Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#61 2008-04-11 21:37:18

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

Jest noc, lampy świecą tuż obok gniazda i opóźniają automatyczne włączenie promienników podczerwieni.
Wiedząc doskonale, że jeżeli tylko jest coś w naszej mocy interweniujemy natychmiast, nie oczekiwać cudu bo od tego są w RP lepsi od nas specjaliści;)

Pozdrawiam,
Andrzej

Ostatnio edytowany przez MagicCam (2008-04-11 21:37:58)

Offline

 

#62 2008-04-12 07:37:26

strongbaby

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-25
Posty: 96

Re: Obraz z kamery

przekaz strumieniowy nie działa (poklatkowy też) zatrzymał się na jednej klatce i stoi (czas leci normalnie)

Ostatnio edytowany przez strongbaby (2008-04-12 07:38:04)

Offline

 

#63 2008-04-12 08:06:46

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Obraz z kamery

Witam!

Od momentu, gdy tylko zaczął się problem z przekazem Andrzej Filipowicz i jego ekipa robią wszystko co tylko możliwe, żeby jak najprędzej przywrócić wszystko do normy.
W imieniu iTTv proszę o trochę cierpliwości i zapewniam Was, że cały czas trwają wszelkie starania aby przekaz powrócił jak najszybciej do normalnego odbioru.

Pozdrawiam
Eva Stets
PwG OTOP

Offline

 

#64 2008-04-12 09:31:33

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: Obraz z kamery

Sądzę, że obraz z kamery jaki jest teraz jest obecnie najlepszy. Widać całe gniazdo. Przy większym zbliżeniu nieraz drugi bocian występował w charakterze parawanu i oprócz jego piór niczego nie było widać. Większe zbliżenie będzie wskazane jak zacznie się klucie piskląt i karmienie piskląt leżących w tym samym miejscu. Panie Andrzeju ! Napisane wyjaśnienia są bardzo ciekawe, szczególnie dla laików.
Pozdrawiam BABCIA Mariola

Offline

 

#65 2008-04-12 20:02:26

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

Droga Babciu Mariolu,

Dzisiaj w nocy lub jutro nad samym ranem powinniśmy uruchomić przekaz panoramiczny więc automatycznie zwiększy się rozdzielczość obrazu.
Chcemy zostać przy nowej kamerze bo generuje obraz dużo lepszej jakości, który pozwala widzieć bociany i ich otoczenie w naturalnej kolorystyce.
Dla Ciebie uruchomimy dodatkowy obraz w obrazie i jeżeli zostanie to przez ogół zaakceptowane to tak już zostanie

Pozdrawiam,
Andrzej

Offline

 

#66 2008-04-12 23:05:30

ornitolog92

Moderator

Skąd: Ostrów Wielkopolski
Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 189
WWW

Re: Obraz z kamery

czy ktoś mi wyjaśni co się dzieje z tą kamerą?

Offline

 

#67 2008-04-12 23:33:22

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Obraz z kamery

Witam!

Niestety ja jako Aministrator forum nic nie mogę poradzić na problem związany z włączeniem się podczerwieni. Nie mam tych możliwoćci by to regulować. Zdaję sobie sprawę jak ważna jest obserwacja nocna w oczekiwaniu na czwarte jajo, bo sama Was o to prosiłam.
Z tego, co przekazał mi już wcześniej MagicCam nie jest to również zależne od samego przekazu ale od oświetlenia okolicznych lamp ulicznych mających wpływ na czujnik podczerwieni - tak więc jest to sprawa podlegająca pod Urząd Gminy Przygodzice.
Mamy nadzieję, że problem ten zostanie szybko rozwiązany, bo wszystkim zależy na tym aby przekaz był dobry i aby takich problemów nie było.
Ponieważ jednak zaistniała sytuacja nie wiąże się bezpośrednio z nami liczę na Waszą cierpliwość i zrozumienie.

Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum

Offline

 

#68 2008-04-12 23:45:22

cel-cia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 914

Re: Obraz z kamery

Dziękujemy Evo za wyczerpujące informacje.
Nie ma co się załamywać - trzeba uzbroić się w cierpliwość, czego WAM drodzy forumowicze i sobie szczerze życzę.Wszystkich cierpliwych i niecierpliwych pozdrawiam.Celcia

Offline

 

#69 2008-04-12 23:53:23

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

ornitolog92 napisał:

czy ktoś mi wyjaśni co się dzieje z tą kamerą?

Nie z kamerą coś się dzieje a z systemem nocnego doświetlenia.
Było to już wyjaśniane tyle razy, że nie bardzo wiem co mam powiedzieć.
Mogę tylko zapewnić, że zależy nam nie mniej niż Wam na możliwości ciągłej obserwacji bocianów ale cudotwórcami nie jesteśmy i zdalnie nie jesteśmy w stanie poprawić tego co jest wbudowane na trwałe w system doświetlenia nocnego.
Nie możemy również oczekiwać, że zostanie wyłączone w okolicach gniazda całe oświetlnie zewnętrzne, które "wprowadza w błąd" system podczerwieni, bo jeżeli komuś w wyniku zalegających poniżej  gniazda ciemności coś się stanie to kto wtedy za to odpowie.

Eva prosiła już kilka razy o odrobinę wyrozumiałości bo to na nią spada całe odium a z Grecji może zrobić jeszcze mniej niż my  tu w kraju.

Doceńmy to co mamy od Evy, Sve, Pawła, Marcina, Tomasza, Adama i pozostałych opiekunów przekazu a wtedy może i natura przestanie stawać opór.

Pozdrawiam.
Andrzej

Offline

 

#70 2008-04-13 00:04:03

jaaga

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 785

Re: Obraz z kamery

Doceniamy, dziękujemy :-) I jesteśmy cierpliwi :-) Pozdrawiam serdecznie :-) jaaga

Ostatnio edytowany przez jaaga (2008-04-13 00:04:35)

Offline

 

#71 2008-04-13 00:38:57

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Obraz z kamery

00.36. nadal nie ma dobrej widocznosci! minimalne prześwity i to z prawej górny róg. nie ma mocnych na rzeczy "martwe złośliwości" poczekamy - zobaczymy.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2008-04-13 00:49:06)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#72 2008-04-13 00:55:47

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Obraz z kamery

Tak jak pisałam w postach wyżej i ja i MagicCam, tak jak dałam już dziś odpowiedź na wiele Waszych maili i na PW prosimy o wyrozumiałość i trochę cierpliwości. Nie ma sensu powtarzanie się i pisanie ponownie tego samego. O braku podczerwieni wie ekipa za to odpowiedzialna i robi wszystko aby przywrócić przekaz do normalnego odbioru.
Proszę zerknąć wyżej na posty, w ktorych są wyjaśnienia na ten temat i po raz kolejny proszę o zrozumienie.

Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum

wladek12 napisał:

00.36. nadal nie ma dobrej widocznosci! minimalne prześwity i to z prawej górny róg. nie ma mocnych na rzeczy "martwe złośliwości" poczekamy - zobaczymy.
Pozdrawiam.

Offline

 

#73 2008-04-13 08:38:06

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: Obraz z kamery

Witaj MagicCam
http://img98.imageshack.us/img98/7064/pocokr2.th.jpg
W jakim celu w prawym dolnym rogu pojawia sią miniaturka dużego obrazka ?

Offline

 

#74 2008-04-13 09:24:11

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

Na Twoją prośbę Babciu Mariolu.
Chciałaś mieć obraz ze starej kamery to wstawiliśmy w miniaturze.

Jeżeli nie zostanie ta opcja zaakceptowana to obraz w obrazie usuniemy.

Andrzej

Offline

 

#75 2008-04-13 09:39:19

hana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1175

Re: Obraz z kamery

Myślę, że obraz w obrazie to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na posiadanie całego okna przekazu, nawet jeśli mają okno przekazu niezmaksymalizowane. Można okno z miniaturką tak ustawić, by zajmowało niewiele miejsca. Widać zarysy tego co się w gnieździe dzieje i gdy zajdzie potrzeba okno z przekazem można zmaksymalizować. A druga sprawa, miniaturowy przekaz jest z drugiej kamery, czyli tam gdzie włącza się podczerwień nieco szybciej niż w nowej kamerze. Za co niektórzy, dali by wiele wczorajszej nocy. Należy spojrzeć na to globalnie.
Pozdrawiam
Hania

Offline

 

#76 2008-04-13 11:49:01

cel-cia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 914

Re: Obraz z kamery

Hano masz rację, wczoraj ten mały obrazek ułatwiłby nam obserwacje i oszczędziłby zmęczone oczy. Myślę,że należy kilka dni poobserwować, czy to jest potrzebne czy nie. A tak w zasadzie czy to przeszkadza w obserwacji-mnie nie!!!

Offline

 

#77 2008-04-13 11:56:39

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

hana napisał:

Myślę, że obraz w obrazie to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na posiadanie całego okna przekazu, nawet jeśli mają okno przekazu niezmaksymalizowane. Można okno z miniaturką tak ustawić, by zajmowało niewiele miejsca. Widać zarysy tego co się w gnieździe dzieje i gdy zajdzie potrzeba okno z przekazem można zmaksymalizować. A druga sprawa, miniaturowy przekaz jest z drugiej kamery, czyli tam gdzie włącza się podczerwień nieco szybciej niż w nowej kamerze. Za co niektórzy, dali by wiele by wczorajszej nocy. Łatwo jest krytykować i patrzeć tylko na siebie, a nie globalnie.
Pozdrawiam
Hania

Hana, dziękujemy za zrozumienie.
Cały czas staramy się zoptymalizować przekaz tak, żeby satysfakcjonował większość z oglądających bociany.
Żadna techniczna forma przekazu nie jest realizowana na czyjąś wyłączność czy też warunkowy i zamknięty dostęp.
Niestety, co jakiś czas zdarza się, że ktoś nie trudząc się nawet przeczytaniem wcześniejszych  informacji próbuje wymyślać "koło" od nowa.
Żeby się więcej nie powtarzać i uspokoić niezorientowanych, w imieniu realizatorów i opiekunów przekazu informuję, że:
1.Nocne doświetlenie gniazda było, jest i pozostanie tylko jedno.
2.Czujniki zmierzchowe promienników są "oszukiwane" przez zapalające się wcześniej od doświetlaczy latarnie.
3.Nie jesteśmy gospodarzami terenu na którym usytuowane jest gniazdo oraz latarnie oświetlające przyległości.
4.W roku ubiegłym na naszą prośbę wyłączono dwie latarnie, problem pojawił się ponownie po zmianie położenia starej kamery w której zamontowane są promienniki-przestrzegaliśmy wszystkich domagajacych się objęcia kamerą całego gniazda, że od wypoziomowania kamery ważniejsze jest jej ustawienie w stosunku do latarni.
6.Cały sprzęt do realizacji przekazu znajduje sie w budynku Urzędu Gminy który jest całym sercem z nami i bocianami  i dzięki któremu możliwa jest wogóle ta obserwacja, ale tam obowiązuja również pewne procedury w tym między innymi warunki wejścia do służbowych  pomieszczeń po godzinach pracy Urzędu.
7.Łącze obsługujące przekaz jest cały czas na granicy wysycenia bo obsługuje UG, lokalnych abonentów i transmisję.
8.Stara kamera ma już całkowicie wyeksploatowany przetwornik w efekcie czego straciła przetwarzanie kolorów i po zapadnięciu zmierzchu traci drastycznie synchronizację.
9.Administrowanie przekazem odbywa się w 100% zdalnie, o czym zapomina część z tych, którzy czasami mają poważne problemy żeby naprawić czy poprawić coś siedząc bezpośrednio obok własnych komputerów i przed monitorem.
10.Nigdy nie lekceważyliśmy żadnych próśb i uwag związanych z przekazem i podejmowaliśmy niezwłoczne wszelkie działania w przypadku takiej potrzeby i konieczności.
11.Od początku naszego zaangażowanie w ten projekt, którego wsparciem nikt przed nami nie był zainteresowany podkreślaliśmy, że jesteśmy tylko ludzmi a nie cudotwórcami.

Żeby zapobiec w przyszłości niepotrzebnym złym emocjom i nikomu niepotrzebnym stresom , przekaz na czas jego przywracania, konserwcji sprzętu i aktualizacji oprogramowania będzie wyłączany i zastępowany planszą "przerwa techniczna" .
Jeżeli taka plansza się pojawi to mamy nadzieję, że będziecie nie mniej cierpliwi i wyrozumiali w stosunku do nas i Evy, jak jesteście na codzień wobec swoich dostawców internetu, zawieszających się komputerów i naprawiających je czasami serwisantów.

Wszystkich najbardziej zniecierpliwionych  i znających się lepiej na technicznych aspektach przekazu i jego utrzymania w ciągłym działaniu zapewniamy, że podobnie jak każda z osób i instytucji wspierających, bywamy omylni, mamy swoje rodziny, pracę, potrzebę jedzenia, snu i to Wszytko co macie poza obserwacją bocianów i Wy

Dzisiaj czyli 14 kwietnia "oszukująca" promienniki latarnia została wyłaczona. Dziękujemy Tomaszowi  Świątkowi za szybką interwencję i skuteczność.
Z uwagi na sugestie i prośby bocianolubów o włączenie starej kamery, uczyniliśmy to aby dać Wam możliwość porównania obserwacyjnych walorów tych dwóch jakże róznych produktów.
Być może uruchomimy dwa równoległe przekazy - z nowej kamery dla tych którzy ją zaakceptowali a ze starej dla tych którzy woleliby pozostać przy niej.


Za wszelkie sugestie i uwagi związane z funkcjonowaniem przekazu i wprowadzaniem innowacji serdecznie dziękujemy - będziemy je wykorzystywali bo jak uczy nas doświadczenie, bociany to lubią i również akceptują.


Pozdrawiam,
Andrzej

Ostatnio edytowany przez MagicCam (2008-04-14 21:56:43)

Offline

 

#78 2008-04-13 15:07:24

Sve

Użytkownik

Skąd: Pardubice - Czechy
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 810
WWW

Re: Obraz z kamery

MagicCam napisał:

Jeżeli nie zostanie ta opcja zaakceptowana to obraz w obrazie usuniemy. Andrzej

To ja jestem za szybkim usunięciem. Wydaje mi się, że jest tam za dużo wszystkiego... Wolałabym tylko gniazdo i żadne kolejne dodatki...


Popatrzcie na kruki: nie sieją ani nie zbierają czasu żniwa; nie mają piwnic ani spichlerzy, a jednak Bóg je żywi.
(Lk 12,24)

Offline

 

#79 2008-04-13 21:15:43

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Obraz z kamery

Mogę to zrobic z czystym sumieniem bo zainteresowani już chyba widzieli, że promienniki albo się włączają i doświetlają obie kamery albo nie doświetlają żadnej.

Sve obraz  w obrazie wyłączę jutro nad ranem bo o takiej porze jak teraz wchodzimy zdalnie na tamten komputer tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pozdrawiam,
Andrzej

Offline

 

#80 2008-04-14 23:11:09

Sve

Użytkownik

Skąd: Pardubice - Czechy
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 810
WWW

Re: Obraz z kamery

MagicCam napisał:

Sve obraz  w obrazie wyłączę jutro nad ranem bo o takiej porze jak teraz wchodzimy zdalnie na tamten komputer tylko w wyjątkowych sytuacjach.
Pozdrawiam,
Andrzej

Dziękuję za wyłączenie. Oby jeszcze te okropne zegary się zmieniły! Mówiłeś, że z nową kamerą będą nowe zegary?

Cieszę się, że zanim wyklują się młode, wszystkie problemy z nową kamerą będą rozwiązane i będziemy mieć świetny pogląd na maluchy. Widziałam dzisiaj w ciągu dnia próby zbliżenia i było super
Pozdrowienia z Czech.
Svě 


Popatrzcie na kruki: nie sieją ani nie zbierają czasu żniwa; nie mają piwnic ani spichlerzy, a jednak Bóg je żywi.
(Lk 12,24)

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora