Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#81 2010-10-22 08:47:53

Szaka48

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-06-22
Posty: 3

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Podpisałam i przesłałam dalej

Offline

 

#82 2010-10-23 13:48:57

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Do "grupy" poza naszym forum i wymieninych w cytowanym poście stron internetowych, dołączyła także PPPtaki, tzn Polska Lista Dyskusyjna Ptasiarzy, gdzie umieszczono moją prośbę o podpisywanie petycji-protestu przeciwko kłusownictwu na Cyprze (http://pets.groups.yahoo.com/group/PPPt … sage/37896), link do naszego forum z informacją o petycji podano także na stronie Leszczyńskiej Grupy OTOP (http://www.otop-leszno.eko.org.pl/index.php).

Bardzo gorąco dziękuję wszystkim, bez wyjątku, za podpisy pod petycją, za przekazywanie informacji do znajomych i za podawanie o tym na forum.
Dziękuję w imieniu kolegów z Cypru i w swoim własnym i zachęcam do dalszych podpisów - działamy tutaj w słusznej i ważnej sprawie, dla dobra (bez przesady) milionów ptaków, wolnych istot, a tym bardziej nie należy im się, by ludzie o chorych upodobaniach mogli decydować o ich losie o życiu!

Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie i za każdy podpis w petycji
Eva Stets
Greckie Stowarzyszenie Ornitologiczne (HOS)

Eva Stets napisał:

Witam!

Chciałabym ponownie podziękować wszystkim, którzy podpisują się pod petycją, przeciwko okrucieństwu z jakim spotykają się ptaki na Cyprze (czyt. pierwszy i drugi post w tym wątku, patrz linki do foto i filmik).

Dziękuję za to, że przekazujecie informację dalej i dziękuję osobom, które petycję podpisały i przyczyniły się do rozszerzenia informacji zakże w szerszym gronie, jak np. Antek Marczewski, który podał wiadomość (z moim cytatem) na stronie BirdWatching ( http://www.birdwatching.pl/wiadomosci/11/art/748), Agata J., która podała tekst na ten temat na swojej stronie (http://mojeptaki.info/viewtopic.php?t=1 … c5a0142bad), czy Dorota Zielińska, która przekazała wiadomość drogą mailową do wszystkich członków Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków (STOP) i podała ją także na stronie STOP (http://www.stop.eko.org.pl/portal/). Informację, po mojej prośbie, przkazał także mailowo Edward Mayer, do wszystkich zrzeszonych w międzynarodowej organizacji ochrony jerzyka (Swift Conservation - http://www.swift-conservation.org/).

Wszystkim podpisanym, znanym i niezanym, kolegom i koleżankom z naszego forum i tym anonimowym - w moim imieniu i w imieniu BirdLife Cyprus, bardzo gorąco dziękuję i... jeśli możecie, a jeszcze nie podpisalicie - podpiszcie proszę petycję i przekażcie to dalej, za co z góry serdeczne dzięki!

Pozdrawiam serdecznie
Eva

Ostatnio edytowany przez Eva Stets (2010-11-14 03:07:13)

Offline

 

#83 2010-10-23 20:06:00

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

23.10.2010.
Ja mam pytanie:czy te nasze petycje,prośby i opinie itp.? Dają pozytywny "poklask" w słusznej tej sprawie,jak się mają sprawy dalej?Na jakim etapie są i co jeszcze można zrobić żeby pomóc-dotrzeć do tych ludzi żeby myślenie i czyny dawały efekt?
POZDRAWIAM                          ...             

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2010-10-23 20:08:35)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#84 2010-10-23 21:15:00

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Witam!

Nie jest łatwo odpowiedzieć na takie pytanie, powiem więc tylko jak ja to widzę i jak ja sama odbieram sprawę.

Myślę, że przy każdej petycji - gdy do głosu dochodzi wiele osób, które przeciwstawiają się niesprawiedliwości, to MUSI to dać jakś efekt.
Najlepszym przykładem może być sprawa  bocianów w Austrii.
Uważam, że gdyby nie ta petycja i jej miedzynarodowe nagłośnienie, to nie byłoby szans. Tu pomógł rozgłos wśród ludzi w wielu krajach, którzy zaczęli się buntować przeciwko zamierzeniom wojska. Nie wiemy jaki będzie efekt końcowy, ale istotne jest, że wojsko zaczęło w końcu myśleć, co wskazuje, że sprawa może być załatwiona dobrze (czyt. post w temacie o ochronie bocianów: http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 485#p28485).

Nie wiem (nie jestem aż tak zorientowana), z jakimi efektami kończą się różne inne petycje. Jednkże bez względu na cokolwiek - każdy taki protest ma trochę pozytywizmu, bo ludzie zaczynają uzmysławiać sobie jak niesprawiedliwe jest postępowanie innych wobec świata przyrody! I wówczas powstaje chęć buntu przeciw temu co złe i chęć ratowania tego, co można jeszcze ocalić.

Sprawa ptaków migrujących przez Cypr nie jest i nie będzie łatwa. Tu mówimy o milionach ginących ptaków, które są od lat zabijane tylko po to by trafić jako przysmak na talerze. Z racji, że ten proceder jest prawnie zabroniony...wchodzimy tu także w sprawę nielegalnego biznesu...i niestety dużych pieniędzy. Uzupełnia to makabryczna "tradycja", panująca w tym kraju z dziada pradziada, a z nawyków jest najtrudniej ludzi "wyleczyć".

Dlatego w proteście przeciw rzezi ptaków na Cyprze jest tak ważna jak największa ilość podpisów i rozgłoszenie petycji na całym świecie. Na ile to pomoże - czas pokaże, ale prawda jest taka, że o słuszną sprawę zawsze warto i trzeba walczyć.

Pozdrawiam z nadzieją, że ta petycja odniesie skutki - oby!
Eva

wladek12 napisał:

23.10.2010.
Ja mam pytanie:czy te nasze petycje,prośby i opinie itp.? Dają pozytywny "poklask" w słusznej tej sprawie,jak się mają sprawy dalej?Na jakim etapie są i co jeszcze można zrobić żeby pomóc-dotrzeć do tych ludzi żeby myślenie i czyny dawały efekt?
POZDRAWIAM                          ...             

Ostatnio edytowany przez Eva Stets (2010-10-24 02:40:56)

Offline

 

#85 2010-10-24 15:07:26

 semibrevis

Użytkownik

4593029
Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 23

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Witam, podpisałam się.

Offline

 

#86 2010-10-26 15:00:46

Zbychur

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-19
Posty: 802
WWW

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Eva Stets napisał:

... Sprawa ptaków migrujących przez Cypr nie jest i nie będzie łatwa. Tu mówimy o milionach ginących ptaków, które są od lat zabijane tylko po to by trafić jako przysmak na talerze. Z racji, że ten proceder jest prawnie zabroniony...wchodzimy tu także w sprawę nielegalnego biznesu...i niestety dużych pieniędzy. Uzupełnia to makabryczna "tradycja", panująca w tym kraju z dziada pradziada, a z nawyków jest najtrudniej ludzi "wyleczyć". ...

Niestety walka z kłusownictwem na Cyprze nie jest łatwa mimo, że władze usiłują zrobić z tym porządek i podejmowane są różne działania, także policyjne. Problem tkwi w tym o czym pisała Eva, to jest biznes i stara tradycja, sposób życia, z którego tradycyjni mieszkańcy nie chcą zrezygnować. Sprawa wygląda rzeczywiście poważnie. Na cypryjskim portalu Cyprus Weekly znalazłem bulwersującą informację o rozruchach, jakie miały miejsce niedawno w okolicach Larnaki. Gdy do jednej z wsi w ramach walki z kłusownictwem przybyła policja z zamiarem przeszukania domów, lokali itp. w poszukiwaniu zapasów nielegalnej ambelopouli (przypomnę, ze tak się nazywa potrawa z małych ptaków śpiewających) została ona zaatakowana przez tłum mieszkańców. Policjanci musieli użyć pałek a kilku z nich zostało rannych. Rozruchy objęły również kolejną wieś a policjanci musieli wezwać posiłki. Źródło: http://www.cyprusweekly.com.cy/main/92, … 3581-.aspx
Petycje, prośby itp. są oczywiscie potrzebne bo wywierają presję na władze i zmuszją do podejmowania zdecydowanych działań. Niestety, najtrudniej jest dotrzeć i przekonać sprawców - wieśniaków, kłusowników, handlarzy, restauratorów. Myślę, że ten problem powinien być też nagłaśniany wśród potencjalnych konsumentów ambelopouli, na portalach turystycznych, gastronomicznych itp. Sądzę, że wielu turystów wypoczywających na Cyprze i zachwycających się tamtejszymi potrawami po prostu nie wie nic o problemie i nieświadomie pomaga w rozwoju i funkcjonowaniu tego niecnego i nielegalnego procederu. Taką świadomość należy w ludziach rozbudzać. Może to zrobić każdy informujac znajomych, pisząc na różnych forach, informując biura turystyczne itp. Dziwię się zresztą, że do tej pory żadna z naszych organizacji zajmujących się ochroną przyrody, czy ptaków w szczególności, nie podjęła takiej akcji uwrażliwienia ludzi, zwłaszcza turytów, na ten problem. Ograniczenie konsumpcji, spadek zainteresowania czy nawet zagrozenie bojkotem to są argumenty, z którymi muszą sie liczyć mieszkańcy Cypru i zapewne skuteczniejsze od policyjnych akcji.

Offline

 

#87 2010-10-27 21:16:33

Saska

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-26
Posty: 7

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

To okropne do czego może posunąć się człowiek; przeczytałam wszystkie informujące wpisy, zobaczyłam film, zdjęcia i brak mi słów.
Petycję podpisałam, zachęciłam do podpisów znajomych.

Offline

 

#88 2010-10-31 23:59:01

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Zabierałam się od kilku dni z podaniem uzupełniających informacji do postu Zbyszka (czyt.wyżej post Zbychura).
Odnośnie ostatniego zdania, zupełnie się zgadzam, jednakże musimy wziąć także pod uwagę, że policja wykonuje tu swoją pracę, tym bardziej, że cały ten barbarzyński proceder jest prowadzony nielegalnie. Jasne, że jakiekolwiek inne działania i nagłaśnianie sprawy (każdą możliwą drogą) może tu pomóc, ale reakcja policji jest niezbędna.

Warto tu dodać, że jeszcze półtora miesiąca temu chyba mało kto w Europie zdawał sobie sprawę z tego dramatu. Tu właśnie pomogło nagłośnienie sprawy przez wystosowaną petycję i zdecydowane zgłoszenie do rządu cypryjskiego (czyt. niektóre z poprzednich postów).

Odnosząc się do wspomnianej informacji o zamieszkach niedaleko Larnaki, dodam, że podczas tych zamieszek na wsi Agios Theodoros zaareszowano 6 osób i tylko z tego jednego miejsca (tu proszę Was o uwagę) w siedmiu domach i dwóch restauracjach skonfiskowano:

- 1213 ptaków (!)
- 352 patyki-gałązki gotowe do stosowania kleju
- 13 sieci
- jeden karabin myśliwski

Dane, jak na jeden dzień akcji są przerażające (jeśli chodzi o liczbę ptaków) i tu właśnie potrzebne jest nagłośnienie - chociażby z racji, aby ludzie, którzy uprawiają ten barbarzyński proceder wiedzieli, że kończy się czas, gdy mogli w swoim cwaniactwie i okrucieństwie cieszyć się bezkarnością!
Więcej informacji na ten temat (w tym także o liczbie podpisów pod petycją) podam niebawem. Tymczasem po raz kolejny dziękuję wszystkim za wsparcie w swoim imieniu i w imieniu BirdLife Cyprus i Friends of the Earth Cyprus. Ze strony Birdlife Cyprus specjalne podziękowania od dr Clairie Papazoglou (Executive Director BirdLife Cyprus), a ze strony Friends of the Earth Cyprus serdeczne podziękowania przesyła Klitos Papastylianou (Biodiversity Campaigner Friends of the Earth Cyprus ).

Pozdrawiam
Eva Stets

P.S. Informacje poświęcone petycji, protestowi i zamieszkach z policją zostały ostatnio dosyć szeroko opublikowane w mediach cypryjskich i greckich, m.in na stronie interneteowej jednej z najpoważniejszych greckich gazet „TO BHMA” (publikacja z dnia 21 października 2010): http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2& … 21/10/2010

Ostatnio edytowany przez Eva Stets (2010-11-01 00:44:02)

Offline

 

#89 2010-11-01 18:49:33

 Michał Michalak

Użytkownik

Skąd: Żerków
Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 39
WWW

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Malta i Cypr to kraje należące do UE, a mimo to proceder ten tam ma ciągle miejsce. Dziwne jest to, że UE zdaję się nic nie robić z tym fantem, mimo tak prośrodowiskowego charakteru. Określa się kształt bananów, a ignoruje tak poważną sprawę.


Michał Michalak
Południowowielkopolska Grupa OTOP

Offline

 

#90 2010-11-06 18:25:20

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Przepraszam, że przekazuję z opóźnieniem obiecane parę dni temu informacje i dane.
Akcja z petycją na Cyprze trwa nadal, a im więcej będzie podpisów, tym większe będą szanse na jej powodzenie. Jak już wiemy, do akcji wkroczyła policja (czyt. posty wyżej). Jako uzupełnienie dodam, że nie jest to łatwe w przypadku społeczności (i mentalności) Cypru, nawet przy prawach i nakazach. Cypr, to małe państwo, miejscowości/wsie mają mało mieszkańców, wszyscy "zainteresowani" się znają, policjant może być sąsiadem czy członkiem rodziny danej osoby i wówczas "pół wsi" patrzy jak na złoczyńcę na policjanta, a nie na osobę, która zawiniła (znam to z własnych spostrzeżeń, podczas mojego 9-cio miesięcznego pobytu kiedyś na Cyprze, chociaż nie byłam tam ani policjantem ani złoczyńcą). Nie jest to dobre spojrzenie, ale taka jest prawda, niestety.

Akcja ta na Cyprze jest popierana głównie przez dwie organizacje: BirdLife Cyprus (pod kierownictwem dr Clairie Papazoglou z Grecji) i ze strony Friends of the Earth Cyprus, pod kierownictwem Klitos Papastylianou. Niedawno protest przekazano na ręce rządu cypryjskiego, z nadzieją na większą pomoc i popracie, tym bardziej, że zbliżają się wybory (wówczas politycy chcą się pokazać z dobrej strony). Sprawa zaczyna być także coraz bardziej nagłaśniana w mediach a postępowanie zwolenników "ambelopoulia" jest coraz ostrzej krytykowane (to także dzięki nagłośnieniu petycji).

W dniu 27 października 2010 otrzymałam od Clairie Papazoglou listę, gdzie podano liczbę podpisów do dnia 26 października. Bardzo mnie ucieszyło, że pod petacją podpisało się tak wiele osób z Polski, a stało się to głównie dzięki Waszej pomocy! Osobiście zmartwiła mnie nieduża liczba podpisów z Grecji i Cypru (mam nadzieję, że to ulegnie zmianie na lepsze).

Dla wiarygodności podaję 10 pierwszych państw, które podpisały petycję:

1 - Niemcy - 937
2 - Wielka Brytania - 553
3 i 4 - Cypr i Grecja (liczone razem) - 353
5 - Polska - 274
6 - Szwecja -225
7 - Włochy - 213
8 - USA - 204
9 - Holandia - 138
10 - Belgia - 75

Na liście są nawet takie państwa, jak Kenia, Honduras, Argentyna, Nepal, Hong Kong, Uganda, Meksyk, Fidżi, Togo, Malezja i inne. W sumie do daty, którą podałam, zebrano 3723 podpisy z 79 krajów. Oby tak dalej

Dziękuję z całego serca Wam wszystkim, którzy pomagacie w nagłośnieniu tej petycji, a ze mną także serdeczne podziękowania od Clairie Papazoglou (Executive Director BirdLife Cyprus) i Klitos Papastylianou (Biodiversity Campaigner Friends of the Earth Cyprus ).

Pozdrawiam serdecznie
Eva Stets

Ostatnio edytowany przez Eva Stets (2010-11-07 00:16:39)

Offline

 

#91 2010-11-06 22:32:00

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

W uzupełnieniu do postu wyżej, który (dla ułatwienia i całości informacji) cytuję niżej, chciałabym wyjaśnić nazwy organizacji, które podjęly się walki z tym barbarzyńskim procederem mordowania ptaków na Cyprze.

1 - Ogranizacja, która rozpoczęła protest i wniosek o petycji, to międzynarodowa organizacja o nazwie Committee Against Bird Slaughter (CABS) (Komitet Przeciwko Rzezi Ptaków). Walczą oni nie tylko o ptaki na Cyprze, ale m.in. o ptaki w Hiszpanii, na Malcie i innych krajach (o czym są osobne wątki na naszym forum). Bieżące informacje o działaniach Komitetu są dostępne pod linkiem: http://www.komitee.de/en/homepage

2 - Działająca na Cyprze BirdLife Cyprus - to partner BirdLife International, podobnie jak OTOP w Polsce, czy HOS w Grecji. Bieżące informacje o działaniach (w tym także o petycji) można czytać na stronie, pod linkiem: http://www.birdlifecyprus.org/index.php?lang=en

3 - Wpierająca protest organizacja Friends of The Earth Cyprus jest partnerem Friends of the Earth International (Przyjaciele Ziemi, FoEI). Jest to międzynarodowa organizacja ekologiczna, z główną siedzibą w Amsterdamie, która zrzesza niezależne organizacje ekologiczne, działające na całym świecie.
Bieżące informacje z Cypru można zobaczyć pod linkiem: http://foecyprus.weebly.com/stoppoachingnow.html

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję Wam wszystkim za pomoc.

Eva Stets

http://www.allegaleria.pl/images/c7tn8vdfyu0rxeso6ic2_thumb.jpg

Eva Stets napisał:

Przepraszam, że przekazuję z opóźnieniem obiecane parę dni temu informacje i dane.
Akcja z petycją na Cyprze trwa nadal, a im więcej będzie podpisów, tym większe będą szanse na jej powodzenie. Jak już wiemy, do akcji wkroczyła policja (czyt. posty wyżej). Jako uzupełnienie dodam, że nie jest to łatwe w przypadku społeczności (i mentalności) Cypru, nawet przy prawach i nakazach. Cypr, to małe państwo, miejscowości/wsie mają mało mieszkańców, wszyscy "zainteresowani" się znają, policjant może być sąsiadem czy członkiem rodziny danej osoby i wówczas "pół wsi" patrzy jak na złoczyńcę na policjanta, a nie na osobę, która zawiniła (znam to z własnych spostrzeżeń, podczas mojego 9-cio miesięcznego pobytu kiedyś na Cyprze, chociaż nie byłam tam ani policjantem ani złoczyńcą). Nie jest to dobre spojrzenie, ale taka jest prawda, niestety.

Akcja ta na Cyprze jest popierana głównie przez dwie organizacje: BirdLife Cyprus (pod kierownictwem dr Clairie Papazoglou z Grecji) i ze strony Friends of the Earth Cyprus, pod kierownictwem Klitos Papastylianou. Niedawno protest przekazano na ręce rządu cypryjskiego, z nadzieją na większą pomoc i popracie, tym bardziej, że zbliżają się wybory (wówczas politycy chcą się pokazać z dobrej strony). Sprawa zaczyna być także coraz bardziej nagłaśniana w mediach a postępowanie zwolenników "ambelopoulia" jest coraz ostrzej krytykowane (to także dzięki nagłośnieniu petycji).

W dniu 27 października 2010 otrzymałam od Clairie Papazoglou listę, gdzie podano liczbę podpisów do dnia 26 października. Bardzo mnie ucieszyło, że pod petacją podpisało się tak wiele osób z Polski, a stało się to głównie dzięki Waszej pomocy! Osobiście zmartwiła mnie nieduża liczba podpisów z Grecji i Cypru (mam nadzieję, że to ulegnie zmianie na lepsze).

Dla wiarygodności podaję 10 pierwszych państw, które podpisały petycję:

1 - Niemcy - 937
2 - Wielka Brytania - 553
3 i 4 - Cypr i Grecja (liczone razem) - 353
5 - Polska - 274
6 - Szwecja -225
7 - Włochy - 213
8 - USA - 204
9 - Holandia - 138
10 - Belgia - 75

Na liście są nawet takie państwa, jak Kenia, Honduras, Argentyna, Nepal, Hong Kong, Uganda, Meksyk, Fidżi, Togo, Malezja i inne. W sumie do daty, którą podałam, zebrano 3723 podpisy z 79 krajów. Oby tak dalej

Dziękuję z całego serca Wam wszystkim, którzy pomagacie w nagłośnieniu tej petycji, a ze mną także serdeczne podziękowania od Clairie Papazoglou (Executive Director BirdLife Cyprus) i Klitos Papastylianou (Biodiversity Campaigner Friends of the Earth Cyprus ).

Pozdrawiam serdecznie
Eva Stets

Ostatnio edytowany przez Eva Stets (2010-11-07 00:18:36)

Offline

 

#92 2010-12-28 13:38:23

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Dramat ptaków na Cyprze trwa nadal

14 grudnia 2010 reprezentnci Birdlife Cyprus i Towarzystwa Przyjaciół Ziemi spotkali się z szefem policji cypryjskiej, p. Michalisem Papageorgiou, który obiecał wzmożyć działania policji w celu zwalczania nielegalnego odłowu ptaków. Czy to tylko obietnice? Pomimo rozpowszechnionej petycji i starań kilku organizacji, rzeź ptaków na Cyprze trwa - mało tego (!), właśnie jesienią 2010 roku liczba łapanych bestialsko ptaków jest większa niż w latach ubiegłych! Jak podaje BirdLife Cyprus - jesienią tego roku ofiarą kłusowników na Cyprze padło 1,4 miliona ptaków!
Wiadomości na temat wydarzeń i dalszej walki o zaprzestanie rzezi ptaków na Cyprze ukazały się w ostatnim czasie m.in. na www:

- Birdlife Cyprus:  http://www.birdlifecyprus.org/index.php?lang=en

- Wschodnioczeskiego Oddziału ČSO (autor tekstu: Luděk Petrilák): http://www.vcpcso.cz/index.php?option=c … =1&lang=cs

- polskim BirdWatchinng (tekst Antoniego Marczewskiego ze źródeł RSPB): http://www.birdwatching.pl/wiadomosci/9/art/847

Pod linkiem niżej można zobaczyć drastyczne zdjęcia z kampanii ratowania ptaków - niestety nie wszystkie można uratować. Tam, gdzie widoczne są tylko pióra trzeba dodać, że chwytane bestialsko ptaki są obdzierane z piór po wyjęciu ich z pułapek! (fot. na www Towarzystwa Przyjaciół Ziemi z Cypru):
http://foecyprus.weebly.com/poachingphotos.html

Ludzka natura jest chyba taka, że gdy ktoś stara się walczyć o dobro, to zwolennicy zła nasilają swoje działania. Tym bardziej prośba do osób, które nie podpisały jeszcze petycji o jej podpisanie i rozpowszechnianie sprawy.

Dla przypomnienia podaję link do petycji: http://www.komitee.de/en/protest/protestmail-cyprus

Z poważaniem
Eva Stets

Ostatnio edytowany przez Eva Stets (2010-12-29 01:07:52)

Offline

 

#93 2011-09-16 00:22:47

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Wołanie o pomoc dla migrujących przez Cypr ptaków - List do Ministra - Prośba: podpisz petycję
89 225 ptaków zginęło w tragiczny sposób (trafiajac na talerze, jako "abelopoulia") - takie są obliczenia Birdlife Cyprus tylko od 1 do 11 września tego roku!



Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze - druga petycja - wrzesień 2011

W ubiegłym roku też podpisywaliśmy petycję *** - ta jest inna, tzn druga i jest zarazem listem wystosowanym do cypryjskich ministrów, a tym samym wielką prośbą do każdego z nas, by wesprzeć ją swoim głosem.
Każdego roku na Cyprze łapane są niezliczone ilości migrujących ptaków. Łapie się je tam nielegalnie w sieci lub na klej i trafiają one jako przysmak na talerze Cypryjczyków lub spragionych "zakazanego owocu" turystów. Proceder ten według prawa na Cyprze jest zabroniony, a mimo to nadal kwitnie. Oblicza się, że suma corocznych zysków z "ambelopoulłia" dochodzi do 15 milionów Euro!

Wołanie o pomoc ukazało się w informacji Birdlife International w dniu 14 września 2011 (http://www.birdlife.org/community/2011/ … op-it-now/).
Jest o tym także na www Birdlife Cyprus, gdzie również woła się o pomoc (http://www.birdlifecyprus.org/index.php?lang=en).

Na obu stronach podano linki do petycji, informacje, opisy i wejście do krótkiego wideo na youtube, gdzie słów nie potrzeba: http://www.youtube.com/watch?v=0Kk4B4YJ … r_embedded

Pomyślmy, proszę o tym, że te setki tysięcy lub miliony ginących na Cyprze ptaków są także ptakami z naszego podwórka.


Jak podpisać petycję

1. Wchodzimy na stronę (jest na nią wejście także z linków wyżej, podaję dla ułatwienia bezpośrednią drogę): http://www.gopetition.com/petitions/cal … yprus.html
2. Schodzimy na dół tejże strony i klikamy na słowa w prostokącie "Sign the petition" (można też kliknąć na te same słowa, tzn. na "sign the petition", które są widoczne w prostokącie, zaraz po wejściu na stronę, po lewej str.)
3. Ukaże nam się strona do podpisu petycji, gdzie wpisujemy swoje dane (http://www.gopetition.com/petitions/cal … /sign.html)
4. Po kolei jest do wpisania:

- Tytuł (Title)
- Imię (First Name)
- Nazwisko (Last Name)
- Adres e-mail
- Ulica (Street Address)
- Miejscowość (City or Town)
- Województwo (State, County or Province)
- Kod pocztowy (Post Code or Zip Code)
- Kraj (wybieramy strzałką nasze państwo, tam, gdzie pisze Country or Region)
- Można dopisać krótki komentarz, tam gdzie pisze "Short Comment to Target"
- Przepisujemy kod weryfikacyjny
- Klikamy niżej na SIGN i gotowe

5. Jeśli wypełnimy dobrze petycję niebawem otrzymamy e-mail potwierdzający.

Zachęcam wszystkim do podpisania petycji i przekazywania wiadomości dalej: znajomym, na inne strony www lub forum w Polsce i za granicą.
Zachęcam też do umieszczania na forum krótkich informacji, że podpisaliście Państwo petycję, bo to ośmieli innych do składania podpisów.
Te migrujące i ginące tragicznie ptaki, to nasza wspólna sprawa.

Petycję oczywiście podpisałam (mój numer to 232)
Eva Stets

*** O zeszłorocznej petycji można przeczytać w postach wyżej i na stronach poprzednich tego wątku

Ostatnio edytowany przez Eva Stets (2011-09-20 03:03:14)

Offline

 

#94 2011-09-16 05:54:56

ulag

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-08-10
Posty: 22

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Petycję podpisałam. Rozesłałam do znajomych.

Offline

 

#95 2011-09-16 07:51:12

 olik

Użytkownik

Skąd: kędzierzyn-koźle
Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 154

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Ja również podpisałam , przesłałam dalej.

Offline

 

#96 2011-09-16 08:29:13

Asia814

Użytkownik

Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2009-04-16
Posty: 127

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Podpisałam petycję, liczę, ze to pomoże w tej waznej sprawie.

Offline

 

#97 2011-09-16 08:43:56

 semibrevis

Użytkownik

4593029
Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 23

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Potpisałam petycję, przesłałam dalej.

Offline

 

#98 2011-09-16 09:13:10

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Offline

 

#99 2011-09-16 09:31:35

ekar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-12
Posty: 328

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

Witam serdecznie
Petycję podpisałam już drugi raz. Zachęcam wszystkich do podpisywania tej petycji, ponieważ może przyjść czas, że niktórych gatunków ptaków możemy już nie zobaczyć.
Pozdrawiam forumowiczów a szczególnie  Evę

Offline

 

#100 2011-09-16 09:34:16

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Protest przeciwko kłusownictwu na Cyprze.

16.09.2011.
OCZYWIŚCIE ŻE PODPISAŁEM I WYSŁAŁEM ORAZ PRZESŁAŁEM DO WSZYSTKICH NA MOIM GG.
NA MAILE NA RAZIE WYSŁAŁEM DO 9 OSÓB A PÓŻNIEJ NAPISZĘ DO RESZTY ZNAJOMYCH.
WSZYSTKICH POSTOWICZÓW ZACHĘCAM DO WYSŁANIA PETYCJI O TAK ZBRODNICZYCH CZYNACH NA PRZYRODZIE.
POZDRAWIAM


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora