Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#81 2008-04-14 23:43:00

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

Sve, Wasze życznia sa dla nas jakby rozkazami
Ten "okropny" zegar jednak chyba zostanie.
Zegar ze wszystkich dostępnych, włącznie  z tym wbudowanym w nową kamerę jest najbardziej czytelny i pozwala na odczyt czasu również tym ktorzy ogladają przekaz strumieniowo.
Jeżeli chodzi o nową kamerę to zastanawiamy się i przyglądamy bo zdaniem części ornitologów ta starsza kamera jest dużo lepsza. Na ornitologii się nie bardzo znam ale uważam, że skoro profesjonalny obserwator ma uwagi co do stworzonych warunków technicznych podglądania bocianów to trzeba je uwzględnić.
Ostateczną decyzję co do wyboru kamery pozostawiamy Wam, czyli Tobie, Evie, Pawłowi i Marcinowi, bo z całym szacunkiem do innych bocianolubów to własnie Wy stworzyliści projekt "Blisko bocianów" i dzięki Waszym gorącym sercom i nieprzespanym nocom - nam się ciągle jeszcze chce chcieć

Serdeczności,
Andrzej

Ostatnio edytowany przez MagicCam (2008-04-14 23:44:24)

Offline

 

#82 2008-04-15 00:51:18

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Obraz z kamery

Witam!

Napiszę parę słów odnośnie postu Andrzeja wyżej. Przede wszystkim wiemy, że sam Andrzej Filipowicz i cała ekipa iTTv robią zawsze wszystko, żebyśmy mieli najlepszy obraz. Niestety nieraz los lubi płatać figle, kamera, komputer, serwer to tylko maszyny...już kiedyś o tym pisałam.
Moim zdaniem bezsprzecznie nowa kamera daje ogromne możliwości o wiele lepszej obserwacji, tym bardzej ze względu na zoom, tak potrzebny np podczas klucia młodych, karmienia etc.
Po zaistniałym problemie z podczerwienią być może (?) poczuliśmy żal... do "nowej maszyny" (zdarzyło się to w krytyczynym momencie znoszenia czwartego jaja) ale wiemy dobrze, że tak obraz jak i zoom nowej kamery jest in plus do wielu naszych obserwacji. A jak już było tłumaczone sprawa podczerwieni nie jest związana z przekazem kamery.
Nie znam się na sprawach technicznych więc trudno mi mówić coś więcej niż to, co powiem jako laik:
Osobiście uważam, że nowej kamerce potrzebna jest odpowiednia "regulacja" kolorów i ostrości a wówczas wszystko powinno być super dobrze.
Dlatego ponownie poproszę wszystkich o zrozumienie i cierpliwość, gdy coś jest nie tak z przekazem, jak napisałam - to tylko maszyna...

Z pełnym szacunkiem dla wszystkich
Eva Stets
Administrator forum
Członek projektu PwG OTOP "Blisko bocianów"

Offline

 

#83 2008-04-15 09:46:35

Sve

Użytkownik

Skąd: Pardubice - Czechy
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 810
WWW

Re: Obraz z kamery

No, z zegarami w takim razie się wytrzymamy, co robić

Ja jestem zdecydowanie za nową kamerą, bo nasz projekt jest projektem badawczym. Obserwujemy bociany nie tylko dla zabawy, ale chcemy się coś dowiedzieć.  Wiemy, że jest bardzo dużo kamer z bocianami. Dużo kamer (poglądów do gniazda) jest dużo lepszych od naszej starej. ALE! U żadnej z tych kamer, nie ma takiego projektu, takiego badania, takiego forum z fajnymi szczegółowymi obserwacjami, nikt (chyba?) nie opracowuje wyników z tych kamer.... My to wszystko mamy.  Z tego powodu trzeba korzystać z każdej okazji, gdzie możemy się dowiedzieć coś więcej. Oto mój pogląd.

Więcej i szerzej w mailach do ekipy prowadząjacej
Svě


Popatrzcie na kruki: nie sieją ani nie zbierają czasu żniwa; nie mają piwnic ani spichlerzy, a jednak Bóg je żywi.
(Lk 12,24)

Offline

 

#84 2008-04-16 19:34:47

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Obraz z kamery

I kolejne zdanie na temat zegara, również przeniesione z innego wątku (ponowne pomyłkowe umieszenie potu nie w tym wątku co trzeba)

damian21 napisał:

zgadzam sie data a raczej godzina powinna być w polskiej wersji

Na temat zegara była już mowa na naszym forum.
Tu także i prośba: bardzo proszę o uważne czytanie forum i podawanie wpisów w tematach (i wątkach), pod które one podlegają. Ułatwi to możliwość odpowiedzi i ułatwi też pracę administracji.

Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum

Offline

 

#85 2008-04-16 20:09:39

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

Myślałem, że kwestię emisji w obrazie czasu wyjaśniliśmy wystarczająco dobrze
Jeżeli macie inny zegar który można wyemitować równolegle w przekazie obrazkowym i strumieniowym to natychmiast zamienimy z tym który jest pokazywany aktualnie. My zegarem pozwalającym na emisję w obu technologiach przekazu i innym formacie czasu nie dysponujemy.
Możemy zmienić format czasu ale tylko dla przekazu poklatkowego ale to byłoby krzywdzące dla osób oglądających transmisję strumieniową , że o bardzo licznej grupie obcokrajowców nie wspomnę.

Jutro nad ranem zrobimy test czytelności zegara wbudowanego w kamerę ale z doświadczenia wiemy, że nie jest to dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam,
Andrzej

Offline

 

#86 2008-04-16 21:57:51

Sve

Użytkownik

Skąd: Pardubice - Czechy
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 810
WWW

Re: Obraz z kamery

MagicCam napisał:

Możemy zmienić format czasu ale tylko dla przekazu poklatkowego ale to byłoby krzywdzące dla osób oglądających transmisję strumieniową , że o bardzo licznej grupie obcokrajowców nie wspomnę.

A może jednak obcokrajowcy wybaczyliby nam? Mi np. chodzi o to, że napis AM i PM jest dosyć nieczytelny. I później, jak będzie dugo światło, po kadrach nikt nie pozna, czy były zrobione o 7.30 rano albo o 7.30 wieczorem. Jeśli to można zmienić w przekazie poklatkowymo, to byłoby świetnie, bo własnie z niego robimy zdjęcia. Ale jeśli nie chcesz tego zmienić, to niech będzie jak wolisz. Ale może choć mógbyś tło tych zegarów trochę pociemnić? Zeby był większy kontrast napisu (np. On-line z Przygodzic jest bardziej czytelne, niż zegary; no, gadamy wciąż o zegarach, ale chodzi oczywiście i o datę, której też to dotyczy).


Popatrzcie na kruki: nie sieją ani nie zbierają czasu żniwa; nie mają piwnic ani spichlerzy, a jednak Bóg je żywi.
(Lk 12,24)

Offline

 

#87 2008-05-11 20:50:13

 ludwik149

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-04-09
Posty: 94

Re: Obraz z kamery

Mam taką prośbę i propozycje,ustawienia kamery trochę w dół.Nie było by widać tego dachu,przez co powiękrzy sie przez to rozmiar gniazda.Cały widok z tym zielonym krzaczkiem,byłby realistyczny,jak naturalny.Ogladanie falistej blachy,i robienie na tym tle zdjęć nie jest ładne.Co wy na to,zastanówcie sie proszę.

Offline

 

#88 2008-05-11 21:18:35

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

Ludwiku,
Dziękujemy za cenną uwagę. Do czasu obrączkowania zadanie niewykonalne bo wymaga fizycznej obecności w gnieździe.
Planujemy przestawienie kamery i zostanie to zrobione ale tylko w czasie nieobecności bocianów w gnieździe czyli najwcześniej w czasie obrączkowania młodych bocianów.

Pozdrawiam,
Andrzej

Offline

 

#89 2008-05-15 08:21:49

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

Uwaga!!!
Planujemy przebudowę głównego serwera przekazu.
W przypadku braku połączenia z transmisją na platformie WMP prosimy korzystać z przekazu realizowanego na otwartej platformie Flash Player blogTV lub otwartej platformie P2P SopCast

Pozdrawiamy,
Grupa iTTv

Offline

 

#90 2008-06-04 07:47:41

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: Obraz z kamery

Do MagicCama

Czy można zmienić zoom bo pisklęta tak urosły, że nie zawsze widać je w całości.
Dorosłych bocianów na gnieździe często wogóle nie widać ?
Pozdrawiam
Mariola

Offline

 

#91 2008-06-04 08:20:58

jakubma9

Użytkownik

Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-06-12
Posty: 46

Re: Obraz z kamery

Przecież zoom jest ruchomy, zmienia się, kamera raz przybliża obraz, raz oddala, więc nie popieram mojej imienniczki. Pozdrawiam serdecznie Mariola Jakubowska.

Offline

 

#92 2008-06-06 16:39:05

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

bockowa napisał:

Moglibyscie przestac tak ciagle oddalac kamere zoom i przyblizac--w ciagu godziny rozumiem ale to czasami w ciagu minuty po pare razy denerwuje-wiesza sie obraz..

Kamera zmienia ogniskową tak jak przemieszczają  się bociany i być może prościej byłoby...ok, przekazałem uwagi  w postaci 0 i 1 kamerze.

Andrzej

Offline

 

#93 2008-06-09 10:16:23

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Obraz z kamery

Witam!

Jak zapewne wszyscy zauważyliście (i czekaliście cierpliwie), wczoraj w południe zatrzymał się obraz podklatkowy na stronie www.bociany.ec.pl.
Ponieważ awaria miała inne podłoże, nie było w mocy MagicCama aby przywrócić obraz tak, jak bywało w innych przypadkach.
Problem był poważniejszy i pomóc tu mogła tylko firma TKTelekom umożliwiająca przekaz strumieniowy. Dziś, po prośbie Pawła Dolaty natychmiast przyjęto zgłoszenie i jak widzicie sami obraz został przywrócony.
Jak nas poinformował pan Sławomir Piechocki z TKTelekom Gdańsk, przyczyną awarii okazało się fizyczne uszkodzenie nośnika, na którym między innymi była zawartość pierwszego głównego serwera wirtualnego.

Serdeczne podziękowania dla firmy TKTelekom i pana Sławomira Piechockiego za szybką reakcję i usunięcie awarii.

W imieniu wszystkich - Eva Stets

Offline

 

#94 2008-06-09 10:29:04

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Obraz z kamery

Dołączam podziękowania dla Pana Sławka Piechockiego z TKTelekom - rozwiązał problem błyskawicznie :-))

Pozdrawiam
Paweł Dolata
koordynator projektu "Blisko bocianów"

Eva Stets napisał:

Witam!

Jak zapewne wszyscy zauważyliście (i czekaliście cierpliwie), wczoraj w południe zatrzymał się obraz podklatkowy na stronie www.bociany.ec.pl.
Ponieważ awaria miała inne podłoże, nie było w mocy MagicCama aby przywrócić obraz tak, jak bywało w innych przypadkach.
Problem był poważniejszy i pomóc tu mogła tylko firma TKTelekom umożliwiająca przekaz strumieniowy. Dziś, po prośbie Pawła Dolaty natychmiast przyjęto zgłoszenie i jak widzicie sami obraz został przywrócony.
Jak nas poinformował pan Sławomir Piechocki z TKTelekom Gdańsk, przyczyną awarii okazało się fizyczne uszkodzenie nośnika, na którym między innymi była zawartość pierwszego głównego serwera wirtualnego.

Serdeczne podziękowania dla firmy TKTelekom i pana Sławomira Piechockiego za szybką reakcję i usunięcie awarii.

W imieniu wszystkich - Eva Stets

Offline

 

#95 2008-06-10 17:52:17

Koko-zieloneoko

Użytkownik

7029924
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-05
Posty: 8

Re: Obraz z kamery

Zmartwiłam sie bo w nocy nie mogłam oglądać boćków miałam dziwny przekaz

Offline

 

#96 2008-06-10 22:00:59

 Damka_Pik

Użytkownik

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-06-26
Posty: 1901

Re: Obraz z kamery

Chyba wiem Koko-zieloneoko co to było, widziałam to. Czasowo był widoczny przekaz z dawnej kamerki mocno zasnutej pajęczyną Tekli (rzut z góry, z ukosa i z większego oddalenia).

Koko-zieloneoko napisał:

Zmartwiłam sie bo w nocy nie mogłam oglądać boćków miałam dziwny przekaz

Offline

 

#97 2008-06-10 22:41:07

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

Tak, było zmienione źródło obrazu. Czasami tak będzie w nocy, że będziemy przełączali na starą kamerę.
Po 20 czerwca będzie nowe firmware do kamery i już będzie nonstop przekazywany obraz z tej wysokiej rozdzielczości.

Za niedogodności zwiazane z okresem przejściowym przepraszamy.

Andrzej

Koko-zieloneoko napisał:

Zmartwiłam sie bo w nocy nie mogłam oglądać boćków miałam dziwny przekaz

Offline

 

#98 2008-07-12 11:57:38

Urszula

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 119

Re: Obraz z kamery

Witam. Mam pytanie, czy nie można inaczej ustawić kamery, bo niestety widać tylko nogi

http://images26.fotosik.pl/246/52c399cd66e1a775m.jpg http://images26.fotosik.pl/246/6c2e1078ea50a93fm.jpg
Z góry dziękuję

Offline

 

#99 2008-07-12 19:26:30

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

Urszula napisał:

Witam. Mam pytanie, czy nie można inaczej ustawić kamery, bo niestety widać tylko nogi

http://images26.fotosik.pl/246/52c399cd66e1a775m.jpg http://images26.fotosik.pl/246/6c2e1078ea50a93fm.jpg
Z góry dziękuję

Teraz już nie można nic poprawiać.
Bociany mają tak piękne nogi, że może warto czasami na nie dłużej popatrzeć

Offline

 

#100 2008-07-14 13:28:28

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Obraz z kamery

Kamera jest ustawiona centralnie na całe gniazdo, co daje największe szanse na obserwacje bocków w pełnej krasie. Gdy czasami - tak jak na Pani fotkach - staną wszystkie "złośliwie" na jego skraju, to wtedy niestety faktycznie mało co widać. Ale w normalnych sytuacjach, jak obecnie, jest OK.

Jak słusznie zaznaczył Andrzej, obecnie nie można zmieniac kąta ustawienia kamery, bo to powodowałoby płoszenie ptaków w okresie gdy są na to najbardziej wrażliwe. A użycie zoomu nic by tu nie dało.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Urszula napisał:

Witam. Mam pytanie, czy nie można inaczej ustawić kamery, bo niestety widać tylko nogi

http://images26.fotosik.pl/246/52c399cd66e1a775m.jpg http://images26.fotosik.pl/246/6c2e1078ea50a93fm.jpg
Z góry dziękuję

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora