router sygnalizuje kontakt z kamerami lecz brak połączenia z internetem.
Co z media-converterem od światłowodu tktelekom, nie mam pojęcia - a tu właśnie mamy problem... ,
kolega nie zlokalizował, a ja przez telefon nie widzę
Na odległość trudno mi powiedzieć coś więcej, nie ma dzisiaj informatyków na miejscu,
to co wiem to od kolegi, który się tym nie zajmuje, więc skoro poradził odpalić
w serwerowni to co jest potrzebne do pracy w UM to i tak duży plus. 

Jutro będzie Adam, postaram się być. Dzisiaj niestety nic już chyba nie poradzimy,
jedyne pociesznie to takie że kamery komunikują się z routerem, czyli powinno być dobrze

Offline

 

#613 2015-07-28 08:19:39

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Obraz z kamery

Przekaz działa . Można już obserwować gniazdo .

Bardzo dziękuję Rafałowi i innym osobom, którym to zawdzięczamy.

http://e-fotek.pl/images/30915532750621548938_thumb.jpg


* * *

Offline

 

#614 2015-08-10 11:33:36

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

11.30.PRZEKAZU BRAK  (f.1.).
Na szczęście tylko u mnie ,nie potrzebny alarm.
Przepraszam-Pozdrawiam.

http://e-fotek.pl/images/24137546298041892315_thumb.jpg

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2015-08-10 12:08:41)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#615 2015-08-10 17:17:50

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Witam serdecznie
Pewnie słyszeliście Państwo w TV że trwa obniżanie zużycia prądu, (20 st zasilania, po 22 - 17-ty)
pewnie i dlatego wiele urządzeń zwyczajnie wariuje (np.w mojej serwerowni UPS wielokrotnie sygnalizował spadek napięcia poniżej 195V)

Takie skoki napięcia niestety skutecznie zawieszają sprzęt, przyjdzie więc nam poczekać na automatyczny restart routera,
jeśli po takim cyrku będzie potrafił go wykonać. W obecnej sytuacji energetycznej nie ma sensu więc dywagować, musimy to przeczekać i liczyć że sytuacja się ustabilizuje.

Planuję najpóźniej w środę podjechać do UM Przygodzice i wykonać doraźne prace, możliwe że poprawią sytuację.
Jednak na dłuższą metę nie poradzimy, nikt nie zapewni dostawy prądu z agregatu specjalnie dla kamer przez dobę, niestety.
Tymczasem pozdrawiam i życzę miłego oglądania jak tylko pojawi się obraz.

Offline

 

#616 2015-08-10 23:01:36

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Obraz z kamery

Obraz na www.bociany.ec.pl już jest. :-)

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#617 2015-09-01 09:04:21

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

01.09.2015. JUŻ WRZESIEŃ
08.50. niestety źle się zaczął bo Ja nie mam obrazu i nie wiem czy wina kompa czy też brak podglądu a na dodatek brak nowego wątku miesięcznego-ktoś zaspał?
09.29. nadal brak obrazu i na innym sprzęcie nie otwiera się podgląd.
Gniazdo puste, widziałem obraz z tej drugiej kamery.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2015-09-01 09:32:42)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#618 2015-09-01 10:17:51

danuta.walczak.18

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-08-15
Posty: 974

Re: Obraz z kamery

10:05 Witam  !  U mnie też brak obrazu. No cóż ...... 1 września , czas do szkoły  a nie do komputera. Wszystkim uczniom małym i dużym życzę dobrych ocen i wspaniałych osiągnięć . Bociankom i Bocianolubom życzę szczęśliwego powrotu do Przygodzickiego gniazda wiosną 2016 r. Czas już chyba zakończyć ten wątek    Dziękuję Wszystkim za wszystko, żegnam i ..... byle do wiosny

Offline

 

#619 2015-09-01 12:02:21

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Obraz z kamery

Spokojnie, to tylko awaria, dzwoniłem do Tomeka do UM, za kilka chwil zerknie do serwerowni co się tam dzieje, Pozdrawiam.

Offline

 

#620 2015-09-01 15:03:07

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Obraz z kamery

Jak widać Ty zaspałeś Władku :-) - bociany odleciały z naszego gniazda 21 i 23 sierpnia, więc we wrześniu ich tym bardziej nie będzie, to znaczy, że wątek w tym temacie nie jest potrzebny.

Zamiast wrzucać takie mało grzeczne odzywki, lepiej zawczasu je przemyśleć.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

wladek12 napisał:

01.09.2015. JUŻ WRZESIEŃ
08.50. niestety źle się zaczął bo Ja nie mam obrazu i nie wiem czy wina kompa czy też brak podglądu a na dodatek brak nowego wątku miesięcznego-ktoś zaspał?(...)

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora