Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#41 2011-08-03 11:19:41

jakubma9

Użytkownik

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-06-12
Posty: 46

Re: Zlot w Przygodzicach 2011

Pięknie dziękuję przede wszystkim Panu Pawłowi Dolacie, ale także pozostałym organizatorom za tegoroczny Zlot. Dla mnie to był Zlot wyjątkowy, bo po raz pierwszy w naszym gnieździe wychowało się pięć bocianów. Bardzo przeżywałam każdy dzień ich życia, aż do pierwszych lotów...
Jestem wdzięczna za serdeczne przyjęcie i umożliwienie mi przeżycia wielu magicznych chwil w gronie miłośników przyrody. Mam nadzieję, że będę mogła uczestniczyć w kolejnych przygodzickich spotkaniach. Wnoszą one w moje życie dużo wiedzy, a w serce wlewają ciepło i wiarę w człowieka zespolonego z naturą. Zawsze mam wrażenie, że żaden wpis, żadne słowa nie oddadzą tego, co chciałabym przekazać w podziękowaniu za gościnę. Pozdrawiam Gospodarzy oraz wszystkich uczestników Zlotu, Mariola Jakubowska.

Offline

 

#42 2011-08-03 13:02:12

 Wojtek Szukalski

Moderator

Skąd: Latowice
Zarejestrowany: 2009-07-09
Posty: 117

Re: Zlot w Przygodzicach 2011

Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w Zlocie w tym roku. Był to mój drugi udział i wiedziałem, że będzie świetnie Zlot to nie tylko okazja, do posłuchania i dowiedzenia się naprawdę interesujących rzeczy na temat zwierząt, a przede wszystkim bocianów, ale również można było je obserwować na własne oczy. Mimo, że pogoda w tym roku nie dopisała, to dopisały humory w trakcie Zlotu i na wycieczce można było obserwować wiele gatunków ptaków: bociany białe, łabędzie nieme, perkozki, perkozy dwuczube, p. rdzawoszyje, zauszniki, krzyżówki, czernice z młodymi, 3 gatunki jaskółek (dymówki, oknówki, brzegówki), jerzyki, kowaliki, sikorki bogatki, modraszki, pliszki siwe, kopciuszki, czaple siwe i białe, błotniaki stawowe, dzięcioły duże, gęgawy, łyski, kokoszki, śmieszki, trznadle, rybitwy rzeczne i inne, które mi umknęły z pamięci Mimo kapryśnej pogody, było tego sporo
W sobotę można było się zaopatrzyć w książki i nie tylko na stoisku Marcina Rachela. Gdybym tylko był w ten dzień bardziej zamożny...
Ja na zlocie naładowałem baterie przede wszystkim dzięki świetnej ekipie jednym słowem śmietanka (swoją drogą ta 18%-towa była naprawdę dobra )
Chciałbym dodatkowo podziękować za zorganizowanie mini koncertu Zosi Banaszak, której głos i występ był naprawdę niesamowity.
No następnego


Wojtek Szukalski
technik weterynarii
IG @weterynaria.okiem.technika

Offline

 

#43 2011-08-03 23:04:26

Kamila Walczak

Użytkownik

9398320
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 140

Re: Zlot w Przygodzicach 2011

Dla mnie również był to drugi Zlot i wierzę, że nie ostatni Tak jak się spodziewałam było wspaniale, zarówno pod względem przyrodniczym, jak i towarzyskim

Tak się złożyło, że już w piątek była okazja do przyjrzenia się boćkom z bliska, bo w pobliskiej miejscowości trzeba było włożyć do gniazda młodego, który za wcześnie je opuścił. Po udanej akcji udaliśmy się do GOK-u na kolację i tam spędziliśmy resztę wieczoru na rozmowach o bocianach, żartach i ciekawych opowiadaniach
W sobotę było bardziej "naukowo". Wszystkie prelekcje były wyjątkowe, ale mi osobiście najbardziej przypadły do gustu te o bocianach białych i czarnych oraz jak zawsze prelekcja Krzysztofa Kolendy, któremu tradycyjnie towarzyszyli jego podopieczni (jak ich określił-przyjaciele ). Gdzie indziej można zobaczyć na żywo bijące serce kijanki? Na stoisku Marcina Rachela uzupełniłam swoje kolekcje o kilka pocztówek i metalowe przypinki z ptakami.
W niedzielę odbyliśmy naprawdę ciekawą wycieczkę, podczas której można było zobaczyć mnóstwo gatunków ptaków- Wojtek, zapomniałeś chyba tylko o płaskonosie

Serdecznie dziękuję panu Pawłowi za zorganizowanie tegorocznego Zlotu, bo wszyscy wiemy, ile pracy, czasu i poświęceń to wymaga. Dziękuję też wszystkim Zlotowiczom za stworzenie przyjaznej atmosfery, która sprawia, że nie mogę się doczekać kolejnych takich spotkań.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia!
Kamila Walczak
PwG OTOP

Offline

 

#44 2011-08-04 21:41:31

Oiseau

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-28
Posty: 2

Re: Zlot w Przygodzicach 2011

Dziękuję za udaną wycieczkę w świat ptasi i świat zabytków. Oby w przyszłym roku Zlot był kontynuowany :-)

Offline

 

#45 2011-08-07 20:11:52

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2011

Dziękuję za wszystkie wcześniejsze, ciekawe i sympatyczne wpisy uczestników Zlotu. Uzupełniające te relacje moje obszerne i szczegółowe sprawozdanie z niego właśnie wrzuciłem na www.pwg.otop.org.pl, zapraszam do lektury.

Ponieważ był to – jak zapowiedziałem w jego trakcie - ostatni Zlot przeze mnie organizowany, pozwolę sobie w ramach podsumowania nieskromnie podkreślić największą ogólnie liczbę uczestników w 6-letniej historii zlotów, dużą frekwencję w poszczególnych wydarzeniach (prelekcje, występ Zosi Banaszak, ognisko, wycieczka), pozyskanie największej liczby sponsorów i instytucji wspierających Zlot, udane wydarzenia towarzyszące – aukcję (tym razem obrazów i obrazków) oraz występ Zosi (drugie w historii zlotów wydarzenie muzyczne po koncercie zespołu „Krock” na I Zlocie).

Wymienionym w sprawozdaniu osobom, instytucjom i firmom dziękuję za dobrą współpracę, a uczestnikom za dobre z zasady humory, życzliwość i czasem niezbędną cierpliwość.

Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Offline

 

#46 2011-08-18 19:03:19

Gosia 44

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-07
Posty: 142

Re: Zlot w Przygodzicach 2011

Paweł T. Dolata napisał:

Witam!

7. Rejestruję się więc pod tym numerem na VI Zlot, z noclegami.

Zapraszam wszystkich Bocianolubów do udziału. Postaramy się zrobić najlepszą mieszankę sprawdzonych patentów, tzn:
- dzień prelekcyjny 30.7 z ciekawymi gośćmi, stoiskiem informacyjnym PwG OTOP oraz stoiskiem sklepu przyrodnicze.pl, spacerem po Przygodzicach z miejscowym krajoznawcą, pokazem slajdów i wspólnym ogniskiem,
- dzień wycieczkowy 31.7 po Dolinie Baryczy);
oraz niespodzianek (jak się uda, będzie ogłoszona naprawdę rewolucyjna informacja o naszych boćkach).

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

A mnie ciekawość zżera na czym ta rewolucja miała polegać. Cicho o tym, a przecież ta niespodzianka miała dotyczyć naszych boćków. Boćki w drodze na południe (chyba), ale przylecą w następnym roku i co ... Panie Pawle, proszę uchylić rąbka tajemnicy.

Offline

 

#47 2011-08-23 23:05:13

 Krzysztof Kolenda

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-07-28
Posty: 113
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2011

Od zlotu już trochę czasu minęło ale również chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami. Był to mój pierwszy zlot na którym byłem całą sobotę;) (no prawie całą;)). Bardzo cieszy fakt, że na zlocie pojawiło się tak wielu miłośników bocianów z całej Polski a nawet z zagranicy. Miło, ze zlot odwiedził znany w ptasim środowisku dr Kania, którego prelekcje były niezmiernie ciekawe. Myślę, że program został tak przygotowany, że każdy mogł znaleźc coś dla siebie. Bardzo podobały mi się prezentacje z akcjami ratowania bocianów oraz ich gniazd.

Jeśli chodzi o jedzenie to zarówno chleb z gziką jak i placek były nie do podrobienia, palce lizac! Swoją drogą wiadro po gzice nie pójdzie na zmarnowanie tylko zostanie wykorzystane w planowanych na przyszłą wiosnę akcjach przenoszenia płazów

Bardzo się cieszę z możliwości wystąpienia na tego rocznym zlocie i przedstawienia problemu wymierania i ochrony płazów.

Dla Pana Pawła wielki szacun za perfekcyjną organizację  zlotu jak i za całe prowadzenie projektu "Blisko bocianów". Miejmy nadzieję, że jego następcy godnie go zastąpią i będziemy mogli spotkac się w przyszłym roku na kolejnym zlocie

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora