Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#161 2013-08-22 00:33:51

 eljana

Użytkownik

Skąd: Zakopane
Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 70

Re: Co robią bociany? [sierpień 2013]

danuta.walczak.18 napisał:

21:43 No cóż, nadszedł (chyba) ten smutny dzień     pożegnania z Przygodą i innymi bociankami w tym sezonie. Tak, to był trudny sezon. Zimna wiosna, samotność Przygody i nie do końca jasna sytuacja Dziedzica , wyrzucane jaja z gniazda , ciągłe utarczki Przygody z intruzami oraz walka o gniazdo - to wszystko sprawiało, że mieliśmy może mniej radości niż w poprzednich latach ale i tak czas spędzony przed komputerem nie był czasem straconym. Warto było przeżywać te chwile, cieszyć oko pięknem tych wspaniałych ptaków    i tym samym udowodnić sobie i całemu światu że mimo trudności dnia codziennego stać nas na wrażliwość i dostrzeganie piękna. Każdy zamieszczony wpis czytałam z wielką przyjemnością i za to serdecznie dziękuję wszystkim BOCIANOLUBOM    A naszym kochanym BOCIANKOM  życzę wysokich,bezpiecznych lotów i szczęśliwego powrotu wiosną. Do zobaczenia

Pozwalam sobie na cytat ,bo trudno inaczej ten sezon podsumować! Dziękuję Przygodo, że byłaś. Dziękuję, że byłaś taka dzielna - my przy Tobie i innych boćkach, jesteśmy mięczakami. Czekamy na Ciebie i całe bocianie towarzystwo - jesteście częścią naszego życia - szczęśliwej drogi w obydwie strony - WRACAJCIE!!!!/

Ostatnio edytowany przez eljana (2013-08-22 00:35:36)

Offline

 

#162 2013-08-22 09:28:29

Bogda

Użytkownik

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2013-04-21
Posty: 86

Re: Co robią bociany? [sierpień 2013]

Miałam jeszcze nadzieję, czekałam do dzisiaj.
Pierwszy raz obserwowałam ptaki z kamery, ale to Przygoda skradła moje serce. Dziękuję Przygodo za czas spędzony z Tobą. Będę na te strony wracać czekając na Ciebie.
Życzę bezpiecznej podróży i powrotu wiosną.
Do zobaczenia!

Ostatnio edytowany przez Bogda (2013-08-22 09:30:48)

Offline

 

#163 2013-08-22 13:24:34

 yoko

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 377

Re: Co robią bociany? [sierpień 2013]

13:22
Nadeszło to co nieuchronne, gniazdo puste
Wysokich i szczęsliwych lotów kochane Boćki.
Byle do wiosny !


PTAKI UDOWADNIAJĄ NAM, ŻE ISTNIEJE LEPSZE, PROSTSZE ŻYCIE, MOŻE NAWET NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.
                                                                                                                                     Douglas Coupland

Offline

 

#164 2013-08-23 12:26:01

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Co robią bociany? [sierpień 2013]

12.10. Gniazdo puste i ponure,nawet nie ma "gości" (f.1.).
Moje ostatnie spotkanie z Przygodą to było 20.08.2013.g.20.33.na gnieździe jak na (f.2.). 
Zapraszam na inne polskie gniazda tam jeszcze można obserwować bociany.   Pozdrawiam.


http://www.allegaleria.pl/images/mjuwkbapo5erjv0g641j_thumb.jpg http://www.allegaleria.pl/images/420y5zy2r1ki90145f1x_thumb.jpg

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2013-08-23 12:28:32)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#165 2013-08-23 16:48:51

 celcyk1

Użytkownik

Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2012-03-17
Posty: 394

Re: Co robią bociany? [sierpień 2013]

No i znowu łzy lecą mi z oczu, smutne są pożegnania. Nie pisałam postów, ale zaglądałąm do Przygody i czytałam Wasze posty bardzo, bardzo często. Często też zaglądałam do Tomaszowa Bolesławieckiego, tam boćki jeszcze dzisiaj były, ale martwie się o małą Anę, ona jeszcze nie umie fruwać, za mała, co z nią będzie?
Tam nie jestem zarejestrowana i nie mogę sie spytać.
Dziękuję Wam wszystkim bocianolubom, dziękuje Przygodo za to że byłaś z nami! Wierna i kochana:) Szczęśliwych lotów Ci życzę. Tam i z powrotem. Do wiosny, bedę znowu czekała:)

Offline

 

#166 2013-08-23 23:35:20

sensei4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 95

Re: Co robią bociany? [sierpień 2013]

Jak bardzo można przywiązać się do nawet nie oglądanego na żywo zwierzęcia.
Przygoda była jakby każdego z nas, u każdego z nas.
Poczekamy na Przygodę do wiosny. Ciekawe, czy będzie ją można rozpoznać po linii piór?
Myślę, że jak nic nie stanie złego, to przyleci do tego gniazda o które przecież walczyła cały sezon.
I pewnie będzie się spieszyć by zająć je przed intruzami.

Offline

 

#167 2013-08-24 06:35:21

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Co robią bociany? [sierpień 2013]

Wygląda na to, że Przygoda definitywnie opuściła gniazdo i udała się w podróż do Afryki. Za nami nietypowy sezon. Po raz pierwszy od początku projektu obserwowaliśmy samotną samicę. Nie miała partnera, nie wychowywała młodych, ale była wierna gniazdu, tylko jedną noc spędziła poza nim. Walczyła o to gniazdo zaciekle, nie pozwalała się z niego wypędzić, choć inne bociany często podejmowały takie próby.

Dziękuję wszystkim, którzy obserwowali gniazdo i Przygodę i zapisywali wyniki tych obserwacji na forum. Wielu Forumowiczów zrezygnowało z tego w tym roku, pewnie z powodu braku lęgu, w gnieździe niewiele się działo, nie było piskląt. Pozostali najwierniejsi, więc tym cieplejsze należą się podziękowania.

Dziękuję też Igance za film z 21 sierpnia http://www.youtube.com/watch?v=O09nDvsDGGQ , na którym widać Przygodę, która po raz ostatni w tym sezonie wylatuje z gniazda. Byłam wtedy poza domem, nie mogłam obserwować gniazda, a bardzo chciałam zobaczyć ten ostatni odlot (na pewno nie tylko ja), więc jestem bardzo wdzięczna za ten film.

W dalszym ciągu warto obserwować gniazdo. Teraz, po odlocie bocianów, mogą je odwiedzać inne ptaki. Zachęcam do wpisywania wyników tych obserwacji w wątku "Inne ptaki w bocianim gnieździe" http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 935#p42935


* * *

Offline

 

#168 2013-08-24 19:06:54

MW17081955R

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 202

Re: Co robią bociany? [sierpień 2013]

Tak tu cicho i pusto. Odliczanie do W I O S N Y czas zacząć.

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora