Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2011-06-14 21:05:09

 Piotr J.

Zbanowany

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 1813

Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Otwieramy wątek z Waszymi propozycjami imion dla naszych milusińskich młodych bocianów.

Kilka wskazówek:
- podajemy w jednym poście pięć imion
- termin składania Waszych propozycji minie po kilku dniach (będzie podana wcześniej informacja)
- po tym terminie zostanie zrobiona sonda konkursowa.
- imiona do sondy konkursowej będą kwalifikowane przez zespół projektu "Blisko bocianów"
- wygrają te imiona, które w sondzie zdobędą najwięcej Waszych głosów

W latach poprzednich wybrane zostały imiona:
2006 - Przydzio, Dodzio i Adzia
2007 - Kajtek i Kaśka
2008 - Antek, Dolina, Tosia i Wojtek
2009 - Zosia, Barycz, Czwartak

Zapraszamy i zaczynamy.


Swoje propozycje możecie podawać do poniedziałku 27.06. do północy. Potem wątek zostanie zamknęty i następnie otworzymy ankietę na głosowanie.

Offline

 

#2 2011-06-14 21:15:30

 paniusia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 255

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

MARCIN, MICHAŁ, FRYDERYK, FERDYNAND, ANTONI - imiona Radziwiłłów będących właścicielami dóbr przygodzickich.

Offline

 

#3 2011-06-15 06:32:54

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Fajny pomysł, gratuluję znajomości historii Przygodzic, ale statystycznie piskląt jest po połowie każdej płci, więc gdzie to równouprawnienie? Aha, no i Michał Radziwiłł - ostatni ordynat - oględnie mówiąc niezbyt nadaje się do uczczenia jego imieniem bocianka...

paniusia napisał:

MARCIN, MICHAŁ, FRYDERYK, FERDYNAND, ANTONI - imiona Radziwiłłów będących właścicielami dóbr przygodzickich.

Offline

 

#4 2011-06-15 08:45:57

Lenna

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-06
Posty: 2

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Kołodziej, Binek i Stawik - nazwiska jednych z pierwszych uwłaszczonych w XIX wieku chłopów przygodzickich
Niedochna i Hanka -  tu dla jasności posłużę się cytatem: "w latach 1400-1409 Przygodzice były rozdrobnione, tak jak inne okoliczne wsie, a jako ich właściciele występują: Jan Szpot z matką Niedochną, Mikołaj Stępor i pani Hanka."

Offline

 

#5 2011-06-15 21:07:57

 paniusia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 255

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Paweł T. Dolata napisał:

Fajny pomysł, gratuluję znajomości historii Przygodzic, ale statystycznie piskląt jest po połowie każdej płci, więc gdzie to równouprawnienie? Aha, no i Michał Radziwiłł - ostatni ordynat - oględnie mówiąc niezbyt nadaje się do uczczenia jego imieniem bocianka...

paniusia napisał:

MARCIN, MICHAŁ, FRYDERYK, FERDYNAND, ANTONI - imiona Radziwiłłów będących właścicielami dóbr przygodzickich.

RÓWNOuprawnienie i tak nam nie wyjdzie a i statystyka przy piątce zawodzi. A bocianki chłopaki na schwał. Co do Michała Radziwiłła, to rzeczywiście niezbyt fortunnie. Może wobec tego MIKOŁAJ - występuje wśród Radziwiłłów

Offline

 

#6 2011-06-16 07:26:03

fran60

Zbanowany

Skąd: WARSZAWA
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 18

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

witam Wszystkich:) i mam propozycję aby jedno z imion Bocianków brzmiało "kasztelan" w podzięce Browarowi za sponsorowanie akcji obrączkowania bocianków w naszym Kraju .Pozdrawiam

Offline

 

#7 2011-06-16 09:48:20

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

fran60 napisał:

witam Wszystkich:) i mam propozycję aby jedno z imion Bocianków brzmiało "kasztelan" w podzięce Browarowi za sponsorowanie akcji obrączkowania bocianków w naszym Kraju .Pozdrawiam

1. Jeśli to nie żart, to przynajmniej w Wielkopolsce nigdy akcje obrączkowania bocianów nie były sponsorowane przez żaden browar. To jest pewne. Są finansowane w różnych latach z funduszy miejscowych gmin, powiatów i z znacznej mierze z prywatnych pieniędzy obrączkarzy. Inne instytucje pomagają w znaczący sposób, nieodpłatnie udostępniając podnośniki koszowe, jak koncern ENERGA-Operator SA, Państwowa Straż Pożarna i ochotnicze straże pożarne, np. OSP gmin Przygodzice i Żerków.

Ogólnie w skali kraju też pierwsze słyszę, że gdzieś jakiś browar sponoruje obrączkowanie bocianów. Tylko skoro gdzieś "w Kraju", to za co wyrażać ową "podziękę" w imieniu bociana z Przygodzic???

2. Zasadą w tym wybieraniu jest podawanie zestawu pięciu imion, patrz wprowadzający post Piotra.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Offline

 

#8 2011-06-16 13:10:18

fran60

Zbanowany

Skąd: WARSZAWA
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 18

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

1. To nie żart, nie śmiałbym robić żartów z Bocianolubów i tak poważnej sprawy jak obrączkowanie Bocianów.
2. Dziwi mnie że p.Paweł Dolata "pierwsze słyszy" skoro sprawa była mocno nagłośniona przez reklamę w Tv oraz markety "Lidl", w którym niejeden z nas robi zakupy.
3. Myślałem do tej pory że Bociany Przygodzickie jako że 1 w kraju objęte monitoringiem promują wszystkie bociany, a nie tylko będące pod opieką p.Dolaty i Południowowielkopolskiej OTOP
4. Na dowód tego przesyłam link do galerii gdzie zamieściłem "dowody" na prawdomówność:) pozdrawiam serdecznie wszystkich
5. http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/ga … p?pid=2430

Offline

 

#9 2011-06-16 19:47:08

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

16.06.2011.

fran60 napisał:

witam Wszystkich:) i mam propozycję aby jedno z imion Bocianków brzmiało "kasztelan" w podzięce Browarowi za sponsorowanie akcji obrączkowania bocianków w naszym Kraju .Pozdrawiam

Nawiązując do powyższego postu też się dziwię, że Paweł nie spotkał się z tym, a właściwie z tą „broszurką”. Na dowód przedstawiam na foto jak to jest w tej „broszurze wymienianej przez postowicza "fran60”. Oczywiście nazwy zakryłem żeby nie było reklamy czy też krypto reklamy.
Zamieszczam 6 zdjęć –czyli stronę główną 1,(f.1.) i końcową (f.2.) oraz opis 4 tras bocianich w Polsce zamieszczonych w tej „broszurce”.F.3.4.5.6.
A nawiązując do głównego tematu nadawania propozycji imion  które podaję poniżej to nie do „szlacheckiego regionu” ale do okolicznych miejscowości jakie są w tym rejonie.
Moje propozycje mimo nieścisłości ile „pań” a ile "panów” moje są następujące:
Panowie 3 ja tak przyjąłem to:
1.    LUDWIK-od wioski Ludwików.
2.    BOGUFAŁ- j.w. Bogufałów.
3.    SMARD- j.w. Smardów.
Panie: 2,
4.    TOPOLA- od Topola Mała i Wielka oraz
5.    GÓRA- (PIWNA),(Piwna-żeby nie reklamować napoju alkoholowego to niech będzie pierwszy człon ,który jest na mapce określeniem (Góry Piwnej: wysokość 160mnpm.).

Ps. Na jedną z tych powyższych tras chcę się w tym roku w najbliższym czasie wybrać
W Pentowie-byłem ale tylko w tej Wiosce Bocianiej,(szlaku nie zwiedziłem bo wtedy jeszcze nie miałem mapki).

PRZEPRASZAM jeżeli się okaże że to jest Mój kolejny „BEŁKOT”.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW PRZYGODZICKICH BOCIANÓW i nie tylko. WŁADEK.    ...       

http://www7.pic-upload.de/thumb/16.06.11/xou9pg1l38ad.jpg http://www7.pic-upload.de/thumb/16.06.11/dego7be8d2q.jpg http://www7.pic-upload.de/thumb/16.06.11/qh63k1mn5t1v.jpg
http://www7.pic-upload.de/thumb/16.06.11/ohj3uk3l3amp.jpg http://www7.pic-upload.de/thumb/16.06.11/p9fmll5fayf.jpg http://www7.pic-upload.de/thumb/16.06.11/mzvnqbq3lug5.jpg

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2011-06-16 20:00:03)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#10 2011-06-17 04:55:23

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Ad. 2. Widać za mało piwa piję (Kasztelan do nas raczej nie dociera) w przeciwieństwie do przedmówców i za mało zakupów robię w Lidlu (choć ten mamy) , a dział promocji owego browaru nie działa tak skutecznie, jak się Panom wydaje.

Ad. 3. Projekt "Blisko bocianów" promuje bociany i ich ochronę w Polsce i to skutecznie, dziesiątki na to przykładów na tej stronie, na www.bociany.ec.pl i w wielu polskich mediach, łącznie z TVP i TVN.

Sformułowanie, że ów browar sponoruje obrączkowanie bocianów "w Kraju" było co najmniej nieścisłe, co wykazałem wyżej na przykładach z Południowej Wielkopolski. Trzeba było napisać "gdzieś w Polsce" lub konkretnie gdzie.

Proponuję skończyć temat browaru, piwa i jego reklamy, bo to forum to nie miejsce na to. Jesli więcej forumowiczów uważa, że imię bociana z Przygodzic w Wielkopolsce powinno reklamować piwo i browar (z Podlasia zresztą), co dla mnie jest niestosowne, to wykażą to w głosowaniu na ich imiona, które już wkrótce.

fran60 napisał:

1. To nie żart, nie śmiałbym robić żartów z Bocianolubów i tak poważnej sprawy jak obrączkowanie Bocianów.
2. Dziwi mnie że p.Paweł Dolata "pierwsze słyszy" skoro sprawa była mocno nagłośniona przez reklamę w Tv oraz markety "Lidl", w którym niejeden z nas robi zakupy.
3. Myślałem do tej pory że Bociany Przygodzickie jako że 1 w kraju objęte monitoringiem promują wszystkie bociany, a nie tylko będące pod opieką p.Dolaty i Południowowielkopolskiej OTOP
4. Na dowód tego przesyłam link do galerii gdzie zamieściłem "dowody" na prawdomówność:) pozdrawiam serdecznie wszystkich
5. http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/ga … p?pid=2430

Offline

 

#11 2011-06-17 20:35:47

 jolam

Użytkownik

Skąd: Lidzbark Warmiński
Zarejestrowany: 2008-06-05
Posty: 26

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Nie sądzę by bocianki musiały mieć aż tak szlacheckie imiona, więc podaję swoje propozycje:
Pawełek, Piotruś, Benio - (najmłodszy z bociankow)
Maja, Eva - (w podzięce za długoletnią działalność na forum)
Pozdrawiam wszystkich bocianolubów.

Ostatnio edytowany przez jolam (2011-06-17 22:04:28)

Offline

 

#12 2011-06-17 21:47:05

fran60

Zbanowany

Skąd: WARSZAWA
Zarejestrowany: 2009-06-09
Posty: 18

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Też myśle że powiązywanie imion z historia to przesada< podajeswoje propozycje :Pawelek,Pudzin i Benio oraz Maja i Antosia
1.Pawełek na cześć głownego opiekuna:)
2.Pudzian bo największy
3.Benjamin (Benio) bo ostatni i najmniejszy
4.Maja od m-ca urodzenia
5.Antosia od Antonina
6.dodatkowe oczywiście Kasztelan w podziękowaniu.
pozdrawiam wszystkich:)

Ostatnio edytowany przez fran60 (2011-06-17 21:54:09)

Offline

 

#13 2011-06-18 16:56:09

sasza11

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 20

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Chociaż to oklepane, ale czy ten jeden z bocianków, który "napędził" nam strachu nie powinien mieć na imię Wojtek? Oczywiście na cześć jednego ze swoich ratowników!

Offline

 

#14 2011-06-18 17:13:53

sasza11

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-18
Posty: 20

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Zapomniałam, że należy zgłosić pięć propozycji. I tak:
Wojtek ( napisałam wyżej dlaczego),
Paweł ( oczywiste - jak Dolata),
Piotrek ( tyle nie śpi, że należy Go uhonorować),
Eva ( oczywiste)
Iganka  dla jeszcze jednej samiczki (może za ciekawe posty i aktywność).

Offline

 

#15 2011-06-18 17:31:50

peesen

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 7

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Zasadą w tym wybieraniu jest podawanie zestawu pięciu imion, patrz wprowadzający post Piotra.

W związku z powyższym przedstawiam swoje propozycje imion dla przygodzickich boćków. Jako ,że pierwsze boćki są bliźniakami, proponuję nazwać je Paweł i Gaweł (Paweł-wiadomo dlaczego, a Gaweł - bo tak sobie poeta wydumał.Ponieważ zalecane są parytety,proponuję trzecią bocianice nazwać Eva - to w dowód uznania za długoletnią działalność na Forum. Aby wpleść trochę przygodzickiej historii, czwartemu bociankowi, nadałbym imię Kasztelan, na cześć kasztelana brzeskiego - Jana Leszczyńskiego, który to dobra przygodzickie w 1530 r. po długich procesach sądownie otrzymał. Piąty bocian powinien być w/g zaleceń dziewczynką, proponuję więc imię Miecia....bo to takie śliczne imię.
Pozdrawiam wszystkich zapatrzonych w nasze cudne bociany.

Offline

 

#16 2011-06-18 18:32:33

peesen

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-04-19
Posty: 7

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

...wiem, że Paweł i Gaweł nie byli bliźniakami (choć to nie wykluczone), miało być Jacek i Placek, ale to były urwisy niegodne bycia patronami naszych boćków.

Offline

 

#17 2011-06-18 19:04:01

anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 57

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

1. Paweł - uzasadniać nie muszę
2. Jedruś - aby uhonorować tego, który pilotuje kamerki i resztę tych technicznych zawiłości
3. Eva - też uzasadniac nie muszę
4. Maja - wlaśnie od miesiąca wylęgu
i ponieważ uważam, że pań jest zawsze wiecęj dla najmłodszej
5. Gniazdusia

Offline

 

#18 2011-06-18 23:45:31

Kamila Walczak

Użytkownik

9398320
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 140

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Moje propozycje:
1. Paweł
2. Trzcielin- od pobliskiej miejscowości i leżących w niej stawów.
3. Otopek- od OTOP-u oczywiście.
4. Zlotka- nawiązanie do corocznego Zlotu "Blisko bocianów", a w tej formie, żeby było imię żeńskie.
5. Natura- bo gniazdo znajduje się na terenie obszaru Natura 2000.

Offline

 

#19 2011-06-19 00:08:31

mamaewag

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-05-16
Posty: 20

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Witam wszystkich bocianolubków!moje imiona dla bocianiczek:Eva,Iga,Magda i dla bocianków:Pawełek,Piotruś ! oby rosły dalej i cieszyły nasze oczy...

Offline

 

#20 2011-06-20 08:39:51

 yoko

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 377

Re: Wybieramy imiona dla młodych boćków - Wasze propozycje (2011)

Witam ! Moje propozycje imion to : dla dziewczynek : ANTOSIA, EVA, MAGDA, a dla chłopców: PIOTR i PAWEŁ.
Pozdrawiam bardzo serdecznie wszystkich bocianolubów


PTAKI UDOWADNIAJĄ NAM, ŻE ISTNIEJE LEPSZE, PROSTSZE ŻYCIE, MOŻE NAWET NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.
                                                                                                                                     Douglas Coupland

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora