Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#81 2009-05-29 00:10:08

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Problemy techniczne użytkowników

Mój sposób na jednoczesny podgląd na ekranie przekazu poklatkowego i strumieniowego jest następujący:

– uruchamiam podgląd strumieniowy http://www.ittv.pl/video/bociany.asx w odtwarzaczu WMP lub VLC,
– następnie otwieram stronę http://www.bociany.ec.pl/ z przekazem w systemie poklatkowym – podgląd strumieniowy w tym momencie spada na pasek u dołu ekranu, klikam więc na niego, podgląd z WMP wraca na ekran;
– żeby jednak nie nakładał się na obraz gniazda ze strony http://www.bociany.ec.pl/ , chwytam myszką górny niebieski pasek odtwarzacza WMP lub VLC i nie zwalniając klawisza myszki przesuwam go w lewo lub w prawo, tak by oba przekazy były widoczne. W praktyce, na ekranie monitora wygląda to tak, jak na poniższej fotce:

http://images37.fotosik.pl/129/a4fb22c84ec3d0cam.jpg

Żeby uprościć sobie otwieranie podglądu w WMP (bez konieczności każdorazowego wprowadzania adresu do podglądu gniazda), zrobiłam sobie na pulpicie oddzielną ikonkę na przekaz z Przygodzic. Na wszelki wypadek podpowiadam, jak ją zrobić:

– kliknąć prawym klawiszem na pulpit,
– otwiera się okienko – wybrać opcję ‘Nowy
– pojawia się następne okienko – wybrać opcję ‘Skrót
– w pasku kolejnego okienka należy wpisać (lub skopiować i wkleić) adres podglądu strumieniowego jak wyżej, następnie kliknąć na ‘Dalej’ i ‘Zakończ’.
Ikonka gotowa, teraz wystarczy kliknąć na nią dwukrotnie i podgląd strumieniowy automatycznie otwiera się.


AnkazReading napisał:

Od okolo miesiaca ogladam gniazdo przygodzickie w przekazie strumieniowym, na www.bociany.ittv.pl/aplet/index.php
Dopiero co dowiedzialam sie, ze mozna takze ogladac na www.bociany.ec.pl/ oraz, ze wielu uzytkownikow oglada oba rownoczesnie.  Jak to sie robi rownoczesnie?

Anka

Offline

 

#82 2009-05-29 11:02:14

 AnkazReading

Moderator

Skąd: Reading, W.Brytania
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 265

Re: Problemy techniczne użytkowników

Dopiero wczoraj zorientowalam sie, ze oprocz ogladania bocianow na www.bociany.ittv.pl/aplet/index.php  (co robilam regularnie dotychczas,  przez caly miesiac od poczatku wpadniecia w ten nalog), moge takze ogladac na www.bociany.ec.pl/, podwyzsza to tez nasza pozycje w rankingu. Nastawilam komputer na te druga strone, ale mam jedna zagwozdke: nie potrafie zwiekszyc obrazu do prawie calego ekranu, do czego przyzwyczailam sie juz przy tej pierwszej stronie. Mam taki tyci, malusi laptop, wlasciwie to nazywa sie netbook, ekran 8.9 cala, wiec ogladalnosc kadru na www.bociany.ec.pl/ jest troche ograniczona i dobrze byloby ten obraz powiekszyc, ale jak? Na tej pierwszej stronie klikam prawa mysza i dostaje opcje "Full Screen", ale na drugiej takie opcji nie ma, przynajmniej nieosiagalna jest w ten sam sposob. Przeczytalam uwaznie wszystkie poprzednie posty na tym watku, ale nie widze zgloszenia tego problemu, wiec pytam. Czy to znowu moja komputerowa ignorancja, czy po prostu nie ma takiej opcji?
Anka

Offline

 

#83 2009-05-29 11:24:24

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Niestety obraz z przekazu na www.bociany.ec.pl jest tylko w jednej opcji, nie powiększa się. Jest to tzw przekaz podklatkowy. Ma on jednak tą dorą cechę, że bardzo łatwo robi się zdjęcia z tego przekazu.

AnkazReading napisał:

Dopiero wczoraj zorientowalam sie, ze oprocz ogladania bocianow na www.bociany.ittv.pl/aplet/index.php  (co robilam regularnie dotychczas,  przez caly miesiac od poczatku wpadniecia w ten nalog), moge takze ogladac na www.bociany.ec.pl/ (...) dobrze byloby ten obraz powiekszyc, ale jak? (...) czy po prostu nie ma takiej opcji?
Anka

Offline

 

#84 2009-05-30 20:35:50

 AnkazReading

Moderator

Skąd: Reading, W.Brytania
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 265

Re: Problemy techniczne użytkowników

Damka_Pik napisał:

Mój sposób na jednoczesny podgląd na ekranie przekazu poklatkowego i strumieniowego jest następujący:

– uruchamiam podgląd strumieniowy http://www.ittv.pl/video/bociany.asx w odtwarzaczu WMP lub VLC,
– następnie otwieram stronę http://www.bociany.ec.pl/ z przekazem w systemie poklatkowym – podgląd strumieniowy w tym momencie spada na pasek u dołu ekranu, klikam więc na niego, podgląd z WMP wraca na ekran; etc.

Dziekuje za probe pomocy. Niestety nadal nic mi z tego rownoczesnego ogladania nie wychodzi. Nie jestem jeszcze dosyc zorientowana w bardziej zawilych tajnikach komputerow, ale maz moj twierdzi, ze to dlatego, ze uzywam innnego systemu, niz Word, i sugeruje zadania nastepujacego pytania:
Czy ktos z forumowiczow uzywa (z dobrym skutkiem) przegladarki Firefox pod systemem operacyjnym Linux?
Z gory dziekuje za dalsza pomoc i prosze o cierpliwosc,
Anka

Offline

 

#85 2009-05-31 21:54:16

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

AnkazReading napisał:

Damka_Pik napisał:

Mój sposób na jednoczesny podgląd na ekranie przekazu poklatkowego i strumieniowego jest następujący:

– uruchamiam podgląd strumieniowy http://www.ittv.pl/video/bociany.asx w odtwarzaczu WMP lub VLC,
– następnie otwieram stronę http://www.bociany.ec.pl/ z przekazem w systemie poklatkowym – podgląd strumieniowy w tym momencie spada na pasek u dołu ekranu, klikam więc na niego, podgląd z WMP wraca na ekran; etc.

Dziekuje za probe pomocy. Niestety nadal nic mi z tego rownoczesnego ogladania nie wychodzi. Nie jestem jeszcze dosyc zorientowana w bardziej zawilych tajnikach komputerow, ale maz moj twierdzi, ze to dlatego, ze uzywam innnego systemu, niz Word, i sugeruje zadania nastepujacego pytania:
Czy ktos z forumowiczow uzywa (z dobrym skutkiem) przegladarki Firefox pod systemem operacyjnym Linux?
Z gory dziekuje za dalsza pomoc i prosze o cierpliwosc,
Anka

Ania, osobiście na wszystkich komputerach mam XP Prof - zapytam webmastra który używa tylko Linux.

Andrzej

Offline

 

#86 2009-06-15 20:35:05

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Cytowany niżej post był w temacie pt "Co jedzą młode bociany". Ponieważ wpis sam w sobie dotyczy przekazu z kamery - został przeniesiony do właściwego tematu.

Tu również podaję link do wspomnianej odpowiedzi, jakiej udzielił MagicCam (post z dnia 28 V 2009, godz. 21:08): http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 686#p15686
Nie wiem, czy z odpowiedzi nic nie wynika ale jedno, co wiem, to to, że ani my jako forum ani jako PwG OTOP nie mamy wpływu na ustawienie zegara i wydaje mi się, że wyjaśnienie MagicCam jest po części wystarczające, że tak jak jest, to pozostanie i nic w tej sprawie zmienić nie można.

Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum

Barbarka napisał:

kawia napisał:

14.06.2009

[...] Nie zdążyłam zrobić fotki, bo oglądałam na strumieniowym cała akcję i - przepadło Ech,  gdyby przekaz poklatkowy był opóźniony do strumieniowego...

Oj tak, Kawia. Tu muszę Cię poprzeć! Już tu poruszałam tą sprawę, odpowiedź dostałam... z której nic ne wynika!

Choć mnie wyszło dziś całkiem dobre zdjęcie z karmienia...

Offline

 

#87 2009-06-15 22:01:30

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Problemy techniczne użytkowników

Kochani PT Administratorzy, Operatorzy ... 
a propos przekazu i obrazu - tak sobie człowiek coś czasem "piśnie" nie podejrzewając, że będzie z tego problem.
Posługujemy się trochę innymi językami i to wszystko dlatego.
Andrzej (MagicCam) bardzo mi pomógł mi pare tygodni temu i mam dzięki niemu w ogóle odbiór strumieniowego, ale w przytaczanym przez Evę poście pisze: "Najbliższy czasu rzeczywistego jest live broadcasting ezWebCam21, następny w kolejności jest przekaz poklatkowy i blogTV a dopiero za nimi streaming na platformie WMP."
Otóż nie wiem, czy wstydem jest się przyznać, że kompletnie nie rozumiem, co oznaczają poszczególne pojęcia, użyte w tym zdaniu, ale nie wiem.
Przyjęłam do wiadomości, że jeden obraz ma  pewne cechy i już, a ten drugi inne. Korzystanie z programu Blisko bocianów sprawia mi wielką radość.
Co nie zmienia mojego westchnienia, że byłoby jeszcze lepiej gdyby... nawet jeśli z przyczyn technicznych nie może być.
Pozdrawiam
Maria

Ostatnio edytowany przez kawia (2009-06-15 22:06:55)

Offline

 

#88 2009-06-16 13:56:08

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Odnośnie postu Barbarki wyżej.

Pomimo szczerych chęci nie jestem w stanie pomóc. Było o tym pisane na forum już kilkakrotnie. Proszę mi wybaczyć, ale nie jestem ani sponsorem projektu, ani nie jestem osobą, która może wyregulować zegar czy rozbieżność przekazu jak również nie ode mnie zależy, czy jest obraz na przekazie strumieniowym czy też go nie ma, bo nie ja ten przekaz udostępniam.

Swoje (zapewne słuszne) uwagi proszę kierować do firm dzięki, którym przekaz otrzymujemy a nie do mnie z racji, że ja tego nie wyreguluję, bo nie mam takich możliwości - pomimo, że bardzo bym chciała spełniać wszystkie życzenia Forumowiczów. Namiary na te firmy są tak na stronie  www.bociany.ec.pl jak i na stronie z przekazem strumieniowym.

Ad. lepszego działania forum - staram się to robić od 2007 - jak widać z marnym skutkiem, skoro nie potrafię przekonać, że jako Administrator forum nie mam nic wspólnego z udostępniamiem przekazu i nie ja go udostępniam (a tłumaczę to już , co jakiś czas trzeci sezon)

Z poważaniem
Eva Stets

Offline

 

#89 2009-06-16 17:18:39

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

kawia napisał:

Kochani PT Administratorzy, Operatorzy ... 
a propos przekazu i obrazu - tak sobie człowiek coś czasem "piśnie" nie podejrzewając, że będzie z tego problem.
Posługujemy się trochę innymi językami i to wszystko dlatego.
Andrzej (MagicCam) bardzo mi pomógł mi pare tygodni temu i mam dzięki niemu w ogóle odbiór strumieniowego, ale w przytaczanym przez Evę poście pisze: "Najbliższy czasu rzeczywistego jest live broadcasting ezWebCam21, następny w kolejności jest przekaz poklatkowy i blogTV a dopiero za nimi streaming na platformie WMP."
Otóż nie wiem, czy wstydem jest się przyznać, że kompletnie nie rozumiem, co oznaczają poszczególne pojęcia, użyte w tym zdaniu, ale nie wiem.
Przyjęłam do wiadomości, że jeden obraz ma  pewne cechy i już, a ten drugi inne. Korzystanie z programu Blisko bocianów sprawia mi wielką radość.
Co nie zmienia mojego westchnienia, że byłoby jeszcze lepiej gdyby... nawet jeśli z przyczyn technicznych nie może być.
Pozdrawiam
Maria

Kawia, nie da się ujednolicić czasu w poszczególnych przekazach bo są realizowane w różnych technologiach!!!
Pokazywany czas pochodzi z tego samego zegara i tego samego żródła - różnica wynika właśnie z różnych technologii transmisji.
Co zaś się tyczy wyjaśniania poszczególnych określeń technicznych i technologicznych to jeżeli zrobimy to tu, to miejsca na bociany zabraknie.
Polecam gorąco www.google.pl - będzie wiarygodniej, wyczerpująco i zawsze wtedy kiedy będzie taka chęć i potrzeba.

Chciałbym jeszcze tylko raz przypomnieć, że jesteśmy tylko ludźmi a nie cudotwócami - choć biorąc poprawkę na warunki techniczne towarzyszące realizacji przekazu, coraz bliżej nam tej drugiej grupy...

Serdeczności,
Andrzej

Offline

 

#90 2009-06-16 18:32:19

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

Barbarka napisał:

Witam!
Nie było moim zamiarem rozpętanie burzy w szklance wody... I nie chodzi tu o ustawienie zegara. Chodzi o to, że obraz z przekazu poklatkowego wyprzedza obraz z przekazu strunieniowego. U mnie realnie jest to od 25 do 40 sekund. To dużo! Ptaszki są tak ruchliwe, że czasami, zajęta innymi sprawami, usłyszę, że coś w gnieździe się dzieje, ale nie mam już możliwości zarejestowania obrazu z poklatkowego, bo był minutę temu! Tak było wielokrotnie przez ten miesiąc, jak tu jestem. Evo, ustalmy: czy nos jest dla tabakiery, czy tabakiera dla nosa... Bo ja mam wrażenie że nos dla tabakiery; a z postu Kawi wynika niedwuznacznie (choć ona jest potulna), że nie tylko ja jedna! Naprawdę nie da się nic z tym zrobić?
Serdecznie pozdrawiam, Barbara

Eva Stets napisał:

Cytowany niżej post był w temacie pt "Co jedzą młode bociany". Ponieważ wpis sam w sobie dotyczy przekazu z kamery - został przeniesiony do właściwego tematu.

Tu również podaję link do wspomnianej odpowiedzi, jakiej udzielił MagicCam (post z dnia 28 V 2009, godz. 21:08): http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 686#p15686
Nie wiem, czy z odpowiedzi nic nie wynika ale jedno, co wiem, to to, że ani my jako forum ani jako PwG OTOP nie mamy wpływu na ustawienie zegara i wydaje mi się, że wyjaśnienie MagicCam jest po części wystarczające, że tak jak jest, to pozostanie i nic w tej sprawie zmienić nie można.

Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum

Barbarka napisał:

Oj tak, Kawia. Tu muszę Cię poprzeć! Już tu poruszałam tą sprawę, odpowiedź dostałam... z której nic ne wynika!

Choć mnie wyszło dziś całkiem dobre zdjęcie z karmienia...

I jeszcze drobiazg: Kawiu, przepraszam że wykorzystałam Twój post; zrobiłam tak ponieważ uznałam, że muszę to zrobić dla lepszego działania tego forum, którego podstawowym celem jest obserwacja...

Nota bene: od jakiegoś czasu nie ma przekazu z kamery na przekazie strumieniowym, pewnie ją zalało na amen!

Tym razem Barbaro zalało chyba Twojego dostawcę lub któryś z węzłów miedzyoperatorskich - na to również, podobnie jak na podawany systemowo czas, my wpływu żadnego niestety nie mamy.

Jak zapewne sama widzisz, cała róźnica polega na tym, że Eva w ogóle odpowiada - inne miejsca, w których z przyczyn technologicznych musi występować i występuje różnica w pokazywanym czasie, tych problemów wogóle nie mają.

To co wypada podkreślić to fakt, że podawane przez Ciebie różnice czasu pomiędzy obrazem z przekazu poklatkowego w stosunku do obrazu z przekazu strunieniowego są jakby wzorcowe - gratuluję dobrego zegarka i spostrzegawczości!

Z tabaką sugeruję obchodzić się ostrożnie bo jest w wykazie używek ze wskazaniem na możliwość uzależnienia

Serdeczności,
Andrzej

Ostatnio edytowany przez MagicCam (2009-06-16 18:33:06)

Offline

 

#91 2009-06-17 20:52:37

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Nie lubię pisać takich postów, jednakże tym razem jestem do tego zmuszona.

Pomimo, że nie będę w temacie i mój wpis nie ma NIC wspólnego z przekazem z kamery właśnie w tym wątku nastąpiły "zmiany", nad którymi może się zastanowić każdy czytający ten temat (szczególnie ten, kto poprzednie posty widział i czytał).

Tak więc wyjaśnienie: panuje taka etyka na forum, że nie usuwa się postów, które są odpowiedzią na pytanie i są cytowane przez drugą osobę lub też gdy druga osoba (nawet bez cytowania) na dany post odpowiada. Ktoś tracił czas na udzielenie odpowiedzi, ktoś zajął się tym tematem...
Po niektórych postach (i tam gdzie są te cytaty) i tak widać, co było wcześniej napisane. I... co teraz?

Zajmijmy się więc obserwacją naszego gniazda i naszych boćków a tutaj w tym temacie - dla dobra wszystkich - piszmy w razie potrzeby o tym, co dotyczy przekazu z kamery lub problemów technicznych związanych z przekazem.

Z pełnym szacunkiem dla wszystkich Forumowiczów
Eva Stets
Administrator forum

Offline

 

#92 2009-06-26 19:32:22

 awoj

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-10
Posty: 8

Re: Problemy techniczne użytkowników

W miarę możliwości przeszukałam wątki FORUM i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Nie działają łącza do zasobów PWG OTOP, umieszczone na stronie http://www.bociany.ec.pl/  ?
Może dlatego, mimo nadziei Pani Evy na lepsze notowania Birding Top Ranking, mamy obecnie na liczniku 0005?

Offline

 

#93 2009-06-26 19:48:05

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Witam!

Zadane pytanie najlepiej pasuje do tego wątku tzn "Problemy techniczne użytkowników" i tu został przeniesiony (z tematu o projekcie) post, który cytuję.

Niestety odpowiedź nie będzie zbyt dokładna z racji, że powodów może być kilka (np u mnie przekaz na www.bociany.ec.pl działa  bez zastrzeżeń). Być może to sprawa łącza w rejonie zamieszkania, być może chwilowe osłabienie serwera. Niestety nie ma to wpływu PwG OTOP.
Mam nadzieję, że ten problem nie pojawia się u większości odbiorców (?)

awoj napisał:

W miarę możliwości przeszukałam wątki FORUM i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Nie działają łącza do zasobów PWG OTOP, umieszczone na stronie http://www.bociany.ec.pl/  ?
Może dlatego, mimo nadziei Pani Evy na lepsze notowania Birding Top Ranking, mamy obecnie na liczniku 0005?

P.S. Jeśli chodzi o samą stronę PwG OTOP (tzn stronę główną PwG OTOP) można próbować przez www.pwg.otop.org.pl

Offline

 

#94 2009-06-26 20:24:46

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Problemy techniczne użytkowników

Jeśli dobrze rozumiem, to kłopot polega na niemożności otwarcia strony PwG OTOP ze strony z przekazem http://www.bociany.ec.pl/ ? Rzeczywiście zdarza się, że bywają chwilowe trudności z otwarciem tej strony, ale zawsze krótkotrwałe, trzeba po prostu ponowić próbę po kilku minutach. Przed chwilą właśnie bez problemu otworzyłam ją - na dowód poniższe fotki (na których widnieje dzisiejsza data).

http://images38.fotosik.pl/148/ac475fe49dbdd0b7m.jpg   http://images49.fotosik.pl/152/0000baa4aa1fe034m.jpg 


awoj napisał:

W miarę możliwości przeszukałam wątki FORUM i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Nie działają łącza do zasobów PWG OTOP, umieszczone na stronie http://www.bociany.ec.pl/  ?
Może dlatego, mimo nadziei Pani Evy na lepsze notowania Birding Top Ranking, mamy obecnie na liczniku 0005?

Offline

 

#95 2009-06-26 20:38:59

Marcin R.

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 263

Re: Problemy techniczne użytkowników

awoj napisał:

W miarę możliwości przeszukałam wątki FORUM i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Nie działają łącza do zasobów PWG OTOP, umieszczone na stronie http://www.bociany.ec.pl/  ?
Może dlatego, mimo nadziei Pani Evy na lepsze notowania Birding Top Ranking, mamy obecnie na liczniku 0005?

Niestety zdarzają się niewyjaśnione problemy z serwerami PwG OTOP, na które nikt nie ma mądrej rady. Trzeba próbować kilkakrotnie stronę odświeżyć, albo wejść za kilka/kilkanaście minut.


http://www.pwg.otop.org.pl - Strona PwG OTOP
http://www.przyrodnicze.pl - sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody... KSIĘGARNIA PRZYRODNICZA

Offline

 

#96 2010-03-28 08:17:13

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: Problemy techniczne użytkowników

28 marzec 2010
Dziś w nocy zmieniliśmy czas na letni. A jak wpisywałam posta o Ósmej to maszyna wybiła mi dziesiątą. To chyba na gnieździe czas zmienił się na super letni albo rosyjski.
Pozdrawiam sterowniczego zegara
BABCIA Mariola

Ostatnio edytowany przez BABCIA Mariola (2010-03-28 08:37:46)

Offline

 

#97 2010-03-28 08:39:34

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Pani Mariolu - sprawdziłam godzinę "wybitą" na Pani zdjęciu w porannym poście. Jest tam godz. 07:59. Sprawdziłam też podawane godziny z zegara na obu przekazach i jest tam właściwy czas letni. Może to był jakiś chwilowy "kaprys" komputera? .

Pozdrawiam
Eva Stets

BABCIA Mariola napisał:

28 marzec 2010
Dziś w nocy zmieniliśmy czas na letni. A jak wpisywałam posta o ósmej to maszyna wybiła mi dziesiątą. To chyba na gnieździe czas zmienił się na super letni albo rosyjski.
Pozdrawiam sterowniczego zegara
BABCIA Mariola

Offline

 

#98 2010-04-06 19:22:10

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Problemy techniczne użytkowników

W zeszłym roku przekaz strumieniowy działał mi bez zarzutu. W tym - na tym samym laptopie, z tym samym oprogramowaniem - niestety nie rusza, ekran stale czarny. Gdzie szukać przyczyny? Nie jestem przesadnie mocna komputerowo, ale jakoś sobie radzę. Bardzo proszę o radę.

Offline

 

#99 2010-04-06 20:45:55

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

kawia napisał:

W zeszłym roku przekaz strumieniowy działał mi bez zarzutu. W tym - na tym samym laptopie, z tym samym oprogramowaniem - niestety nie rusza, ekran stale czarny. Gdzie szukać przyczyny? Nie jestem przesadnie mocna komputerowo, ale jakoś sobie radzę. Bardzo proszę o radę.

Droga Kawiu,

Prawdopodobną przyczyną jest brak strumienia audio-video w naszych serwerach...
Trwa ciągle wyjaśnianie źródła problemów z łączem nadawczym w Przygodzicach.
Aktualnie nie wykluczamy w tym wszystkim jakiegoś "złośliwego" czynnika ludzkiego.
Do czasu wyjaśnienia i rozwiązania problemów z nadawaniem transmisji do serwerów zewnętrznych, przełączyliśmy ponownie przekaz na platformę Windows Media Video, która w przeciwieństwie do Flash Live Video potrafi sobie lepiej poradzić w tak ekstremalnych warunkach jakie zapanowały w realizacji przekazu z Przygodzic.

Nie pozostaje nam wszystkim nic innego jak uzbrojenie się w cierpliwość - coż zresztą innego nam pozostało

Od bocianów widać cierpliwości, wytrwałości i zapalczywości w obronie swojego gniazda uczyć nam wszystkim się trzeba...

Serdeczności,
Andrzej

Offline

 

#100 2013-05-23 20:35:10

mjs

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-09
Posty: 57

Re: Problemy techniczne użytkowników

Hilfe! Help! Pomocy! Wiem, że krzyczę w nieodpowiednim wątku, ale tu mnie najszybciej usłyszycie.... Nie mam okna przekazu. Zniknęło. Kilka dni temu miałam drobny problem z komputerem, system sam się naprawił i mam wrażenie, że przekaz był. Dzisiaj nie mam nawet czarnego prostokąta Odinstalowałam i zainstalowałam na nowo potrzebny plugin przeglądarki, ale nie ma efektu. Bardzo proszę o pomoc.

Aktualizacja:
Firefox - brak okna przekazu
IE - okno jest, brak przekazu
Chrome - jest okno i przekaz
Dobrze, że mam wybór

Ostatnio edytowany przez mjs (2013-05-23 22:12:05)

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora