Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#121 2011-11-02 18:25:02

 Krzysztof Kolenda

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 113
WWW

Re: Tematy i wątki

Witam,
jestem na tym forum od niedawna ale krew mnie zalewa jak widzę co tu się dzieje. Mam przyjemność uczestniczyć na forach tak dużych portali jak terrarium.com.pl, przyroda.org czy amphibia.boo.pl ale na żadnym nie dochodziło do takich absurdów. Wszelkie nieporozumienia między forumowiczami a administracją/moderatorami są rozwiązywane w paru postach a uwierzcie, że są nie mniej błahe niż te tu na naszym forum. Proszę Państwa ochłońcie trochę i wrzućcie na luz. Wszyscy piszecie, że zależy Wam na dobru tego forum ale jednocześnie zamiast do tego dążyć to tylko podjudzacie konflikty. W tak ciężkich chwilach dla forum i projektu "Blisko bocianów" zamiast wszyscy się wspierać najeżdżacie na człowieka, dzięki któremu cały ten projekt istnieje i to on teraz praktycznie w pojedynkę lata i robi co może żeby projekt nie upadł. Nie macie z panem Pawłem kontaktu na co dzień, więc nawet nie wyobrażacie sobie jak on się poświęca a ma wiele innych równie ważnych problemów. Wasze zachowanie na pewno go do dalszych starań o dobro projektu nie motywuje... Nie wnikam w szczegóły, kto jest winny, a kto nie ale myślę, że teraz spór jaki tu powstał jak najszybciej powinien się zakończyć. Robicie sobie jakieś nowe profile po zbanowaniu, piszecie elaboraty, których nie da się czytać - idzie odnieść wrażenie, że dla niektórych to forum jest całym życiem ;|Jeśli naprawdę zależy Wam na dobru forum i projektu to proszę zastanówcie się czy dalsze wytykanie sobie błędów i udowadnianie swoich racji doprowadzi do rozwiązania problemów.
pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Kolenda

Offline

 

#122 2011-11-02 20:15:47

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Tematy i wątki

Renia napisał:

Po raz kolejny prosimy: Wpisujmy na forum wyniki obserwacji ptaków (lub innych zwierząt zgodnie z tematami wątków), a prywatną korespondencję załatwiajmy za pomocą PW lub e-mail.

Mimo mej prośby kilku użytkowników forum nadal wpisuje niegrzeczne, prowokujące do konfliktu posty. W związku z tym kolejny wątek zostaje zamknięty.
Przypominam również, że  - zgodnie z zasadami forum - wszystkie posty pisanie w nieodpowiednich wątkach lub obrażające innych użytkowników, będą usuwane.


* * *

Offline

 

#123 2011-11-19 12:55:53

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Tematy i wątki

Tematy i wątki o płazach i gadach

Witam!

Miło mi poinformować, szczególnie w obecnym bezbocianim okresie, że w niedawno stworzonych tematach o płazach i gadach nasz moderator Krzysztof Kolenda - w ślad za przeglądami systematyki przedstawicieli tych gromad w Polsce - zamieszcza sukcesywnie ciekawe, przeglądowe  opisy poszczególnych gatunków tych zwierząt, ilustrowane poglądowymi fotografiami i rycinami. Dotychczas ukazały się opisy:
- kumaków nizinnego i górskiego
http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 114#p35114
- jaszczurek zwinki i żyworodnej http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 134#p35134
Zachęcam do lektury!

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#124 2011-11-20 20:14:59

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Tematy i wątki

Nowy wątek - na obserwacje łabędzi czarnodziobych i innych ptaków wodnych ze Slimbridge w Anglii

W dziale  Inne ptaki on-line powstał nowy wątek, poświęcony na obserwacje łabędzi czarnodziobych, róznych gatunków gęsi i kaczek, a także innych ptaków wodnych na zimowisku w Slimbridge w Anglii - http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … hp?id=599.

Zachęcamy do obserwacji obrazu z tej kamery http://www.bbc.co.uk/nature/uk/webcams/, a także wpisywania ich wyników na http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … hp?id=599.

Pozdrawiam i życzę udanych obserwacji!
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#125 2011-11-28 19:40:42

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Tematy i wątki

Nowy watek - na obserwacje łabędzi, gęsi i innych ptaków wodnych z Martin Mere w Anglii

W dziale Inne ptaki on-line powstał dziś nowy wątek, poświęcony na obserwacje łabędzi krzykliwych i różnych gatunków gęsi, a także innych ptaków wodnych i szponiastych (drapieżnych) na zimowisku w Martin Mere w Anglii -
http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 263#p35263

Zachęcamy do obserwacji obrazu z podanej tam kamery, a także także wpisywania ich wyników w podanym wyżej wątku.

Pozdrawiam i życzę udanych obserwacji!
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#126 2011-12-21 06:51:41

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Tematy i wątki

Czworo nowych moderatorów w różnych wątkach forum

Witam!

Miło mi poinformować, że nowymi moderatorami w większości wątków naszego forum zostało czworo forumowiczów: AnkazReading, iganka, Mariusz kempos1 Kępiński i Wojtek Szukalski. Jest to kolejne po Krzysztofie Kolendzie wzmocnienie zespołu prowadzącego forum, służące rozwojowi jego jakości i różnorodności.

Jedną z najważniejszych cech i zalet przyrody, która jest szeroko pojmowanym tematem naszego forum,  jest bowiem bioróżnorodność. Dlatego dobrze się stało, że i nowi moderatorzy są różni. AnkazReading i iganka to długoletnie „aktywistki” forum, pełniące już za sprawą licznych ciekawych postów de facto rolę jego moderatorów. AnkazReading dodatkowo, jako osoba mieszkająca w Wielkiej Brytanii i świetnie władająca językiem angielskim, pomoże nam rozwinąć wątki anglojęzyczne, które są za słabo na forum reprezentowane w stosunku do ilości zagranicznych obserwatorów przekazu z Przygodzic na www.bociany.ec.pl – według statystyk ogólnie około połowa z nich pochodzi spoza Polski, powinniśmy więc mieć dla nich więcej informacji i materiałów w języku angielskim.

Mariusz i Wojtek to z kolei wieloletni członkowie Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, obaj uczestniczyli w wielu akcjach terenowych Grupy, w tym od paru lat w projektach „Blisko bocianów” oraz „Badania i ochrona bociana białego w powiecie ostrowskim”. Ich atutami na forum będzie m.in. wieloletnie doświadczenie Wojtka jako terenowca, obserwatora ptaków i przyrody, a także fakt, iż Mariusz jest pierwszym w historii moderatorem z Przygodzic, będących przecież w sposób oczywisty centrum aktywności projektu „Blisko bocianów”.

Mam teraz okres składania sobie życzeń. Wszystkich moderatorom, „starym” i nowym, życzę owocnej pracy na forum i zadowolenia z niej. A wszystkim moderatorom i forumowiczom życzę, by nasze wspólne forum było dla Was jak najciekawszym źródłem wiedzy o przyrodzie

pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#127 2011-12-26 00:51:43

Kamila Walczak

Użytkownik

9398320
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 140

Re: Tematy i wątki

Witam serdecznie nowych moderatorów Życzę zapału do pracy, wytrwałości i satysfakcji z pełnionej funkcji.

Offline

 

#128 2011-12-26 18:45:29

wako

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-17
Posty: 2

Re: Tematy i wątki

Ja również serdecznie witam nowych moderatorów. Życzę ciepłej, rodzinnej atmosfery, cierpliwości i wyrozumiałości. Jest tutaj przecież tak pięknie. Pozdrawiam świątecznie z Łodzi.  Wanda Kowalska.

Offline

 

#129 2011-12-27 19:22:16

 kempos1

Użytkownik

2094003
Call me!
Skąd: Przygodzice
Zarejestrowany: 2007-04-09
Posty: 143

Re: Tematy i wątki

Witam

Miło mi, że administrator tego forum postanowił mnie wyróżnić i nadać mi prawa moderatora. Mam nadzieję, że nie zawiodę jego zaufania i będę dobrym moderatorem.
Nazywam się Mariusz Kępiński i mieszkam w Przygodzicach, czyli bezpośrednio w miejscowości, gdzie jest nasza kamera. W projekcie uczestniczę od początku jego istnienia i to dzięki niemu zacząłem się interesować ptakami i działaniami w PwG OTOP (oficjalnie wstąpiłem do niego podczas pierwszego zlotu i wtedy także poznałem większość jej członków i działaczy). Mam nadzieję, że moja skromna wiedza zdobyta podczas tych kilku lat pozwoli pomóc niejednemu rozwiązać problemy napotkane na swojej drodze.

Pozdrawiam i życzę udanych obserwacji w tym nowym 2012 roku.
Mariusz Kępiński
PwG OTOP

Offline

 

#130 2011-12-27 20:30:14

 Wojtek Szukalski

Moderator

Skąd: Latowice
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 117

Re: Tematy i wątki

Witam

Również dziękuję za wyróżnienie Od wielu lat już obserwuję ptaki i biorę udział w licznych akcjach organizowanych przez PwG OTOP. Postaram się służyć moją wiedzą z zakresu ornitologii, ale również innych dziedzin, jeśli tylko będzie taka potrzeba. Cieszę się, że jestem członkiem tego forum, bo zrzesza ono wielu przyrodników. Jako moderator dołożę starań, aby panowała tu miła i przyjazna atmosfera, a każdy pytający znalazł odpowiedź

Jest tutaj przecież tak pięknie.

Mam nadzieję, że tak będzie zawsze i będą o to dbał
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów! I pamiętajcie, że jestem do dyspozycji


Wojtek Szukalski
technik weterynarii
IG @weterynaria.okiem.technika

Offline

 

#131 2011-12-30 14:46:26

 AnkazReading

Moderator

Skąd: Reading, W.Brytania
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 265

Re: Tematy i wątki

Melduję się na forum jako świeżo upieczony moderator. Dziękuję za zaproszenie do wykonywania tej funkcji. Przyznam, że jako moderator-żółtodziób , a na dodatek nie ornitolog, mam trochę duszę na ramieniu, ale obiecuję pilnie uczyć się "w biegu" i proszę uczestników o wyrozumiałość, jeżeli zdarzą mi sie jakieś niezamierzone pomyłki.
Miłośc do przyrody - ptaków, zwierząt, roślin - od dzieciństwa wszczepiała mi moja Mama - biolog, nauczyciel, pionier zakładania organów i placówek Ligi Ochrony Przyrody na Dolnym Śląsku po 1945 roku. Aż do paru lat wstecz interesowałam się bardziej botaniką, ale odkąd trafiłam około trzy lata temu - zresztą za podpowiedzią angielskiej przyjaciółki - na nasze forum, coraz bardziej wciąga mnie podglądanie fascynującego świata ptaków i uczenie się o nich.
Z racji miejsca stałego zamieszkania i dwujęzyczności w polskim i angielskim będę starać się, za sugestią Pawła, informować naszych zagranicznych uczestników i gości forum o tym, co słychać u przygodzickich bocianów, a także o innych ciekawych wpisach i wartych uwagi dyskusjach na forum. A także, działąjąc w drugą stronę, chciałabym przybliżyć naszym forumowiczom różne interesujące ptasie tematy, o których dowiadujemy się tu w mediach angielskich.

Pozdrawiam i życzę nam wszystkim (wraz z przygodzickimi bocianami) ciekawego, bezkonfliktowego i udanego roku 2012!
Anka

Offline

 

#132 2011-12-30 19:38:29

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Tematy i wątki

Panie Jury, dałby Pan spokój.

A poważnie - stale brakuje na stronie głównej podsumowania sezonu lęgowego 2011. Był trudny, plamy na słońcu, te rzeczy, ale chyba sie bocianom należy?

Pomyślnego Nowego Roku!

Offline

 

#133 2011-12-31 10:25:54

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Tematy i wątki

WITAM!
Mija  rok 2011 i jak napisała  „kawia” na głównej stronie nie ma podsumowania roku wydarzeń-faktów końcowych gniazda przygodzickich Bocianów.
Myślę że po tragicznym 2010 roku ten rok i tak można zaliczyć do udanych i zasługuje na podsumowanie na stronie głównej.
Chociaż nie przez wszystkich lubiany może i z zazdrości że istnieje i aby dalej istniał i jak w życiu udawało się pokonywać trudności jakie napotka się w 2012.
TEGO ŻYCZĘ WSZYSTKIM KTÓRZY DZIAŁAJĄ NA TYM FORUM.
SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU 2012 W ZDROWIU SZCZĘŚCIU I  REALIZACJI MARZEŃ.
ŻYCZY  WŁADEK.       
  ...       

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2011-12-31 10:28:49)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#134 2012-01-01 22:52:44

Iganka

Moderator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 5520

Re: Tematy i wątki

Projekt ”Blisko bocianów” wpłynął motywująco i zmobilizował mnie do szukania i czytania literatury o tematyce bocianiej (a przy okazji także o innych ptakach), nie tylko patrzenia na nie, ale do sensownego obserwowania bocianów. Był to także początek bliższego kontaktu z przyrodą na co dzień w realnym świecie i szacunku dla natury. Nie mam na swoim koncie osiągnięć w tej dziedzinie, ale cieszę się, że mogłam brać udział w pracy dla Projektu jako użytkownik forum, a teraz wyróżnieniem - zaproponowaniem funkcji moderatora. Byłoby wielkim błędem stwierdzenie, że wszystko już wiem i umiem, każdy sezon lęgowy, to nowe doświadczenia, nowe informacje o bocianach i dalsza nauka obserwacji przyrody. Dlatego zachęcam wszystkich sympatyków bocianów do notowania i raportowania wydarzeń w gnieździe, bo jest to jak pisanie książki, tworzenie kroniki o życiu bocianów, które składają się na odkrywanie tajemnic  nieprzewidywalnej natury. Na samym początku pełnienia funkcji modratora mogę deklarować zapał, entuzjazm i chęć pracy ale to mało, aby te działania przyniosły satysfakcję, skuteczne efekty zależą w dużej mierze od współpracy wszystkich Uczestników tego Forum, dlatego liczę na wyrozumiałość i pomoc w pokonywaniu ewentualnych problemów.

Moimi ulubionymi wątkami są wątki o bocianach czarnych, którym (jak widać z kilkuletniej mojej obecności na  forum),poświęcam najwięcej uwagi i troski aby zgromadzić możliwie dużo obserwacji i informacji o ich zwyczajach, zachowaniach i życiu.

Górale  powiadają, że: „niektórzy ludzie, to mają hałas w duszy i nie słyszą świata”- proste słowa, ale jakże wymowne, życzę więc wszystkim, tym którzy kochają bociany: wyciszmy się i obserwujmy uważnie, co one „mówią”

Pozdrawiam wszystkich bocianolubów. Jadwiga

Offline

 

#135 2012-01-02 13:54:41

 igo

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 185

Re: Tematy i wątki

Życzę Pawłowi i moderatorom wytrwałości w prowadzeniu tego wspaniałego projektu…  Jurek

PS.  a kompromitacja tych "wiadomych" ludzi, którzy od pewnego czasu i za wszelką cenę -  pod różnymi loginami –  chcą zaistnieć na forum, nie  wymaga komentarza!

Ostatnio edytowany przez igo (2012-01-04 08:52:42)

Offline

 

#136 2012-01-05 23:13:31

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Tematy i wątki

Witam!

Z opóźnieniem, bo w okresie wokółnoworocznym byłem poza Internetem, za to blisko ptaków i przyrody - relacja z naszej ostatniej wyprawy przyrodniczej do Czech Wschodnich (28 XII 2011 – 1 I 2012) jest na www.pwg.otop.org.pl, zapraszam do lektury.

Dziękuję więc teraz za wszystkie życzenia tu zamieszczone, a wszystkim forumowiczom-miłośnikom bocianów i przyrody życzę wszelkiej pomyślności w nowym roku 2012, w tym czerpania przyjemności z projektu „Blisko bocianów“ i naszego forum.

Pozdrawiam serdecznie
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#137 2012-01-06 22:22:08

 igo

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 185

Re: Tematy i wątki

Prośba do admina i moderów! Wycinajcie to robactwo spod różnych serwerów proxy natychmiast po zaistnieniu na forum!!!
Jak nisko trzeba upaść, żeby z takich sposobów zaistnienia na forum korzystać...

Offline

 

#138 2012-01-16 20:01:28

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Tematy i wątki

Właśnie zauważyłem, iż w dniu dzisiejszym o godz. 19:47 mieliśmy bardzo "okrągły" jubileusz na naszym forum: wpisano na nim dokładnie trzydziestotysięczny post . Jego autorem jest władek12: http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 842#p35842

pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#139 2012-01-29 11:28:40

rudzik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 71

Re: Tematy i wątki

gratulacje !!!!

Offline

 

#140 2012-02-27 14:25:33

Zbychur

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-19
Posty: 802
WWW

Re: Tematy i wątki

Mimo mało ciekawej pory roku (a może właśnie dlatego? ), braku bocianów i transmisji z ich gniazd nasze forum wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Wiele razy wchodząc na forum zwracała moją uwagę ilość osób przebywających w tym czasie na forum. Bywa to niekiedy spora grupa ludzi, niezależnie od pory doby. W końcu postanowiłem to uwiecznić. Na fot. 1 zarejestrowałem ilość osób na forum dn. 24.02 br. o godz. 21:27 - były wtedy 23 osoby. Dzisiaj, tj. 27.02 br., o godz. 13:50 były również 23 osoby, w tym dwóch użytkowników - Wojtek Szukalski i ja (fot. 2).
Warto również zwrócić uwagę na stale rosnącą ilość wpisów, których systematycznie przybywa. W jednym z poprzednich wpisów w tym wątku Paweł Dolata informował o 30-tysięcznym wpisie, który ukazał się na forum 16 stycznia. Od tego momentu do dzisiaj przybyło kolejnych 230 wpisów. 
Wszystko to bardzo cieszy i zachęca do dalszego korzystania z forum i jego prowadzenia

http://www.allegaleria.pl/images/hqxavqz0p0l906qibla_thumb.jpg   http://www.allegaleria.pl/images/51qgh3e8vtcktabyhh4q_thumb.jpg

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora