Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2007-06-04 23:31:29

belcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 727

Re: Problemy techniczne użytkowników

Brawo , ale super pierwsze miejsce


Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
Phil Bosman

Offline

 

#22 2007-06-08 16:21:06

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

Mamy kolejną awarię serwerów stron ittv.
Transmisja strumieniowa dostępna jest cały czas bezpośrednio  player Winamp /Klawisz Ctrl+L/  lub VLC /klawisz Ctrl+N/ ten link : http://83.149.99.45:8408/;stream.nsv oraz przez SmileCam: www.magiccam.pl/wideokonferencje

Offline

 

#23 2007-06-13 22:00:32

strongbaby

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-25
Posty: 96

Re: Problemy techniczne użytkowników

co z czatem? Az tak źle było?

Offline

 

#24 2007-06-13 22:17:08

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Witam!

Aby uniknąć kolejnych pytań na forum dotyczących czata ponownie podkreślam, że forum PwG OTOP a chat, to dwie odrębne sprawy. (patrz mój dzisiejszy post: http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 2694#p2694  i kilka wcześniejszych również w innych wątkach.)
Chat nie podlega administracji forum ale iTTv.


Pozdrawiam i opanowania życzę
Eva Stets

strongbaby napisał:

co z czatem? Az tak źle było?

Offline

 

#25 2007-06-14 09:30:45

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Problemy techniczne użytkowników

Witam!

Jak napisała Eva, czat zupełnie nie podlegał PwG OTOP. Sam na niego nie zaglądałem, szczególnie od czasu gdy parę osób we wrześniu ub. roku wykorzystywało go do zajadłych i bezpodstawnych ataków na Marcina Rachela (Rachmę) i mnie jako administratorów strony PwG OTOP. Na czat nie wchodziłem też, gdyż w dużej mierze służył wymianie informacji typu kto teraz idzie robić obiad, a to nie jest mój obszar zainteresowań. Nie będę się wypowiadał więc o czacie.

Potwierdzę tylko słowa Andrzeja Filipowicza, że tylko Jego decyzją w ubiegłym roku iTTv zrezygnowała z pobierania opłat za przekaz strumieniowy od odbiorców. A wiele osób było skłonne za niego płacić, by mieć lepszy obraz niż na stronie www.bociny.ec.pl. Byłyby to niebotycznie większe pieniądze dla iTTV niż zbiórka, a Andrzej z nich zrezygnował po mojej prośbie, by nie obciążąć kosztami widzów projektu. Była to Jego dobrowolna decyzja, bo mogłem o to tylko prosić.

Prosiłbym też o pamiętanie, że to dzięki Andrzejowi Filipowiczowi osobiście i jego Grupie iTTV w ogóle odbywa się przekaz strumieniowy, z którego korzysta znaczna większośc osób oglądających bociany. Mam nadzieję, że ogromna ilość pracy Andrzeja i jego pomysły techniczne na jak najlepszy przekaz są doceniane.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu PwG OTOP "Blisko bocianów"

Offline

 

#26 2007-06-14 12:44:55

Sofokles

Użytkownik

status 4576112
955473
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 600
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Osobiście jestem pełen podziwu dla poświęcenia i waleczności Andrzeja, nie tylko wtedy, gdy coś się dzieje. Techniczny anioł stróż

Offline

 

#27 2007-06-14 19:33:29

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

Dzięki za ciepłe słowa, ale wcale nie uważamy abyśmy czy w pojedynkę czy jako zespół robili coś nadzwyczajnego.

Jeżeli natomiast tak jest odbierane nasze zaangażowanie w realizację przekazu, to cieszymy się, ale to może oznaczać tylko tyle, że coś niedobrego dzieje się wokół nas skoro normalność odbierana jest  jako cnota

Tak się składa, że w większym czy mniejszym stopniu przyczyniliśmy się do uruchomienia przekazów live ze wszystkich aktualnie obserwowanych w Polsce gniazd.
Niczego w zamian  nie oczekując mieliśmy nadzieję, że jest tak dużo miejsca na transmisje i tak dużo gniazd do obserwacji, że nikomu do głowy nie przyjdzie brutalne wchodzenie w drogę i próby niszczenia  powstałych przy obserwacji gniazd społeczności i przeciągania ich na swoją stronę.

Przekaz z bocianiego gniazda w Przygodzicach jest aktualnie jednym z najczęściej odwiedzanych Polskich serwisów Internetowych przez obcokrajowców i pomimo tego, że w zdecydowanej większości są to osoby nie rozumiejące ani w mowie ani w piśmie  naszego języka to nie zwalniało to nikogo od przestrzegania uniwersalnego sieciowego języka czyli netykiety.

Nie jest nam znany ani jeden przypadek, żeby ktoś czynnie lub biernie związany  z projektem obserwacji bocianów w Przygodzicach próbował za wszelką cenę wywoływać zainteresowanie swoim gniazdem na innych działających bocianich forach czy czatach, bo dobre wychowanie nakazuje, by będąc w gościach nie pytać o stan zdrowia sąsiada i jego dzieci, a jeżeli już wypada pytać, to o rodzinę gospodarza.

Tylko ubiegłoroczny dramatyczny apel na łamach Dziennika Internautów o pomoc w kontynuacji obserwacji bocianów spowodował, że jesteśmy tu obecni.

Propagując hasło "łączą nas bociany online"  i przynosząc  wszystkim bez wyjątku obserwacjom gniazd fantastyczną promocję o czym wiedzą najlepiej administratorzy stron którzy analizują statystyki odwiedzin, powinniśmy być  solidarni a nie zawistni.

Wszyscy nasi krytycy wiedzą doskonale, że bociany w trosce o swoje gniazdo  i dzieci gotowe są walczyć z intruzami do ostatniego tchu a nam chcieli by odmówić prawa do obrony naszego domu, w imię czego-dobra własnego?

Za dużo jest wokół nas zła, za dużo marszów milczenia, żebyśmy mieli dać przyzwolenie na łamanie ogólnie przyjętych zasad w miejscu, za które ponosimy moralną i prawną odpowiedzialność.
Żałować podjętej rok temu decyzji nie będziemy, dopowiemy tylko, że gdyby wtedy był to apel o pomoc finansową to nas by tu nie było i mamy prawo założyć, że  przekazu strumieniowego z Przygodzic czy innych gniazd nikt z Was ani nas by w tym roku w Polsce nie oglądał.

Wiedząc jak zawsze kończy się  w biznesie czy życiu społecznym "daj"  nie będziemy bez względu na uzasadnienia do tego typu akcji przykładali nigdy swojej ręki.

Jeżeli drogi czytelniku dotrwałeś do końca tych wyjaśnień to doskonale wiesz jak się czujemy bo już kiedyś choć raz w życiu byłeś w sytuacji, kiedy ktoś wskazując na Ciebie powiedział - to On!
A Tobie i słów i odwagi brakowało by się bronić bo już i tak zostałeś przez większość uznany za  winnego.
Nam pewnie jest o tyle łatwiej, że po trzech latach działalności w dziedzinie w której były już setki a może tysiące przegranych, wiemy jak krótkotrwałe są nagłe wzloty i jak dotkliwe i bolesne upadki.

Pozdrawiamy wszystkich przyjaciół i bocianolubów,
Grupa iTTv

Offline

 

#28 2007-06-15 01:35:00

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Witam !

Myślę, że powyższy wpis Andrzeja i poprzedzające go posty potrafią wiele wyjaśnić. Nie będę więc przeprowadzać "analizy", bo i od tematu odbiegnę i nie uważam, że powinnam to zrobić.
Jest to post tłumaczący postawę i decyzję iTTv i służy jako wyjaśnienie zarówno osobom, bywającym na czacie, jak i forumowiczom, którzy czat odwiedzają. Sama otrzymałam prywatną drogą sporo pytań na temat czatu i powodów jego zamknięcia.

Być może staję się...nudna, jednak po raz kolejny zwracam się z prośbą do Was wszystkich o zrozumienie, że forum a chat to dwie zupełnie odrębne rzeczy.
Patrzymy na te same bociany, korzystamy z tego samego przekazu - jednakże Forum i przekaz na stronie
http://www.bociany.ec.pl/ , to człon projektu "Blisko bocianów" realizowany przez Południowowielkopolską Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PwG OTOP) a przekaz strumieniowy i chat, to dział Telewizji Interaktywnej (iTTv).


Powtarzam to ponownie, jako że wielu z Was pytało mnie o to, myśląc, że te dwie rzeczy są jedną działalnością. Dlatego podkreślam (znowu ponownie), że administracja forum, podlegająca pod PwG OTOP a admistracja czatu, podlegająca pod iTTv - to odrębne osoby szanujące nawzajem siebie i swoją pracę ale podejmujące każdy swoje decyzje w swojej działalności.
Nie mylmy tych pojęć, proszę.
Zarazem przypominam, że ten wątek poświęcony jest (co mówi sam tytuł) problemom technicznym użytkowników i nie jeden raz były tu przkazywane odpowiedzi na Wasze pytania, gdy problem taki się pojawiał. A rozwiązywał je właśnie, zawsze "gotowy do akcji" Andrzej Filipowicz, jako że dzięki jego grupie ten przekaz jest nam udostępniony.

Uważam, że powyższe posty, jak i ten, który piszę, powinny stać się tematem zamkniętym, jako, że wszystko już zostało powiedziane i wyjaśnione
A w tym wątku piszmy, gdy i jeżeli (i oby nie) pojawią się jakieś problemy techniczne, związane z przekazem z kamery, czego nie życzę ani formowiczom, ani admistracji  forum, ani iTTv a już na pewno nie sobie.

Zyczę za to wszystkim ciekawych obserwacji gniazda, przypominając, że pisklęta nam dorastają, że w gnieździe dzieje się wiele ciekawych rzeczy i warto na nie popatrzeć i odnotować na forum.

Eva Stets

Offline

 

#29 2007-06-18 17:07:50

Zbychur

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-19
Posty: 802
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Eva Stets napisał:

że wszystko już zostało powiedziane i wyjaśnione

No właśnie. Dlatego też miałem obiekcje, czy jeszcze zabierać głos w tej sprawie. Nie mogę jednak pozostać obojętnym i nie wyrazić swojego poparcia dla wszystkich, dzięki którym możliwa jest ta wspaniała przygoda z bocianami, i którzy dbają o jak najlepsze funkcjonowanie tego projektu. To dzięki Wam tysiące ludzi mogą prowadzić niezwykłe obserwacje, poznawać przyrodę, poszerzać wiedzę, mieć chwile radości i wzruszeń. To piękna sprawa. Chwała Wam za to wielka
Niestety, każda działalność, a zwłaszcza połączona z sukcesem, budzi krytykę, zazdrość a nawet zawiść. Zawsze znajdą się tacy, co wiedzą lepiej, chociaż sami niczego nie potrafią, co będą rzucać kłody pod nogi, bo nie mogą ścierpieć, że komuś się udało, że ktoś jest lepszy. Cóż, tak już u nas jest, sam też, niestety, miałem się okazję o tym nie raz przekonać. Problemów, przeciwników, krytyków, nie ma tylko ten, co nic nie robi. Dobrze, że mimo tych wszystkich przeciwności, są jednak tacy, którzy coś robią, którym zależy. Właśnie Wy. Róbcie swoje! Pieski szczekają, nasza karawana idzie dalej.  A krytycy... Boy napisał – „Krytyk i eunuch z jednej są parafii, obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi”

Serdecznie pozdrawiam i wierzę, że bociany nadal będą łączyć

Offline

 

#30 2007-06-18 18:32:41

Sofokles

Użytkownik

status 4576112
955473
Zarejestrowany: 2007-04-05
Posty: 600
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Zbychur - wspaniały post! Jestem pod wrażeniem

Offline

 

#31 2007-06-18 20:17:15

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Tak Sofolkesie, i ja rownież w imieniu swoim i pozostałych organizatorów dziękuję Zbychurowi za miłe słowa.
Będę jednak wdzięczna, gdy powrócimy do tematu, dla którego istnieje ten wątek. Jak sam Zbychur napisał, to, co robimy, robimy dobrze. Jedną z tych rzeczy jest także sprawne działanie forum, tak więc...trzymajmy się tematów i wątków

Na temat Waszej oceny i opinii dotyczącej projektu "Blisko bocianów" można pisać w temacie pt "Przemyślenia i spostrzeżenia dotyczące projektu", w wątku "Bociany on-line": http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 1928#p1928 lub też w nowym, wątku (w tym samym dziale) pt "Dzień bez bocianów, to dzień stracony": http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=93

Dziękując wszystkim za dobre słowa, serdecznie pozdrawiam
Eva Stets

Sofokles napisał:

Zbychur - wspaniały post! Jestem pod wrażeniem

Offline

 

#32 2007-06-19 08:20:19

strongbaby

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-25
Posty: 96

Re: Problemy techniczne użytkowników

hm...mam problem techniczny :] Chciałam wejść na "Video czat u Przygody i Dziedzica" ale wymaga hasła. Wyjaśni mi ktoś o co chodzi?
Pozdrawiam i dziękuje
Ania

Offline

 

#33 2007-06-19 11:53:13

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Dzięki za powrót do tematu.
Myślę, że  Andrzej Filipowicz, jako administrator strony iTTv, da nam wskazówki, bo jak zwykle niezawodny, potrafi rozwiązać takie problemy i robi to z pełnym  zaangażowaniem

Pozdrawiam
Eva Stets

strongbaby napisał:

hm...mam problem techniczny :] Chciałam wejść na "Video czat u Przygody i Dziedzica" ale wymaga hasła. Wyjaśni mi ktoś o co chodzi?
Pozdrawiam i dziękuje
Ania

Offline

 

#34 2007-06-19 12:40:43

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

Aniu, Evo i inni zakłopotani pojawianiem się monitu o hasło - otrzymacie je pocztą elektroniczną po wejściu na stronie video czata na link "Login i hasło dostępu" lub "User name end password" i  podaniu swojego adresu e-mail.

Miłego czatowania,

Pozdrawiam,
Andrzej

Offline

 

#35 2007-06-30 23:57:39

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Witam!

Zdarza się, że czuwam w nocy do białego świtu, obserwując wówczas nasze bociany. Często więc, gdy inni śpią, zerkam na przekaz na naszej stronie. Bywa tak, że obraz zatrzymuje się na jakiś czas, co powodowane jest  najczęściej mniejszą lub większą awarią. Nieraz obraz nie jest zbyt ostry, nieraz trzeba ustawić kamerę, nieraz trzeba....Oj wiele rzeczy...
W takich wypadkach zawsze zwracam się z prośbą o pomoc, "alarmując" grupę  iTTv i wówczas, zawsze nieodzowny Andrzej Filipowicz rozwiązuje ten każdy problem, jak tylko może najszybciej.

Chciałabym tą drogą podziękować za wieczną gotowość i wiele poświęcenia, jakie wkładasz Andrzeju w cały odbiór przekazu, ustawianie kamery, błyskawiczne reakcje w razie awarii i za to, że masz tyle zapału i dobrych checi.

Myślę, że te podziękowania, słusznie się Tobie należą - nie tylko w moim imieniu i zespołu organizatorów projektu "Blisko bocianów" ale i w imieniu wszystkich, którzy na nasze bociany patrzą.

Wielkie dzięki Andrzej!

Z miłym pozdrowieniem
Eva Stets

P.S. A ponieważ temat dotyczy zarówno obrazu z kamery, jak i  tematu związanego z problemami technicznymi, pozwolę sobie umieścić ten post zarówno w jednym, jak i w drugim wątku

Offline

 

#36 2007-07-01 11:49:13

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

Powtórzę się bo, Eva nie dała nam innej możliwości:

Eva, dzięki za miłe słowa i za to, że doceniacie nasze szybkie reakcje, ale jak już kiedyś pisałem, nie uważamy abyśmy pielęgnując i realizując w swoim życiu pewne zasady i standardy robili coś niezwykłego.

To co nas niezmiernie cieszy i buduje to fakt, że trafiamy na sobie podobnych, czego najlepszym przykładem jest realizujący projekt "Blisko bocianow" cały Wasz zespół z Tobą, Pawłem i Sve na czele.

Pozdrawiamy,
za grupę iTTv,
Andrzej Filipowicz

Offline

 

#37 2007-07-01 20:10:40

majac

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 58

Re: Problemy techniczne użytkowników

A ja dziękuję WAM WSZYSTKIM: pomysłodawcom, realizatorom, opiekunom strony i forumowiczom. Jesteście WSPANIALI!!! Dzięki Wam mogę bezczelnie i z wielką przyjemnością oddawać się podglądactwu......cudownych istot. Na stare lata uczę się z przyjemnością otaczającej NATURY
Gośka


Spieszmy się kochać......

Offline

 

#38 2007-07-03 23:12:13

cel-cia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 914

Re: Problemy techniczne użytkowników

I ja dołączam się do podziękowań Evy i Gośki. DZIĘKI SERDECZNE !! JESTEŚCIE WSZYSCY WIELCY!!!!!! celcia

Offline

 

#39 2007-07-22 11:00:28

adam3k

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-02
Posty: 22

Re: Problemy techniczne użytkowników

Witam

Jakąś godzinę temu (ok 9) była masakryczna burza w Przygodzicach. Jeśli nie będzie obrazu tzn że albo wysiadło łącze albo coś z serwerem w Gminie.
To takie info na szybko ... teraz uciekam robić porządek w swojej sieci - chwilowo mam neta, ale nie na długo

Pozdrawiam
Adam
GOK Przygodzice


Pozdrawiam
Adam Barczak
GOK Przygodzice
UG Przygodzice

Offline

 

#40 2007-07-30 15:14:55

jakubma9

Użytkownik

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-06-12
Posty: 46

Re: Problemy techniczne użytkowników

Witam serdecznie! Nie potrafię zakwalifikować tego posta! Mam nadzieję, że może ktoś go prawidłowo przesunie (?) Otóż chciałabym zgłosić błąd językowy dotyczący tłumaczenia "Zlotu obserwatorów bocianiego gniazda" (przewijający się pasek w okienku bezpśredniej transmisji z kamery). Zgrabniej byłoby to przetłumaczyć następująco: "THE GREAT REUNION OF OBSERVERS". Pozdrawiam - Mariola Jakubowska :-)

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora