Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#81 2008-08-07 14:53:45

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2008)

Witam!

W piątkowym numerze (8 VIII) kalisko-ostrowskiego wydania czasopisma Gazeta Poznańska-Głos Wielkopolski być może będzie artykulik red. Marka Weissa o Zlocie. Jeśli nie, to w którymś z najbliższych numerów.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#82 2008-08-07 15:17:39

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2008)

Witam!

Nietypowa i sympatyczna krótka notka o projekcie - wrześniowy numer miesiecznika "Mamo, to ja", str.105,
czyli dział „Strefa taty” - wśród 3 propozycji dla ojców, co mogą zaproponowac swoim pociechom, m.in. filmu „Król Maciuś I”. A więc nasze boćki wraz z Klasyką :-))

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu PwG OTOP „Blisko bocianów”

Offline

 

#83 2008-08-13 15:21:44

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2008)

Witam!

Artykuł sprzed 4 miesięcy, ale wart odnotowania.

Teresa Masłowska. Bociany już w sieci. Kurier PKP nr 15 z 13 IV 2008 r. str. 9.

W artykule, zawierającym podstawowe dane o projekcie i wszystkie ważne w nim adresy www, autorka zwróciła uwagę na dużą rolę w projekcie Telekomunikacji Kolejowej i jej pracownika Piotra Bartza, sympatyka PwG OTOP (dziś już członka:-)), który wpadł na pomysł wciągnięcia TK do współpracy w krytycznym okresie pierwszego sezonu projektu.

Trzeba o tym pamiętać, bo bez pomocy Piotra być może byśmy bocianów z Przygodzic w sieci nie oglądali! Dziękujemy Ci Piotrze! :-))

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu PwG OTOP „Blisko bocianów”

Offline

 

#84 2008-08-13 15:22:17

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2008)

Witam!

Nie doczekaliśmy się niestety relacji uczestników, ale mój całostronicowy artykuł z relacją i fotkami z III Zlotu „Blisko bocianów” ukazał się dziś (środa) w czasopiśmie „Nasz Rynek” w Ostrowie Wielkopolskim, str. 15. W Ostrowie i okolicy pismo można dostać bezpłatnie w wielu sklepach, szczególnie spożywczych i marketach.

Gdyby ktoś z uczestników spoza Ostrowa chciał, mogę zatrzymać dla niego egzemplarz do najbliższego spotkania (także nie-uczestników, np. Sve :-)) lub przesłać artykuł pocztą.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu PwG OTOP „Blisko bocianów”

Offline

 

#85 2008-08-13 21:31:26

Sve

Użytkownik

Skąd: Pardubice - Czechy
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 810
WWW

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2008)

Paweł T. Dolata napisał:

Całostronicowy mój artykuł z relacją i fotkami z III Zlotu „Blisko bocianów” ukazał się dziś (środa) w czasopiśmie „Nasz Rynek” w Ostrowie Wielkopolskim. W Ostrowie i okolicy pismo jest roznoszone bezpłatnie do domów, można je też dostać bezpłatnie w niektórych sklepach.

Gdyby ktoś z uczestników spoza Ostrowa chciał, mogę zatrzymac dla niego egzemplarz do najbliższego spotkania (także nie-uczestników, np. Sve :-)) lub przesłać artykuł pocztą.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu PwG OTOP „Blisko bocianów”

A to proszę bardzo
Do skorego spotkania (już za 3 tygodnie...).
Svě


Popatrzcie na kruki: nie sieją ani nie zbierają czasu żniwa; nie mają piwnic ani spichlerzy, a jednak Bóg je żywi.
(Lk 12,24)

Offline

 

#86 2008-08-22 01:46:56

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2008)

Witam!

Dopiero dwa dni temu dowiedziałam się o istnieniu strony, przedstawiającej Tłuczań -  małą miejscowość w Małopolsce
i zrobiło mi się niezmiernie miło, że na tej stronie jest podany link do podglądu na nasze gniazdo. Dziękuję Reniu

http://www.tluczan.prv.pl/index.html

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#87 2008-09-04 10:21:22

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2008)

Witam!

Nie mogło zabraknąć choć krótkiej informacji o naszym projekcie i adresu www.bociany.ec.pl w moim artykule „Dolina Baryczy w Wielkopolsce” w potrójnym, sierpniowo-wrześniowym numerze miesięcznika społeczno-kulturalnego „Kalisia Nowa” (nr 7-8-9/2008 (132), poświęconym walorom turystyczno-krajoznawczym Kalisza oraz bliższych i dalszych okolic.

Pismo będzie w sprzedaży od poniedziałku 8 września, dostępna jest już wersja pdf całości:
http://www.kalisz.pl/files/118950095246 … 8_2008.pdf

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu PwG OTOP „Blisko bocianów”

Offline

 

#88 2008-10-21 02:34:14

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2008)

Witam!

Dane do obu tekstów podawałam już wcześniej - niebawem po ukazaniu się ich w polonijnej prasie w Grecji.
Tym razem...trochę w ramach przypomnienia o naszych boćkach, chcialabym podać link do strony PwG OTOP (www.pwg.otop.skygroup.pl), jako że w dziale korespondencji z Grecji (http://www.pwg.otop.org.pl/grecja.php) można przeczytać moje krótkie info i podlikowane teksty, które opisywały projekt "Blisko bocianów".

W informacji
1 - Biuletyn "Polonia", nr 163 2008 (171), str. 14
Tytuł: "Polskie bociany z Przygodzic",
Autorzy: Paweł T. Dolata, Andrzej Filipowicz

2 - "Kurier Ateński", nr 616 (1000), str. 29
Tytuł: "Bociania przygoda w Przygodzicach, czyli...Polskie boćki on-line"
Opracowanie tekstu - Beata Żółkiewicz - na podstawie info do mediów Pawła T. Dolaty i Andrzeja Filipowicza oraz uzupełniających informacji Evy Stets

Link bezpośredni: http://www.pwg.otop.org.pl/grecja6.php

Pozdrawiam
Eva Stets
PwG OTOP

Offline

 

#89 2008-12-15 08:49:33

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2008)

W ostatni wtorek, 9 XII, miałem okazję opowiadać o naszym projekcie głównie leśnikom w CEPL w Rogowie, na ciekawej konferencji o chwytliwym tytule: „Public relations, czyli „sztuka uwodzenia” w edukacji przyrodniczo-leśnej”

Pierwszy i zapewne niestety ostatni raz miałem okazję prezentować doświadczenia ze „sztuki uwodzenia“ :-))

http://www.pwg.otop.org.pl/index.php?fu … all&no=141

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#90 2014-04-15 20:24:17

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2008)

Witam w tym wątku po latach!

Dopiero niedawno otrzymałem obszerny wywiad, jaki „Gazecie Kleczewskiej” (Kleczew to miasto i siedziba gminy w powiecie konińskim, w Wielkopolsce) udzielił w 2008 roku Jacek Albanowski z Budzisławia Kościelnego – wielki miłośnik ptaków i w szczególności bocianów (mieliśmy parę dni temu wraz z forumowiczem „Kemposem” okazję poznać go i zacząć współpracę właśnie w badaniach bocianów gminy Kleczew). Jacek Albanowski na koniec wywiadu podał jako ciekawostkę (a wtedy nowość ...) obserwacje bocianich gniazd w internecie, wymieniając Chyby i Przygodzice.

Matyba Ewa 2008. Nim odlecą ptaki… Rozmowa z p. Jackiem Albanowskim. Gazeta Kleczewska nr 9 (156), wrzesień 2008, str. 6-7 i 15.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora