Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2014-03-01 00:03:43

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4080
WWW

Co się dzieje w gnieździe [marzec 2014]

Wątek przeznaczony na wyniki obserwacji bocianów z Przygodzic w marcu 2014 roku.

Być może bociany przylecą w tym miesiącu. Jeżeli ktoś z Państwa je zaobserwuje, prosimy o informację w tym właśnie wątku z podaniem dokładnej godziny. Mile też widziane będą miniatury fotografii.

Bociany z Przygodzic można oglądać za pośrednictwem strony: http://www.bociany.ec.pl/

Życzymy ciekawych obserwacji


* * *

Offline

 

#2 2014-03-24 22:47:27

MW17081955R

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 202

Re: Co się dzieje w gnieździe [marzec 2014]

Witam wszystkich cieplutko pomimo tej dzisiejszej nieciekawej aury jak do nas powróciła. Kochani z utęsknieniem zaglądam po kilka razy dziennie na naszą stronę i niestety już od dłuższego czasu nie działa przekaz. Ponieważ mam w tym sezonie sporo wolnego czasu więc wypatruję co się w przyrodzie dzieje. Myślę że to już nadchodzi czas aby wzmóc naszą czujność. Przerażające są wieści które nadeszły z Libanu dotyczące masowej eksterminacji naszych ptasich przyjaciół dlatego dręczą mnie pytania jaki to będzie sezon. Ile bocianów wróci do nas i jak potoczą się ich losy.
Rozpisałam się trochę ale tak miło i ciepło robi się na serduchu kiedy to co nas łączy jest już tuż tuż.

Pozdrawiam wszystkich - Maja

Offline

 

#3 2014-03-25 10:29:09

MW17081955R

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 202

Re: Co się dzieje w gnieździe [marzec 2014]

Już wszystko wiem właśnie przeczytałam info na stronie startowej. Czekamy więc wszyscy z ogromną emocją.
Pozdrawiam - Maja:)

Offline

 

#4 2014-03-25 23:46:51

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Co się dzieje w gnieździe [marzec 2014]

Witam!

Dziś miały miejsce trzykrotne, krótkie obserwacje bociana na monitorowanym gnieździe w Przygodzicach: ok. 6.40, ok. 12 i ok. 15. Co najważniejsze, w południe bocian pojawił się na gnieździe, by odstraszać 3 przelatujące nad nim inne bociany. Prawdopodobnie żerował więc po ciężkiej wędrówce w pobliżu, mając gniazdo w zasięgu wzroku. Na pewno jest to więc ptak terytorialny, choć nie wiadomo czy osiedli się na gnieździe przy Urzędzie Gminy – gdy było ono puste, bocian (być może ten sam) był widziany na innym gnieździe w Przygodzicach. Znane są z regionu przypadki, gdy para zajmowała dwa gniazda w tej samej wsi, gniazdując oczywiście tylko w jednym. Najbliższe dni powinny to wyjaśnić, szczególnie po ruszeniu przekazu – o tym szczegółowo na http://www.bocianyzprzygodzic.pun.pl/vi … 269#p43269

Szczegółowe info z tego gniazda i innych w Południowej Wielkopolsce wkrótce na www.pwg.otop.org.pl

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#5 2014-03-28 14:13:11

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Co się dzieje w gnieździe [marzec 2014]

Witam wszystkich serdecznie.

Jak już Paweł TD pisał, bocian pojawia się w gnieździe był dzisiaj 28.03 rano i układał gałęzie na gnieździe prawie do południa, o godz 11:45 poszedł po bułki i dotychczas nie powrócił

Pewnie mi wszyscy zazdroszczą, właśnie po swojej prawej stronie na laptopie mam podgląd na żywo na gniazdo, mam nadzieję że jeszcze dziś będę mógł się tym widokiem podzielić z resztą świata. Przede wszystkim dziękuję za zaproszenie do projektu, przy którym w miarę możliwości pomagam.

Zastanawiacie się pewnie dlaczego to tak długo trwa, jak pewnie wiecie projekt Bb trwa już ósmy sezon z rzędu, przez ten czas wiele kabli się zamontowało do kilku kamer, obecnie cały ten ambaras ogarnęliśmy, zainstalowaliśmy nową kamerę, zasilanie itd. Przez wieloletni brak serwisu na każdym kroku czekała na nas kolejna niespodzianka i kolejne problemy,
Na chwilę obecną: kamera działa, enkoder działa, routery i łącze również - pozostało to tylko skonfigurować przepływ strumienia do serwerów TK, co jak sądzę uda się już dzisiaj!

Niestety nie jest tak różowo jak bym chciał, ze względu na przejściowe kłopoty z elementami zasilania modułu audio i kamery na razie nie ma głosu - spokojnie! Moduł audio jest - musi zostać jednak podłączony pod nowe zasilanie.
Panowie podczas ostatniego zamykania skrzynek robili to z takim zaangażowaniem, że rozstroili ostrość na kamerze.

REASUMUJĄC: Muszę dokonać jeszcze jednego wjazdu na gniazdo aby podłączyć audio do nowego zasilania i pokręcić ostrością i przykręcić zoom aby obraz raz ustawiony, był ostry jak żyletka jak najdłużej i oby już zawsze. Czekam więc za odzewem z UM Przygodzice, i jak tylko będzie podnośnik i nie będzie bociana na gnieździe - wszystko zadziała jak powinno!

Było pytanie czy na obrazie będzie data i godzina : tak będzie - synchronizowana z czasem międzynarodowym z serwerów NTP.
W miarę możliwości , może uda się dołożyć zrzutowanie obrazów na serwer co określony interwał czasu, ale to następny krok.
Obecny stan , to nie koniec, mamy już dalsze pomysły i plany.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i proszę jeszcze o kilka godzin cierpliwości...

Offline

 

#6 2014-03-28 22:55:57

MW17081955R

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 202

Re: Co się dzieje w gnieździe [marzec 2014]

Witam serdecznie:)
A więc wróciły. co prawda nadal nie mamy podglądu na nasze gniazdo ale będąc dzisiaj w Kościanie na ul. Gostyńskiej spotkałam jednego z naszych białych przyjaciół. Rozmawiałam z właścicielem komina na którym on sam zbudował gniazdo opowiedział mi o swoich obserwacjach. Bocian przyleciał w środę tj. 26-03-2014r. i już remontuje i sprząta po zimie. Oczekuje swojej partnerki i jest bardzo aktywny. Widać po nim że jest w dobrej kondycji.
W okolicy pojawiły już inne bociany na gniazdach. Tak więc uważam że należy sezon uznać za otwarty. Dzielmy się więc swoimi obserwacjami i cieszmy się z ich obecności wśród nas. Życzę wszystkim bocianim parom udanych lęgów.

Pozdrawiam  - Maja

Offline

 

#7 2014-03-30 01:59:40

 Rafał Markowski

Administrator

Skąd: Zduny pow. krotoszyński
Zarejestrowany: 2012-07-07
Posty: 371

Re: Co się dzieje w gnieździe [marzec 2014]

Nie wiem czy powinienem powiedziec dobry wieczór czy juz dzien dobry, zasadniczo jest ju prawie 3:00 (uwzgledniajac zmiane czasu na letni) i po lekturze forum, chyba powinienem dostac focha...  ale poki co znajduja sie jeszcze osoby ktore znaja realia i wiedza ze musimy sobie poradzic sami.

Krotko i tresciwie: w temacie co sie dzieje na gniezdzie: otóz gniazdo jest puste, bocian nie nocuje na gniezdzie.

Pozdrawiam i ide juz spac.
PS .przepraszam za brak polskich liter ale z pewnych wzgledow musialem pisac z terminala... a tu polszczyzny brak

Offline

 

#8 2014-03-30 20:22:01

Iganka

Moderator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 5520

Re: Co się dzieje w gnieździe [marzec 2014]

30-03-2014

Zaglądałam dzisiaj do gniazda kilka razy w ciągu dnia o godzinie: 07:10, 07:40, 10:58, 12:42, 13:26, 16:10 - gniazdo było puste, bociana nie było na gnieździe .

Oczywiście, te krótkie obserwacje były możliwe za pomocą tymczasowego podglądu obrazu, w trybie roboczym.

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora