Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2012-11-12 11:00:13

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2077

Ochrona ptaków w Polsce (poza miastami)

Mamy na forum wątek o ochronie ptaków w mieście, a przecież nie tylko tam są chronione. Otwieramy więc nowy wątek dla ochrony ptaków w Polsce poza miastami. Stary pozostaje ze względu na specyfikę zagadnienia, np. ochrona ptaków wobec termomodernizacji budynków, ochrona jerzyka - posty na ten temat nadal zamieszczamy w wątku "miejskim".

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#2 2012-11-13 18:58:31

Adam Janiszewski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-30
Posty: 8

Re: Ochrona ptaków w Polsce (poza miastami)

Witam!

11 listopada uczestniczyłem w pierwszym etapie budowy i instalacji platformy lęgowej dla rybitw, na trudno dostępnym dla ludzi zbiorniku wodnym zlokalizowanym pośród bagnistych szuwarów w okolicach Wschowy.

Sam montaż nie nastręczał większych problemów, czego nie da się powiedzieć o transporcie
sporych i ciężkich elementów konstrukcyjnych. Od czasu naszej ostatniej wizyty na tym terenie  przybyło sporo wody i kilkukrotne przejście grząskiego trzcinowiska szybciutko wypompowało siły.

Fotografii niestety nie posiadam, gdyż wiedziony „mokrym” doświadczeniem z poprzednich wizyt w tej okolicy, przezornie nie zabrałem aparatu, zwłaszcza, że tym razem także kilkukrotnie oddałem na plecyki – podczas gdy nogi tkwiły zabetonowane w bagienku, głowa wraz zresztą tułowia radośnie bulgotały w wodzie o znamiennym zapachu siarkowodoru.

Aby instalacja przypominała naturalną wyspę, w najbliższej przyszłości platforma zostanie dodatkowo przysypana ziemią – znów czeka nas kursowanie przez trzcinowisko

Z nastaniem wiosny będziemy obserwować, czy sztuczna wysepka zyska uznanie rybitw i czy nasz wysiłek zwieńczy sukces lęgowy tych ptaków.

Bardzo gorąco zachęcam wszystkich do podejmowania najprostszych nawet działań, mających na celu ochronę ptaków i ich środowisk bytowych,
pozdrawiam,
Adam Janiszewski

Offline

 

#3 2012-11-27 17:39:07

 żuczek

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-04-14
Posty: 354

Re: Ochrona ptaków w Polsce (poza miastami)

Chciałabym zachęcić do wizyty na stronie http://www.etna.eko.org.pl/ , organizacji ETNA, która powstała w 2001 r., skupiającej cudownych, energicznych i pozytywnie zakręconych ludzi, którzy połączyli siły i razem prowadzą działania na rzecz ochrony rzadkich gatunków ptaków, przede wszystkim w rejonie Doliny Baryczy i Stawów Milickich - pod czujnym okiem ornitologów z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pełni optymizmu i niespotykanej pasji przygotowują dogodne warunki środowiskowe, aby w jak największym stopniu przyczynić się do sukcesów lęgowych m.in. rybitwy rzecznej czy gąsiorka.

Dodatkowo Ewa Zuber ( uczestniczka tegorocznego Zlotu Blisko Bocianów ) i Roman Guziak ( Przewodniczący ) są autorami bardzo sympatycznych książeczek przyrodniczych dla najmłodszych, w których  w przystępny sposób popularyzują potrzebę ochrony przyrody.

Naprawdę wart zapoznać się z tymi wspaniałymi ludźmi

Pozdrawiam,
Ania

Offline

 

#4 2013-12-01 21:48:27

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2077

Re: Ochrona ptaków w Polsce (poza miastami)

Witam!

Z satysfakcją mogę poinformować, że dzięki wspólnej piątkowej akcji Urzędu Gminy Przygodzice i PwG OTOP, na Zespole Szkół w Dębnicy koło Przygodzic, znanej uczestnikom wycieczek w czasie Zlotów „Blisko bocianów”, powstała cała kolonia skrzynek lęgowych dla ptaków i ukryć dla nietoperzy. Relacja z fotografiami (to zasługa Bartosza Skrzypczaka) na www.pwg.otop.org.pl Zapraszam do lektury. W czasie najbliższego Zlotu zapewne ją odwiedzimy.

Pozdrawiam
Paweł Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 
Ostatnio chory jestem na Przygodę i Dziedzica. Choróbsko toczy mnie totalnie, ale jest na tyle fajne, że polecam zachorowanie wszystkim dookoła. (marmarecki)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
implanty Szczecin Międzywodzie hotele purmo wrocław psycholog Piła zaproszenia-na-wesele.eu