Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#81 2009-08-12 13:37:53

kika48

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 227

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

Dzięki Wszystkim za relacje i swoje wrażenia ze ZLOTU. Ukłony dla Organizatorów. Życzenia dalszego zapału i zadowolenia z prowadzonej działalności. Jestem z Wami w Przygodzicach od początku i będę nadal (może w przyszłym roku pod gniazdem osobiście!?)

Offline

 

#82 2009-08-17 17:10:37

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2463

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

Dzięki za kolejny sympatyczny wpis.

Odpowiem na uwagi dla tzw. Organizatorów, czyli mnie, za które też dziękuję:

1. Wiele jest ciekawych tematów bocianiach i nie-bocianich, ale na prelekcje mamy jeden dzień, a wcześniejsze zloty przekonały, że nie można ciągnąć części sesyjnej do zbyt późna –po prostu ludzie nie dają rady słuchać po 8 czy 9 godzin. Pewien „problem” mamy z tym, że prelegenci mają dużo do powiedzenia i pokazania. Każdego przy konstruowaniu programu pytałem o czas, jaki jest komu potrzebny. Prawdę mówiąc – nikt swojego nie dotrzymał (włącznie z kolegą mianowanym specjalnie „Strażnikiem Czasu”…), ale szkoda było przerywać  czy poganiać – wszyscy mówili bardzo ciekawie.

W tym roku uważam, że udało się osiągnąć równowagę i jest na to dowód – mało kto opuścił nas przed końcem części sesyjnej.

2. Mamy ten komfort, że poza Panem Prof. Bergerem (który zresztą zgodził się od razu) nikogo nie musimy zapraszać, pozostali prelegenci zgłosili się sami, Zloty mają już jak widać swoją renomę . Na formalne „zapraszanie” nie mamy zresztą środków, dotychczas prelegenci sami pokrywają nawet koszty dojazdów, nie mówiąc o honorariach. Wyjątkiem był II Zlot, gdy były częściowo refundowane przez Fundację Doliny Baryczy, ale była to jednorazowa możliwość i ją wykorzystałem.

3. Długa prelekcja o motylach była już na Zlocie nr III (wtedy akurat  nie było Natalii z Dawidem) , autorstwa Tomasza Żuka. W tym roku ustaliliśmy wstępnie w Tomaszem znów jego pokaz, sam temat był ciekawy „Co na stole u owadów według Żuka”, ale nie chciałem go „wpychać w program” na siłę i z konieczności skracać. Prelekcja będzie wygłoszona jako kolejne „Ostrowskie Spotkanie z Przyrodą” w którąś środę w Bibliotece Publicznej w Ostrowie.

Myślę, ze temat owadzi powróci jednak na Zlocie, może warto poza prelekcją Tomasza zrobić krótkie kursy rozpoznawania najpospolitszych motyli i ważek, by kontynuować tę naukę w części terenowej?

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu PwG OTOP „Blisko bocianów”

rudzik napisał:

Witamy Wszystkich Zlotowiczów!

Z tygodniowym opóźnieniem również my chcielibyśmy podzielić się naszymi wrażeniami z IV Zlotu „Blisko bocianów”. Był to nasz trzeci Zlot (niestety nie mogliśmy uczestniczyć w ubiegłorocznym ) i na podstawie tych trzech spotkań miłośników bocianów i przyrody szeroko rozumianej, możemy śmiało stwierdzić, że był to najbardziej udany Zlot.
Każdy Zlot to niezapomniane wrażenia, ciekawe prelekcje, interesujący ludzie i „odkrywcze” wypady w teren, które przybliżają nam świat przyrody oraz historię regionu. W czasie tegorocznego mogliśmy wysłuchać prelekcji o zróżnicowanej, ale związanej z bocianami, tematyce. Co było przedmiotem przedstawionych prelekcji możecie przeczytać w relacji Pawła T.Dolaty na stronie głównej PwG OTOP. Dla nas szczególnie interesujący był wykład Pana prof. dr hab. L. Bergera  oraz wystąpienie reprezentantów Leszczyńskiej Grupy OTOP: Pana dr S.Kuźniaka oraz Pana M.Tobółki. Spore zainteresowanie uczestników Zlotu obiema prelekcjami pokazało, że interesują Ich nie tylko przygodzickie bociany Tu uwaga do Organizatorów – może warto w kolejnych latach zapraszać przedstawicieli  innych grup lokalnych lub innych towarzystw przyrodniczych, które czynnie zajmują się ochroną bociana białego i bociana czarnego w Polsce? Jak pokazała niedzielna wycieczka terenowa, wszyscy z wielkim zainteresowaniem obserwowali wielobarwne motyle i ważki – dobrze byłoby pomyśleć o zaproszeniu w przyszłym roku gościa, który przybliży nam świat owadów? 
Jeśli chodzi o same wycieczki, to jak zwykle interesująca trasa po Przygodzicach z niezastąpionym Panem Wacławem Kieremkamptem w roli przewodnika. A w niedzielę kilkugodzinny wypad, nieco wyczerpujący przez doskwierający upał. Jak zwykle dopisały nam ptaki na Stawach Przygodzickich, z niezwykle „udomowioną” gęgawą czy uroczymi rodzinkami łabędzi niemych oraz perkozków.  Oprócz ptaków sporą atrakcją były wspomniane już wyżej motyle i ważki. Żałujemy jedynie, że ominął nas finał – kąpiel w Prośnie   Może za rok będzie powtórka, choć znając ciekawe pomysły Pawła, z pewnością przygotuje dla nas nowe niespodzianki  

Do zobaczenia za rok
Natalia i Dawid

Offline

 

#83 2009-08-17 17:13:02

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2463

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

Jak najbardziej zapraszamy osobiście pod gniazdo, prawdopodobny termin Zlotu ostatni weekend lipca.

kika48 napisał:

Dzięki Wszystkim za relacje i swoje wrażenia ze ZLOTU. Ukłony dla Organizatorów. Życzenia dalszego zapału i zadowolenia z prowadzonej działalności. Jestem z Wami w Przygodzicach od początku i będę nadal (może w przyszłym roku pod gniazdem osobiście!?)

Offline

 

#84 2009-08-23 18:54:44

seba_archeolog

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 55

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

Z opóźnieniem (życie studenta archeologii bywa czasem zwariowane ) zamieszczam swoją relację ze zlotu.

Wielkie podziękowania dla organizatorów IV Zlotu. Dziękuję także kierowcom samochodów, dzięki którym wieczorna sobotnia (1 sierpnia) i niedzielna (2 sierpnia) wycieczka była możliwa. Za wspaniałą zlotową atmosferę podczas części konferencyjnej i wycieczkowej dziękuję współuczestnikom.

Bardzo ciekawa tematyka wykładów i ich wysoki poziom w sobotę 1 sierpnia sprawiła, że nikt się nie nudził i czas się nie dłużył, pomimo tego, że dzień był gorący (co nie sprzyja skupieniu uwagi na prelekcjach - co znam z życia studenta).

Wycieczka w sobotni wieczór 1 sierpnia pomimo tego, że nie udało się zobaczyć dużych zgrupowań nocujących bocianów, była dla mnie bardzo fajna. Dzięki niej poznałem kilka ciekawych miejsc w okolicy Sieroszewic.

Następnego dnia - 2 sierpnia - wycieczka nad stawy w Dębnicy i Trzcielinach oraz część doliny Baryczy położoną na wschód od Przygodzic;  dostarczyła mnóstwo atrakcji pasjonatom ptaków i owadów. Zwiedzanie tego odcinka doliny Baryczy dostarczyło także atrakcji miłośnikom historii i sztuki w postaci: grodziska pod Masanowem (tu miałem okazję opowiedzieć o przeprowadzonych na tym stanowisku badaniach archeologicznych), kościoła pocysterskiego w Ołoboku i krzyża autorstwa ludowego rzeźbiarza Pawła Brylińskiego w Kani.

Sebastian Przybylski
PwG OTOP

Ostatnio edytowany przez seba_archeolog (2009-08-23 22:22:05)

Offline

 

#85 2009-08-24 22:50:04

ornitolog92

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 189
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

Fotogaleria ze Zlotu jest już na www.pwg.otop.org.pl Bezpośredni link: http://www.pwg.otop.org.pl/galeria/gale … 00&start=0

Dziękuję za udostępnienie zdjęć Evie Stets, Natalii Kanteckiej oraz Pawłowi T. Dolacie.

pozdrawiam
Wojtek Kaźmierczak
PwG OTOP

Offline

 

#86 2009-08-25 10:06:20

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4077
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

ornitolog92 napisał:

Fotogaleria ze Zlotu jest już na www.pwg.otop.org.pl Bezpośredni link: http://www.pwg.otop.org.pl/galeria/gale … 00&start=0

Nie ma zdjęć a może ja źle szukam...


* * *

Offline

 

#87 2009-08-25 14:23:27

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

Zdjęcia są dodane, ale trzeba poczekać na akceptaję ich przez webmastera strony. Prosimy o trochę cierpliwości, a będą one niebawem widoczne.

Renia napisał:

ornitolog92 napisał:

Fotogaleria ze Zlotu jest już na www.pwg.otop.org.pl Bezpośredni link: http://www.pwg.otop.org.pl/galeria/gale … 00&start=0

Nie ma zdjęć a może ja źle szukam...

Offline

 

#88 2009-08-27 22:48:04

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4077
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

To jeszcze raz ja.
Po pierwsze: Bardzo przepraszam Paulinę Szczepaniak, Daniela Stodolnego i Łukasza Stodolnego za to, ze pominęłam ich prelekcję o dębach w moim sprawozdaniu ze Zlotu. Nie mam pojęcia, jak to się stało, że nie sfotografowałam ich wystąpienia. Pewnie w tym czasie zajadałam się plackiem drożdżowym i cudowny smak kruszonki odebrał mi zdolność rejestrowania innych bodźców. Swoją drogą – jak na moje możliwości - ciasta było stanowczo za mało (niech nikogo nie zmyli moja marna postura). To oczywiście żart, ale ciasto naprawdę było niebiańsko smaczne.

Po drugie: Dziękuję zlotowiczom za wspaniałą atmosferę podczas naszego spotkania. Dziękuję za to, ze nikt nie opowiadał o swoich beemwicach, biznesach, akcjach, obligacjach itp. Spotkanie tak licznej grupy NORMALNYCH ludzi to wystarczający powód, by jechać do Przygodzic prawie 300 km. Coś łączy nas, bocianolubów. Może po prostu system wartości?

I ostatnia sprawa. Tym razem dotyczy gospodarzy gminy Przygodzice. To nie tylko moje zdanie, ale wszystkich moich znajomych, którzy oglądają zdjęcia ze zlotu. Na każdym kroku widać dobrego gospodarza. To nie jest pochlebstwo ani komplement. Niestety, nie wszystkie polskie gminy tak wyglądają. Tylko pogratulować i pozazdrościć – czysto, porządnie, dostatnio. To kolejny powód, by odwiedzić Przygodzice.

http://images38.fotosik.pl/184/636dff3dc028dd5am.jpg  http://images39.fotosik.pl/185/aeb1fe95b287bb29m.jpg  http://images49.fotosik.pl/188/32650c714b5fdd82m.jpg


* * *

Offline

 

#89 2009-08-28 09:11:56

ayla

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-26
Posty: 204

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

A ja chcę przeprosić, że nie dojechałam. W sobotę musiałam jechać do pracy a wieczorem dotarła do mnie wiadomość, że moja koleżanka jadąc z mężem na wakacje zginęła razem z małym dzieckiem;(. Nie miałam sił aby jechać. Wstrząsnęło to mną.

Offline

 

#90 2009-09-07 10:39:50

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

Informację o IV Ogólnopolskim Zlocie "Blisko bocianów" w Przygodzicach, wraz z podaniem linków do działu forum, strony PwG OTOP i albumu Galerii PwG OTOP można przeczytać na stronie portalu Moje ptaki.info (http://mojeptaki.info/portal.php).

Link bezpośredni: http://mojeptaki.info/viewtopic.php?t=6 … 7f61944709

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#91 2009-09-23 02:21:42

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

Moje, kończące tegoroczny sezon lęgowy info, opisujące na dwóch greckich forach wydarzenia z naszego gniazda zakończyłam małym fotoreportażem ze Zlotu "Blisko bocianów". Dla lepszego wizualnego odbioru podałam tam także linki do fotogalerii PwG OTOP a także zdjęć Reni i piotrka94b

Info można zobaczyć pod linkami:

http://www.alop.gr/forum/index.php?topic=163.msg556#new

http://sepseevrou.gr/forum/viewtopic.php?p=1642#1642

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#92 2009-10-18 00:45:18

Tomasz Ekiert

Użytkownik

Call me!
Zarejestrowany: 2009-10-17
Posty: 1

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

Witam,

Temat wiadomosci niebociani ale ze Zlotem zwiazany Jedna z jego atrakcji byly nietoperki, ktore sa rowniez obiektem badan PwG OTOP. Czesc uczestnikow robila wtedy zdjecia ktore po powiekszeniu moga pomoc w ustaleniu faktycznej liczby osobnikow. Jesli ktos z uczestnikow ma takie zdjecia to bylbym bardzo wdzieczny za przeslanie ich w oryginalmym rozmiarze na moj adres email.  Beda one takze stanowic cenna dokumentacje dotyczaca stwierdzen tego gat. w powiecie ostrowskim.

Pozdrawiam

Tomasz Ekiert

Ostatnio edytowany przez Tomasz Ekiert (2009-10-18 00:45:52)

Offline

 

#93 2009-11-26 14:37:25

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

W ramach uzupełnień w Ogólnopolskiej Bazie Aktywności na rzecz Bociana Białego (czyt. mój post w temacie pt "Kto o nas pisze-mówi": http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 652#p20652) - uzupełniono także informację o IV Zlocie w Przygodzicach. Zostały tam dodane 4 charakterystyczne fotki z minionego Zlotu (jedna grupowa i trzy mojego autrostwa):

http://baza.bociany.pl/aktywnosci/show/a/41

Pozdrawiam
Eva Stets
PwG OTOP

Offline

 

#94 2013-07-18 23:26:35

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2463

Re: Zlot w Przygodzicach 2009

Teraz dopiero znalezione: fajna relacja z IV Zlotu, nie tylko z kronikarskiego obowiązku podaję http://www.otop-leszno.eko.org.pl/akcje … az&idt=139

Do zobaczenia na VIII Zlocie w Przygodzicach!
Paweł Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora