Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2010-09-27 21:18:18

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Na forum bocianim z Chyb trafiłem na taki apel Dany, dotyczący zagrożonej odstrzałem przez armię austriacką pary bocianów z Zeltweg w Styrii w Austrii, o imionach Hansi i Lisa, które mają pecha gniazdować koło lotniska wojskowego:
http://www.bociany.kalinski.pl/forum/vi … f=12&t=712

Jestem zdecydowanie przeciw dopuszczaniu opcji zabicia chronionych w całej Europie bocianów, tak bogata pieniędzmi podatników i sprawna instytucja jak armia austriacka ma przecież możliowość zorganizować sprawny odłów! Jest to bardzo grożny precedens.

Zachęcam więc do podpisania petycji: http://www.tierschutz-murtal.at/petition.html

W petycji trzeba wpisać kolejno: tytuł: Mr/Mrs lub tytuł naukowy, potem imię, nazwisko, e-mail, miejscowość, w rubryce Staat/Country należy wybrać Andere i potem wpisać Polen w „Comment”, a na końcu kliknąć: Undersign, czyli podpisuję. Ja już podpisałem, zachęcam Forumowiczów i zwykłych Czytelników forum!

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#2 2010-09-27 22:43:42

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Podpisałam petycję. Brak mi słów... Wierzę, że uda nam się ocalić Hansiego i Lisę.
Wysłałam też prośbę o poparcie do wszystkich znajomych.

http://images42.fotosik.pl/230/ac1fcea6aded29f0m.jpg

Na zdjęciu Hansi i Lisa, zagrożone odstrzałem bociany. Fotografia ze strony: http://www.tierschutz-murtal.at/petition2.html


* * *

Offline

 

#3 2010-09-27 22:58:20

Tadek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-02-13
Posty: 17

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Podpisałem petycję. Nie możemy dopuścić do zabicia tych bocianów.

Offline

 

#4 2010-09-28 09:52:56

ladycrash

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 46

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Podpisałam.
Podałam też petycję dalej moim znajomym z forum kociarze.pl oraz na demotywatory.pl
Trzymam kciuki bo sprawa poważna...

Ostatnio edytowany przez ladycrash (2010-09-28 10:55:42)


Często długość życia zwierząt określa...prędkość pojazdu i brak wyobraźni kierowców. Zbyt często..

Offline

 

#5 2010-09-28 09:54:14

graszka_gn

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 140
WWW

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Pawle - już nawet nie pytam - założyłam temat na forum-miau (dział tylko dla zarejestrowanych, to linku nie daję) i Cię zacytowałam.
Czy apel zawisł na NK i FB? Może ktoś umie. Ja bym to zrobiła, ale nie korzystam:(

Offline

 

#6 2010-09-28 10:00:40

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Dzięki Wam wszystkim za propagowanie protestu, tak na forach, jak wśród znajomych – jedno i drugie jest ważne!

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

graszka_gn napisał:

Pawle - już nawet nie pytam - założyłam temat na forum-miau (dział tylko dla zarejestrowanych, to linku nie daję) i Cię zacytowałam.
Czy apel zawisł na NK i FB? Może ktoś umie. Ja bym to zrobiła, ale nie korzystam:(

Offline

 

#7 2010-09-28 10:53:18

belcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 727

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Oczywiście podpisuję się pod tą petycją! Brak słów co się dzieje na tym świecie?! Jestem szczerze oburzona takimi praktykami. Mam nadzieję że Nasze głosy pomogą uratować tę parę bocianów! Zachęcam do przesyłania linku z petycją do podpisania swoim znajomym.
To gorąca moja prośba

Pozdrawiam Wszystkich miłośników ptaków


Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
Phil Bosman

Offline

 

#8 2010-09-28 10:56:23

mamajka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 377

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

28.09.10
Podpisałam.

Offline

 

#9 2010-09-28 11:24:33

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Petycję w tej bulwersującej sprawie podpisałam (już wczoraj). Dzięki Pawle za informację!

Offline

 

#10 2010-09-28 11:27:17

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Dziękuję, podpisałam, sprawę nagłośniłam również na forum Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim http://www.swinkimorskie.eu z prośbą o "puszczenie" na dogomanię. Mamy sporo wspólnych użytkowników.

Offline

 

#11 2010-09-28 11:27:54

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Petycję podpisałam już wczoraj. Przekazałam także wiadomość z linkiem na zamkniętą listę mailingową (eoebirding) Greckiego Stowarzyszenia Ornitologicznego - HOS
(miniatura kopii w załączniku). Dziś jeszcze podam informację na dwóch ptasich forach w Grecji (ALOP i SEPSEevrou), a mailowo do znajomych w Grecji, w Polsce i zagranicą.

Eva Stets
HOS- Hellas

http://www.allegaleria.pl/images/w3a283bumhk0j84t78aa_thumb.jpg

Ostatnio edytowany przez Eva Stets (2010-09-29 01:34:35)

Offline

 

#12 2010-09-28 12:05:15

 Piotr J.

Zbanowany

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 1813

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Petycję wczoraj podpisałem. Informację wysłałem do SP nr 7 w Łodzi gdzie działa Klub Obserwatorów Ptaków.

Offline

 

#13 2010-09-28 12:25:28

Bartosz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-14
Posty: 51

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Podpisana

Offline

 

#14 2010-09-28 13:27:05

 olik

Użytkownik

Skąd: kędzierzyn-koźle
Zarejestrowany: 2010-04-28
Posty: 154

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Ja również podpisałam , trzymam kciuki za boćki. Sprawa ta została nagłośniona również na forum Miedzyrzecza przez "kamę"

Ostatnio edytowany przez olik (2010-09-28 13:32:50)

Offline

 

#15 2010-09-28 13:59:43

Misia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 7

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Podpisałam petycję. Zawsze oburza mnie okrucieństwo wobec zwierząt.

Offline

 

#16 2010-09-28 14:23:53

Zbychur

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-19
Posty: 802
WWW

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Oczywiście petycję podpisałem. Ale przy okazji zajrzałem też na stronę http://www.tierschutz-murtal.at do zakładki poświęconej bocianom i ich ochronie żeby dowiedziec się trochę więcej o tej bulwersującej sprawie. Niestety, sytuacja jest bardzo poważna. Okazuje się, że pomysł eksterminacji pary bocianów - Hansa i Lisy to nie jest wyłączna zasługa austriackich ził zbrojnych. Co dziwne i zaskakujące, popierany przez wszelkie władze, instytucje, polityków a nawet... kierownika projektu ""Weißstorch" ("Bocian Biały") w Styrii! Tym dziwniejszy, że dotychczas mimo intensywnego użytkowania lotniska zarówno przez lotnictwo wojskowe jaki i cywilne nie zanotowano żadnych zgrożeń ze strony bocianów. Otóż pomysł usunięcia bocianów z rejonu lotniska ma prawdopodobnie związek z planowanym na lipiec 2011 r. wielkim lotniczym show AirPower11, które ma odbyć się właśnie w Zeltweg! Gigantyczna impreza z udziałem setek samolotów to oczywiście wielki biznes i prestiż dla regionu. Dlaczego, jak zawsze, kosztem przyrody?
Kampania przeciwko eksterminacji bocianiej pary z Zeltweg ma coraz większy zasięg, popierają ją i podpisują petycję miłośnicy bocianów z całego świata. Wiele osób deklaruje przy tym, że wykreślają Austrię ze swoich wakacyjnych planów, dając w ten sposób wyraz swojemu oburzeniu. Może jest to jakaś droga do wywierania nacisku na władze? Miejmy nadzieję, że wszystki działania odniosą pożądany przez nas skutek i Hans i Lisa zostaną w końcu pozostawione w spokoju.

Offline

 

#17 2010-09-28 14:35:53

graszka_gn

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 140
WWW

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Koleżanka z miau dała temat na facebooku  http://forum.miau.pl/images/smilies/ok.gif

Przy okazji mam z "mojego wątku" pytanie:

ana z miau napisał:

A czy bociany akceptują narzuconą im przez ludzi zmianę miejsca gniazdowania?
Ktoś wie?
Czy może te mają trafić do woliery?

Jak już powiedziałam "a"... teraz trzeba trochę pokonwersować między forami.
Zaraz zacytuję Zbychura.

Offline

 

#18 2010-09-28 14:58:01

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Dzięki Zbyszku za naukową dociekliwość i poznańską dokładność w rozpracowaniu sprawy!

Więc możemy mieć pewność, że sprawa jest faktycznie poważna, a petycje jak najbardziej potrzebne, podobnie jak groźby bojkotu turystycznego, to nawet decydentom da bardziej do myślenia!

Dziękuję też tym wszystkim, którzy protest pomagają propagować!

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP www.pwg.otop.org.pl
projekt "Blisko bocianów" www.bociany.ec.pl, www.bocianyzprzygodzic.pun.pl

Zbychur napisał:

Oczywiście petycję podpisałem. Ale przy okazji zajrzałem też na stronę http://www.tierschutz-murtal.at do zakładki poświęconej bocianom i ich ochronie żeby dowiedziec się trochę więcej o tej bulwersującej sprawie. Niestety, sytuacja jest bardzo poważna. Okazuje się, że pomysł eksterminacji pary bocianów - Hansa i Lisy to nie jest wyłączna zasługa austriackich ził zbrojnych. Co dziwne i zaskakujące, popierany przez wszelkie władze, instytucje, polityków a nawet... kierownika projektu ""Weißstorch" ("Bocian Biały") w Styrii! Tym dziwniejszy, że dotychczas mimo intensywnego użytkowania lotniska zarówno przez lotnictwo wojskowe jaki i cywilne nie zanotowano żadnych zgrożeń ze strony bocianów. Otóż pomysł usunięcia bocianów z rejonu lotniska ma prawdopodobnie związek z planowanym na lipiec 2011 r. wielkim lotniczym show AirPower11, które ma odbyć się właśnie w Zeltweg! Gigantyczna impreza z udziałem setek samolotów to oczywiście wielki biznes i prestiż dla regionu. Dlaczego, jak zawsze, kosztem przyrody?
Kampania przeciwko eksterminacji bocianiej pary z Zeltweg ma coraz większy zasięg, popierają ją i podpisują petycję miłośnicy bocianów z całego świata. Wiele osób deklaruje przy tym, że wykreślają Austrię ze swoich wakacyjnych planów, dając w ten sposób wyraz swojemu oburzeniu. Może jest to jakaś droga do wywierania nacisku na władze? Miejmy nadzieję, że wszystki działania odniosą pożądany przez nas skutek i Hans i Lisa zostaną w końcu pozostawione w spokoju.

Offline

 

#19 2010-09-28 14:58:49

 Angelika

Zbanowany

Skąd: Darłowo
Zarejestrowany: 2009-06-17
Posty: 364
WWW

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Petycję podpisałam, a informację rozesłałam do wszystkich swoich znajomych. Obyśmy zdążyli.

Offline

 

#20 2010-09-28 15:20:22

kika48

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 227

Re: Powiedz NIE dopuszczaniu zabijania bocianów przez wojsko w Austrii!

Podpisałam. 28.09.2010

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora