Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#101 2011-11-28 22:05:15

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 3915
WWW

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Wczoraj dostałam wiadomość od Moniki Tielitz, opiekunki bocianów z Zeltweg.

Hansi i Lisa także tegoroczną zimę spędzają w Austrii i będą dokarmiane.
Monika pisze, że ma za sobą kolejny „bociani rok”. Otoczenie lotniska to znaczne obszary regularnie koszonych trawników. To przyciąga bociany, więc latem, oprócz Hansiego i Lisy, często żerowało tam ponad 30 innych bocianów.
Latem w Zeltweg odbywały się pokazy lotnicze. Monika i inni obrońcy ptaków obawiali się, że armia może zastosować drastyczne środki w celu usunięcia bocianów z lotniska.
Bociany zostały przepędzone przy użyciu śmigłowca, co można zobaczyć na filmie http://www.youtube.com/watch?v=b0l-Wnl8p1g .
Żaden bocian nie ucierpiał na szczęście podczas tej akcji.
W październiku odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele armii, społeczności Zeltweg oraz Departamentu Ochrony Przyrody w prowincji Styria. Wojsko chciało zabronić Monice karmienia bocianów, obawiając się, że przyciągnie to inne bociany. Monika wyjaśniła, że zostały już tylko Hansi i Lisa, które muszą być dokarmiane, bo w przeciwnym wypadku byłyby skazane na bolesne głodowanie.

W podsumowaniu Monika stwierdziła, że Hansi i Lisa żyją dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób z Zeltweg i z całej Europy i po raz kolejny za to podziękowała. Ma nadzieję, że zima nie będzie zbyt ostra, bociany szczęśliwie doczekają wiosny i po raz piąty przystąpią do lęgu.

http://www.allegaleria.pl/images/9goty70o8peonlire57s_thumb.jpg  http://www.allegaleria.pl/images/xx5buwheq3zp35ystdq0_thumb.jpg  http://www.allegaleria.pl/images/asqrrq6pojpeaug7xg6_thumb.jpg  http://www.allegaleria.pl/images/zz7kkafuazq68l9xjxjo_thumb.jpg

/zdjęcia z maila Moniki Tielitz/


* * *

Offline

 
Ostatnio chory jestem na Przygodę i Dziedzica. Choróbsko toczy mnie totalnie, ale jest na tyle fajne, że polecam zachorowanie wszystkim dookoła. (marmarecki)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wolne pokoje Dziwnów pierścionki folia na sianokiszonki falenearth genealogia