Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2008-07-07 17:50:47

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

Zlot w Przygodzicach 2008

Ten temat będzie poświęcony na ogólne informacje dotyczące Zlotu Bocianolubów pod gniazdem w Przygodzicach

Offline

 

#2 2008-07-07 17:57:41

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

Witam!

Po namyśle, skończeniu (prawie) bocianich akcji terenowych i zachętach od paru osób, zdecydowaliśmy się zrobić III Ogólnopolski Zlot "Blisko bocianów" w Przygodzicach w weekend 2-3 VIII. Nasze boćki będą już wtedy latać, ale powinny nocować w gnieździe. Ich obserwacje poza kamerą - w terenie - powinny być dla nas miłym uzupełnieniem, przygód i odmianą od patrzenia w ekran. Dzięki obrączkom ELSA może uda się je identyfikować.

Program wstępnie tradycyjny:
sobota 2 VIII część spacerowo-wykładowa
3 VIII część wycieczkowa

Zapraszam do zobaczenia

Paweł T. Dolata
koordynator projektu "Blisko bocianów"

Offline

 

#3 2008-07-09 10:16:41

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

Bardzo mi miło poinformować, że zaproszenie do wygłoszenia wykładu w części wykładowej Zlotu, tj. w sobotę 2 VIII, przyjął prof. dr hab. Leszek Berger, wybitny znawca żab zielonych, światowej sławy naukowiec i świetny prelegent.  Wykład Profesora będzie tych płazów dotyczył. Uzupełnię go informacjami o żabach w pokarmie bocianów, skoro to Zlot "Blisko bocianów", to żaby blisko nich są - czasem bliski kontakt z bocianem to ostatni ich kontakt w życiu... :-))

Pozdrawiam i do zobaczenia
Paweł T. Dolata

Offline

 

#4 2008-07-17 08:09:23

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

2-3 VIII 2008 - szczegóły dojazdu na III Ogólnopolski Zlot „Blisko bocianów”

Zainteresowanym udziałem w III Ogólnopolskim Zlocie „Blisko bocianów” w Przygodzicach podajemy szczegóły dojazdu.
Przygodzice leżą 3 km na południe od południowej granicy Ostrowa Wielkopolskiego, po wschodniej (po prawej stronie jadąc od Ostrowa) stronie trasy krajowej nr 11 Poznań-Katowice.
Miejsce Zlotu - Gminny Ośrodek Kultury (GOK) w Przygodzicach to duży, dwupiętrowy budynek z czerwonym, spadzistym dachem. Znajduje się w centrum wsi przy ul. Wrocławskiej, naprzeciw Urzędu Gminy. Przed samym budynkiem GOK znajduje się duży parking.
Jeśli ktoś przyjedzie pociągiem do Ostrowa, to 50 m w prawo po wyjściu z dworca PKP znajduje się przystanek autobusowy MZK Ostrów, z którego odjeżdża autobus nr 12 do Przygodzic (trasa ok. 7 km). Należy wysiąść w zatoczce przy Urzędzie Gminy Przygodzice.
Można też dojechać pociągiem do stacji kolejowej Janków Przygodzki (1. przystanek za Ostrowem w kierunku na Kępno, Kluczbork, Katowice) i stamtąd złapać ten sam autobus MZK nr 12.
Nie należy jechać do stacji kolejowej Przygodzice, bo znajduje się ona 2 km na południe za wsią Przygodzice, komunikacja autobusowa ze wsią jest kiepska, a „spacer” uczęszczaną drogą krajową nr 11 nie jest przyjemny!

Jeśli ktoś ma kłopot z dotarciem, proszę o kontakt na p.dolata@op.pl, postaramy się poradzić. Możemy np. odebrać chętnych z dworca PKP w Ostrowie i tam odstawić.

Offline

 

#5 2008-07-21 10:34:25

ayla

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-26
Posty: 204

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

Nikt nie wspomniał o której godzinie będzie wykład i zlot.

Offline

 

#6 2008-07-21 11:43:56

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

Zlot zaczniemy tradycyjnie o 10.00, bo chyba zaintersowani zdążą dotrzec, na razie nie zgłasza zresztą się nikt z dalszych stron. Program z rozpiską godzinową będzie wkrótce na Forum i www.pwg.otop.org.pl

ayla napisał:

Nikt nie wspomniał o której godzinie będzie wykład i zlot.

Offline

 

#7 2008-07-22 21:20:52

Marcin R.

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 263

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

Jeżeli Uczestnicy Zjazdu będą zainteresowani zakupami w PRZYRODNICZE.pl (www.przyrodnicze.pl), to przywiozę zamówione rzeczy i nie będzie trzeba płacić za przesyłkę... raczej nie planuję dużego stoiska handlowego, więc najlepiej napisać na PW tytuły lub przedmioty, które mam przywieźć - o ile mam  ... oczywiście można będzie obejrzeć ale nie trzeba kupić - święte prawo Klienta

można także pisać tu: sklep@przyrodnicze.pl
lub zrobić normalne zakupy w sklepie internetowym www.przyrodnicze.pl i w uwagach napisać "odbiorę w Przygodzicach"

z racji Zlotu proponuję także 5% rabatu na każdy zakup.


http://www.pwg.otop.org.pl - Strona PwG OTOP
http://www.przyrodnicze.pl - sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody... KSIĘGARNIA PRZYRODNICZA

Offline

 

#8 2008-07-23 11:55:07

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

Dzięki Marcin, przy takiej promocji Zlot jest jeszcze bardziej atrakcyjny (oby GOK Przygodzice pomieścił wszystkich chętnych :-)), bo w sklepie przyrodnicze.pl jest chyba wszystko, o czym bocianolub może zamarzyć (poza żywymi bocianami chyba :-)).

Zachęcam szczególnie do skorzystania z oferty Marcina w dziedzinie literatury, szczególnie bocianiej
http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=13
np. monografia biologii lęgowej bociana białego pióra dr hab. Piotra Profusa - dajcie tylko proszę znać Marcinowi szybciej, by zdążył ściągnąć od wydawcy!

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata

adminek napisał:

Jeżeli Uczestnicy Zjazdu będą zainteresowani zakupami w PRZYRODNICZE.pl (www.przyrodnicze.pl), to przywiozę zamówione rzeczy i nie będzie trzeba płacić za przesyłkę... raczej nie planuję typowego stoiska handlowego, więc najlepiej napisać na PW tytuły lub przedmioty, które mam przywieźć - o ile mam  ... oczywiście można będzie obejrzeć ale nie trzeba kupić - święte prawo Klienta

można także pisać tu: sklep@przyrodnicze.pl
lub zrobić normalne zakupy w sklepie internetowym www.przyrodnicze.pl i w uwagach napisać "odbiorę w Przygodzicach"

z racji Zlotu proponuję także 5% rabatu na każdy zakup.

Offline

 

#9 2008-07-23 12:29:53

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

Najnowsze ustalenia z panią dyr. Kornelią Tysiak z GOK Przygodzice:

- chętni do noclegu w GOK Przygodzice mają zapewniony go dzięki uprzejmości pani dyr. - jest tam miejsce na 30 osób, trzeba mieć karimatę i spiwór. Zaletą tego miejsca jest łatwość dotarcia i brak konieczności dojazdów po zajęciach.
Oczywiście jeśli komuś spanie na karimacie nie pasuje, może wybrać inny nocleg, np. schronisko w Ludwikowie, proszę rezerwować bezpośrednio z panią sołtys Ludwikowa, Grażyną Kupczyk (tel. 0-62 735-77-44).

- sobotę 2 VIII kończymy ogniskiem również na miejscu przy samym GOK.

- jeśli będzie nas więcej, to w porze ogniskowej panie z Koła Gospodyń, tak jak w 2006 r, przygotują sprzedaż bułek, kiełbasek i piwa. Ok. 100 m od GOK są też 2 sklepy spożywcze.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#10 2008-07-24 09:25:26

ayla

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-26
Posty: 204

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

adminek napisał:

Jeżeli Uczestnicy Zjazdu będą zainteresowani zakupami w PRZYRODNICZE.pl (www.przyrodnicze.pl), to przywiozę zamówione rzeczy i nie będzie trzeba płacić za przesyłkę... raczej nie planuję typowego stoiska handlowego, więc najlepiej napisać na PW tytuły lub przedmioty, które mam przywieźć - o ile mam  ... oczywiście można będzie obejrzeć ale nie trzeba kupić - święte prawo Klienta

można także pisać tu: sklep@przyrodnicze.pl
lub zrobić normalne zakupy w sklepie internetowym www.przyrodnicze.pl i w uwagach napisać "odbiorę w Przygodzicach"

z racji Zlotu proponuję także 5% rabatu na każdy zakup.

No interesowałaby mnie książka o iglakach. Jestem w tej dziedzinie początkująca

Offline

 

#11 2008-07-24 10:41:17

Marcin R.

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 263

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

ayla napisał:

No interesowałaby mnie książka o iglakach. Jestem w tej dziedzinie początkująca

kilka przyrodniczych będę miał przy sobie... głównie motyle i ptaki...

inne tytuły, np właśnie iglaki, ogród, psy, koty etc...  wymagają konkretnego wskazania
Proszę podać tytuły, które mam zabrać (niekoniecznie trzeba kupić)...

najlepiej na PW lub sklep@przyrodnicze.pl

pozdrawiam


http://www.pwg.otop.org.pl - Strona PwG OTOP
http://www.przyrodnicze.pl - sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody... KSIĘGARNIA PRZYRODNICZA

Offline

 

#12 2008-07-28 10:21:25

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

Sprawdziłem - autobusy MZK nr 12 odchodzą w sobotę z przystanku przy samym dworcu PKP Ostrów (po wyjściu z budynku z dworca, stojąc do niego plecami, 20 m w prawo) o godz. 8.20, 12.45 i 14.15.
Zatrzymują się pod samym gniazdem, po drugiej stronie ulicy (droga nr 11), ok. 50 m w stronę Ostrowa widać okazały budymek GOK z czerwonym dachem.

Połaczenia PKS z Ostrowa są niestety w sobotę o tych samych prawie godzinach, tak ze nic nie ułatwią, bo przystanki PKS są dalej od dworca PKP.

Gdyby ktoś miał kłopot z dojazdem prosze o kontakt jak najszybciej, a w czasie Zlotu na moją kom.: 604 809-146, będziemy coś organizować

Paweł T. Dolata napisał:

2-3 VIII 2008 - szczegóły dojazdu na III Ogólnopolski Zlot „Blisko bocianów”

Zainteresowanym udziałem w III Ogólnopolskim Zlocie „Blisko bocianów” w Przygodzicach podajemy szczegóły dojazdu.
Przygodzice leżą 3 km na południe od południowej granicy Ostrowa Wielkopolskiego, po wschodniej (po prawej stronie jadąc od Ostrowa) stronie trasy krajowej nr 11 Poznań-Katowice.
Miejsce Zlotu - Gminny Ośrodek Kultury (GOK) w Przygodzicach to duży, dwupiętrowy budynek z czerwonym, spadzistym dachem. Znajduje się w centrum wsi przy ul. Wrocławskiej, naprzeciw Urzędu Gminy. Przed samym budynkiem GOK znajduje się duży parking.
Jeśli ktoś przyjedzie pociągiem do Ostrowa, to 50 m w prawo po wyjściu z dworca PKP znajduje się przystanek autobusowy MZK Ostrów, z którego odjeżdża autobus nr 12 do Przygodzic (trasa ok. 7 km). Należy wysiąść w zatoczce przy Urzędzie Gminy Przygodzice.
Można też dojechać pociągiem do stacji kolejowej Janków Przygodzki (1. przystanek za Ostrowem w kierunku na Kępno, Kluczbork, Katowice) i stamtąd złapać ten sam autobus MZK nr 12.
Nie należy jechać do stacji kolejowej Przygodzice, bo znajduje się ona 2 km na południe za wsią Przygodzice, komunikacja autobusowa ze wsią jest kiepska, a „spacer” uczęszczaną drogą krajową nr 11 nie jest przyjemny!

Jeśli ktoś ma kłopot z dotarciem, proszę o kontakt na p.dolata@op.pl, postaramy się poradzić. Możemy np. odebrać chętnych z dworca PKP w Ostrowie i tam odstawić.

Offline

 

#13 2008-08-01 08:30:40

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Zlot w Przygodzicach 2008 - ogólne informacje

Budynek GOK (ten na fotce z czerwonym dachem) ma już wielki niebieski transparent III Ogółnopolski ZLot "Blisko bocianów" Przygodzice 2008. Będzie łatwiej Wam trafić :-))

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora