Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#41 2009-05-31 11:04:35

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Mamy dziś, 31.05.2009. godz.11.12.  DZIEŃ  BOCIANA  !!!

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WSZYSTKICH BOCIANÓW I BOCIANOLUBÓW-POSTOWICZÓW I DLA INNYCH, KTÓRYM NIE JEST OBOJĘTNY LOS BOCIANÓW.        

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2009-05-31 11:57:57)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#42 2009-05-31 11:38:32

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Taki obrazek mi sie kojarzy: we wsi Dębno pod Nowym Targiem, w ktorej jest jeden z najpiekniejszych i najstarszych drewnianych kosciołów w Polsce, naprzeciwko tego koscioła jest plebania, a na plebanii dachu  (pare lat temu) dwa bocianie gniazda i jakiś tłum bocianów (lipiec to był). Turyści liczni i zagraniczni, bo zabytek ma klase 0 podjeźdżali autokarami, ogladali kosciółek, a potem drugie tyle czasu stali i oglądali bocianie gniazda. Ksiądz przewodnik sie śmiał, że musiał się nauczyc tyle samo o bocianach, co o historii zabytku.  Myślę, że dla tych turystów bociany stały sie takim samym, a nawet bardziej charakterystycznym znakiem Polski niż zabytki.

Dzisiaj media od rana mowią o tym, że jest to tez dzień bez papierosa. Obydwa świeta ekologiczne! Proponowałaby skojarzyć
A wszystkim "naszym" i "nienaszym" pisklętom życzmy żeby się dobrze i licznie chowały, żeby im nie zabrakło miedz, mokradeł i bajorek, a w nich pysznych gadów i gryzoni.
Pozdrawiam serdecznie!
maria

Offline

 

#43 2009-05-31 13:09:01

ELLAP

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 92

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

31.05 09  Wszystkim bocianom i ich miłośnikom z okazji Święta Bociana Białego, składam najlepsze życzenia.  Aby bocianom z Przygodzic  udało się wychować  pozostałe pisklęta  niestety już tylko trzy /czwarte najprawdopodobniej już nie żyje /  oraz aby szczęśliwie wróciły do gniazda za rok.

Najlepsze życzenia  i gratulacje  należą się  organizatorom  i administratorom projektu, dzięki którym możemy być bliżej bocianów -  tych pięknych ptaków. Również pozdrawiam i życzę  owocnych obserwacji  wszystkim forumowiczom, dzięki którym  również  wiem co się dzieje w gnieżdzie,  kiedy sama nie mogę  prowadzić obserwacji. Dziękuję i pozdrawiam
Elżbieta

Offline

 

#44 2009-05-31 14:27:31

 Magdalena Zamielska

Użytkownik

4712994
Skąd: Legionowo
Zarejestrowany: 2008-05-02
Posty: 583

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

W tym szczególnym dniu w roku pragnę złożyć wszystkim sympatykom bocianów życzenia wspaniałych, owocnych obserwacji Chciałam pojechać pod gniazda w okolicach Legionowa ale niestety narazie pogoda na to nie pozwala. Jednak mam nadzieję że jeszcze uda mi się wybrac na wyprawe szlakiem bocianich gniazd Pozdrawiam

Offline

 

#45 2009-05-31 14:33:08

belcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 727

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Wszystkim bocianom w Dniu ich Święta..
- szczęśliwych lotów,
- pięknych i zdrowych piskląt,
- obfitych żerowisk,
oraz jak najwięcej
przyjaciół wśród ludzi.


Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
Phil Bosman

Offline

 

#46 2009-05-31 16:39:53

 AnkazReading

Moderator

Skąd: Reading, W.Brytania
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 265

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

W Dniu Bociana Bialego wszystkim bocianom, polskim i niepolskim, a w szczegolnosci naszym przygodzickim, skladam serdeczne zyczenia pomyslnego przetrwania tego trudnego czasu karmienia i wychowywania pisklakow. Pisze te slowa pod wplywem smutnej dzisiejszej wiadomosci o smierci "czwartaczka" w Przygodzicach, wiec nie sa to zyczenia az tak radosne, jakbym chciala. Tym niemniej niech nam wszystkie pozostale przy zyciu zyja i rozwijaja sie nadal zdrowo i pomyslnie! Sprzyjajacej pogody i mokrych (acz cieplych) lak pelnych zab, dzdzownic, myszek, zaskroncow (sorry, zaby, dzdzownice, myszki  i zaskronce...) i wszelkiego innego bocianiego pokarmu! Dobrego zdrowia i szczesliwego doczekania okresu odlotu w jak najlepszej kondycji. I powrotu do nas z cieplych krajow w stosownym czasie i w dobrym zdrowiu!!

Pomyslotworcom, autorom i administratorom projektu wielkie podziekowania za stworzenie takiej wspanialej mozliwosci podgladania na zywo tych naszych przepieknych i tak tradycyjnie bliskich polskiej swiadomosci ptakow!! Jako forumowiczka bardzo mloda stazem (nie wiekiem), doswiadczylam takiej zyczliwej pomocy od bardziej doswiadczonych czlonkow forum, a w szczegolnosci Pani Evy Stets i Pana Pawla Dolaty, ze w tym Dniu Bociana Bialego wszystkim chcialabym za to specjalnie podziekowac.

Zaluje tylko, ze nie jestem akurat dzisiaj w Polsce - na pewno pojechalabym gdzies na caly dzien w plener podpatrywac bociany na gniazdach na "prawdziwe zywo". Co czuje, najlepiej za mnie powie jeden z naszych najwiekszych polskich poetow, Cyprian Kamil Norwid, ktory te slowa napisal ponad sto piecdziesiat lat temu:

"Do kraju tego, gdzie wina jest duza
Popsowac gniazdo na gruszy bocianie,
Bo wszystkim sluza ...
Teskno mi, Panie ..."

Anka

Offline

 

#47 2009-05-31 17:16:43

anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 57

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Wszystkiego najlepszego naszym bociankom. Niech mimo przeciwnosci losu i okrucienstwa przyrody chowaja sie zdrowo dostarczajac nam wielu radosci.
Pozdrawian tez wszystkich Bocianolubow, ktorych rodzinka nieustannie sie powieksza.
Tak trzymac. Bociania brac jest jedyna w swoim rodzaju. I niech to forum zawiera jak najmniej smutnych opisow, a dostarcza wielu wiadomosci nam, ktorzy gdyby nie ono, w ielu wypadkach tkwili by w przesadach zamiast wiedzy.

Dzieki administratorom  za umozliwienie doksztalcania sie w temacie bocianow i nauke systematycznosci

Offline

 

#48 2009-05-31 22:50:22

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

W Dniu Bocian Białego życzę wszystkim boćkom siły w pokonywaniu przeciwności losu, ślicznych, zdrowych piskląt, pełnych smakołyków żerowisk i by spotykały wyłącznie mądrych przyjaciół przyrody.

Twórcom projektu, Administratorom, Moderatorom, wszystkim Forumowiczom i miłośnikom bocianów oraz innych zwierząt życzę w tym uroczystym dniu spełnienia wszystkich marzeń.


* * *

Offline

 

#49 2009-06-01 00:53:16

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Bocianom w dniu ich Święta (i we wszystkie pozostałe dni) życzę, aby dalszy rozwój ludzkiej cywilizacji przebiegał w sposób uwzględniający potrzeby i bezpieczeństwo świata zwierząt, by środowisko, w którym żyją stawało się coraz przyjaźniejsze dla nich i pozostało w jak największym stopniu naturalne.

Miłośnikom bocianów, a przede wszystkim uczestnikom naszego forum – czerpania jak najwięcej radości z możliwości obserwowania tych pięknych ptaków, tak w naturze, jak i za pośrednictwem kamer.

Wszystkim opiekunom bocianich gniazd (tych z kamerami i bez) niosącym pomoc ich mieszkańcom w razie potrzeby, wielu sukcesów i satysfakcji z ich pięknej i tak potrzebnej pracy.

Pozdrawiam serdecznie

Damka_Pik

Offline

 

#50 2010-05-27 15:13:29

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

31 maja - Dzień Bociana Białego 2010

Pomimo, że ten sezon nie jest zbyt przychylny dla bocianów - po przemyśleniu otwieram ten wątek. Myślę, że tak edukacja jak i możliwość przybliżenia innym sylwetki bociana białego, odgrywa dużą rolę w kulturze i życiu każdego z nas. Podzielcie się tutaj swoimi wrażeniami.

Wątek ten powstał w 2007 roku (czyt. pierwszy post tematu). Założyliśmy go wówczas - nie tylko z myślą by składać tutaj życzenia, ale głównie dlatego, by napisać parę słów o święcie, na jakie zasługują wszystkie bociany.
Każdego roku, w dniu 31 maja bocian biały ma swój dzień, a my postarajmy się przekazać tutaj informacje, jak przebiega to święto, co nim słyszeliśmy lub co sami zorganizowaliśmy z racji tego dnia.

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#51 2010-05-27 20:38:01

anin_821

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-11-07
Posty: 19

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Ostatni Dzień Bociana robiłam w 2007r. w związku z projektem dotyczącym ochrony bocianich gniazd w Dolinie Baryczy (to był projekt chyba we współpracy z OTOP z Wrocławia). 31 maja 2007 r. w mojej szkole w Granowcu wszystkie klasy przedstawiły piosenki, wiersze, inscenizacje a nawet bocianią modę.
Warto organizować ten dzień, nawet zdjęcia z niego były tak kolorowe, że cała szkoła je oglądała. Mieliśmy również wystawy prac związanych z bocianami. Dzieciaki były zadowolone.
Żałuję, że obecnie mamy tyle pracy i inne projekty, więc ograniczamy się do obserwacji.

Offline

 

#52 2010-05-30 11:22:32

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

30 maj 2010
Kochane Boćki
W przeddzień DNIA BOCIANA życzę wam, abyście w przyszłym roku dochowali się dorodnego i zdrowego potomstwa.
W tym roku pogoda wam nie sprzyjała. Było zimno, padał śnieg i lał deszcz. Ale wy za wszelką cenę chcieliście wychować pisklęta.
Sami zmarznięci, mokrym brzuchem chcieliście ogrzać wasze nieopierzone dzieci. Nie mogliście dla nich zdobyć dostatecznej ilości pożywienia. Ale do ostatniej chwili walczyliście o ich życie. Niestety się nie udało.
Jesteście wspaniałą parą. Wasze gniazdo jest bardzo czyściutkie.
Zajmijcie je w przyszłym roku, abyśmy mogli obserwować jak dbacie o swoje potomstwo.
Całuję wasze dzioby
BABCIA Mariola

http://www.allegaleria.pl/images/6q70782iuktrdpjko6_thumb.jpg

Ostatnio edytowany przez BABCIA Mariola (2010-05-31 09:36:49)

Offline

 

#53 2010-05-30 17:59:02

 Magdag

Użytkownik

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1827

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

29 maja 2010 roku, w sobotę był festyn w przedszkolu u jednego z moich wnucząt. Dzieci na piasku miały rysować bociany i rysowały. Był również konkurs z wiedzy o bocianach i innych ptakach. Podobała mi się odpowiedź jedngo przedszkolaczka, że bocian jest biały, przynosi dzieci i dżdżownice.

Offline

 

#54 2010-05-30 18:27:39

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Witam!

Dzień Bociana Białego jest świętem ustanowionym na 31 maja, przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura" i w tym roku jest on obchodzony po raz ósmy.
Jak można przeczytać w internecie: "...Dzień ten stanowi okazję do zwrócenia uwagi na to, jak ważne miejsce zajmują bociany w polskiej kulturze i przyrodzie oraz na potrzebę ochrony tego gatunku.
Z okazji obchodów Dnia Bociana w całym kraju odbędą się różnego rodzaju uroczystości: spotkania, festyny, prelekcje, przedstawienia i wystawy..."


Mam więc nadzięję, że nasi Forumowicze (podobnie jak Magda w poście wyżej) będą brać udział (organizować?) w uroczystościach z okazji Dnia Bociana Białego i że podzielicie się tutaj swoimi wrażeniami.

Trochę informacji o Dniu Bociana Białego z lat 2003-2009 można przeczytać m.in. na stronie "pro-Natura":  http://www.bociany.pl/dzien-bociana
O Dniu Bociana w roku 2010 można przeczytać pod linkiem: http://www.bociany.pl/node/292


W Grecji nie jest znane i obchodzone to święto. Jednakże co roku staram się przekazać tutaj kolegom, że (i dlaczego) taki dzień istnieje (czyt. np moje posty na stronie poprzedniej).
Również w tym roku wspomniałam o święcie i tym samym chciałabym przekazać serdeczne pozdrowienia i życzenia miłych obchodów Dnia Bociana Białego.
Pod życzeniami, za moim pośrednictwem, podpisują się niektórzy moi koledzy, koleżanki i współpracownicy z: Greckiego Stowarzyszenia Ornitologicznego (HOS), Greckiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt (EKPAZ), Evros Delta Visitor Centre, Ptasiego Klubu ALOP w Atenach i Stowarzyszenia Greckich Fotografów Przyrody (ΦΑΦ).

Ja od siebie chciałybym życzyć wiele dobrego wszystkim, którzy choć trochę się o boćki "otarli". Miłych i owocnych także w dydaktykę obchodów każdemu, komu los bocianów nie jest obojętny - nie tylko w tym dniu, ale zawsze!

Serdecznie pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#55 2010-05-31 10:22:58

belcia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 727

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Z dedykacją dla bocianów białych

O bocianie

Nasz bocian biały
Zna przecież świat cały.
Bo gdy zimno w naszym kraju poczuje,
Wtedy z Polski wylatuje,
Wtedy leci do Afryki
Posmakować inne smakołyki.
Już nie odżywia się żabkami,
Ale może krewetkami (…)?
Kto to wie,
Przecież bociek nie mówi, tylko kle, kle kle….
Nikt mu tego nie zazdrości,
Tak stale latać i u innych państw gościć!
Lecz i my tak wiemy,
Ze bocian biały
Jest symbolem polskiej chwały,
To tutaj jest jego kraj ukochany,
Do którego wraca wiosną uradowany.



Kochane bocianki ten sezon jest dla Was bardzo ciężki. Życzę Wam, aby następne były lepsze, a pogoda bardziej Wam sprzyjała. Abyście mogły zawsze wracać do naszego kraju, składać jajeczka, odchować szczęśliwie pisklaczki . Żeby nigdy nie zabrakło Wam pożywienia i dobrej pogody i zawsze szczęśliwych lotów.
Kocham Was bardzo! Całkowicie "zachorowałam " na Was, a to dzięki takim projektom, jak ten w Przygodzicach, który był moim pierwszym obserwowanym gniazdem. I za to że tak na Was zachorowałam pragnę podziękować założycielom tego projektu, bez których nie mogłabym Was podglądać i cieszyć się każdym dniem spędzonym przed monitorem , obserwując i uczyć się.
Dawniej, zanim zaczęłam podglądać okiem kamery gniazda bocianie , nie zwracałam aż tak bacznie uwagi na bociany, owszem zawsze były mi bliskie, ale nie mogłam przeżywać tak tych chwil z nimi jak teraz. Ludzie, założyciele projektu, kamera, przyczynili się do tego, że przeżywam teraz każdą chwilę, radości i smutki z bocianami.
Dziękuję za to:)

Ostatnio edytowany przez belcia (2010-05-31 10:40:27)


Aby samemu stać się lepszym nie musisz czekać na lepszy świat.
Phil Bosman

Offline

 

#56 2010-05-31 15:48:38

 kempos1

Użytkownik

2094003
Call me!
Skąd: Przygodzice
Zarejestrowany: 2007-04-09
Posty: 143

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Dziś, z okazji Dnia Bociana, o bocianie białym i nie tylko będzie w Teleskopie TVP3. Zapraszam do oglądania.

Pozdrawiam
Mariusz Kępiński
PwG OTOP

Ostatnio edytowany przez kempos1 (2010-05-31 15:49:56)

Offline

 

#57 2010-05-31 17:52:00

kika48

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 227

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Z okazji święta wysokich i spokojnych lotów wszystkim BOCIANOM,
radości z możliwości obcowania z BOCIANAMI, BOCIANOLUBOM
życzy para Katarzynka i Flisaczek z Torunia-Kaszczorka.

http://images42.fotosik.pl/212/3748226c0dcd3226m.jpg

Offline

 

#58 2010-05-31 20:02:36

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Pozdrawiam serdecznie w Dniu Bociana Białego wszystkich Solenizantów, oby tegoroczne i przyszłoroczne (szczególnie parze z Przygodzic) lęgi Wam się udały, a podróż do Afryki przebiegła bez problemów!

Pozdrawiam też wszystkich Miłośników Bocianów!

Ja Dzień Bociana Białego spędziłem oczywiście z solenizantami: rano odczytałem obrączkę typu ELSA (w taki dzień poszło mi błyskawicznie ) niemieckiego bociana gniazdującego co najmniej drugi rok w gminie Sośnie w powiecie ostrowskim.
Ptaka tego zaobrączkowano 4 VII 2003 r. jako młodego w gnieździe we wsi Zabeltizt w Saksonii, 286 km na zachód od miejsca, gdzie się u nas osiedlił – w zeszłym sezonie wyprowadził dwa młode (dostały polskie obrączki ELSA), w tym roku wygląda, że para ta nie ma młodych.

Popołudniu rozmawiałem o bocianach z TVP3 z Poznania – materiał pewnie już był w „Teleskopie” TVP3 po 17 (kto widział niech proszę tu da znać) - dzięki Kempos za uprzedzenie Forumowiczów (http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 351#p25351), może też w wydaniu wieczornym o 21.45.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
PwG OTOP
www.pwg.otop.org.pl
www.bociany.ec.pl

Offline

 

#59 2010-05-31 20:24:13

ELLAP

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-04-02
Posty: 92

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Miłe bocianki, życzę Wam abyście zawsze wracały do Przygodzic, gdzie czeka na Was grono wiernych przyjaciół.  Oby zawsze świeciło Wam słońce a łąki były pełne smakołyków. Mam nadzieję, że za rok uda Wam się wychować następne pokolenie maluchów. Spokojnych  lotów.
Elżbieta

Offline

 

#60 2010-05-31 21:44:19

anula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-15
Posty: 57

Re: Dzień Bociana Białego 31 maja

Naszym i innym bociankom życzę, aby następne lata były dla nich mniej obfitujące w niespodzianki jak rok obecny.
Niech im podróze w obie strony przebiegają spokojnie i bez przeszkód.  I niech cieszą się przychówkiem.
A bocianolubom życzę jak zwykle spokojnej i miłej obserwacji i radości z o i podgladania naszych milaczków.
Wszystkim, i im i nam, wszystkiego najlepszego.

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora