Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2010-08-22 21:41:53

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Czy to ta sama para ?

Mija sezon bociani na gnieździe, a ja pokusiłem się o jedną sprawę, a mianowicie, jak może zauważyliście używałem ogólnikowych nazw w stosunku do pary bocianiej. Bo bocian z obrączką, to nie ten sam co był w tamtym roku, to już było jasne i widoczne.
Ale co do samicy to ostatnio sporo ujęć robiłem jej tyłem i przyszło mi poszukać podobieństwa jak kiedyś analizowała "pręgę" Eva.
Żeby nie nudzić  - to wnioskuję, że jednak jest to ta sama samica, co w tamtym roku.
Dla porównania (f.1.) z roku 2009 i (f.2.) z 2010. Dzień nawet ten sam, tylko godziny inne.
Może ktoś ma lepsze ujęcie z tamtego roku? Lub inne cechy zauważył?
Pozdrawiam.

http://www5.pic-upload.de/thumb/22.08.10/uuvim98t82xn.jpg http://www5.pic-upload.de/thumb/22.08.10/vr6vybykeqv.jpg

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2010-08-22 21:49:40)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#22 2010-08-23 14:44:46

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Czy to ta sama para ?

Odnośnie postu wyżej wladka12 - małe, ale ważne sprostowanie - historię "czarnej pręgi" , tzn ciemnej sterówki - (u młodych bocianów i u samca), analizowała bardzo dokładnie Sve (nie ja). Jest to w postach na stronie poprzedniej tego tematu (moje przypuszczenie w ub. roku było błędne, o czym też na str. poprzedniej).

Co do zdjęć samicy z roku 2009 i 2010, trudno mi coś powiedzieć. Osobiście mam wrażenie, że to nie jest ten sam bocian co w roku ub. (tegoroczna samica jest wyjątkowo drobna...albo samiec jest "mocno" zbudowany).
Może ktoś z Forumowiczów potrafi powiedzieć coś więcej?

Pozdrawiam
Eva Stets

wladek12 napisał:

Mija sezon bociani na gnieździe, a ja pokusiłem się o jedną sprawę, a mianowicie, jak może zauważyliście używałem ogólnikowych nazw w stosunku do pary bocianiej. Bo bocian z obrączką, to nie ten sam co był w tamtym roku, to już było jasne i widoczne.
Ale co do samicy to ostatnio sporo ujęć robiłem jej tyłem i przyszło mi poszukać podobieństwa jak kiedyś analizowała "pręgę" Eva.
Żeby nie nudzić  - to wnioskuję, że jednak jest to ta sama samica, co w tamtym roku.
Dla porównania (f.1.) z roku 2009 i (f.2.) z 2010. Dzień nawet ten sam, tylko godziny inne.
Może ktoś ma lepsze ujęcie z tamtego roku? Lub inne cechy zauważył?
Pozdrawiam.

Offline

 

#23 2010-08-23 21:26:09

Sve

Użytkownik

Skąd: Pardubice - Czechy
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 810
WWW

Re: Czy to ta sama para ?

Władku, przepraszam, ale to, co uwazasz za znaki, nijakie znaki nie są. To są po prostu poskładane (wyrównane) skrzydła. Zadna nasza samica (zeszłoroczna, tegoroczna i też nijaka poprzednia) nie miała białych plam na skrzydłlach. Przepraszam, ale uważam, ze wg. tych "znakow" nie można rozpoznać samicęy. I jak i Eva myśle, że tegoroczna samica chyba jest inna, niż poprzednie. Jest bardzo malutka w porównaniu z samcem. Chyba żeby "Agresor" był olbrzymim samcem, ale na to nic nie wskazuje - przecież Paweł miał go w rękach


Popatrzcie na kruki: nie sieją ani nie zbierają czasu żniwa; nie mają piwnic ani spichlerzy, a jednak Bóg je żywi.
(Lk 12,24)

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora