Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#61 2007-05-30 11:42:27

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Dziś przygodzickie bociany kręci ekipa TVP a propos Dnia Bociana Białego. Za chwilę jadę z nimi do Przygodzic. Krótki news będzie emitowany w TVP jeszcze dziś popołudniu lub jutro.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#62 2007-05-30 14:30:05

strongbaby

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-25
Posty: 96

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Napisz proszę, jak się dowiesz, o której godzinie będzie emisja
pozdrawiam
Ania

Offline

 

#63 2007-05-30 18:42:14

cel-cia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-15
Posty: 914

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

29 maja ok.godz. 11.30 w radio Gdańsk podczas wiadomości krótko wspomniano o naszej bocianie rodzince, podano ilu internautów oglądało już nasza stronkę.

Ostatnio edytowany przez cel-cia (2007-05-31 00:12:50)

Offline

 

#64 2007-05-31 14:39:23

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Faktycznie nagrany wtedy materiał (zapewne jego część) poszło w eter dziś rano w Polskie Radio pr. 1.

Skutek ujemny był taki że o 6.22 (dla mnie noc, bo nie jestem skwronkiem, siedzę po nocach) obudził mnie sms od przejętego kolegi nie-ptasiarza, ale znajacego naszą pasje, jeździł ze mną na obraczkowanie bocianów, w tym w 2005 r. do gniazda w Chybach.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata



Paweł T. Dolata napisał:

Witam!

Wczoraj nagraliśmy w Przygodzicach pod gniazdem trochę dłuższy (może będzie w eterze kilka minut) materiał radiowy dla Polskiego Radia Program 1 i zarazem Radia Merkury. Wypowiadali się wójt gminy Przygodzice Przemysław Kaźmierczak i ja. Materiał ma zostać wyemitowany w czwartek 31 maja do południa w obu stacjach, z okazji Dnia Bociana Białego.

Pozdrawiam Forumowiczów
Paweł T. Dolata
koordynator projektu „Blisko bocianów”

Offline

 

#65 2007-05-31 14:42:27

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Z telewizorami nigdy nic nie wiadomo . Bo sami z reguły nie wiedzą, oni to wysyłają wydawcy, a ten decyduje kiedy i gdzie pójdzie. Zapewniali mnie, że powinno być na pewno w programie "Teleskop" na TVP 3 z Poznania, czyli 18.00 i chyba 19.15.

Poza tym może być krótki news praktycznie w każdym programie informacyjnym TVP.
Jak ktoś trafi na to, prosze o wpis gdzie i kiedy.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

strongbaby napisał:

Napisz proszę, jak się dowiesz, o której godzinie będzie emisja
pozdrawiam
Ania

Offline

 

#66 2007-05-31 14:47:30

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Telewizory mieli na boćki dosłownie kilkanaście minut, choć proponowałem by zaczekali za przylotem z pokarmem, bo wtedy coś się dzieje: powitanie, klekot, karmienie. Ale czasu nie mieli.

Przy okazji pani redaktor pouczyła mnie , ze Dzień Bociana Białego jest nie 31 V, ale 30 V ... bo ona tak wyczytała w internecie, po czym z ironią dodała: Pan tego nie wie?

Jednak jak widać TV kłamie nie tylko celowo, czasem z niedouczenia, bo Dzień Bociana Białego jest zdecydowanie dziś, czyli 31 MAJA!

pozdrawiam
Paweł T. Dolata


Paweł T. Dolata napisał:

Dziś przygodzickie bociany kręci ekipa TVP a propos Dnia Bociana Białego. Za chwilę jadę z nimi do Przygodzic. Krótki news będzie emitowany w TVP jeszcze dziś popołudniu lub jutro.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#67 2007-05-31 19:33:13

strongbaby

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-25
Posty: 96

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Znalazłam na stronie TVP artykuł z dnia 18.05.07 http://tvp.pl/1874,20070518499748.strona

Offline

 

#68 2007-06-01 02:36:35

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Witam !
Na stronie Gazeta.pl Poznań podano 28 maja 2007 tekst o naszych bocianach Jest to spora część informacji przekazanych do mediów przez Pawła T. Dolatę już kilka dni temu.

Można to przeczytać pod:  http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36037,4184119.html

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#69 2007-06-01 02:53:26

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Kolejna wiadomość ze źródła PAP o przygodzickim gnieździe z dnia 30 maja 2007, podana na stronie IDG.pl Fider pt "Bociany z Przygodzic znane na całym świecie".

Link do tej strony znajduje się pod: http://fider.idg.pl/info.asp?j=1&za=5&id=14416867

Pozdrawiam wszystkich
Eva Stets

Offline

 

#70 2007-06-01 13:05:43

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Znalazłem papierową wersję tego tekstu (inny tytuł), zresztą bardzo fajnie jest to napisane:

Jacek Łuczak. Bociany w sieci popularne. Gazeta Wyborcza Poznań. Nr 124. 5432 (wtorek 29 maja 2007), str. 2 w części poznańskiej.

Poniewaz tekst dotvczył Wielkopolski, nie zapomniałem poinformowac o kamerze w Chybach. Jedynie zapomniałem dziennikarzowi zaktualizować (korzystał z materiału sprzed 10 dni) liczby forumowiczów, bo jest nas już nie 400, a ponad 500!

pozdrawiam całą Pięćsetkę!
Paweł T. Dolata

Eva Stets napisał:

Witam !
Na stronie Gazeta.pl Poznań podano 28 maja 2007 tekst o naszych bocianach Jest to spora część informacji przekazanych do mediów przez Pawła T. Dolatę już kilka dni temu.

Można to przeczytać pod:  http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36037,4184119.html

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#71 2007-06-01 23:31:01

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Witam!

I jeszcze jedna wiadomość, choć trochę starsza, która o dziwo umknęła naszej uwadze.
Z przygotowanej informacji dla PAP, w sobotę, 12 maja, ukazał się tekst o naszym projekcie na stronie Interia PL. Fakty. Tytuł tekstu: "Bociany z Przygodzic znane na całym świecie". Po kliknięciu na słowa: "czytaj więcej" można zobaczyć obszerniejszy tekst.

Link do tej informacji jest pod:  http://fakty.interia.pl/szukaj/news/boc … cie,909083

Z miłym pozdrowieniem
Eva Stets

Offline

 

#72 2007-06-02 13:33:18

BABCIA Mariola

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-06
Posty: 1165

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

W radio Merkury w Poznaniu dnia 31 maja br. już od godziny 7 rano, redaktor Andrzej Ogórkiewicz sygnalizował, że w godzinach późniejszych z okazji DNIA BIAŁEGO BOCIANA odbędą się wywiady z Administratorami bocianich gniazd wyposażonych w kamery w Przygodzicach i Chybach.
W ramach audycji "BABIE LATO" trwającej codziennie w godzinach 9 - 12, radio wyemitowało wywiad z Pawłem T. Dolatą po dzienniku, ktory był o godz. 11-ej.
   Ponieważ nie robiłam notatek dlatego mogę popełniać błędy tzn. drobne nieścisłości, za które przepraszam.
Paweł Dolata opowiadał o tym jak doszło do zainstalowania kamery na podczerwień, która nie przeszkadza ptakom bo fale są niewidoczne. Ale dzięki temu nie musiał się wdrapywać na drabinę i tam czatować przez noc aby zaobserwować kiedy bocianowa znosi jajka. Dzięki kamerze ustalono, że odbywa się to tylko nocą oraz w jakim przedziale czasowym.
   P. Dolata opowiadał, że dawno temu /nie pamiętam ile lat/ bociany założyły gniazdo na kominie Urzędu chyba Gminy. Ponieważ komin byl czynny dlatego BOCIANY BIAŁE często były "czarne" czyli osmolone. Bociany te stały się chlubą Przygodzic, a ponieważ nieraz pod gniazdem zatrzymywały się wycieczki i ludzie śmiali się, że Przygodzice z Bociana Białego zrobili "czarnego" Rajcy postanowili zastosować inne ogrzewanie w Urzędzie. Ale pieca nie rozebrali. P. Dolata opowiadał, że pewnego zimnego dnia Wójt albo Burmistrz /przepraszam za nieścisłe określenie funkcji/ chciał napalić w piecu aby ogrzać pisklaki.
   Wg Pawła Dolaty dużą grupę Forumowiczów  i Oglądaczy stanowi Polonia z różnych krajów, nawet z Chin.
   Na końcu rozmowy redaktor Sławek Bajew podał dwa adresy stron internetowych do gniazda w Przygodzicach.

Offline

 

#73 2007-06-04 10:19:37

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Dziękuję za informację, udzielając wywiadu zawsze sam nie wiem co pójdzie w eter. Jak na informacje z pamięci to bardzo dokładne

Jedyne ważniejsze różnice (to może być kwestia skrótów wywiadu przy emisji) to:
- ja nigdy nie czatowałem po nocach z drabiną by sprawdzać składanie jaj, to by zbyt płoszyło ptaki, opisywałem w wywiadzie pracę naukową dr. Józefa Radkiewicza z Kłopotu na Ziemi Lubuskiej, gdy sprawdzano gniazda co 2 doby w okresie klucia i liczono jaja;
- powodem zmiany ogrzewania Urzędu Gminy Przygodzice nie były bociany, po prostu likwiduje się lokalne kotłownie jako bardziej szkodliwe dla środowiska. Wtedy było to po prostu jedno z ponad 20 gniazd w gminie i 50 tys. w Polsce, wycieczki zaczęły się oczywisćie dopiero po założeniu naszej kamery.

Przygodzice to gmina wiejska, więc ma wójta Przemysława Kaźmierczaka (no i plebana ks. Marcina Taisnera, panów zaś bez liku

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

BABCIA Mariola napisał:

W radio Merkury w Poznaniu dnia 31 maja br. już od godziny 7 rano, redaktor Andrzej Ogórkiewicz sygnalizował, że w godzinach późniejszych z okazji DNIA BIAŁEGO BOCIANA odbędą się wywiady z Administratorami bocianich gniazd wyposażonych w kamery w Przygodzicach i Chybach.
W ramach audycji "BABIE LATO" trwającej codziennie w godzinach 9 - 12, radio wyemitowało wywiad z Pawłem T. Dolatą po dzienniku, ktory był o godz. 11-ej.
   Ponieważ nie robiłam notatek dlatego mogę popełniać błędy tzn. drobne nieścisłości, za które przepraszam.
Paweł Dolata opowiadał o tym jak doszło do zainstalowania kamery na podczerwień, która nie przeszkadza ptakom bo fale są niewidoczne. Ale dzięki temu nie musiał się wdrapywać na drabinę i tam czatować przez noc aby zaobserwować kiedy bocianowa znosi jajka. Dzięki kamerze ustalono, że odbywa się to tylko nocą oraz w jakim przedziale czasowym.
   P. Dolata opowiadał, że dawno temu /nie pamiętam ile lat/ bociany założyły gniazdo na kominie Urzędu chyba Gminy. Ponieważ komin byl czynny dlatego BOCIANY BIAŁE często były "czarne" czyli osmolone. Bociany te stały się chlubą Przygodzic, a ponieważ nieraz pod gniazdem zatrzymywały się wycieczki i ludzie śmiali się, że Przygodzice z Bociana Białego zrobili "czarnego" Rajcy postanowili zastosować inne ogrzewanie w Urzędzie. Ale pieca nie rozebrali. P. Dolata opowiadał, że pewnego zimnego dnia Wójt albo Burmistrz /przepraszam za nieścisłe określenie funkcji/ chciał napalić w piecu aby ogrzać pisklaki.
   Wg Pawła Dolaty dużą grupę Forumowiczów  i Oglądaczy stanowi Polonia z różnych krajów, nawet z Chin.
   Na końcu rozmowy redaktor Sławek Bajew podał dwa adresy stron internetowych do gniazda w Przygodzicach.

Offline

 

#74 2007-06-07 07:28:55

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Witam !

Kontynuując, przekazywanie na greckiej stronie, ptasiej organizacji Alop i pisząc o wydarzeniach z naszego gniazda - opisałam akcję poniedziałakowego popołudnia (04 czerwca 2007) związaną z usunięciem matrwego pisklęcia.

Link do tego tekstu znajduje się pod: http://www.alop.gr/php/modules.php?name … &p=812#812

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#75 2007-06-10 14:06:06

krasnal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 83

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

W dwutygodniku "KOMPUTER ŚWIAT" nr 12/2007 (04.06-17.06.2007), w dziale "Ciekawe strony" z kategorii ciekawostki, opisana jest "nasza"strona: www.bociany.ec.pl .
Oto co napisali:
"Niezwykła inicjatywa, która każdego miłośni-
ka przyrody
przykuwa do komputera na długie
godziny. Bo czy mieliśmy kiedykolwiek inną
okazję do zajrzenia do bocianiego gniazda, w któ-
rym właśnie samica wysiaduje jaja lub wyklu-
wają się młode? Już rok temu, dzięki niewielkiej
kamerze internetowej umieszczonej w pobliżu
gniazda, rzesze internautów podglądały życie
bocianów z Przygodzic.
Blisko bocianów, projekt Południowowielko-
polskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa
Ochrony Ptaków. Oczywiście, obraz z kamery to
nie wszystko, co możemy zobaczyć na stronie.
Są też informacje o bocianach białych i działa-
niach ornitologów, forum użytkowników i mi-
łośników witryny oraz kalendarium wydarzeń
z bocianiego gniazda. 16 maja na oczach tysięcy
internautów wykluło się pierwsze pisklę!    kb
www.bociany.ec.pl "

Powyższy artykuł napisała Katarzyna Burda (kb), a zamieszczony został na 63 stronie KŚ nr 12/2007.

krasnal

Offline

 

#76 2007-06-12 12:24:34

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Dzięki za informację. Nie znaliśmy tego. Czy ten tekścik ma tytuł?
Czy można prosić o przesłanie zwykłym listem ksero tekstu wraz z ksero okładki na drugiej stronie na adres:

Projekt "Blisko bocianów" PwG OTOP
Wrocławska 60A/7
63-400 Ostrów Wlkp.

Trafi do naszego archiwum, ale i do Bibliografii Regionalnej Powiatu Ostrowskiego, do specjalnego hasła "Blisko bocianów"

pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu

krasnal napisał:

W dwutygodniku "KOMPUTER ŚWIAT" nr 12/2007 (04.06-17.06.2007), w dziale "Ciekawe strony" z kategorii ciekawostki, opisana jest "nasza"strona: www.bociany.ec.pl .
Oto co napisali:
"Niezwykła inicjatywa, która każdego miłośni-
ka przyrody
przykuwa do komputera na długie
godziny. Bo czy mieliśmy kiedykolwiek inną
okazję do zajrzenia do bocianiego gniazda, w któ-
rym właśnie samica wysiaduje jaja lub wyklu-
wają się młode? Już rok temu, dzięki niewielkiej
kamerze internetowej umieszczonej w pobliżu
gniazda, rzesze internautów podglądały życie
bocianów z Przygodzic.
Blisko bocianów, projekt Południowowielko-
polskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa
Ochrony Ptaków. Oczywiście, obraz z kamery to
nie wszystko, co możemy zobaczyć na stronie.
Są też informacje o bocianach białych i działa-
niach ornitologów, forum użytkowników i mi-
łośników witryny oraz kalendarium wydarzeń
z bocianiego gniazda. 16 maja na oczach tysięcy
internautów wykluło się pierwsze pisklę!    kb
www.bociany.ec.pl "

Powyższy artykuł napisała Katarzyna Burda (kb), a zamieszczony został na 63 stronie KŚ nr 12/2007.

krasnal

Offline

 

#77 2007-06-12 12:31:02

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Wczoraj (poniedziałek 11 czerwca) regionalna TV ProArt (zasięg na Południową Wielkopolskę) wyemitowała w programie informacyjnym krótki materiał o naszym projekcie, który nagrywali z moją pomocą w poprzednią środę. Dokładnie nie wiem co poszło (nie widziałem, poczekam na powtórki w weekend, tak mogą tez zrobić Ci co mają ProArt, ale w weekend powtórki lecą bez jakiegoś programu, trzeba liczyć na szczęscie, że się trafi, za to okazja jest kilka razy, bo powtarzają "na okrągło"), ale ujęcia powinny być fajne - kręciliśmy m.in. gniazdo z wieżyczki na Urzędzie Gminy Przygodzice, która jest na wysokosci gniazda, a dostęp na nią z kamerą wymaga sporo przepychania się przez wąskie włazy, drabinki i strych, ale się udało, no i kamery nie uszkodziliśmy.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata
koordynator projektu "Blisko bocianów"

Offline

 

#78 2007-06-13 22:27:37

krasnal

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 83

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Ten artykuł z KŚ (12/2007) nie ma konkretnego tytułu, jak pisałam wcześniej, znajduje się w dziale CIEKAWE STRONY (kategoria CIEKAWOSTKI) na 63 stronie tego dwutygodnika.
  Gdy tylko to będzie możliwe zrobię ksero (strony i okładki) i prześlę na podany wyżej adres. Będzie mi bardzo miło, że mam wkład własny w projekcie BLISKO BOCIANÓW.

POZDROWIENIA. krasnal

Ostatnio edytowany przez krasnal (2007-06-13 22:30:11)

Offline

 

#79 2007-06-14 09:03:05

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Wczoraj dzwonił do mnie dziennikarz Radia Eska Poznań i pytał o nasz projekt (informację o nim już puszczał na początku sezonu). Podałem mu trochę ogólnych informacji, dostal też pełne info ma maila. Materiał ten będzie wyemitowany w sobotę w Radio Eska, po godz. 11. Będzie też do posłuchania na stronie www Radia.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata

Offline

 

#80 2007-06-19 14:45:28

ulina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-10
Posty: 187

Re: Kto o nas pisze lub mówi (2007)

Podaję link strony "Polskie Radio Jedynka". (http://www.polskieradio.pl/jedynka/  autor D.J.) Tekst z dnia 31.05.2007 - nieco spózniony, bo dotyczy Dnia Bociana Białego, ale nawiązuje do postu #57 i postu #64 Pawła T. Dolaty.
Możemy tutaj usłyszeć rownież (klikając na "Posłuchaj") nagraną rozmowę z  p. Pawłem Dolata i wójtem gminy Przygodzice.

http://www.polskieradio.pl/jedynka/news … =7890&c=13

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora