Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#41 2010-07-30 19:45:03

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Na stronie http://www.pwg.otop.org.pl/ , w tekście o licytacji kubków z bocianami, Paweł T. Dolata pisze m.in.:

Odbiór wylicytowanych kubków do wybranych miast (np. Warszawa, Poznań) zorganizować możemy dzięki uprzejmości uczestników Zlotu, proszę o indywidualny kontakt i zaznaczenie tego jeszcze 31 lipca.

Ja natomiast chętnie dostarczę kubek do Krakowa, gdyby mieszkaniec tego grodu zdecydował się wziąć udział w licytacji.


* * *

Offline

 

#42 2010-07-31 00:37:45

 Elka

Użytkownik

3082807
Skąd: Odolanów
Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 16

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Na ostatnią chwilę heheh,  ale się pojawię z noclegiem w GOK;)

52. Elżbieta Staniewska

Offline

 

#43 2010-07-31 14:07:52

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Piszę "na żywo", podczas pierwszej części sesyjnej Zlotu. Chciałabym podziękować Jurkowi, Mariuszowi i Piotrowi za to, że jest możliwość posłuchać przez Skype (choć na odległość i niezbyt wyraźnie) kolejnych prelekcji. Tak jak w przysłowiu:  "jak sią nie ma to co się lubi, to się lubi to co się ma".
Dziękuję także Piotrowi za pomysł, bo chociaż w ten sposób kilku z nas mogło być w atmosferze pierwszego dnia Zlotu.

Więcej informacji o transmisji przez Skype na stronie PwG OTOP: http://www.pwg.otop.org.pl/index.php?fu … all&no=315

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#44 2010-07-31 14:07:53

bajer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-24
Posty: 11

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Transmisja  ON-LINE Skype: Bociany2010.
Zapraszamy

Offline

 

#45 2010-07-31 17:56:09

bajer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-07-24
Posty: 11

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Pozdrowienia od wszystkich uczestników zlotu dla wszystkich obserwujących gniazdo w Przygodzicach

Offline

 

#46 2010-08-01 20:32:00

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

I już po Zlocie...Był chyba największy jeśli chodzi i liczbę uczestników, policzę i podam tu wkrótce. Czy był udany, ocenią uczestnicy, mi niezbyt wypada jako organizatorowi, ale napiszę.:-))

Według mnie był bardzo udany, za co dziękuję:
- wszystkim, którzy pomagali w organizacji i prowadzeniu (to długa lista);
- prelegentom za solidnie przygotowane i ciekawie przedstawione prezentacje;
- uczestnikom, którzy stworzyli świetną atmosferę;
- gospodarzom gniazd, których odwiedziliśmy, a którzy barwnie i ciekawie opowiadali o swoich bocianach i nie tylko (Stanisław Wasiela z Huty z rodziną, Jan i Maria Królikowie z Bonikowa).

Sprawozdanie wkrótce na www.pwg.otop.org.pl, a relacje Zlotowiczów zapewne w tym wątku.

Fotorelacja Tomasza Wojciechowskiego z początku pierwszego dnia Zlotu na http://gminaprzygodzice.blogspot.com/se … el/bociany

Relacja telewizyjna ma być w programie "Wydarzenia" regionalnej telewizji "Pro-Art" w Południowej Wielkopolsce w poniedziałek, zaczynającym się o godz. 17.20, 20.00 i 22.00

Serdecznie pozdrawiam wszystkich Zlotowiczów i Bocianolubów
Paweł T. Dolata

Offline

 

#47 2010-08-02 00:43:13

Kamila Walczak

Użytkownik

9398320
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2010-02-06
Posty: 140

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Był to mój pierwszy zlot "Blisko bocianów" i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem.   Najbardziej podobała mi się chyba wycieczka w drugim dniu- niesamowita liczba napotkanych gatunków zwierząt, w tym dla mnie osobiście kilka nowych. Wiadomo, że największą frajdę sprawia oglądanie zwierząt znanych z książek i telewizji na żywo, w naturze. Poza tym świetne prelekcje i pokaz wspinaczkowy! A to wszystko w bardzo wesołym towarzystwie. Wieczorny grill sprzyjał rozmowom z nowo poznanymi osobami, a żartom nie było końca Jednym słowem, już się nie mogę doczekać kolejnego Zlotu.

Pozdrawiam,
Kamila Walczak

Ostatnio edytowany przez kamila745 (2010-08-03 18:25:31)

Offline

 

#48 2010-08-02 19:04:20

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Zgodnie z zapowiedzią Tomasza Wojciechowskiego relacja telewizyjna była dziś w programie "Wydarzenia" regionalnej telewizji "Pro-Art" w Południowej Wielkopolsce o godz. 17.20. Mieszkańcy tego regionu będą ją też mogli zobaczyć dziś o godz. 20.00 i 22.00 i w powtórkach w najbliższy weekend.

Relacja była stosunkowa długa, wypowiadali się: Mariola Jakubowska z Warszawy, Ela Staniewska z Odolanowa, Kamila Walczak z Ostrowa, Jerzy Nieswadba z Ostrzeszowa, Bartosz Skrzypczak z Jaraczewa, no i ja.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
www.pwg.otop.org.pl
www.bociany.ec.pl

Offline

 

#49 2010-08-02 19:32:50

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Może ktoś by nagrał ten program, żeby wszyscy co chcą mieli możliwość obejrzeć. Jeżeli nie robi to problemu prawnego!
Pozdrawiam.                     ...         

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2010-08-02 19:33:29)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#50 2010-08-02 19:44:49

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Nie wiem, czy można nagrać (?). Tu powinni się wypowiedzieć nasi specjaliści od kręcenia filmików .

Warto jednak zapisać sobie adres strony Telewizji Pro Art, bo pod linkiem niżej powinno to być w dziale archiwum wydarzeń i na pewno będziemy mogli wówczas zobaczyć reportaż.

Link do Telewizji Pro Art z archiwum jest:  http://tvproart.pl/tvonline/?p=tvonline

wladek12 napisał:

Może ktoś by nagrał ten program, żeby wszyscy co chcą mieli możliwość obejrzeć. Jeżeli nie robi to problemu prawnego!
Pozdrawiam.                     ...         

Offline

 

#51 2010-08-02 19:45:09

Bartosz

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-07-14
Posty: 51

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Powiem po swojemu ZA(..jefaj..)NY zlot, tym razem naprawdę doceniłem trud jaki włożył Paweł w jego organizację, jest to już ogromne przedsięwzięcie i zegranie tego wszystkiego ze sobą to jest nielada wyczyn. Szkoda, że nie mogłem zostać na ognisko i na niedzielnej wycieczce, ale tym razem publicznie się zobowiązuje, że w przyszłorocznej edycji już nie będzie wykrętów.

Słowa uznania należą się również prelegentom, którzy na poważnie podeszli do sprawy - fajnie spotkać ludzi których łączy wspólna pasja.

Telewizja PRO-ART ma swoją stronę, na której pokazują się - jak zauważyłem z pewnym opóźnieniem, z reguły 1-2 dniowym - wiadomości, o których pisał Paweł:

http://tvproart.pl/tvonline/?p=tvonline

PS. Kawa z Przygodzickiego kubeczka smakuje zupełnie inaczej Oczywiście lepiej

Offline

 

#52 2010-08-02 20:18:01

szarotka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 33

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Witam Wszystkich serdecznie po tegorocznym „Zlocie”
Emocje jeszcze nie opadły, więc może troszkę podzielę się moimi wrażeniami. Oj działo się działo przez te 2 dni
Pierwszy raz miałam przyjemność uczestniczyć od początku do końca w tym przyrodniczym spotkaniu, choć był to już mój 4 udział. Muszę przyznać, że każdego roku pojawia się element zaskakujący, niepowtarzalny. Myślę m.in. o pokazie wspinaczkowym (moje wielkie uznanie dla Panów z Ostrzeszowa ) Przyznam, że momentami poziom adrenaliny znacznie podnosił się nie tylko mi (jako obserwatorowi), ale zwłaszcza osobom, które próbowały swoich sił (ciekawe jak sobie radzili niestety nie wiem, gdyż w tym samym czasie brałam udział w nie mniej interesujących prelekcjach).
Obecni prelegenci podzielili się z nami swoimi dokonaniami, wrażeniami jakie dają im działania na gruncie przyrodniczym. Przekonali nas jak ważna jest ochrona gatunków, które jeszcze mamy szczęście i przyjemność podziwiać. Gdyby nie ich pasje, zaangażowanie mogłoby być zdecydowanie inaczej .. Z pewnością wszyscy obecni na sali docenili ciężką pracę m.im Pawła T. Dolaty (i jego aktywnych pomocników , p. Adama Tarłowskiego,  Bartka Skrzypczaka, Marcina Tobółki, p. Tomasza Żuka, który wprowadził nas w bajeczny świat motyli. Na deser Państwo Bartuzi zaprezentowali prelekcję o Arizonie – można by tak słuchać i słuchać… Wieczorne pogawędki przy kiełbaskach i nie tylko zakończyły pierwszy dzień spotkania pod bocianim gniazdem.
Drugi  (terenowy) dzień dostarczył nam znów mega-porcję przyrodniczych, a także architektonicznych wrażeń. Bezpośrednie obserwacje gatunków roślin, zwierząt to dopiero emocje (kto osobiście nie doświadczył może tylko żałować..). Oczywiście nic straconego- kolejne Zloty  (o ile mi wiadomo) są w planach
Dziękuję wszystkim za przesympatyczne spotkanie (dołączają się również moi znajomi, którzy pierwszy raz uczestniczyli w spotkaniu: Monika, Karolina, Krzysiu, Aleks-ich twarzy pełnych zadowolenia myślę, że nie trzeba komentować..
Do zobaczenia***
Dominika

Na zdjęciach niżej: pokaz wspinaczkowy w pierwszym dniu Zlotu (fot.1), obserwacje gniazda (fot.2), pałac w Mojej Woli (fot.3), w gospodarstwie (fot.4). Zdjęcia 2-4 są z drugiego dnia Zlotu.

http://www.allegaleria.pl/images/upf6pp4bpgzd1mnhpta_thumb.jpg  http://www.allegaleria.pl/images/dcn9ytgp457is360a_thumb.jpg  http://www.allegaleria.pl/images/bbdas45csr7nslrcx8yz_thumb.jpg  http://www.allegaleria.pl/images/pg3isu2127d5g88u9thh_thumb.jpg

Offline

 

#53 2010-08-02 20:40:19

PrzygodziceBlogspot

Użytkownik

Skąd: Przygodzice
Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 33
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Proart na stronkę wrzuca zawsze następnego dnia. Dzisiejszych "Wydarzeń" powinno się więc szukać jutro rano.

Już my zadbamy o to, by rano na naszym profilu youtube.pl/przygodzice był ten news.

Z relacji Tomka, który przesłał nam zdjęcia - można je zobaczyć tutaj --->

http://picasaweb.google.com/przygodzice … godzicach#

wynika, że było ciekawie. Najbardziej smakował mu placek drożdżowy

Pozdrawiam
Adi
www.gminaprzygodzice.blogspot.com

Ostatnio edytowany przez PrzygodziceBlogspot (2010-08-02 21:14:01)


Informacje na temat Gminy Przygodzice, relacje z wydarzeń, przygodzickie boćki, turystyka, fotogaleria, filmiki, gmina w mediach - zapraszamy!

www.gminaprzygodzice.info

Offline

 

#54 2010-08-02 22:03:31

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

V Zlot „Blisko Bocianów” już za nami. Był równie wspaniały jak poprzedni, a może jeszcze lepszy. Zacznę od podziękowań za możliwość uczestniczenia w tak pięknej i pożytecznej imprezie. Po raz kolejny organizatorzy z Pawłem T. Dolatą na czele stanęli na wysokości zadania, Zlot był przygotowany po prostu perfekcyjnie.
Podobały mi się wszystkie prezentacje, z każdej czegoś się dowiedziałam, nauczyłam – o bocianach białych i czarnych oraz innych ptakach, o motylach i ich hodowli (juz sam fakt, że można hodować motyle, był dla mnie zaskakujący), o budkach lęgowych dla ptaków i ssaków. Zapierające dech swą urodą fotografie przeniosły mnie na chwilę do Kalifornii i Arizony.
Kupiony podczas licytacji kubeczek z bocianem juz zdobi moje mieszkanie.
W Przygodzicach odnalazłam smaki dzieciństwa. Taki chleb piekła kiedyś moja babcia. Posypane cukrem galaretki jadłam kiedyś, bardzo dawno temu, ich smak przywołał obrazy sprzed wielu, wielu lat...
Wieczorem odbyło się spotkanie przy grillu. Było wesoło. „Moja grupa” pozwoliła sobie nawet na odśpiewanie piosenki o przygodzickich boćkach ułożonej specjalnie za Zlot.
Rano Dziedzic i Przygoda przyleciały do gniazda i pozwoliły się fotografować w słońcu.
A potem była wycieczka – podziwianie przecudnych krajobrazów, obserwacja zwierząt i roślin. Jeszcze nigdy nie widziałam w ciągu jednego dnia tak dużej liczby bocianów. Po raz pierwszy w życiu zobaczyłam bociana czarnego w naturze.
Pięknych terenów jest w Polsce wiele, można obserwować rośliny i zwierzęta, ale tylko podczas Zlotu ma się obok siebie osoby, które bez namysłu odpowiadają na pytanie „co to?”
Z prawdziwym smutkiem pożegnałam organizatorów i uczestników Zlotu, ale już cieszę się na następny, za rok.

http://images41.fotosik.pl/317/98e3cd38c19b6b45m.jpg  http://images43.fotosik.pl/321/bfcbec3ada9046a5m.jpg  http://images47.fotosik.pl/321/6c12337186b69d49m.jpg

GALERIA ZDJĘĆ ZE ZLOTU

A oto tekst piosenki o PRZYGODZICKICH BOCIANACH:

Tu z Afryki jak co roku powróciły
Tu rozlega się ich klekot jakże miły
Najpiękniejsze to bociany w całym świecie
To Przygoda i Dziedzic - sami wiecie

Wielkopolskie okolice
To bociania gmina Przygodzice
Tutaj Barycz płynie leniwie
Nasze boćki są tu szczęśliwe

W kwietniu jajka, w maju klucie i opieka
My patrzymy na to z bliska i z daleka
W lipcu loty, w sierpniu gniazdo pustoszeje
Ale wiosną wrócą, mam nadzieję

Wielkopolskie okolice
To bociania gmina Przygodzice
Tutaj Barycz płynie leniwie
Nasze boćki są tu szczęśliwe

Podczas spotkania przy grillu powstała jeszcze jedna zwrotka:

Teraz stoją na swym gnieździe tak dostojnie
One wiedzą, że tu mogą spać spokojnie
One wiedzą, że bezpiecznie się tu lata
Bo nad nimi czuwa Paweł Dolata!     


* * *

Offline

 

#55 2010-08-02 23:03:35

rudzik

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-07-20
Posty: 71

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Witamy Wszystkich Zlotowiczów!

My również chcielibyśmy podzielić się wrażeniami z V Zlotu (naszego czwartego). Niestety, obowiązki zawodowe nie pozwoliły nam uczestniczyć w Zlocie od samego początku i części prelekcyjnej Udało się nam wysłuchać jedynie części prelekcji S.Przybylskiego i W.Kaźmierczaka oraz J & J Bartuzi. Za duży plus części wykładowej należy uznać coraz bogatszą tematykę, która nie ogranicza się wyłącznie do bocianiej. Cieszymy się także, że odwiedzają Zlot nie tylko Prelegenci z Wielkopolski, ale także z innych regionów Polski. W ubiegłym roku, po wystąpieniu przedstawicieli Leszczyńskiej Grupy OTOP, mieliśmy nadzieję, że to zaproszenie zapoczątkuje tradycję wystąpień na Zlotach innych grup lokalnych lub innych towarzystw przyrodniczych, które czynnie zajmują się ochroną bociana białego i bociana czarnego w Polsce.   
Zlot "Blisko Bocianów" to nie tylko możliwość podziwiania z ziemi przygodzickich boćków i wysłuchania ciekawych prelekcji, lecz także miło spędzony czas w towarzystwie sympatycznych Zlotowiczów, co potwierdziło przedłużające się grillowanie Bardzo ciekawa bez wątpienia była niedzielna wycieczka, naszym zdaniem jedna z ciekawszych ze wszystkich Zlotów. Fajna trasa zaplanowana pod kątem obserwacji bocianów na kilku gniazdach, zupełnie różna od tych w poprzednich latach. Mimo, że tradycyjnie zahaczyliśmy o Przygodzickie Stawy, na których mogliśmy obserwować kilka gatunków ptaków wodnych, często z młodymi, to największe emocje wzbudzały szybujące na niebie bociany białe. W Szklarce Śląskiej szczęście dopisało nam podwójnie, bo oprócz białych, mogliśmy obserwować rodzinkę bocianów czarnych No i jak zwykle, oprócz ptaków, podziwialiśmy kolorowe motyle i ważki, które wielokrotnie "pozowały" nam do zdjęć. My wycieczkę zakończyliśmy przed pałacem w Mojej Woli, gdzie Paweł opowiedział nam jego dzieje oraz przybliżył wiele faktów z historii tych ziem.
W ubiegłym roku, po IV Zlocie, uznaliśmy go za najbardziej udany, ale po udziale w kolejnym, śmiało możemy stwierdzić, że impreza ta z roku na rok jest coraz lepsza i tak trzymać!

Pozdrawiamy i do zobaczenia za rok
Natalia & Dawid

Offline

 

#56 2010-08-03 00:11:33

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Dziękujemy za sympatyczne i szczegółowe dotychczasowe relacje , szczególnie za dokładnie opisaną galerię Reni - tu uzupełniam, że "ktoś, kto zauważył bociany czarne" to była Ela Staniewska; należy się dziewczynie pochwała, bo rozpoznała je wysoko na niebie bez lornetki, a boćki czarne na zlotach "Blisko bocianów" to chyba najwyższe szczęście dla uczestników, no i kunszt obserwatorski w tym wypadku.

I czekamy na dalsze relacje: uczestników było łącznie 78 (rekord wszystkich zlotów), w tym co najmniej 25 osób zalogowanych na naszym forum, więc jeszcze sporo zostało.

Liczba uczestników niedzielnej wycieczki była na pewno rekordowa dla wszystkich zlotów: 37 osób. Dziękuję właścicielom aut za koleżeńskie przygarnięcie wszystkich niezmotoryzowanych uczestników.

Działo się tak wiele; tyle ciekawych roślin, zwierząt, miejsc i obiektów widzieliśmy; tyle fajnych ludzi spotkaliśmy, że moja relacja na www.pwg.otop.org.pl wciąż powstaje...proszę o cierpliwość :-))

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
www.pwg.otop.org.pl
www.bociany.ec.pl

Offline

 

#57 2010-08-03 00:50:00

Basior

Użytkownik

4128234
Skąd: Brwinów
Zarejestrowany: 2007-07-12
Posty: 19
WWW

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Dziękujemy za zaproszenie na Zlot!
Było naprawdę miło poznać tylu miłośników bocianów i to jeszcze skutecznie działających w terenie, a nie tylko klikających w sieci ;-)
Myślę, że wzajemna wymiana doświadczeń będzie kontynuowana.
Dzięki zlotowi poznaliśmy też fragment legendarnej Doliny Baryczy, a jeśli chodzi o osobę organizatora i przewodnika, czyli Pawła Dolatę to uważamy, że taki Paweł powinien być w każdym powiecie (co najmniej) :-)

pozdrawiamy
Adam i Monika

Offline

 

#58 2010-08-03 05:36:09

 Piotr J.

Zbanowany

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-05-27
Posty: 1813

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Materiał filmowy zamieszczony w dniu 02.08.2010 w Telewizji Proart.

                                Zlot "Blisko bocianów" 2010.

Offline

 

#59 2010-08-03 09:13:29

Piotr Majewski

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-23
Posty: 40

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Witam Wszystkich Zlotowiczów!!!!

Szukam słowa które najbardziej odzwierciedlało by moje wrażenia po V Zlocie " Blisko Bocianów" (moim pierwszym niestety). Po prostu REWELACJA!!!!!!!!!!
Gratulacje dla organizatorów, a przede wszystkim dla Pawła T. Dolaty, super tak trzymać.
Fajna jest myśl, że tylu ludzi łączy wspólna pasja. Mam tylko nadzieję, że grono Zlotowiczów i miłośników Bocianów, a przede wszystkim przyrody, będzie się powiększać. Zresztą statystyki są optymistyczne, jak pisał Paweł.

Pozdrawiam i do zobaczenia w terenie (mam nadzieję).

Piotr

Offline

 

#60 2010-08-03 11:54:46

 semibrevis

Użytkownik

4593029
Skąd: Kalisz
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 23

Re: Zlot w Przygodzicach 2010

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!
Naprawde cieszę sie że mogłam poznać tylu wspaniałych i serdecznych ludzi, od których wiele się mogłam dowiedzieć.
Tegoroczny Zlot był moim pierwszym Zlotem na którym byłam i jednocześnie pierwszym, który związany był z ptakami. Wciąż jestem pod wrażeniem tego niezwykłego wydarzenia, każda część programu zorganizowana była świetnie, zarówno dzień pierwszy, gdy słuchaliśmy bardzo interesujących prelekcji oraz mieliśmy okazję obejrzeć pokaz wspinaczkowy i spędzić wspólnie czas na wieczornym grillowaniu, jak i dzień drugi, kiedy jeździliśmy całą grupą nie tylko w okolicy przepięknej Baryczy, obserwując występującą tam przyrodę, ale również do pobliskich wsi, poznając gospodarzy, którzy opowiadali nam o swoich relacjach z gniazdującymi u nich bocianami.
Cieszę sie również ogromnie że mogłam zostać członkiem OTOPu, za co chciałabym jeszcze raz podziękować panu Pawłowi.

Pozdrawiam wszystkich gorąco, mam nadzieje że będziemy mogli spotkac się jeszcze!

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora