Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2011-01-10 13:26:17

 AnkazReading

Moderator

Skąd: Reading, W.Brytania
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 265

Petycja przeciw szkodliwym dla pszczół i ptaków środkom chwastobójczym

10/01/2011

Nie wiem, czy ponizszy post pisze we wlasciwym miejscu, ale dosc dawno nie bylam aktywna na forum i nie potrafie stworzyc nowego watku - bardzo wiec prosze ktoregos z naszych moderatorow o ewentualna pomoc.

Chodzi o akcje, ktora sama w sobie nie jest na temat ptakow, ale jej powodzenie moze byc najbardziej istotne dla swiatowych populacji wszystkich ptakow zywiacych sie owadami.

Otoz miedzynarodowa "grupa nacisku" Avaaz (Avaaz.org) ma obecnie na wokandzie petycje do rzadow Unii Europejskiej oraz Stanow Zjednoczonych o zdelegalizowanie i zabronienie uzywania srodkow "ochrony" roslin i chwastobojczych fitoncydow, ktore powoduja masowe padanie milionow pszczol, a za tym ograniczone zapylanie roslin. Nie trzeba nikogo swiadomego przekonywac o katastrofalnych skutkach takich  posuniec dla wyzywienia ludzkosci, ale wielka chemia ma niestety tylu zwolennikow na poziomie rzadow i ich polityki agrotechnicznej, ze nadal ma miejsce trucie pszczol na niewyobrazalna globalna skale.

Naturalnie wszystkie te pestycydy i fitoncydy truja takze masowo oprocz pszczol i os inne owady, ktore sa pozywieniem ptakow - i tu moja sugestia, ze warto moze podac o niej informacje tutaj na naszym bocianim forum, zeby wszyscy zainteresowani szeroko rozumiana pomoca ptakom mogli wedlug zyczenia sami indywidualnie ja podpisac.

Podaje link do tej petycji:

http://www.avaaz.org/en/save_the_bees/9 … 34f5fa28bd

PS. Ostrzezenie: Niektorzy obserwatorzy uwazaja organizacje Avaaz za kontrowersyjna, poniewaz prowadzi takze petycje w obronie wiezniow sumienia, wiezniow politycznych i podobne.  W zwiazku z tym jest wiele zainteresowanych tym, aby podwazyc jej dobre imie. Na internecie bywaja dyskusje na temat, czy Avaaz jest czy tez nie jest organizacja oszukancza, wyludzajaca  od uzytkownikow Internetu adresy, aby sprzedawac je oszustom rozprowadzajacych "spam".  Z moich poszukiwan na ten temat wydaja sie oni byc bez zarzutu, i pomimo, ze prosza w o donacje, to podkreslaja, ze donacje wcale nie sa konieczne, aby podpisy petycji byly uwzglednione w ich akcjach. Z mojego doswiadczenia (podpisuje ich akcje od ponad roku, donacji na razie nie dawalam) nie otrzymuje zadnego zwiazanego z nimi "spamu". O ile mi wiadomo, czlonkowie grup internetowych zajmujacych sie ochrona pszczol podpisuja te petycje, ale  oczywiscie decyzja, czy ja podpisac, czy nie, musi byc przez kazdego zainteresowanego podjeta indywidualnie, bez zadnych naciskow, po rozwazeniu wszystkich "za" i "przeciw".

Byc moze sprawa jest zbyt kontrowersyjna dla naszej grupy - zostawiam decyzje moderatorom.

Offline

 

#2 2011-01-10 13:35:07

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Petycja przeciw szkodliwym dla pszczół i ptaków środkom chwastobójczym

Tworzymy więc wątek na temat podany przez Ankę z Reading, powiązanie tematu petycji z ochroną dzikich ptaków i ich bazy pokarmowej w postaci owadów jest logiczne.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP www.pwg.otop.org.pl – zimowe obserwacje i akcje
Projekt "Blisko bocianów" www.bociany.ec.pl, www.bocianyzprzygodzic.pun.pl

Offline

 

#3 2011-01-11 10:22:02

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Petycja przeciw szkodliwym dla pszczół i ptaków środkom chwastobójczym

Treść i informacja o petycji jest dostępna także w języku polskim. Dla ułatwienia podaję link niżej:

http://www.stopcodex.pl/petycje/

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora