Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2010-11-09 00:40:53

basia11336

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-10
Posty: 52

Re: Rejestracja i logowanie

Paweł T. Dolata napisał:

Witam!

Niestety, nie możemy pomóc. Czat bociani na stronie iTTv nie stanowi części projektu "Blisko bocianów", jego twórcy nigdy nie wyrażali takiej chęci, nie mamy więc nie tylko wpływu na jego funkcjonowanie, ani nawet informacji o tym, jak działa.

Było o tym mowa na naszym forum wielokrotnie, np. 15.06.2009 http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … id=278&p=3

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP www.pwg.otop.org.pl
Projekt "Blisko bocianów" www.bociany.ec.pl, www.bocianyzprzygodzic.pun.pl

basia11336 napisał:

Mam pytanie-może nietypowe,ale proszę o odpowiedż! Dlaczego nie mogę wejść na "bociani czat"?

Dziękuję za odpowiedż. Zostaję na forum a czat-odpuszczam sobie.

Offline

 

#22 2011-05-09 20:04:59

Wela

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-04-02
Posty: 6

Re: Rejestracja i logowanie

Kurcze od wczoraj nie mam czatu.Dlaczego?

Offline

 

#23 2011-05-09 20:22:34

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Re: Rejestracja i logowanie

Wela napisał:

Kurcze od wczoraj nie mam czatu.Dlaczego?

Aby się nie powtarzać, przytoczę tu odpowiedź Pawła T. Dolaty, jakiej udzielił na podobne pytanie 7.11.2010 roku

Paweł T. Dolata napisał:

Witam!

Niestety, nie możemy pomóc. Czat bociani na stronie iTTv nie stanowi części projektu "Blisko bocianów", jego twórcy nigdy nie wyrażali takiej chęci, nie mamy więc nie tylko wpływu na jego funkcjonowanie, ani nawet informacji o tym, jak działa.

Było o tym mowa na naszym forum wielokrotnie, np. 15.06.2009 http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … id=278&p=3

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP www.pwg.otop.org.pl
Projekt "Blisko bocianów" www.bociany.ec.pl, www.bocianyzprzygodzic.pun.pl


* * *

Offline

 

#24 2011-11-03 10:37:35

gabryta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 16

Re: Rejestracja i logowanie

Panie Pawle, trzymam kciuki za projekt i forum.
Proszę jednocześnie o podjęcie szybkich i zdecydowanych kroków w celu eliminacji tych natrętnych osób z forum! Wystarczy dla przykładu tylko uruchomić aktywację konta użytkownika forum przez admina – jak to jest na innych forach.
W skrajnych i uporczywych przypadkach można szybko ustalić na podstawie nr. IP  providera tej osoby / np. przez http://www.geoip.co.uk  / i zgłosić mu łamanie regulaminu korzystania z usługi. Skutkuje to natychmiastowym odcięciem dostępu do netu.

Offline

 

#25 2011-11-03 14:08:00

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Rejestracja i logowanie

Zgadza się, pomimo ataków na mnie i nawoływania forumowiczów do ataków na mnie, traktowałem swego adwersarza Mirka poważnie.

Sytuacja może się jednak zmienić ze względu na wprost obraźliwy wpis poniżej, a dokładnie stwierdzenie:
"Paweł złamał prawo uniemożliwiając dostępu zbanowanym do edycji swoich postów."

Jako prawnik z wykształcenia (Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu), specjalista od prawa karnego właśnie (ukończyłem aplikację prokuratorską, prowadziłem zajęcia z postępowania karnego na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu, pracowałem w prokuraturze i jako oskarżyciel skarbowy) zapewniam internautów, że takiego przepisu prawa NIE MA. Powyższy zarzut jest więc nieprawdziwy, przez co dla mnie obraźliwy i narusza przez to punkt 4 Zasad forum, kwalifikując się do usunięcia postu.

Zresztą sam Mirek potwierdza, iż myli przepisy prawa z "zasadami panującymi w internecie", bo zarzuty złamania prawa potrafi uzasadnić tylko tak: "Zgodnie z zasadami panującymi w internecie, jeśli kogokolwiek wyrzuca z forum i banuje, powinien usunąć wszystkie ich posty, a nie tylko część." Taka zasada byłaby ewentualnie jakąś formą prawa, gdyby zawierały ją Zasady naszego forum. Tak samo nieprawdziwe jest sformułowanie nt. usuwanych postów: "Powinienem być poinformowany o tym, dlaczego one zniknęły." Nie ma takiego obowiązku w myśl Zasad naszego forum (co ciekawe, nie ja je tworzyłem).

Ponieważ jednak wierzę w dobrą wolę Mirka, a nie każdy się na prawie musi znać (choć wtedy nie powinien się tak autorytatywnie wypowiadać i zarzucać komuś publicznie łamania prawa), a forumowiczom warto wytłumaczyć poruszony stan prawny, zamykam mam nadzieję sprawę tym wyjaśnieniem i ostrzeżeniem przed usunięciem z forum za kolejne w ten czy inny sposób obraźliwe wpisy.

Dotychczas usunięty został przeze mnie 1 post Mirka, dziś - na podstawie punktu 4 Zasad forum. Mam nadzieję, że więcej usuwać nie będę musiał.

Jeśli ktoś widzi naruszenie prawa w moich działaniach, niech się zwróci do organów przestrzegania prawa, zamiast rzucać takie zarzuty na forum projektu, który założyłem i prowadzę, który poświęcony jest przyrodzie, a nie dywagacjom, co kto uznaje w swej opinii za "prawo". Nieźle fałszywie ma to się to zresztą  sformułowania Mirka "Też trzymam kciuki za projekt i forum". Nie będzie to dla mnie pierwszyzna w tym projekcie, oskarżano mnie już nawet o płoszenie bocianów z Przygodzic. Gwarantuję, że reakcją będzie odmowa wszczęcia postępowania, jak było i w tamtych przypadkach.

Co do blokowania IP, to nie robiłem tego w żadnym wypadku. Jest to czynione automatycznie wraz z usuwania z forum (banowaniem) osób, które złamały Zasady forum. W każdym przypadku podawałem jakie zasady. Jeżeli ktoś korzysta z tego samego IP co osoba zbanowana (w tym przypadku Angelika), to faktycznie ma kłopot i jak już wcześniej napisałem - przykro mi z tego powodu, ale nie moje wpisy są przyczyną takiego stanu.

Pozdrawiam miłośników bocianów i przyrody oraz zdrowego rozsądku
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

PS. Nasz forumowicz ma nick gabryta, nie Gabrycha

Mirek napisał:

Droga Gabrycho

Też trzymam kciuki za projekt i forum. Przez wiele lat przyzwyczaiłem się do bocianów w moim domu, które zagościły dzięki kamerze przy gnieździe w Przygodzicach. Pokochałem te bociany. Zdaję sobie sprawę, że to dzięki Pawłowi mogłem cieszyć się tym widokiem.

Zgadzam się z Tobą, że trzeba szybko zrobić porządki na forum, ale sugerowany przez Ciebie sposób jest błędny. To Paweł łamie zasady netykiety, nadużywa uprawnień, jakie posiada administrator. Może nie zauważyłaś, ale z forum zniknęło kilka moich postów. Powinienem być poinformowany o tym, dlaczego one zniknęły. Nie łamały zasad regulaminu tu obowiązującego. Czyżby to była próba manipulacji forumowiczami?

Paweł złamał prawo uniemożliwiając dostępu zbanowanym do edycji swoich postów. Autorzy postów mają prawo je edytować i usuwać. Zgodnie z zasadami panującymi w internecie, jeśli kogokolwiek wyrzuca z forum i banuje, powinien usunąć wszystkie ich posty, a nie tylko część. To postępowania Pawła mają znamiona łamania regulaminu korzystania z usług w necie.

Z tym odcięciem netu, to mocno przesadziłaś, poniosła Cię fantazja. Rozumiem, że boisz się o projekt, ale bądź pewna, że rzeczowa dyskusja na forum nie zaszkodzi projektowi, a wręcz przeciwnie, pomoże mu.

Gorąco Cię pozdrawiam, gdyż każdy trzymający kciuki za projekt i forum jest moim przyjacielem. Nie wyobrażam sobie życia bez bocianiego gniazda w Przygodzicach, które będę mógł śledzić w domowym zaciszu.

Mirek

P.S.
Dziękuję Ci Pawle, że traktujesz mnie poważnie i nie banujesz mnie. Wszak prawdziwa cnota krytyk się nie boi. W przeciwieństwie do mojej kochanej żony Angeliki nie będę wklejał usuniętych postów. Ale liczę na wyjaśnienie przyczyn, dla których je usunąłeś.

W dalszym ciągu czekam na odblokowanie mojego IP.

Offline

 

#26 2011-11-03 14:47:31

 AnkazReading

Moderator

Skąd: Reading, W.Brytania
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 265

Re: Rejestracja i logowanie

O ile mi wiadomo, istnieje też na niektórych forach mechanizm, za pomocą którego administrator czy moderatorzy mogą zablokować danemu użytkownikowi możliwość pisania na określony czas, przy tym pozostawiając mu możliwość czytania postów innych osób. W ten sposób użytkownik nie jest całkowicie "zbanowany" i np. jego dzieci mogą nadal korzystać z dobrodziejstw forum.

Jednak w końcu do administratora należy ostateczna decyzja i nie ma tu nic do rzeczy wzywanie prawideł demokracji, praw człowieka czy zasad humanitarnych.  Internet to nie jest twór państwowy i nie jest demokracją, socjalizmem, "komuną", czy faszyzmem. Te polityczne pojęcia nie są w nim "na temat".

Forum także nie jest tworem państwowym. Na forum obowiązują reguły, które jego założyciel uważa za słuszne. O ile wiem, nie było na nie publicznego głosowania. Kto ich nie uznaje, nie musi na forum pozostawać. Jeżeli koniecznie chce pozostać, powinien się do nich stosować. Bez niepotrzebnych emocji.

Błędy popełniamy wszyscy. Publiczne i uporczywe wytykanie drugim ich błędów i pomyłek, rzeczywistych czy też przez "wytykaczy" urojonych, nie jest konstruktywne i nie służy zgodzie. Trudno powiedzieć, czemu też służy na przykład taki skandaliczny wpis, jak ten autorstwa "fran60+2", który narusza wszelkie zasady dobrego tonu.

Przedwczoraj mieliśmy Wszystkich Świętych, wczoraj Zaduszki. Czy w obliczu pamięci o sprawach ostatecznych nie lepiej byłoby wyciszyć emocje i zdobyć się na samorefleksję?

Panu Pawłowi i moderatorom życzę dużo sił i nadziei na lepsze.

Ostatnio edytowany przez AnkazReading (2011-11-05 13:38:10)

Offline

 

#27 2011-11-03 16:23:15

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Rejestracja i logowanie

No to zakończę wykład prawny, skoro temat się jednak ciągnie. Pojęcie lex naturalis jest mi osobiście bliskie, ale nie ma w żadnym wypadku zastosowania do dostępu do edytowania postów na forum internetowym.

Niech każdy zainteresowany zajrzy do przytoczonej wyżej definicji i chwilę pomyśli. Jak się ma taki detal, jak "uniemożliwianie dostępu zbanowanym do edycji swoich postów" na forum internetowym miłośników bocianów i przyrody, opartym o projekt „Blisko bocianów“ z Przygodzic, prowadzony przez Południowowielkopolską Grupę OTOP, do "norm przestrzeganych przez całe społeczeństwo“?

Bez żartów! Śp. Pan Profesor Zygmunt Ziembiński, u którego miałem zaszczyt zdać na piątkę egzamin z wybranego przedmiotu fakultatywnego „Pojmowanie pozytywizmu i prawa natury“ miałby z takiego pomysłu niezły ubaw, a z poczucia humoru był znany.

Więc proszę dać sobie spokój z wymyślaniem „łamania lex naturalis“ jako uzasadnienia równie bzdurnych i obraźliwych zarzutów "łamania prawa" na naszym forum.

Za to za podstawowe prawo naturalne (lex naturalis) można zdecydowanie uznać zakaz czynienia zła drugiej osobie, o czym autorzy złośliwych i obraźliwych wpisów na tym forum nie pamiętają niestety. A potem jeszcze następuje święte oburzenie, że takie posty są zgodnie z zasadami forum usuwane, no i opowiadanie o "łamaniu demokracji"...

Ja o pójście w ogień nikogo nie proszę. Proszę tylko o spokój na forum i ograniczenie rozmów na nim do bocianów i przyrody.

Co do prawdziwych przyjaciół wśród forumowiczów, to po wpisach widać jasno, kto nim jest, a kto nie ma prawa się tak mienić.

A jeśli to, co się obecnie dzieje w projekcie – stałe awantury na forum, podjazdówki z ponownym logowaniem 3 usuniętych za obraźliwe wpisy osób i zagrożenie przerwania przekazu – nie jest z punktu widzenia tego forum i projektu BIEDĄ, wymagającą jak nigdy spokoju i zgody, to znaczy, że nie rozumie się celów forum i projektu.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Mirek napisał:

Drogi Pawle
Dziękuję za odpowiedź, z którą się w większości zgadzam i przepraszam za złą interpretację prawa, gdyż nie mam takiego wykształcenia. Ty natomiast je posiadasz.

Powołam się tu na lex naturalis. Pozwolę sobie wytłumaczyć dla czytających to. Oczywiście nie dotyczy to Pawle Ciebie, gdyż po studiach na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu znasz to: 

zbiór norm, które obowiązują całe społeczeństwo i władzę państwową bez względu na to, czy są one przez tą władzę ustanawiane i uznawane, czy nie.

Moja wypowiedź była podyktowana właśnie tym prawem. Pozostaje mi przeprosić za złą wypowiedź.
Pawle proszę mnie traktować poważnie, bardzo Cię cenie, ale mam uwagi do niektórych Twoich poczynań. Ale wierz mi PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE i bądź pewny, że jeśli zajdzie taka konieczność "pójdę za Tobą w ogień", tak jak stanąłem w obronie Piotra.

Mirek

Offline

 

#28 2011-11-03 22:54:19

 AnkazReading

Moderator

Skąd: Reading, W.Brytania
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 265

Re: Rejestracja i logowanie

Była prośba o spokój na forum.

Offline

 

#29 2011-11-04 14:28:56

 Natura

Użytkownik

Skąd: Warmia i Mazury
Zarejestrowany: 2009-06-23
Posty: 141

Re: Rejestracja i logowanie

BARDZO PROSZĘ:
CISZA !
DOSYĆ !

"Starsza Zdegustowana Pani"

Nie oczekuję odpowiedzi.

Offline

 

#30 2023-03-19 23:09:11

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Rejestracja i logowanie

Dostajemy sygnały, że niektórzy z Państwa mają w nowym sezonie problem z przypomnieniem używanego hasła po kilku miesiącach nieobecności. Jako administrator nie mogę go sprawdzić (i słusznie), ale mogę na Państwa prośbę zmienić na nowe hasło i Państwu je wysłać. W razie takiej potrzeby proszę pisać na p.dolata@op.pl, podając mi nick na forum.

Wczoraj taką udaną akcję zrobiliśmy, wskrzeszając ważną forumowiczkę.


Pozdrawiam i miłego sezonu!
Paweł Dolata
Projekt „Blisko bocianów”: kamera na gniazdo w Przygodzicach i nie tylko
www.bociany.przygodzice.pl, http://bocianyzprzygodzic.pun.pl i www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
Projekt „Kaliskie bociany”: www.facebook.com/Kaliskie-bociany-132466465642766/
Wielkopolskie Towarzystwo Przyrodniczo-Krajoznawcze
www.facebook.com/WielkopolskieTowarzyst … ajoznawcze

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora