Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#61 2014-07-29 07:00:22

 yoko

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 377

Re: Co się dzieje w gnieździe [lipiec 2014]

29 lipca 2014, godz. 06:58
Przekazu nadal brak
Dzięki Reniu za informację. Napisz coś o nich czasami. Smutno mi bez naszych boćków


PTAKI UDOWADNIAJĄ NAM, ŻE ISTNIEJE LEPSZE, PROSTSZE ŻYCIE, MOŻE NAWET NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.
                                                                                                                                     Douglas Coupland

Offline

 

#62 2014-07-29 22:06:49

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Co się dzieje w gnieździe [lipiec 2014]

Co obecnie dzieje sie w gnieździe, nie mam pojęcia, mieszkam 256 km od Przygodzic .
Wiem natomiast, co działo się w weekend. Dziedzic i Przygoda mają się dobrze, prawie całe dnie spędzają poza gniazdem, pewnie na żerowisku, wieczorem wracają do domu.
W niedzielę rano - jak co roku podczas Zlotu - pobiegłam pod gniazdo, żeby je zobaczyć. Na szczęście jeszcze nie odleciały, udało mi się wykonać kilka zdjęć.

http://images68.fotosik.pl/41/75b1253c55b5b749m.jpg  http://images69.fotosik.pl/40/4ec5deaa7b2b6ffbm.jpg  http://images70.fotosik.pl/40/c26fe50d8a8a9c02m.jpg


* * *

Offline

 

#63 2014-07-31 07:19:52

 yoko

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 377

Re: Co się dzieje w gnieździe [lipiec 2014]

Reniu, bardzo dziękuję za informacje i zdjęcia
Pozdrawiam wszystkich Bocianolubów


PTAKI UDOWADNIAJĄ NAM, ŻE ISTNIEJE LEPSZE, PROSTSZE ŻYCIE, MOŻE NAWET NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.
                                                                                                                                     Douglas Coupland

Offline

 

#64 2014-08-15 15:32:00

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Co się dzieje w gnieździe [lipiec 2014]

Witam!

Niestety wciąż brak przekazu z Przygodzic i małe szanse, by wrócił przed bliskim końcem tego sezonu. :-(

Niewiele mamy też obserwacji na żywo naszych bocianów (nie mamy niestety żadnego obserwatora w Przygodzicach, osoby z pobliskiego Ostrowa są w wakacyjnych rozjazdach), tym większe podziękowania dla Krzysztofa Nitarskiego z Ostrowa, który napisał 11 sierpnia: „Przy kamerze w Przygodzicach 2 bociany stały na gnieździe godz. 10.10.”

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#65 2014-08-20 19:08:04

MW17081955R

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 202

Re: Co się dzieje w gnieździe [lipiec 2014]

Witam serdecznie:-)
Wracałam dzisiaj z długich wakacji pokonując 3/4 Polski w kierunku północ-południe i niestety nie spotkałam ani jednego z naszych przyjaciół czyli już boćki odleciały. Myślę że fakt iż nie spotkałam żadnego dobrze świadczy o tym że raczej wszystkie wyruszyły w drogę i teraz pozostaje nam już tylko czekać do wiosny następnego roku. Jeśli ktoś jest posiadaczem jakichkolwiek ciekawostek to myślę że mamy dużo czasu na wymianę myśli i wspomnień. Szkoda wielka że niestety mieliśmy drugi przykry rok bez lęgu ale istnieje wielka szansa i nadzieja ze w następnym 2015 roku spotka nas wiele radości i szczęścia z obcowania z naszymi białymi skrzydlatymi przyjaciółmi:-)
Pozdrawiam wszystkich serdecznie - Maja.
P.s. Odliczanie do następnego sezonu czas zacząć:-)

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora