Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2009-04-21 09:21:03

ayla

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-26
Posty: 204

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Już sobie przypomniałam jak widać na fotkach. Ogromne dzięki.
Pozdrawiam

Offline

 

#22 2009-05-28 13:55:56

 AnkazReading

Moderator

Skąd: Reading, W.Brytania
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 265

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Probuje od pol godziny bezskutecznie wkleic zdjecie na forum wedlug rad Evy podanych powyzej. Po kliknieciu na "thumbnails for forums 1", nigdzie nie widze opcji "zaznacz wszystko" ani "kopiuj". Czyli nie moge przejsc do punktu 10.ani 11. w instrukcjach Evy. Czy to moze moja slepota i glupota? Prosze o pomoc.

Maksymalnie sfrustrowana
Anka

Offline

 

#23 2009-05-28 19:36:25

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Ani głupota, ani ślepota Aniu, zawsze na początku tak jest. Nikt z nas nie umiał wszystkiego od razu i każdy miał jakieś problemy.

Zrób tak:
- kliknij lewym klawiszem na właściwy (tj. środkowy) link, przy którym jest napis 'Thumbnail for forums (1)', link podświetli się na niebiesko - jak na załączonej fotce;
- następnie kliknij prawym klawiszem na podświetlony link i wybierz opcję 'Kopiuj' (zamiast tego można nacisnąć jednocześnie kombinację klawiszy Ctrl+Alt+C)
- przejdź do postu i w odpowiednim miejscu, np. pod napisanym wcześniej tekstem, kliknij ponownie prawym klawiszem i wybierz opcję 'Wklej' (lub naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl+Alt+V) - link zostanie wklejony do postu.

Na pewno się uda!

(Kliknij na fotkę dla uzyskania jej powiększenia)

http://img5.imageshack.us/img5/988/screenshot275i.th.jpg 

AnkazReading napisał:

Probuje od pol godziny bezskutecznie wkleic zdjecie na forum wedlug rad Evy podanych powyzej. Po kliknieciu na "thumbnails for forums 1", nigdzie nie widze opcji "zaznacz wszystko" ani "kopiuj". Czyli nie moge przejsc do punktu 10.ani 11. w instrukcjach Evy. Czy to moze moja slepota i glupota? Prosze o pomoc.

Maksymalnie sfrustrowana
Anka

Offline

 

#24 2009-06-28 20:45:00

jovanka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 6

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Bogowie czytam to wszystko i dla mnie to czarna magia. Zanim nie zrobię łopatologicznie krok po kroku tego co napisano o robieniu zdjęć to nie pojmę w mordę

Offline

 

#25 2009-06-28 21:30:45

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Polecam zerknąć i przeczytać moją instrukcję (jest zacytowana kilka postów wyżej z dodatkowym wyjaśnieniem dla ayla). Z własnego doświadczenia wiem, że za drugim razem sparwa jest prosta, tym bardziej, że z konkretnej instrukcji skorzystała więkoszość Forumowiczów.

życzę powodzenia i trochę cierpliwości a na pewno się uda
Eva Stets
Administrator forum

jovanka napisał:

Bogowie czytam to wszystko i dla mnie to czarna magia. Zanim nie zrobię łopatologicznie krok po kroku tego co napisano o robieniu zdjęć to nie pojmę w mordę

Offline

 

#26 2009-09-18 20:30:45

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Prośba w sprawie umieszczania zdjęć na forum i działających serwerów.

W tym wątku są od dawna podane instrukcje o wklejaniu zdjęć w postach i kilka możliwości korzystania z serwrów. Z racj, że od bardzo długiego czasu serwer  http://pix.nofrag.com/  nie działa i nie wiadomo, czy w ogóle będzie działać ponownie, prosiłabym Forumowiczów, którzy korzystają z innych serwerów o podanie w tym wątku linków i dokładnych instrukcji korzytania z innych serwerów niż te, jakie są już tutaj podane wcześniej.

Będę wdzięczna za pomoc, za którą z góry dziękuję.

Eva Stets
Administrator forum

Offline

 

#27 2009-10-04 22:18:48

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Zdjęcia można przesyłać także na inne darmowe serwery hostingowe, na przykład trzy niżej wymienione. Nie potrafię jednak powiedzieć, czy przesłane zdjęcia przechowywane są tam bezterminowo, czy też istnieje jakiś limit czasowy (zwłaszcza możliwe jest to w przypadku użytkowników niezarejestrowanych) – dotychczas korzystałam z tych serwerów tylko sporadycznie.


1)  Pic-Upload  http://www.pic-upload.de/

- Klikamy na napis „Przeglądaj” (u dołu strony, po prawej), a następnie wybieramy stosowne zdjęcie z komputera, po czym klikamy na napis „Bild hochladen” na jasnoniebieskim tle (dół strony)
- Po chwili pojawiają się kody zdjęcia, kopiujemy drugi kod od góry, pod napisem: „Klickbare Vorschauansicht für Forum (BBCode, Jappy)


2)  ImageNerd  http://www.imagenerd.com/

- Klikamy na okienko „Przeglądaj”, następnie na napis Upload It” (u dołu lewej ramki)
- Wybieramy trzeci kod od góry, pod napisem: „BBCode Thumbnail (Good for Forums, Message Boards, etc.)
- Żeby przesłać kolejne zdjęcie, klikamy na napis „Home” na niebieskim pasku u góry i powtarzamy te same czynności.


3) FotHost  http://www.fothost.pl/

- Na ten serwer można wysłać jednocześnie 5 zdjęć; napisy są po polsku, więc dodatkowe wskazówki są niepotrzebne.
- Po przesłaniu zdjęcia wybieramy trzeci kod od góry.
- Aby przesłać kolejne zdjęcia, klikamy na napis „Home” na pomarańczowym pasku u góry i powtarzamy czynności.


Wiele osób korzystało dotychczas z „Fotosika” (w tym ja). Niestety, od 1 października wprowadzony został limit 100 zdjęć, po przekroczeniu którego następuje blokada na kolejne transfery: http://blog.fotosik.pl/ . Można więc albo skorzystać z propozycji wykupienia abonamentu, co spowoduje usunięcie blokady na rok, albo korzystać z innego serwera.

Offline

 

#28 2010-02-10 11:10:24

plastyka

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-07-30
Posty: 32

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

10 lutego 2010 r.

kolejnym serwerem jest  Allegaleria  http://www.allegaleria.pl/index.php
Korzystanie z tego serwisu jest wyjątkowo proste (także - jak sądzę - dla początkujących), a zatem opis nie jest chyba konieczny.
Maksymalny rozmiar obrazu: 1.025 MB
Akceptowane pliki z rozszerzeniem: .JPEG, .JPG, .GIF oraz .PNG
Po dodaniu obrazu system generuje linki, które można dołączać np. na potrzeby for internetowych itp.

Pozdrawiam,
Romek

Offline

 

#29 2010-02-10 11:47:14

 Magdag

Użytkownik

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1827

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Dzięki. Informacje bardzo ważne. Skorzystam ale najpierw pooglądam sobie.Wydaje mi się, ze najłatwiejszy jest ten, który podała plastyka

Offline

 

#30 2010-03-27 03:21:35

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Witam!

Podaję jeszcze jeden serwer, z którego można korzytać przy dodawaniu zdjęć, aby uzyskać minatury w postach. Serwer jest bardzo prosty w obsłudze a napisy są w języku polskim.

1 - link do serwera jest: http://www.fototube.pl/

2 - klikamy na serwer powyżej

3 - klikamy na wyszukanie fotki

4 - klikamy na "Upload"

5 - patrzymy, gdzie pisze Miniatura BB Code

6 - klikamy myszą na link pod tym napisem i kopiujemy link z paska pod napisem Miniatura BB Code

7 - wracamy do naszego postu, jaki piszemy i wklejamy zdjęcie

8 - drugie zdjęcie można dodać w ten sam sposób

9 - aby wkleić drugie zdjęcie do postu - by wyszło ono obok pierwszej fotki - klikamy uprzednio dwa razy na spację na klawiaturze komputera

10 - wklejamy drugie zdjęcie i gotowe


Więcej innych instrukcji  jest w postach wyżej, życzę powodzenia
Eva Stets

Offline

 

#31 2010-04-01 22:54:08

 paniusia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 255

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Nie wiem jak zrobić zdjęcie z przekazu strumieniowego   Ktoś podpowie?

Offline

 

#32 2010-04-06 18:50:47

Zbychur

Moderator

Zarejestrowany: 2007-04-19
Posty: 802
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

paniusia napisał:

Nie wiem jak zrobić zdjęcie z przekazu strumieniowego   Ktoś podpowie?

Jak rejestrować zdjęcia z przekazu strumieniowego przy użyciu programu VLC Media Player szczegółowo opisała Damka_Pik w poście z dn. 15.03.09. w tym właśnie wątku, a dokładnie na poprzedniej stronie. Na pewno paniusia znajdzie

Offline

 

#33 2010-04-06 19:49:49

 paniusia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 255

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Zbychur napisał:

paniusia napisał:

Nie wiem jak zrobić zdjęcie z przekazu strumieniowego   Ktoś podpowie?

Jak rejestrować zdjęcia z przekazu strumieniowego przy użyciu programu VLC Media Player szczegółowo opisała Damka_Pik w poście z dn. 15.03.09. w tym właśnie wątku, a dokładnie na poprzedniej stronie. Na pewno paniusia znajdzie

Fakt, przeoczyłam Ale to chwilowo sposób dla mnie niedostępny, bo przejściowo nie mogę ściągać i instalować programów. Ale już Renia podpowiedziała mi "oczywistą oczywistość" czyli zrzut ekranu

Offline

 

#34 2010-04-21 19:35:50

graszka_gn

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-07-21
Posty: 140
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Zaczęłam używać znaleziony w tym roku upload: http://ifotos.pl/mupload/ .
Jak dotąd sprawdził mi się na innym forum, które bardzo intensywnie wykorzystuje grafikę: banery i foty.
Mam takie uwagi:
- warto ustawić szerokość miniatury na 150 (wysokość będzie przeliczona). Miniatura zrobiona bez podania wartości wyszła mi dużo większa niż przywykliśmy.
- warto się zarejestrować i działać jako użytkownik zalogowany - można wtedy np. ładować serię fotek jako galerię

Ostatnio edytowany przez graszka_gn (2010-04-21 19:48:19)

Offline

 

#35 2010-07-19 13:05:51

Gosia66666

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-18
Posty: 8

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

jak się robi zdjęcia boćkom bo nie mogę proszę o pomoc

Offline

 

#36 2010-07-19 14:26:35

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Gosia66666 napisał:

jak się robi zdjęcia boćkom bo nie mogę proszę o pomoc

Wielokrotnie już zadawano tego typu pytania, w powyższym wątku są na nie odpowiedzi, ale napiszę jeszcze raz, może przyda się to nowym użytkownikom Forum.

Aby wykonać zdjęcie z przekazu poklatkowego, należy najechać kursorem myszy na zdjęcie, kliknąć prawy przycisk myszy, wybrać opcję "Zapisz obraz jako" i już obraz jest zapisany w wybranym przez nas miejscu na dysku naszego komputera.

Aby wykonać zdjęcie z przekazu strumieniowego, należy posłużyć się odpowiednim programem. Ja używam programu MWSnap, można go ściągnąć na przykład ze strony http://www.dobreprogramy.pl/MWSnap,Prog … 11460.html
Program jest bardzo prosty w obsłudze, posiada menu w języku polskim.

Wstawianie zdjęć na forum: Trzeba skorzystać z hostingu. Proponuję darmowy hosting AlleGaleria
1.    Wchodzimy na stronę http://www.allegaleria.pl/index.php
2.    Klikamy jeden z przycisków „Przeglądaj”
3.    Zaznaczamy zdjęcie, które chcemy wkleić i klikamy „Otwórz”
4.    Na stronie Allegaleria klikamy niebieski przycisk „Dodaj obraz”
5.    Po chwili zdjęcie się załaduje, strona się zmieni. Trzeba zaznaczyć trzeci link od góry „Miniaturka dla forum”,
       skopiować i wkleić go do postu.


* * *

Offline

 

#37 2012-04-02 20:36:34

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

W tym wątku można znaleźć wskazówki dotyczące tego, jak robić zdjęcia z przekazów z gniazd, jak wklejać zdjęcia do postów.

W razie problemów (dotyczy to szczególnie nowych użytkowników forum), proszę pisać do mnie PW lub e-mail, chętnie pomogę.

Pozdrawiam
Renia
moderator forum


* * *

Offline

 

#38 2012-04-13 15:17:03

 Magdalena Zamielska

Użytkownik

4712994
Skąd: Legionowo
Zarejestrowany: 2008-05-02
Posty: 583

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Witam! Czy w tym roku będzie można dodawać zdjęcia do galerii znajdującej się na stronie bociany.ec.pl?
Pozdrawiam
Magdalena Zamielska

Offline

 

#39 2012-05-09 16:23:11

Jolinka

Zbanowany

Zarejestrowany: 2012-05-06
Posty: 7

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Wiecie ze cos tu napisac troche nie na temat. Zupelnie  nie moge zrzucic zdjec bockow z media player ale otworzylam filmik w winampie i stad zrzuca mi piekne zdjecia z gniazda. Wcale nie wiem dlaczego sie tak dzieje? Z media player kiedy zrzucam w pancie to wychodzi mi czarna tablica- tak jakby tego w ogole nie widzial

Offline

 

#40 2012-05-09 17:23:00

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Jak umieścić zdjęcia w postach?

Jolinka napisał:

Wiecie ze cos tu napisac troche nie na temat. Zupelnie  nie moge zrzucic zdjec bockow z media player ale otworzylam filmik w winampie i stad zrzuca mi piekne zdjecia z gniazda. Wcale nie wiem dlaczego sie tak dzieje? Z media player kiedy zrzucam w pancie to wychodzi mi czarna tablica- tak jakby tego w ogole nie widzial

Wysłałam do Pani e-mail.
Pozdrawiam


* * *

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora