Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2011-07-11 16:57:58

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Post w niniejszym wątku, autorstwa użytkownika fran60, został po zarchiwizowaniu usunięty z uwagi na naruszenie punktu 4 zasad naszego forum, patrz http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/mi … ion=rules, tj. użycie w nim obraźliwych sformułowań wobec innych forumowiczów (konkretnie zespołu prowadzącego projekt „Blisko bocianów“), powtórzone przy powtórnym wklejeniu postu.

Jeśli ten sam post z obraźliwymi sformułowaniami zostanie znów wklejony, zostanie konsekwentnie wg podanej zasady znów usunięty, a jego autorowi podziękujemy za udział w forum.

Paweł T. Dolata
koordynator projektu „Blisko bocianów”
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Offline

 

#22 2011-07-11 17:07:38

 jolam

Użytkownik

Skąd: Lidzbark Warmiński
Zarejestrowany: 2008-06-05
Posty: 26

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Witam serdecznie!
Swojego posta kieruję do Pana Dolaty!
Panie Pawle czy tylko dobro tego jednego dziecka leży Panu na sercu (córeczki Misi) ? czy radość i szczęście innych niepełnosprawnych dzieci się nie liczy? czy nie można chociaż raz odstąpić od reguł panujących na forum i złamać zasady? (przecież to nie jest rozporządzenie ogólnokrajowe).
Niech Pan zamknie oczy i wyobrazi sobie uśmiech chorych dzieci, które dowiedziałyby się, ze bocianki otrzymały imiona przez nie wybrane.
Niech mi Pan wierzy forum to czytają ludzie chorzy i niepełnosprawni w różnym wieku, czytają i wyciągają wnioski, a jakie to już sami niech sobie odpowiedzą Ci, którzy kierują się tylko i wyłącznie zasadami.
Pozdrawiam myślących inaczej!

Offline

 

#23 2011-07-11 19:47:46

anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 57

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Szanowny Panie Pawle.
O ile moge zrozumieć powody usunięcia postu Frana 60 o tyle wydaje mi się, że należy odpowiedzieć na pytania tam zadane. Choćby tylko dlatego, żeby inni już błędów nie popełniali. Nie służy temu jednak przemilczanie .

Offline

 

#24 2011-07-11 22:48:04

 eljana

Użytkownik

Skąd: Zakopane
Zarejestrowany: 2007-06-15
Posty: 70

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

.... a zaczęło się od tego,że trzeba było aż 10 dni !!!! żeby wybrać tych 10 imion kandydatów!!! Czy nikt tego z szanownego kierownictwa forum nie dostrzega???  Jak się coś zaczyna to trzeba kończyć albo się wycofać a tak to wygląda na lekceważenie reszty. Dzieci nie wytrzymały bo są niecierpliwe i szczere w swych odruchach ! Uznaję imiona wybrane przez DZIECI !!!

Offline

 

#25 2011-07-12 00:13:54

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Szanowne Panie Anulo i Jolam, Szanowni Forumowicze!

Powody usunięcia postów frana60 zrozumie każdy, kto czytał jego trzykrotnie wprowadzony post z obraźliwymi słowami (nietrudno było znaleźć - podano je wielkimi literami), przeczyta zasady forum i moje uprzedzenie przed usunięciem (nawet nie musiałem tego wg zasad robić).

Część piszących komentarze na temat imion dla bocianów zapomina jak widać, że tylko i wyłącznie od 6 lat dzięki w pełni społecznemu zaangażowaniu grupy ludzi, których działania mam obowiązek i często przyjemność koordynować, dorośli i dzieci, zdrowi i chorzy, z Polski i zagranicy, mogą oglądać w Internecie bociany z Przygodzic.

Jeśli tego mało, to przypomnę choćby o wspólnych naszych działaniach w ramach tego projektu z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Ostrowie Wielkopolskim, zajęciach z przedszkolami i szkołami w tym i innych działaniach PwG OTOP (w tym wielokrotnie z Zespołem Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim), które z reguły ja prowadzę i bardzo mnie to cieszy. Wiele przykładów na www.pwg.otop.org.pl.

Tyle o mnie. Każda pozostała osoba z zespołu prowadzącego projet „Blisko bocianów“ robi wiele dla dzieci.
Renia i Marcin są od wielu lat nauczycielami, prowadzili lub prowadzą poza tym dla dzieci różne konkursy przyrodnicze itp. Renia jeden z nich, swój autorski projekt o bocianach, prezentowała na forum, patrz post z 06.06.2011 r. na http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 43#p33043.
Sve jako członkini i liderka Wschodnioczeskiej Grupy Czeskiego Towarzystwa Ornitologicznego też zajmuje się m.in. edukacją przyrodniczą dzieci. O Jej stałej działalności charytatywnej na rzecz dzieci w Białorusi i Afryce dowiedziałem się dopiero niedawno, po kilku latach znajomości i w sumie przypadkowo, bo tym nie epatuje jako osoba bardzo skromna.
Wojtek „ornitolog92“ i Kamila Walczak od lat pomagają w zajęciach edukacyjnych PwG OTOP, a czasem sami je prowadzą. Wojtek był dłuższy czas wolontariuszem w ostrowskim szpitalu, wlaśnie dostał się na wymarzone studia medyczne (gratuluję!).

Dopiero więc ten, kto robi od każdego nas więcej dla dzieci, ma prawo rzucać w nas kamieniem...

Więc Pani Jolu nie muszę sobie wyobrażać uśmiechów dzieci, które wywołują nasze bociany i nasze działania, bo je widzę często na żywo i jest to dla mnie wielka satysfakcja. W ostatnią niedzielę odczytywałem pod gniazdem w Przygodzicach kontrolnie numer obrączki dorosłego samca na nim. Obok wyraźnie zainteresowane kręciły się dwie dziewczynki, zaprosiłem je do lunety i usłyszałem "w zamian", jak z przejęciem opowiadały, że oglądają boćki z Przygodzic w Internecie, że jedna widziała jak pękało jajko, że młode boćki z obrazu lunety są "ładne" i "urocze". Uśmiechy tych dzieci więc też widziałem.

Chciałbym robić więcej, ale czasu i sił nie starcza. Nie jesteśmy nieomylni, więc jeśli ktoś uważa, że robimy projekt źle czy za mało, że ja osobiście źle go koordynuję, niech zmierzy się ze stworzeniem podobnego projektu i wtedy może robić go lepiej, czego naprawdę życzę. W Polsce jest ok. 40 tys. par bocianich, kamery ma kilkanaście, więc wiele jeszcze jest "wolnych". Poza tym są liczne inne ptaki, nadające się na projekty kamerowe.

Pomysł czy też hasło, by bocianom z Przygodzic imiona nadały dzieci ze szpitala był fajny, ale jak napisała o tym Sve rzucono go na forum (a nie zgłoszono wcześniej nam, by wspólnie go wprowadzić w życie) już w trakcie wybierania imion w sposób wspólnie z internautami (forumowiczami) ustalony sześć lat temu. Można sprawdzić na forum, że pomysłodawczyni nawet nie podała skąd te dzieci, w jakim wieku. Nazwisk nam nie potrzeba, ale podstawowe informacje wypadało podać.

Teraz fajny pomysł, choć spóźniony, podany niezręcznie i bez niezbędnych szczegółów, przerodził się w sposób, by niektóre wiecznie niezadowolone z projektu osoby, ktore czasem same do niego nic nie wnoszą, wykorzystywały do zwykłego siania zamieszania. Przykre to bardzo, najlepiej określiła to niżej Misia, choć nawet tej Osoby nie znam.

Paweł T. Dolata
koordynator projektu „Blisko bocianów”
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Offline

 

#26 2011-07-12 09:08:37

odmienna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 1

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Majka - to Majka
Emilka - to prawie eMisia
a taki np Otopek- czyż to nie ciacho jak Ptyś i Ekler razem wzięte
że już o Guciowatym Paniczu Bartku  nie wspomnę....

A dla całej Ekipy Projektu wielkie dzięki i   

Offline

 

#27 2011-07-12 15:54:38

ania1707

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-12
Posty: 1

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Ja głosowałam na imiona: Dziedziczka Maja Panicz Bartek i Niespodzianka
Bardzo lubię oglądać Przygodę i Dziedzica oraz ich małe bocianki i mam nadzieję że właśnie tak będą się nazywać. Zżyłam się z mini kiedy widziałam jak się wykluwały były wtedy takie małe a teraz są już prawie dorosłe.
Pozdrawiam  wszystkich a zwłaszcza nasze kochane bocianki

Ostatnio edytowany przez ania1707 (2011-07-12 16:01:28)

Offline

 

#28 2011-07-12 19:33:29

anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 57

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Miałam już nie pisać nic więcej w tym temacie. Ale muszę. Problem wywołała niestaranność Administratora forum, który najpierw / a i to po przypomnieniu/ otworzył wątek dość póżno, a potem nie wiadomo czemu zamknął i znowu trzeba było
prosić o ankietę. Do tej pory się to nie zdarzało. Więc trudno się dziwić że zniecierpliwienie mogło wywołać pewne perturbacje. I nadal twierdząć, że robi Pan wspaniałą robote twierdzę też, że ktos chce Panu zaszkodzić, bo takie błędy się przedtem nie zdarzały. A że był to duży bład świadczy reakcja forumowiczów. Mam nadzieję, że będzie to już koniec wymiany uwag, i że w przyszłym roku wszystko wróci  do normy i formy z lat poprzednich. Serdecznie pozdrawiam

Offline

 

#29 2011-07-12 20:41:08

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Przypominam, że już tylko przez 200 minut można głosować na imiona naszych młodych bocianów. O północy watek zostanie zamknięty, a wkrótce potem zostaną ogłoszone wyniki .


* * *

Offline

 

#30 2011-07-12 22:01:22

Floyd

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-11
Posty: 92

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

No to w takim razie mój pusty głos został zmarnowany gdyż oddałem go odstępując inicjatywę dzieciom. Jeżeli jednak nadawanie imion przez dzieci jest już nieaktualne, to chciałbym - jak co roku - oddać swój głos na konkretne imiona ale oczywiście ze względów technicznych powtórnie zagłosować nie mogę. Nie rozumiem więc po co była  ta opcja - "pusty głos".

Nie rozdzieram tutaj szat ani się nie denerwuję, ale ... coś nie wyszlo nam w tym roku to głosowanie... szkoda...

Ostatnio edytowany przez Floyd (2011-07-12 22:01:58)

Offline

 

#31 2011-07-12 22:28:03

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Całkowita racja. Zamiast oddawać - czasem demonstracyjnie (z ogłaszaniem tego na forum) puste głosy, można było głosować na to imię w ankiecie, które jest wspólne z propozycjami dzieci. Jak widać wiele osób tak zrobiło.

A jeszcze prościej jakby Magdag zgłosiła po prostu wcześniej imiona wymyślone przez dzieci do tradycyjnego i trwającego już konkursu, zanim zamknięto zbieranie propozycji. Jako jedyna je przecież z nas znała. Przy wyjaśnieniu ich pochodzenia na pewno nie miałyby kłopotów z wygraniem konkursu. Całej przykrej awantury byśmy uniknęli, a bociany miałyby na pewno choć w części imiona nadane przez dzieci. Ale wygląda, że nie o to chodziło...

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu „Blisko bocianów”
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Floyd napisał:

No to w takim razie mój pusty głos został zmarnowany gdyż oddałem go odstępując inicjatywę dzieciom. Jeżeli jednak nadawanie imion przez dzieci jest już nieaktualne, to chciałbym - jak co roku - oddać swój głos na konkretne imiona ale oczywiście ze względów technicznych powtórnie zagłosować nie mogę. Nie rozumiem więc po co była  ta opcja - "pusty głos".

Nie rozdzieram tutaj szat ani się nie denerwuję, ale ... coś nie wyszlo nam w tym roku to głosowanie... szkoda...

Offline

 

#32 2011-07-12 23:03:54

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Witam!

Administratorów forum jest dwóch, ale że większość pretensji kierowanych jest zwyczajowo do mnie (taki widać smutny los koordynatora projektu), to odpowiem w swoim imieniu i za nas obu zarazem.

Kilkakrotnie ostatnio w wątkach o obrączkowaniu bocianów białych - http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 259#p33259 - i o bocianach czarnych - http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 215#p33215 - zachęcałem do lektury sprawozdań z tegorocznych akcji obrączkarskich tych gatunków w Południowej Wielkopolsce. W pierwszym wątku opisało je też ciekawie kilkoro innych uczestników - członków PwG OTOP.

Jedynym uprawnionym i chętnym obrączkarzem, który musiał być fizycznie przy każdym z tych 237 bocianów białych i 39 bocianów czarnych, jestem ja. Jest to praca społeczna, obrączki na te ptaki w kwocie ponad 3000 zł opłaciłem prywatnie, podobnie jak wspinaczy do gniazd (część być może zwrócą gminy i nadleśnictwa). Akcję trzeba wykonać w krótkim czasie, gdy pisklęta są na tyle duże, że obrączki im nie spadną, ale nie za duże, by nie próbowały uciekać i sie przy tym poranić. Działa się więc dosłownie od rana do nocy. Do niektórych gniazd musieliśmy dostawać się ponownie, bo przy pierwszym podejściu pisklęta były za małe (zresztą dobrze, bo w Jankowie Przygodzkim przy drugim podejściu uwolniliśmy dwa pisklaki przywiązane za nogi sznurkiem do gniazda ).

We wspomnianych sprawozdaniach są daty akcji, można sprawdzić – trwały praktycznie codziennie od 16 VI do 5 VII i znów 9 VII. Nie ja więc zajmowałem się zamykaniem i otwieraniem wątków z imionami. Robili to równie zajęci Koleżanki i Koledzy z zespołu prowadzącego projekt „Blisko bocianów“, za co im bardzo dziękuję!

Być może za wiele biorę sobie na głowę, ale zmienników w sensie osoby prowadzącej którejś z tych trzech projektów - „Aktywna ochrona bociana czarnego w Poludniowej Wielkopolsce“, „Badania i ochrona bociana czarnego w Poludniowej Wielkopolsce“ i „Blisko bocianów” - nie ma i pewnie ze wzgledu na wyżej opisane warunki nie będzie, a tych projektów szkoda, by przestały funkcjonować. Jest za to sporo grono współpracowników, którzy znają te realia, też działają spolecznie, a bez ich wsparcia nic bym nie osiągnął. Im także dziękuję!

Co do życzeń powrotu do normy i formy z lat poprzednich, to proszę nam tego nie życzyć i nie patrzeć tylko przez pryzmat petrurbacji z imionami dla piątki bocków - im to krzywdy nie robi, a w tym roku mamy największy sukces lęgowy kiedykolwiek na gnieździe przy Urzędzie Gminy w Przygodzicach, największą oglądalność tutejszej kamery (patrz podsumowania Zbychura na forum), jeden z lepszych sukcesów lęgowych (i naszych obrączkarskich) w powiecie ostrowskim i świetny sukces bociana czarnego w Południowej Wielkopolsce (patrz www.pwg.otop.org.pl) - niech tak będzie w kolejnych latach!

Pozdrawiam również serdecznie
Paweł T. Dolata
koordynator projektów „Aktywna ochrona bociana czarnego w Poludniowej Wielkopolsce“, „Badania i ochrona bociana czarnego w Poludniowej Wielkopolsce“ i „Blisko bocianów”,
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

anula napisał:

Miałam już nie pisać nic więcej w tym temacie. Ale muszę. Problem wywołała niestaranność Administratora forum, który najpierw / a i to po przypomnieniu/ otworzył wątek dość póżno, a potem nie wiadomo czemu zamknął i znowu trzeba było
prosić o ankietę. Do tej pory się to nie zdarzało. Więc trudno się dziwić że zniecierpliwienie mogło wywołać pewne perturbacje. I nadal twierdząć, że robi Pan wspaniałą robote twierdzę też, że ktos chce Panu zaszkodzić, bo takie błędy się przedtem nie zdarzały. A że był to duży bład świadczy reakcja forumowiczów. Mam nadzieję, że będzie to już koniec wymiany uwag, i że w przyszłym roku wszystko wróci  do normy i formy z lat poprzednich. Serdecznie pozdrawiam

Offline

 

#33 2011-07-13 00:00:04

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Zgodnie z zapowiedzią czas na głosowanie się skończył.
Niebawem ogłosimy wyniki głosowania.


* * *

Offline

 

#34 2011-07-13 01:03:56

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Witam!

Konkurs zasadniczo zakończony, dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nim udział i oddali 223 ważne głosy, co oznacza że było to co najmniej 45 osób. A także Reni, Sve i Marcinowi za przygotowanie go.

Dysponujemy pomiarami z akcji obrączkowania 24 czerwca, więc dopasujemy imiona do numerów obrączek plastikowych (poniżej podaję tylko ostatnią ich cyfrę, by nie sugerować się pełnym numerem w  czasie ewentualnych odczytów na gnieździe lub w pobliżu, np. w czasie VI Zlotu ) oraz długości dziobów (oznaczają wiek piskląt) i ich masy (określają ich kondycję).

Dwa męskie i „mocne“ imiona bociany to zapewne samce, a że te są u bocianów białych większe niż samice, więc umownie, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa, ustalmy, że będą to:
- Bartek (współzwycięza konkursu, 29 głosów) – ostatnia cyfra obrączki plastikowej 5 (bocian na piątkę), długość dzioba 128 mm, masa 4,30 kg;
- Magnat (23 glosy) – ostatnia cyfra obrączki plastikowej 2, długość dzioba 122 mm, masa 4,12 kg.

Niespodzianka też dostała najwyższą liczbę 29 głosów, ale to imię ewidentnie oznacza największą, miłą niespodziankę tego roku projektu „Blisko bocianów“ w Przygodzicach, czyli odchowanie piątego bociana. Będzie to więc ptak najmniejszy 24.6 – ostatnia cyfra obrączki plastikowej 4, długość dzioba 104 mm, masa 3,54 kg.

Maja też dostała bardzo dobry wynik 28 głosów (pogratuluj Magdag znajomym dzieciakom ), więc zostanie nią trzeci co do wymiarów bocian, w domyśle największa samiczka – ostatnia cyfra obrączki plastikowej 1 (a więc pierwsza wśród równie wspaniałej piątki), długość dzioba 115 mm, masa 3,76 kg.

Pewien problem mamy z imieniem ostatniego (a czwartego według wymiarów) bociana - ostatnia cyfra obrączki plastikowej 3, długość dzioba 114 mm, masa 3,62 kg. Ponieważ 3 propozycje (Dziedziczka, Emilka i Panicz) dostały po tyle samo (22) głosów, a zasadą tej zabawy jest wybór imion przez internautów, Renia jeszcze dziś przygotuje sondę-dogrywkę – każdy będzie mógł w czasie 3 dni zagłosować na jedno z tych trzech imion. Ptak jest pośredniej wielkosci, więc faktycznie może to być tak samczyk, jak samiczka.

Pozdrawiam i zachęcam do dalszego głosowania!
Paweł T. Dolata
koordynator projektu „Blisko bocianów”
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Offline

 

#35 2011-07-13 13:49:32

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Wybieramy imiona młodych bocianów (2011)

Cztery bocianki mają już swoje imiona.
Wybór imienia dla piątego wymaga "dogrywki".
Zagłosować można TUTAJ


* * *

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora