Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#41 2012-07-31 23:33:02

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2012 :)

VII Zlot „Blisko Bocianów” już za nami. Wróciliśmy – jak zwykle – pełni wrażeń.

Pora na podziękowania.

Dla Pawła Dolaty i wszystkich osób, które mu pomagały, za zorganizowanie tej niepowtarzalnej imprezy i umożliwienia nam uczestniczenia w niej.
Dla wszystkich Prelegentów. Wykłady i prezentacje na Zlotach zawsze są ciekawe, ale w tym roku szczególnie nam się podobały i wiele się z nich nauczyliśmy.
Dla władz Gminy Przygodzice za gościnność. Odwiedzamy Przygodzice raz w roku i z podziwem obserwujemy, jak zmienia się, pięknieje ta miejscowość. To niewątpliwie zasługa Dobrego Gospodarza.
Dla Dyrekcji GOK-u za udostępnienie nam za darmo miejsca na nocleg.
Dla sponsorów: Piekarni Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Przygodzicach, Spółdzielni Mleczarskiej "Lazur" w Nowych Skalmierzycach oraz firmy WOSEBA z Odolanowa.
Dla wszystkich Uczestników Zlotu za miłą, rodzinną atmosferę, za rozmowy, za każdy życzliwy uśmiech.

Dziękujemy i pozdrawiamy
Renia i Tadek

GALERIA NASZYCH ZDJĘĆ ZE ZLOTU


* * *

Offline

 

#42 2012-08-01 11:11:07

szarotka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 33

Re: Zlot w Przygodzicach 2012 :)

Witajcie!

Minęło kolejne spotkanie miłośników bocianów i przyrody. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w sobotnich prelekcjach i niedzielnej wycieczce, a działo się…
Chwile wzruszeń dostarczyli nam Paweł T. Dolata i Krzysztof Kolenda w swych wspomnieniach o wyjątkowym przyrodniku śp. prof. Leszku Bergerze. Zaprezentowano dwa filmy w których Profesor znów opowiedział nam, jak to było faktycznie z tymi żabami zielonymi
Pełna uznania jestem dla wszystkich prelegentów, że podzielili się z nami w kilkudziesięciu minutach tym, czym zajmują się często latami. Uwieńczeniem prelekcji okazał się film pana Artura Homana "Rytmy natury w Dolinie Baryczy" . Widziałam go już wielokrotnie, ale za każdym kolejnym razem na nowo zachwyca.
W trakcie weekendowego spotkania miały miejsce również elementy artystyczne, w których mogliśmy delektować się głosem Zosi Banaszak, czy rękodziełami Karoliny Treski i pani Janki Bartuzi, której talent okazał się dla mnie ogromnym zaskoczeniem
W niedzielę rozprostowaliśmy mięśnie po sobotnim „maratonie” i wyruszyliśmy w teren, by samemu obserwować regionalną przyrodę. Osobiście cieszę się, że tak wiele osób było zainteresowanych roślinami (szczególne pozdrowienia dla Was:). Lista roślin, którą wspólnie stworzyliśmy prawdopodobnie będzie zawarta w ogólnym sprawozdaniu Pawła T. Dolaty bez którego zaangażowania nie moglibyśmy się spotkać, za co kieruję moje wyrazy uznania.
Dziękuję Wszystkim za sympatyczne towarzystwo, za wyśmienite pyszności od sponsorów, a także za niedzielne jabłuszka Państwa Bartuzich

Z serdecznymi pozdrowieniami
Dominika

Offline

 

#43 2012-08-01 22:31:04

 Krzysztof Kolenda

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 113
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2012 :)

Witam!
Również chciałbym się podzielić wrażeniami po Zlocie. Był to mój trzeci zlot i z każdym rokiem na szczęście udaje mi się zaliczyć coraz więcej atrakcji Sobotni dzień prelekcyjny jak zwykle był bardzo ciekawy. Z każdej prelekcji można było wynieść wiele cennych informacji. Bardzo fajnie, że prezentacje jak zawsze cechowały się dużą różnorodnością. Myślę, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mnie osobiście bardzo ucieszył fakt, że mogliśmy obejrzeć film autorstwa Pana Janusza Dolaty z prelekcji śp. prof. Leszka Bergera, która odbyła się na jednym ze Zlotów oraz film Pana Edmunda Biegańskiego przedstawiający "ranarium" czyli hodowlę żab zielonych profesora Bergera w Jaskółkach pod Ostrowem Wlkp. Niedzielny wyjazd terenowy obfitował przede wszystkim w...bociany białe(!). Poza nimi obserwowaliśmy wiele innych gatunków ptaków, a także z płazów kumaki nizinne i żaby śmieszki oraz wiele gatunków roślin, które niestrudzenie rozpoznawała Dominika Dolata . Na koniec wielkie podziękowania dla Pana Pawła Dolaty za organizacje kolejnego Zlotu oraz dla wszystkich osób, które mu dzielnie pomagały.
pozdrawiam serdecznie,
kk

Ostatnio edytowany przez Krzysztof Kolenda (2012-08-02 10:21:27)

Offline

 

#44 2012-08-08 20:50:12

 semibrevis

Użytkownik

4593029
Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 23

Re: Zlot w Przygodzicach 2012 :)

Witam!

Po raz trzeci miałam okazję brać udział w Zlocie. I po raz kolejny czekało nas wiele atrakcji.

Szczegółowe informacje na temat tego już VII Zlotu napisało kilka osób przede mną, więc od siebie dodam jedynie parę skromnych zdań.
Wspaniale było ponownie spotkać znajome twarze jak i poznać nowe, ciekawe osoby. W trakcie jak zwykle interesujących i różnorodnych prelekcji, które mieliśmy okazję wysłuchać i obejrzeć, wspomniany został śp. prof. Leszek Berger - wspaniały przyrodnik i znawca żab zielonych. Można było także zakupić piękne, rysowane piórkiem i akwarelami rysunki bocianów autorstwa Karoliny Treski a także pastelowe dzieła pani Janiny Bartuzi.
Prelekcje zakończył film pana Artura Homana pt: "Rytmy natury w Dolinie Baryczy". Oglądałam go po raz pierwszy i wywarł na mnie naprawde ogromne wrażenie. Sam autor, będący na Zlocie, przedstawił nam różne techniki i sprzęty, którymi nagrywał ten film, co oprócz oprzyrządowania, wymagało od Niego także ogromnej cierpliwości. Film można było zakupić i przy okazji zdobyć autograf jego twórcy:).
Zwiedzaliśmy Przygodzice oraz otaczającą je bogatą przyrodę. Podczas wyjazdów w teren, napotykaliśmy duże skupiska bocianów białych oraz widzieliśmy inne zwierzęta.
Przed ogniskiem czas umilała nam swoim głosem Zosia Banaszak.
W tym roku niestety nie dopisała nam pogoda, więc zamiast ogniska zasiedliśmy wspólnie przy stołach, w wesołej i domowej atmosferze:)

Czas więc na podziękowania:) Dziękuję wszystkim organizatorom, prelektorom, wszystkim osobom pomagającym przy organizacji jak również pozostałym członkom Zlotu, a przede wszystkim dziękuję panu Pawłowi Dolacie za kolejny Zlot, za przemiłą atmosferę i czas pełen wspaniałych wrażeń:)

Gorące pozdrowienia!
Asia

Offline

 

#45 2012-08-08 21:35:45

Kamila Walczak

Użytkownik

9398320
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 140

Re: Zlot w Przygodzicach 2012 :)

Chyba wszystko zostało już napisane, także ja krótko:

Serdecznie dziękuję panu Pawłowi Dolacie za zorganizowanie kolejnego Zlotu, co zapewne nie należy do łatwych zadań. Dziękuję też wszystkim prelegentom za ciekawie przedstawione wykłady, a sponsorom za pyszne produkty: chleb "Baryczok", placek drożdżowy i sery Lazur.

Był to mój trzeci zlot i tym razem jako pamiątkę przywiozłam narysowanego pastelami, pięknego bociana czarnodziobego autorstwa pani Janiny Bartuzi

Warto było znów znaleźć się w tak zacnym gronie miłośników przyrody

Serdecznie pozdrawiam
Kamila Walczak

Offline

 

#46 2012-08-16 18:16:21

 kamelek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-09
Posty: 43
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2012 :)

Witam!

Zapraszam do obejrzenia obiecanych i trochę spóźnionych zdjęć z VII Zlotu "Blisko Bocianów". Ciąg dalszy zdjęć będzie jutro. :-)

http://www.allegaleria.pl/images/ztgimtr4bck6wb9y8jb2_thumb.jpg   http://www.allegaleria.pl/images/43sfcjqk8dfw5ss50hcb_thumb.jpg   http://www.allegaleria.pl/images/2ba3u28bbgznzbdowdf0_thumb.jpg   http://www.allegaleria.pl/images/vf7dyswety85kng9yjr_thumb.jpg   
http://www.allegaleria.pl/images/38l9zy5ul8gjna8o1w2_thumb.jpg  http://www.allegaleria.pl/images/2umdldl7y7fgqmp1nobg_thumb.jpg   http://www.allegaleria.pl/images/f5vqvhujjupbc5apyg7_thumb.jpg   http://www.allegaleria.pl/images/pfietc7x2ce3de5ngmb_thumb.jpg   http://www.allegaleria.pl/images/604z101r8vz19xnhvci5_thumb.jpg   http://www.allegaleria.pl/images/s6bogn1fr3pyw5tt2npr_thumb.jpg 


kamelek napisał:

Witam!

Ten post piszę tak na prędko bo niedawno wróciliśmy ze Zlotu do Poznania, a zdjęcia "wrzucę" jutro, po przejrzeniu ich. ;-) Na początku w imieniu taty, siostry Marianny i swoim chciałabym podziękować panu Pawłowi T. Dolacie za zorganizowanie VII Zlotu "Blisko Bocianów". Sobotni maraton wykładowy obfitował w ciekawe prelekcje oraz zdjęcia. Projekcja  filmu "Rytmy natury w Dolinie Baryczy" pana Artura Homana uzmysłowiła mi, że koniecznie musimy się wybrać na jakąś wyprawę w tamte rejony by podziwiać piękne widoki, faunę oraz florę tamtych terenów. Krzysztofowi Kolendzie dziękujemy za przybliżenie nam postaci śp. prof. Leszka Bergera od strony jego kariery naukowej oraz za późniejszą ciekawą prelekcję na temat zagrożeń jakie czyhają na płazy.  :-) Zosi Banaszak dziękujemy za sobotni wieczorny występ i gratulujemy świetnego głosu! Bardzo nam się podobała niedzielna wycieczka. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy takiej ilości bocianów w jednym miejscu. :-) No i te bociany białe brodzące w wodzie... a podobno takie zachowanie dotyczy tylko bocianów czarnych.. ;-) Hihi. :-D
A teraz pozdrawiam wszystkich tych, z którymi spędziliśmy te dwa fajne, weekendowe dni i życzę dobrej nocy!

pozdrawiam
Agnieszka z Poznania
:-)

Ostatnio edytowany przez kamelek (2012-08-16 18:17:11)

Offline

 

#47 2012-09-02 22:01:29

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2012 :)

Wreszcie udało mi się opracować obszerne sprawozdanie z VII Ogólnopolskiego Zlotu "Blisko bocianów", które można przeczytać na http://www.pwg.otop.org.pl/index.php?fu … ll&no=555. Najważniejszą informacją jest udział w Zlocie aż 75 osób, w tym wielu Forumowiczów.

Bardzo dziękuję tym z Was, którzy zaraz po Zlocie zamieścili w tym wątku własne relacje (choćby najkrótsze) i fotografie, dzięki czemu opóźnienie sprawozdania nie było dotkliwe dla czytelników.

Dzięki również tym z Was, którym Zlot się podobał i to tutaj potwierdzili.

Na pewno obecny Zlot był ostatni w obecnej formule i organizowany przez tylko jedną osobę, tak się bowiem dalej nie da.

W trakcie Zlotu zaginęło niestety (sprzątając GOK po zlotowiczach sprawdziliśmy dokładnie, na pewno nigdzie się nie zapodziały) 5 egz. kwartalnika „Ptaki Polski” – zniknęły w sobotę ze stoiska/sklepiku PwG OTOP, być może ktoś potraktował je jak rozdawane przez nas bezpłatnie podobne kwartalniki OTOP „Ptaki”, ale „Ptaki Polski” były płatne i dlatego znajdowały się na innym stole, właśnie tym ze sklepikiem.

Osoby u których te wydawnictwa się znalazły proszę o kontakt na mój mail.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#48 2012-10-29 18:56:43

 żuczek

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-04-14
Posty: 354

Re: Zlot w Przygodzicach 2012 :)

W najnowszym numerze (2/2012) "Ptaków Polski" jest zamieszczony artykuł autorstwa Pawła T. Dolaty, poświęcony wydarzeniom tegorocznego Zlotu "Blisko Bocianów" w Przygodzicach  - dla każdego uczestnika i bocianoluba - lektura obowiązkowa

Pozdrawiam,
Ania

Offline

 

#49 2012-11-14 13:01:25

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2012 :)

Witam!

W wydanym w końcu października trzecim w tym roku zeszycie „Przygodzickich Wieści Gminnych” również znalazła się relacja z naszego Zlotu:

Dolata Paweł T. 2012. VII Ogólnopolski Zlot „Blisko bocianów” w gminie Przygodzice. Przygodzickie Wieści Gminne rok XIV, nr 3 (70): str. 4-6.

Zainteresowanym mogę przesłać cały zeszyt (w nim także m.in. relacja z Europejskich Dni Ptaków w gminie Przygodzice dnia 5 X, autorstwa opiekuna Szkolnego Koła OTOP w Wysocku Małym Marka Pawlickiego) w PDF-ie, proszę tylko o mail.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora