Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#21 2007-08-19 10:32:15

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Bociany on-line

Nie przypuszczałam, że słowa z tytułu naszego projektu "Blisko bocianów" mogą okazać się aż tak prawdziwe, jak w poście Magdy.
Zapewne nikt z nas nie zdawał sobie z tego sprawy, że projekt ten może spełnić tak pozytywną rolę. Dla nas wszystkich to nie tylko miłe ale dopingujące, by kontynuować to, co robimy. To także przypomnienie, że są chwile, gdy zapomina się o własnych niepowodzeniach i troskach a myśli idą dla dobra innych. I zarazem stwierdzenie, (jak napisałam już kiedyś), że ptaki czynią nasze życie lepszym, piękniejszym...
Dzieki Ci, Magdo wielkie za ten post i za dodanie otuchy innym. Tobie, mężowi i chorym w szpitalu życze wielu sił i pozdrawiam serdecznie.
Wszystkim, ktorzy obserwują nasze gniazdo, dla ktorych te boćki były ukojeniem życzę z całego serca wszystkiego dobrego.

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#22 2007-08-21 15:13:59

EWA udarek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-25
Posty: 599

Re: Bociany on-line

Boję się odlotu Przyjaciół. Zmuszali mnie do chodzenia i siedzenia, pisania i ogólnie w mojej rehabilitacji mają swój wielki udział.
Pozdrowienia dla Wszystkich Ewa Jedynak

Offline

 

#23 2007-08-21 16:28:54

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Bociany on-line

Nasi skrzydlaci przyjaciele odlecą, bo taki jest bociani los. Zostaną po nich miłe wspomnienia i oczekiwanie wiosny, gdy znowu powrócą do swoich gniazd. Pamiętać będziemy nasze obserwacje, niepokoje, radości. Nie trzeba się bać, bo powrócą na wiosnę
Na forum w międzyczasie pojawią się nowe posty a na stronie PwG OTOP, (www.pwg.otop.org.pl) można przeczytać wiele ciekawych tekstów nie tylko o naszych boćkach.
Zachęcam do dalszego udziału na forum i do lektury - do poczytania o innych ptakch i mam nadzieję, że taki kontakt będzie pomocny w uzyskaniu dalszej wiedzy o ptasim świecie.

Post ten kieruję nie tylko do Ewy, nie tylko do osób, którym nasze boćki pomagały w trudnych chwilach ale do wszystkich, którzy towarzyszyli  (i towarzyszą nadal) bocianom, naszemu projektowi i naszej działalności.
To Wam należą się podziekowania za to, że Waszą obecnością z entuzjazmem i sympatią bierzecie udział w obserwacjach gniazda i na forum, przekonując nas zarazem, że warto i trzeba robić, to co robimy.

Eva Stets
członek projektu "Blisko bocianów"


EWA udarek napisał:

Boję się odlotu Przyjaciół. Zmuszali mnie do chodzenia i siedzenia, pisania i ogólnie w mojej rehabilitacji mają swój wielki udział.
Pozdrowienia dla Wszystkich Ewa Jedynak

Offline

 

#24 2007-08-25 18:11:52

hana

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1175

Re: Bociany on-line

Gdy 7 kwietnia 2007 roku po raz pierwszy weszłam na stronę z przekazem poklatkowym z bocianiego gniazda w Przygodzicach nie sądziłam, że będzie to wizyta, która wpłynie na moje życie. Od razu z tej strony przeniosłam się na forum o bocianach z Przygodzic oraz na stronę, z której dowiedziałam się, że w Polsce (i innych miejscach w Europie) są zainstalowane kamery w bocianich gniazdach. Dotarłam na www z podglądem kamer w polskich i kilku europejskich gniazdach.
Najczęściej odwiedzałam forum i przekaz, dotyczący życia bocianów z Przygodzic. Podobał mi się styl forum - uporządkowany, rzeczowy, tak, który pozwalał poznać dokładnie życie bocianów w gnieździe. Bardzo interesowały mnie posty, które pojawiały się, gdy byłam nieobecna albo gdy byłam zajęta i nie mogłam prowadzić obserwacji. Każdy post był przeze mnie czytany z uwagą. Jednak nie brałam czynnego udziału w forum. Nie sądziłam, że kiedykolwiek coś napiszę na forum. Widziałam tyle osób, lepiej znających się na rzeczy, więc uważałam, że moje pisanie nie byłoby dobre. Jednak zmieniłam zdanie. Zaczęłam pisać raporty, jeszcze wielce niedoskonałe, ale by były lepsze służyła mi pomocą Eva i bardzo cieszę się z okazanej przez nią pomocy. Pisząc coraz więcej, radowałam się, że jestem na forum nie tylko dla siebie, ale również z szacunku dla nauki. To mobilizowało mnie do dokładnych obserwacji. Nie wiem, czy gdyby nie było forum zagłębiałabym się tak bardzo w życie gniazda. Ale dzięki temu wiem, co się wydarzyło, a przy okazji poznaję bocianie zwyczaje.
Choć bociany odlecą, nie smucę się, coś stracę, ale coś zyskałam. Dzięki WAM, pomysłodawcy projektu „Blisko bocianów” oraz osoby umożliwiające podglądanie bocianów  w gnieździe, zaczęłam zwracać uwagę na coś, co było w moim życiu obok, przeze mnie mało zauważalne. Macie odpowiedź na to czy warto takie projekty wdrażać - WARTO!!! Jest to doskonały projekt edukacyjny dla każdego. Jego skutki odczuwa się dalej we własnym życiu. I już dziś wiem, że mijane przeze mnie od lat bocianie gniazda będą miały swoją historię, która nie będzie tylko się kończyć na stwierdzeniu - „o jest bocian w gnieździe”. Będę obserwować, kiedy zawitają po raz pierwszy wiosną do gniazd bociany, ile młodych się wychowało itp.

DZIĘKUJĘ WAM 

Hania

Offline

 

#25 2008-02-16 20:02:31

Elżbieta Kret

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-01-29
Posty: 11

Re: Bociany on-line

Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego projektu. To świetna forma przekazywania wiedzy dotyczącej biologii bocianów, służącej nie tylko edukacji ekologicznej ale również ochronie tych jakże ciekawych ptaków.
Cieszy mnie fakt, że na forum są zadawane często niełatwe pytania, na które zawsze potraficie odpowiedzieć z rzetelną znajomością tematu. Życzę powodzenia w nowym sezonie!!

Elżbieta Kret
WWF Hellas
PwG OTOP

Ostatnio edytowany przez Elżbieta Kret (2008-02-16 20:09:59)

Offline

 

#26 2008-04-19 18:51:48

anina

Użytkownik

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-04-10
Posty: 89

Re: Bociany on-line

Spełniło się moje największe marzenie. Pragnęłam zobaczyć życie ptaków. Teraz odkrywam szczegóły zachowań bocianków i to mnie zachwyca. Wielkie  dzięki POMYSŁODAWCOM i tym WSZYSTKIM, którzy wdrożyli to w życie. Serdecznie pozdrawiam...

Offline

 

#27 2008-05-12 10:04:14

sensei4

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-09
Posty: 95

Re: Bociany on-line

Przednia zabawa w podglądanie ale i wiele można się dowiedzieć podglądając życie w gnieździe.
Ja denerwuję się chyba bardziej  niż bociany tym, czy już czy jeszcze, czy wszystkie wyjdą ze skorupek.
Na stare lata takie nerwy ?
Pozdrowienia dla podglądających i oczywista _organizatorów_.  Podglądam już drugi rok.
sensei 4-ty.

Offline

 

#28 2008-05-12 14:32:21

EWA udarek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-25
Posty: 599

Re: Bociany on-line

Witam Wszystkich! No i mamy najradośniejszy okres - podglądanie maluchów, to lubię najbardziej.

Offline

 

#29 2008-05-19 16:24:24

anina

Użytkownik

Skąd: Gdynia
Zarejestrowany: 2008-04-10
Posty: 89

Re: Bociany on-line

Wreszcie są małe bocianki i jest ich tak dużo. 5 bocianków to duża gromadka. Każdego dnia oglądam tę rodzinkę i życie moje stało sę piękniejsze i radośniejsze. To miło, jak się ma jeszcze jedną nutkę radości. Tyle ciekawych wiadomości znalazłam w postach P. Evy i innych. To moja pierwsza obserwacja i jaka piękna. Pozdrawiam P. Evę

Offline

 

#30 2008-05-19 18:17:46

 magdag

Użytkownik

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1826

Re: Bociany on-line

Bez komentarza. Wnuczka oglądająca  wraz ze mną boćki wrzasnęła: cicho, bocianki spią.

Offline

 

#31 2008-05-20 08:07:44

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2077

Re: Bociany on-line

Ja mam komentarz:

jedna za historyjkę, druga dla wnuczki, trzecia dla Magdag za rozbudzenie tego w niej

magdag napisał:

Bez komentarza. Wnuczka oglądająca  wraz ze mną boćki wrzasnęła: cicho, bocianki spią.

Offline

 

#32 2008-05-25 03:44:36

mamajka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-05-10
Posty: 377

Re: Bociany on-line

"Bociani" projekt z Przygodzic jest znakomity. Jestem po prostu zafascynowana, tym bardziej że stanowi bardzo wszechstronną koncepcję i dającą najwięcej informacji. Dla laika, takiego jak ja, jest to odkrywanie nowego świata-wcale niełatwe, bo jednoczesnie uczy przyjmowania natury we wszystkich jej aspektach - a nie ze wszystkimi łatwo się pogodzić.
Państwa komentarze i wyjasnienia uczą mnie neutralności w postawie obserwatora - co wcale nie było dla mnie w pierwszym momencie oczywiste. To dla mnie cenne, bo początkową euforię zaczyna zastępować wiedza, wprawdzie amatorska ale jednak. A dobre emocje i tak zostają, tylko już teraz wynikające z akceptacji realiow a nie wyobrażeń.
I to jest dla mnie szczególnie istotne - dokonujące się przewartościowanie. Gratuluję  !

Offline

 

#33 2008-05-25 21:38:36

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 3915
WWW

Re: Bociany on-line

Kocham przyrodę, kocham zwierzęta, zwłaszcza psy i ptaki. Do tej pory moja miłość do ptaków objawiała się tolerowaniem gniazd w różnych częściach domu i dokarmianiem zimą.  Gdy zimy były ostrzejsze, ptaki zjadały 30-40 kg słonecznika za sezon. Gośćmi mojego karmnika są sikory, (głównie bogatki i modre, czasami zaglądają też czubate) oraz dzwońce. Te ostatnie nie zawsze są mile widzianymi gośćmi z uwagi na skłonność do awanturnictwa, zamiast jeść, tłuką się między sobą, aż pióra lecą.
To było przedtem. W ubiegłym roku mój brat powiedział mi o monitoringu bocianów w Przygodzicach. Zajrzałam raz i wpadłam po uszy. Zdanie powtarzane wielokrotnie może brzmieć jak banał, ale jest prawdziwe - dzień bez bocianów to dzień stracony.
Pomysłodawcy i twórcy projektu zasługują na słowa najwyższego uznania. Po pierwsze monitoring pozwala na interwencję w nagłych wypadkach i zwiększa szanse młodych na przeżycie (gdyby na przykład młode splątało się sznurkiem, czy tak jak w ubiegłym roku usunięcie z gniazda rozkładającego się ciała pisklęcia). Z drugiej strony, przeżyłam już sporo lat i dopiero teraz mogę obserwować coś, co mnie naprawdę interesuje, fascynuje. Przecież to nie to samo, co oglądanie bocianiego gniazda "z żabiej perspektywy".
Złapałam bakcyla i teraz ja zarażam - każdy z moich znajomych otrzymuje link do gniazda i mało kto okazuje się uodporniony.
Z całego serca dziękuję twórcom projektu, dajecie mi radość, wzbogacacie moją wiedzę i pomagacie zwierzętom, a to baaaardzo cenię u ludzi. Człowiek, który lubi zwierzeta, to dobry człowiek.

Ostatnio edytowany przez nupi (2008-05-25 21:40:21)


* * *

Offline

 

#34 2008-06-08 21:56:24

tropicielehistorii

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-11
Posty: 41

Re: Bociany on-line

Witam!
Pani Evo, tak dawno nie pisałam/nie pisaliśmy nic na forum, że zastanawiałam się czy pamiętam jeszcze login i hasło. Ale jednak tak! Przygodzickie bociany to moja pasja. Te z naszej gminy też. Liczymy, fotki im robimy, dbamy o ich domostwa. Moi uczniowie dokładnie meldują mi o każdym boćku w okolicy. Często odwiedzamy też strone z Przygodzic. Bociany na dobre zagościły w naszej gminie. Mamy np. takie specjalne witacze z bocianami przy wjeździe na teren naszej gminy. Bocian jest też na pocztówkach z Drużbic oraz na takim nieoficjalnym herbie - znaku rozpoznawczym. W naszej szkole są tablice poświęcone tym ptakom, galeria zdjęć bocianów, organizujemy Dzień Bociana. A więc zaprzyjaźniliśmy się już z tymi ptakami na dobre. Przesyłam serdeczne pozdrowienia od wszystkich bocianich przyjaciół z Drużbic. MonikaS

Offline

 

#35 2008-06-08 23:07:07

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Bociany on-line

Witam!

W imieniu całego zespołu dziękuję Pani Monice za miłe słowa w poście wyżej i za bocianią reklamę naszej strony i naszych (i nie tylko naszych) bocianów
Dla wyjaśnienia chciałabym dodać, że post tropicielihistorii jest po części odpowiedzią na moją informację w temacie pt "Kto o nas pisze-mówi".
Bezpośredni link do tego wpisu jest:  http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 8920#p8920

Z miłym pozdrowieniem
Eva Stets

P.S. Co ciekawe, o herbie gminy Drużbice, wspomnianym przez p. Monikę pisała już kiedyś magdag w wątku "Bociany: wizerunki" (temat pt Bociany: ciekawostki) http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 5431#p5431

Offline

 

#36 2008-06-10 16:02:26

bockowa

Użytkownik

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-04-23
Posty: 38

Re: Bociany on-line

Hej. Obserwuje TEN projekt od samego poczatku - tylko nie zakladalam wczesniej konta.Nie mialam tez odwagi ,by przyjechac na I Zlot w Przygodzicach
Bociany wkradly sie w moje serce, emocje, obserwacje, czytanie o nich literatury-plus- posiadanie pulpitu w kompie-oczywiscie bocka-
Pierwszą wzmiankę o Was namierzylam w Gazecie Wyborczej. A teraz to..ho ho! jestescie Panstwo:)) z taka kamera i wsparciem Pani Komisarz...,ze nawet Telexpress o Was mowil.

Pozdrawiam, chetnych zapraszam do rozmowy.

Offline

 

#37 2008-06-21 17:47:51

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 3915
WWW

Re: Bociany on-line

Co zawdzięczam projektowi BLISKO BOCIANÓW... Pisałam już o tym, że dzięki niemu wzbogacam swą wiedzę, dowiaduję się rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Ale to nie wszystko. Wiadomo, życie lekkie nie jest – w pracy stres, w sklepie stres, za kierownicą stres, ale w końcu parkuję samochód, wchodzę do domu, siadam przed komputerem, patrzę na Dziedzica, Przygodę i ich dzieci i całe nagromadzone w ciągu dnia napięcie cichnie, znika. W gnieździe nikt nie krzyczy, nie wykonuje gwałtownych ruchów bez powodu. Bociany stoją na jednej nodze albo kroczą majestatycznie. Bocianki, jak to dzieci, trochę się bawią, trochę uczą, gdy dają posiłek, pałaszują bez kaprysów. Patrzę i czuję, jak robi mi się ciepło koło serca.  Wstaję od komputera i jestem już inną osoba. Jakaś część bocianiego spokoju udzieliła się i mnie. To dobrze. I za to dziękuję pomysłodawcom i twórcom projektu.
BOCIANY ŁAGODZĄ OBYCZAJE !


* * *

Offline

 

#38 2008-06-24 22:10:35

 magdag

Użytkownik

Skąd: warszawa
Zarejestrowany: 2007-04-07
Posty: 1826

Re: Bociany on-line

Byłam kilka dni na Słowacji. Zostałam zaskoczona, bo okazało się, ze gniazdo w Przygodzicach jest tam oglądane. Myslałam, ze pokaże im jakąś rewelację, a to oni mnie zaskoczyli. Nawet pokazali mi zdjęcia z karmienia bocianków, co jest dla mnie zawsze najtrudniejsze. Nie wiem dlaczego nie są na forum, troche ich namówiłam, posługują sie jezykiem   w miare dla nas zrozumiałym. Mają fajne zdjęcia, ciekawe obserwacje, tylko nie wiem czy udało mi się zmobilizowac ich do udziału na naszym forum.

Offline

 

#39 2008-06-25 09:30:38

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Bociany on-line

Bardzo miła wiadomość. 
Jak widać tytuł projektu "Blisko bocianów" jest trafny w każdym przypadku a boćki on-line nie znają granic i barier językowych.

Pozdrawiam
Eva Stets

magdag napisał:

Byłam kilka dni na Słowacji. Zostałam zaskoczona, bo okazało się, ze gniazdo w Przygodzicach jest tam oglądane. Myslałam, ze pokaże im jakąś rewelację, a to oni mnie zaskoczyli. Nawet pokazali mi zdjęcia z karmienia bocianków, co jest dla mnie zawsze najtrudniejsze. Nie wiem dlaczego nie są na forum, troche ich namówiłam, posługują sie jezykiem w miare dla nas zrozumiałym. Mają fajne zdjęcia, ciekawe obserwacje, tylko nie wiem czy udało mi się zmobilizowac ich do udziału na naszym forum.

Offline

 

#40 2008-09-09 16:15:40

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Bociany on-line

W tym wątku każdy mógł (i może nadal) napisać parę słów od siebie, jak odbiera projekt "Blisko bocianów" i jak oglądanie przekazu wpłynęło na jego spojrzenie do tych pięknych ptaków.
Moje zaangażwowanie tak w sprawę projektu jak i w prowadzenie forum - poznaliście chyba wszyscy (?)
Czasami byłam zbyt "wymagająca" w dbaniu o forumowe porządki, czasami pochwaliłam i dziękowałam za Wasze zaangażowanie, starałam się pomóc, gdy była taka potrzeba - myślę, że wiele razy z pozytywnym efektem.

Czas i na mnie napisać tu pare słów - po kolejnym sezonie lęgowym, po kolejnym odlocie bocianów.
Na początku, tak jak wielu z Was...trafiłam tu przez przypadek i tak już zostało.

Dziękuję przede wszystkim Sve, że w 2006 zachęciła mnie do szerszego udziału, Marcinowi za wszelką pomoc, rady i głębokie nauki dotyczące forum. Pawłowi szczególnie - dzięki za wszystko - za wielką kopalnię wiedzy, jaką przy nim zdobyłam, za pomoc w prowadzeniu forum i za to, że zawsze mogłam na niego liczyć.
Projekt "Blisko bocianów" - to najtrafniejszy tytuł - znalazłam się blisko bocianów, które były daleko ode mnie, znalazłam się blisko ludzi, którzy stali się mi bliscy, serdecznii i mili. Dzięki Wam za to ogromne!
Dziękuję wszystkim Forumowiczom, którzy brali udział na forum - i tym, ktorzy pisali tu posty i tym, którzy czytali o życiu naszych bocianów.
Polubiliśmy nasze boćki "po ludzku" i naukowo i można to było zgodnie połączyć.
Jak bogatsi o wiedzę jesteśmy wszyscy bez wyjątku - wiemy to dobrze sami - za to Wam wszystkim serdecznie i z całego serca dziękuję.

Z serdecznym pozdrowieniem i życzeniami wszystkiego dobrego
Eva Stets
Delta Evros - Hellas

Offline

 
Ostatnio chory jestem na Przygodę i Dziedzica. Choróbsko toczy mnie totalnie, ale jest na tyle fajne, że polecam zachorowanie wszystkim dookoła. (marmarecki)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
busy Holandia boston terrier opinie Klinika medycyny estetycznej LDPE HIPS PP tu