Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2013-03-11 20:04:44

Zbychur

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-19
Posty: 802
WWW

Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

"Czy bociany dołączą do 300 mln ptaków krajobrazu rolnego, jakie zniknęły w ciągu ostatnch 30 lat w wyniku Wspólnej Polityki Rolnej (WPR)? Komisja Europejska zaproponowała reformę, dzięki której WPR może stać się bardziej sprawiedliwa, a europejskie rolnictwo przyjazne przyrodzie i ludziom. Reforma zakłada m.in. ochronę śródpolnych oczek wodnych oraz pastwisk - miejsc bardzo ważnych dla bocianów i innych ptaków. Uzależnia również otrzymywanie dopłat z publicznych pieniędzy od dbania o publiczne dobro, jakim jest zdrowe środowisko naturalne. Korzystne dla przyrody rozwiązania mogą zostać odrzucone przez europosłów podczas głosowania w Parlamencie Europejskim w środę 13 marca. Dołącz do ponad 58 000 Europejczyków i zaapeluj do europosłów o prawdziwą i skuteczną reformę WPR, korzystną dla ludzi i przyrody!" (Zespół OTOP) Więcej informacji na stronie Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków: http://otop.org.pl/aktualnosci/2013/03/ … eczenstwie

Apel znajduje sie na stronie http://e-activist.com/ea-action/action? … paign=otop
Wystarczy wpisać swoje imię, nazwisko, kod pocztowy, adres mailowy i wysłać. Później należy jeszcze otworzyć pocztę i kliknąć w nadesłany przez organizatorów link weryfikujący Twój podpis.

(Dowiedziałem sie o tym dopiero dzisiaj więc niestety, czasu zostało niewiele, ale liczy sie każdy głos więc apeluję o wsparcie apelu i jego rozpowszechnienie. Ja oczywiscie podpisałem, a oprócz mnie 67,673 osoby )

Offline

 

#2 2013-03-11 21:15:28

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Apel podpisałam już 5 marca - gdy dowiedziałam się o nim z www OTOP i profilu na FB. Oprócz kilku info na stronie profilowej, OTOP poświęcił na Facebooku także osobną stronkę na ten poważny temat: http://www.facebook.com/events/34053475 … l_activity

Godny polecenia jest także arytkuł Antka Marczewskiego, pt. "Ratujmy polskie bociany", który ukazał się na www Wiadomości24.pl: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/2_dn … 63265.html

Zachęcam wszystkich do podpisania apelu... czasu jest już b. mało

Offline

 

#3 2013-03-12 12:50:20

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Dziękuję bardzo Zbyszkowi za rozpoczęcie tego bardzo ważnego i pilnego tematu - głosowanie w europarlamencie już jutro, 13 marca!

W imieniu Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i projektu „Blisko bocianów” z Przygodzic zwracamy się do wszystkich miłośników polskiego krajobrazu rolniczego i naszej przyrody o poparcie petycji do europosłów z Polski o zmiany Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej, by zaczęła te niezaprzeczalne walory chronić, a nie pomagać niszczyć! Szczegóły stanowiska Grupy na www.pwg.otop.org.pl

Oczywiście petycję podpisałem i zachęcam do tego wszystkich miłośników ptaków. Proszę też o wpisywanie się poniżej na forum, kto podpisał (co pokazuje postęp akcji) i informowanie znajomych.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#4 2013-03-12 13:35:05

mikr

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-10
Posty: 98

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Poparły dwie osoby.
Tylko dlaczego tak na ostatnią chwilę ta petycja?

Offline

 

#5 2013-03-12 13:47:39

 kempos1

Użytkownik

2094003
Call me!
Skąd: Przygodzice
Zarejestrowany: 2007-04-09
Posty: 143

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Petycje podpisałem.

Pozdrawiam

Mariusz Kępiński
PwG OTOP

Offline

 

#6 2013-03-12 14:45:37

 Wojtek Szukalski

Moderator

Skąd: Latowice
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 117

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Oczywiście podpisane. Mimo, że na ostatnią chwilę, to warto. Czasami gdzieś ta informacja mogła uciec (jak to było w moim przypadku), dlatego dziękuję Zbychurowi za reakcję.


Wojtek Szukalski
technik weterynarii
IG @weterynaria.okiem.technika

Offline

 

#7 2013-03-12 15:12:01

pcprmonika@o2.pl

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 48

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Podpisałam petycję. Nigdy nie jest za mało takich przedsięwzięć. Pozdrawiam!

Offline

 

#8 2013-03-12 15:25:25

 Maria84

Użytkownik

Skąd: Iwonicz - Zdrój
Zarejestrowany: 2012-04-02
Posty: 540

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Petycję oczywiście podpisałam. Przesłałam link do znajomych.

Online

 

#9 2013-03-12 16:43:12

 Krzysztof Kolenda

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 113
WWW

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Również podpisałem. Ochrona krajobrazu rolniczego jest nie tylko ważna dla ptaków ale także całej różnorodności biologicznej. Obecnie jesteśmy świadkami globalnego zaniku bioróżnorodności na całym świecie, w tym także w Europie czy w Polsce. Naukowcy szacują, że tempo wymierania w ostatnich latach wzrosło do 27000 razy szybszego od naturalnego. Bez wątpienia przyczynia się do tego człowiek. Niszcząc siedliska, w tym wypadku śródpolne oczka wodne przyczyniamy się między innymi do zaniku płazów, które obecnie są najszybciej wymierającą grupą kręgowców na świecie. Z takich miejsc korzysta zdecydowana większość wszystkich naszych krajowych nizinnych gatunków. Są to zazwyczaj niewielkie zbiorniki,w których woda nagrzewa się szybciej niż w pozostałych, co przyspiesza rozwój płazów i zwiększa ich szansę na przeżycie. Płazy w krajobrazie rolniczym pełnią funkcję tępicieli szkodników (stonka, ślimaki itp), dlatego też ich obecność jest tutaj jak najbardziej wskazana. Ponadto, śródpolne zakrzaczenia czy zadrzewienia są dla nich dobrym miejscem do zimowania.

Offline

 

#10 2013-03-12 19:57:00

szarotka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 33

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Również podpisałam petycję w tak ważnej dla nas wszystkich sprawie.
Pozdrawiam
Dominika Dolata

Offline

 

#11 2013-03-12 20:13:09

Iganka

Moderator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 5520

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Apel podpisałam, trzeba wspierać i ratować w przyrodzie, to co jeszcze zostało, każdy oddany głos poparcia dla tej petycji i innych podobnych, to nasz obowiązek, pomożemy  bocianom i innym ptakom, chociaż w taki sposób.

Offline

 

#12 2013-03-12 23:39:04

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Oboje podpisaliśmy petycję, rozesłaliśmy też link do znajomych.

Pozdrawiamy
Renia i Tadek


* * *

Offline

 

#13 2013-03-13 00:22:56

 eljana

Użytkownik

Skąd: Zakopane
Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 70

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Witajcie! Oczywiście, że podpisałam i jeszcze rozesłałam wieści gdzie się dało. Chemizacja rolnictwa, nadmierna melioracja /często w miejscach które i tak potem leżą odłogiem/ likwidacja zarośli krzewów i pasów drzew które kiedyś znakomicie chroniły przed "swobodnym" szaleństwem wiatrów to bestialstwo, które powoduje niszczenie ekosystemu w którym żyjemy my i nasi przyjaciele tzn. PTAKI i wszelkie inne zwierzaki. Szanowni posłowie - nie pozwólcie więcej niszczyć przyrody bo bez niej nasi następcy nie przeżyją!!!!

Offline

 

#14 2013-03-13 00:41:40

 semibrevis

Użytkownik

4593029
Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 23

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Witam!
Petycję podpisałam.

Pozdrawiam

Asia

Offline

 

#15 2013-03-13 07:59:57

ptica100

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-13
Posty: 3

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Też apel podpisałem, ale mam też uwagę. Taką samą jak wyżej mikr. To że Zbychur zamieścił informację tak późno, to nie ma co mieć pretensji. Ale gdzie byli członkowie PWG OTOP. Wyżej Wojtek Szukalski napisał że mu gdzieś taka informacja uciekła, Paweł T.Dolata wzywa aby budzić posłów. Panowie może sami się obudzicie? Na stronie http://www.otop.org.pl/aktualnosci/2013 … czenstwie/  informacja jako bardzo ważna jest zamieszczona od 05.03.2013, a Wy się budzicie dopiero 12.03.2013? Przez te kilka dni cisza na temat apelu. Dlaczego? Sen zimowy Was ogarnął czy nie zaglądacie na stronę OTOPu. Admistratorowi, moderotorowi, członkom ww. organizacji ot tak umknęła taka ważna wiadomość. To nie śmieszne, to żałosne.

Offline

 

#16 2013-03-13 09:26:45

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Zbyszek w pierwszym poście tłumaczył, że informacja o akcji dotarła późno. Nikt z nas nie jest pracownikiem OTOP i nie ma obowiązków z tym związanych, każdy poświęca na działanie na rzecz ptaków i ich ochrony swój wolny czas, a ma swoje obowiązki w pracy itp. Jesteśmy grupą LOKALNĄ OTOP, więc zgodnie ze statutem działamy lokalnie. Niemniej, ponieważ sprawa była bardzo ważna, wsparliśmy akcję centrali OTOP, i to z dobrym skutkiem, o czym świadczą choćby wpisy z tym wątku. Dzięki wymienionym w trzem z nas apele o poparcie o petycji wraz z uzasadnieniami pokazały się na:
- niniejszym forum
- stronie www.pwg.otop.org.pl
- profilu https://www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
- profilu https://www.facebook.com/pwgotop
- forum http://www.bociany.kalinski.pl/forum/vi … 793#p19793

Ponadto osobiście skierowałem maile do ok. 250 członków i współpracowników PwG OTOP oraz forumowiczów o poparcie petycji. Wielu z nich dziękowało mi za zwrócenie uwagi na problem i informowało, że petycję podpisało.

Ciekawe będzie porównanie, która z około 20 grup lokalnych OTOP zrobiła więcej niż nasza w sprawie nagłośnienia tej petycji, i który z kilkunastu projektów monitoringu gniazd bocianich. Wystarczy podać linki do ewentualnych podobnych apeli.

Jeśli Pan zrobił więcej niż my, albo cokolwiek, to proszę też podać linki.

Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#17 2013-03-13 10:50:31

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Podpisałem. Pozdrawiam.


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#18 2013-03-13 12:14:31

mesene

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-16
Posty: 12

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Popieram i podpisałam.

Offline

 

#19 2013-03-13 13:37:38

 sandra

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-06
Posty: 77

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Popieram i wysłałam. POZDRAWIAM.

Offline

 

#20 2013-03-14 00:35:34

Bocianolubka z Warszawy

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2012-04-15
Posty: 65

Re: Bociany w niebezpieczeństwie. Poprzyj reformę WPR. Apel do europosłów.

Witam Ptakolubów, a w tym i naszych Bocianolubów!!!! Naturalnie petycję podpisałam, mimo że to już była noc,
bo dzień mi ucieka na konieczne obowiązki, jakie obecnie"spadły" na mnie, więc tylko nocna pora jest dla komputera,
ale jeszcze zdążyłam i podpisać, co zostało potwierdzone i rozesłać tę ważną wieść do przyjaciół, którym ufam, że też
przyłączyli się z poparciem naszej petycji. Smutne, że tak oczywista sprawa wymaga obrony, petycji i interwencji,
a bierze górę - wg mnie - prywata, brak szacunku dla przyrody, która jest naszym życiem.
Pozdrawiam, bo niezdrowo chorować ! Wasza Jola

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora