Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#61 2010-05-31 22:08:42

Kamila Walczak

Użytkownik

9398320
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 140

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Kochane bociany, w dniu Waszego święta niech każdy człowiek o Was pamięta, niech słońce grzeje, deszcz nie pada, a w przyszłości zdrowo rośnie bociania gromada!

Offline

 

#62 2010-05-31 22:56:09

 Piotr J.

Zbanowany

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 1813

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

31.05.2010. Dzień Bociana Białego

Wszystkich tych, którzy dawno nie widzieli Pawła D. zapraszam TUTAJ. Mało bo mało, ale zawsze coś. Jest to materiał nagrany przez TVP3 Poznań.

kempos1 napisał:

Dziś, z okazji Dnia Bociana, o bocianie białym i nie tylko będzie w Teleskopie TVP3. Zapraszam do oglądania.

Pozdrawiam
Mariusz Kępiński
PwG OTOP

Ostatnio edytowany przez piotrek94b (2010-05-31 23:02:56)

Offline

 

#63 2010-06-01 00:46:02

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

31 maja 2010

Dzisiejszy Dzień Bociana Białego stał się dla mnie dniem zupełnie wyjątkowym i z pewnością zapamiętam go już na zawsze jako dzień szczególnie radosny. 

A stało się to właśnie za sprawą pewnego pięknego BOCIANA BIAŁEGO, który dokładnie dziś - wczesnym popołudniem 31 maja (nieco wcześniej niż to było umówione) uhonorował mnie bezcennym bocianim prezentem - ślicznym, dorodnym wnusiem.

Dzięki Wielkie Kochany Boćku!   

Tobie i wszystkim pozostałym Bocianom życzę, by natura była dla was łaskawsza w następnych sezonach, a ludzie tak wrażliwi na waszą niedolę i potrzeby, jak Opiekunowie gniazda przygodzickiego i Uczestnicy naszego forum, oczywiście, z Administracją włącznie.

Offline

 

#64 2010-06-01 10:44:47

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Dzięki za fajny wpis. I jak tu nie wierzyć w bociany? Nie tylko noszą dzieci, ale i dobrze wiedzą komu i kiedy!

Gratulacje Damko dla Ciebie i Szczęśliwych Rodziców!

Wnusio będzie miał "imprezowo-prezentowe" przełomy maja: wpierw swoje urodziny i Dzień Bociana Białego, dzień później Dzień Dziecka.

Pozdrawiam
Paweł Dolata

Damka_Pik napisał:

31 maja 2010

Dzisiejszy Dzień Bociana Białego stał się dla mnie dniem zupełnie wyjątkowym i z pewnością zapamiętam go już na zawsze jako dzień szczególnie radosny. 

A stało się to właśnie za sprawą pewnego pięknego BOCIANA BIAŁEGO, który dokładnie dziś - wczesnym popołudniem 31 maja (nieco wcześniej niż to było umówione) uhonorował mnie bezcennym bocianim prezentem - ślicznym, dorodnym wnusiem.

Dzięki Wielkie Kochany Boćku!   

Tobie i wszystkim pozostałym Bocianom życzę, by natura była dla was łaskawsza w następnych sezonach, a ludzie tak wrażliwi na waszą niedolę i potrzeby, jak Opiekunowie gniazda przygodzickiego i Uczestnicy naszego forum, oczywiście, z Administracją włącznie.

Offline

 

#65 2010-06-01 10:49:04

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Witam!

Minął Dzień Bociana Białego, ale mam nadzieję, że pojawi się w tym wątku jeszcze kilka wpisów z relacjami jak spędziliście to święto.

Tu chciałabym podziękować Angelice za ciekawy opis gniazda, pod które wybrała się właśnie z okazji Dnia Bociana Białego (myślę, że fragmenty wpisu warto przedstawić Forumowiczom także w temacie o obserwacjach bocianów a historię gniazda w temacie pt "Bociany: ciekawostki", w wątku o opisach ciekawych gniazd).

Pawłowi gratuluję odczytu obrączki bociana. Piotrowi bardzo dziękuję za zamieszczenie filmika z reportażu w Teleskopie TVP3, a Damce_Pik szczerze gratuluję narodzin wnuka (widać nawet w swoje święto boćki nie próżnują)

Pozdrawiam serdecznie
Eva

Offline

 

#66 2010-06-15 16:21:55

Bartosz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-14
Posty: 51

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Na stronie PwG OTOP relacja Pani Marii Grzegorskiej z Dnia Bociana Białego w Gimnazjum w Jaraczewie (pow. jarociński), który odbył pod postacią I Gminnego Konkursu Ornitologicznego "Sejmik Bociani". 

http://www.pwg.otop.org.pl/index.php?fu … all&no=299

Pozdrawiam
Bartosz Skrzypczak
PwG OTOP

Offline

 

#67 2010-06-21 01:26:54

seba_archeolog

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-28
Posty: 55

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Przepraszam za spóźnioną relację z Dnia Bociana Białego ale ostatnie tygodnie miałem zajęte w związku z obroną mojej pracy magisterskiej
http://www.pwg.otop.org.pl/index.php?fu … all&no=301
Więc teraz uzupełniam zaległości. Moje obserwacje z racji tego, że byłem zajęty (załatwianiem ostatnich formalności z obroną pracy) odbyły się z pociągu relacji Ostrów Wielkopolski - Wrocław. W Międzyborzu na stacji kolejowej widziałem dwa bociany na gnieździe, wracając do Ostrowa pod Odolanowem na łąkach około 200 metrów przed stacją kolejową (jadąc od strony Wrocławia) zaobserwowałem jednego bociana czarnego i jednego żurawia oraz zgrupowanie około 30 bocianów białych.

Pozdrawiam wszystkich birdwatcherów.

Sebastian Przybylski
PwG OTOP

Offline

 

#68 2011-05-28 04:12:58

 Piotr J.

Zbanowany

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 1813

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

31 maja 2011 - Dzień Bociana Białego

Wątek przeznaczony do wpisywania informacji o wszelkich imprezach, audycjach poświęconych bocianowi białemu.
Jeżeli uczestniczyliście w takich imprezach lub słyszeliście o nich, to podzielcie się takimi informacjami.
Oczywiście możemy tu również składać życzenia z okazji tego święta.

Zapraszam.

Offline

 

#69 2011-05-31 07:12:49

 yoko

Użytkownik

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2009-06-25
Posty: 377

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Kochane Boćki
W dniu Waszego Święta
Życzę by wychowały się
Wszystkie Bocianięta.

Zdrowia też Wam życzę
Wspaniałej pogody
Obfitej łąki
Dla Dziedzica i Przygody.

Dziękuję za radość
Którą wnosicie w me życie
Wiwat wszystkie Boćki !
Wiwat Przygodzice !


PTAKI UDOWADNIAJĄ NAM, ŻE ISTNIEJE LEPSZE, PROSTSZE ŻYCIE, MOŻE NAWET NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI.
                                                                                                                                     Douglas Coupland

Offline

 

#70 2011-05-31 13:53:32

ilgo

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-24
Posty: 13

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Dziś to dla Was Dzień Cudowny, niech każde kolejne będą równie pogodne. Niech Waszej całej siódemce w rodzinnej harmonii wiatry i deszcze od domku pogoni. Niech jedzonko potrzebne do gniazda skapuje, a radość z Waszego widoku w sercu obfituje. Jesteście wspaniałe, kochane, prześliczne. Jeden z piękniejszych widoków sobą do życia wnosicie. Kocham Was całym sercem, prawdziwa uczta mych oczu. Niech Was zawsze wszystko chroni, opieką otoczy.

Offline

 

#71 2011-05-31 18:06:04

 ludwik149

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-09
Posty: 94

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

http://images8.fotosik.pl/2026/934d421adb2b9426m.jpg  Wszystkim bocianom życzę: zdrowia,obfitości w żabki itp.wychowania swoich maleństw bez niespodzianek,strat. Szczęśliwej podróży w dwie strony.
O bocianach zawsze pamiętam ,nie tylko w dniu jego święta /kle kle

Offline

 

#72 2011-05-31 19:30:17

Iganka

Moderator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 5520

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Dzień Bociana Białego, to także święto ludzi, którzy tworzą i chronią środowisko przyjazne tym ptakom, a więc życzmy sobie nawzajem aby ta  nasza fascynacja bocianem była początkiem działania na rzecz czystych łąk, pól, wód i powietrza.

Boćkom naszym kochanym  życzmy obfitych żerowisk, licznego potomstwa, bezpiecznych lotów i życzliwości  ludzi na trasach ich migracyjnych wędrówek !

http://www.allegaleria.pl/images/wbwsayfh16as1kyink_thumb.jpg

PS . Nie przypadkiem wybrałam datę 31 maja na moje pierwsze logowanie na tut. Forum, chciałam aby Bocianie Święto było również moim osobistym powodem do świętowania i  refleksji nad byciem tak blisko bocianów

Offline

 

#73 2011-05-31 20:49:28

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Dzieci z klasy I SP w Sosnowicach (pow. wadowicki, Małopolska), które od początku sezonu regularnie podglądają nasze boćki, zorganizowały dziś małą uroczystość z okazji Dnia Bociana Białego. Honorowym gościem była Tosia, moja pamiątka ze Zlotu. Na jej ręce dzieci złożyły życzenia dla wszystkich Bocianów, szczególnie dla tych z Przygodzic. Odśpiewały też Sto lat i zlotową piosenkę o Przygodzie i Dziedzicu .

http://images45.fotosik.pl/899/30f771c7679bbd20m.jpg


* * *

Offline

 

#74 2011-05-31 22:51:04

Bartosz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-14
Posty: 51

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Wszystkiego najlepszego pozytywnie zakręconym bocianolubom, dalszych sukcesów w działaniach ochronnych i  podglądaniu nie tylko "naszych" (przygodzickich) bocianów

Pozdrawiam
Bartek

Offline

 

#75 2011-05-31 23:08:03

Kamila Walczak

Użytkownik

9398320
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 140

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Do "Ziemi Kaliskiej" z piątku 27 maja dołączony był dodatek specjalny z okazji Dnia Bociana Białego (31 maja). Zawarto w nim informacje na temat życia bocianów, ich wędrówek i ochrony. Opisano też projekt firmy energetycznej Energa, która od kilku lat montuje platformy pod gniazda bocianie oraz bierze udział w obrączkowaniu piskląt na Pomorzu. Związane jest to z akcją "Dbaj o bociany", o której więcej na www.dbajobociany.pl

Kochane boćki: pomyślności w odchowaniu piskląt i udanych wakacji w Afryce!

Offline

 

#76 2011-06-06 19:30:15

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Witam!

Z opóźnieniem, ale tym mocniej składam serdeczne życzenia wszystkim solenizantom Dnia Bociana Białego na czele z naszą rodzinką z Przygodzic (przede wszystkim życząc im wylotu całej piatki młodych!) oraz wszystkim Forumowiczom i Bocianolubom! :-)

Ornitologiczny i bocianiarski sezon trwa, co oznacza dla mnie wiele prac w terenie bez dostępu do komputera i bardzo mało czasu na pisanie na forum. Dziękuję tym bardziej wszystkim moderatorom i forumowiczom, którzy dbają, by wszystko na forum szło dobrze. :-)

Tegoroczny Dzień Bociana Białego spędziłem naprawdę bocianio: od rana miałem trzy prelekcje o bocianach w Szkole Podstawowej w Grabowie nad Prosną (powiat ostrzeszowski) – będzie relacja na www.pwg.otop.org.pl, potem parę godzin pod gniazdem w Namysłakach w  gm. Sieroszewice (powiat ostrowski) by sprawdzić, czy tamtejsze dorosłe boćki nie mają obrączek - nie miały (planujemy w tym sezonie ekipą PwG OTOP sprawdzić to w jak największej liczbie gniazd w powiecie, zachęcam do przeglądów gniazd blisko Was).

Choć był to Dzień Bociana Białego, nie zapomniałem o czarnych kuzynach – sprawdziłem rewir z dwoma gniazdami na dębach, w jednym z nich rodzic doglądał co najmniej trzech piskląt, zresztą jeszcze biało upierzonych, więc ten dzień jednak i im był poświęcony! :-)

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Offline

 

#77 2011-06-20 19:12:48

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Witam!

W zamieszczonym właśnie podsumowaniu I etapu akcji znakowania bocianów czarnych w Południowej Wielkopolsce na www.pwg.otop.org.pl napisałem o jednym przypadku lęgu z pięcioma młodymi, które oznakowaliśmy. Ciekawe, że jest to właśnie to gniazdo, które z białymi wtedy jeszcze pisklętami odwiedziłem 31 maja, jak pisałem w poście poniżej. Świąteczna kontrola przyniosła widać szczęście i czarnym bocianom.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl, www.bociany.ec.pl

Offline

 

#78 2012-05-29 20:00:14

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Już za dwa dni, 31 maja, będziemy obchodzić Dzień Bociana Białego, jak można przeczytać w Wikipedii, święto "ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura”, obchodzone również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii".
Każdy z nas, miłośników bocianów, może świętować, na pewno będą organizowane imprezy z tej okazji.
Warto napisać o tym na forum.
Pozdrawiam
.

http://pl.wikipedia.org/wiki/31_maja#.C5.9Awi.C4.99ta


* * *

Offline

 

#79 2012-05-29 20:42:14

 żuczek

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2012-04-14
Posty: 354

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Z pewnością dołączymy do życzeń na forum, a w zaciszu domowym wzniesiemy toast. Bezalkoholowy oczywiście
Bardzo się cieszę, że pierwszy raz będziemy mogli obchodzić to święto razem z Państwem.

Offline

 

#80 2012-05-29 20:51:45

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Witam!

W obecnych trudnych warunkach pokarmowych z okazji Dnia Bociania Białego życzyć trzeba naszym boćkom wychowania trójki młodych, wszystkim innym parom jak najwięcej lęgów, a nam – bocianolubom – radości z tego.

Toast może być alkoholowy, są napitki z bocianem na nalepce, jak ktoś znajdzie, to proszę dać fotkę do Ciekawostek na forum.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora