Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#61 2009-04-10 09:12:10

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2473

Re: Problemy techniczne użytkowników

W tej chwili obraz na www.bociany.ec.pl jest normalny.

Co do przekazu strumieniowego, już informuję Andrzeja Filipowicza z iTTv.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata

kawia napisał:

Kochani! Mam programy te same co w ub. roku, a nawet więcej i nieco większa wprawe w ich obsłudze, ale nie mam obrazu!, tzn tylko z kamery. Strumieniowy jest czarny, albo pojawia się informacja, że przekroczono limity dostępności, czy coś w tym rodzaju. W zeszłym roku nie było problemów. Nie widzę, żeby ktoś zgłaszał takie problemy, więc to może tylko moja nieświadomość, jeśli tak, bardzo prosze o pomoc starszej pani Nie chodzi mi o czat, broń Boże, wyłącznie o obraz "na żywo".

Offline

 

#62 2009-04-10 11:15:50

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Problemy techniczne użytkowników

Tak mi wyszło w IE: Internal Server Error
The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@ittv.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Offline

 

#63 2009-04-10 20:16:08

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

Kawia, były problemy z łączami serwerów - teraz wszystko powinno być już ok.
Gdyby nadal były jakieś trudności z odbiorem przekazu strumieniowego to proszę o info na bociany(at)ittv.pl

Serdeczności,
Andrzej

Offline

 

#64 2009-04-19 17:49:55

 Magdalena Zamielska

Użytkownik

4712994
Skąd: Legionowo
Zarejestrowany: 2008-05-02
Posty: 583

Re: Problemy techniczne użytkowników

witam przekaz poklatkowy działa u mnie bardzo powoli tj. przeskakuje co 11 a nawet więcej sekund. Czy to tylko u mnie czy ogólnie?

Offline

 

#65 2009-04-19 21:25:29

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

magdekk napisał:

witam przekaz poklatkowy działa u mnie bardzo powoli tj. przeskakuje co 11 a nawet więcej sekund. Czy to tylko u mnie czy ogólnie?

Magda, tak jest niestety wszędzie.
Przyczyna jest po stronie łącz nadających i my nic zrobić z tym nie jesteśmy w stanie.

Komentował sytuacji nie będę bo wystarczy, że zamiast w weekend odpoczywać od samego rana "walczymy z wiatrakami".

Szkoda wielka bo poza nami, również cały świat chce ogladać Przygodzickie bociany.

Andrzej

Ostatnio edytowany przez MagicCam (2009-04-19 21:29:09)

Offline

 

#66 2009-04-22 18:14:57

skoluba

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-27
Posty: 6

Re: Problemy techniczne użytkowników

Dzien dobry.
Rzeczywiscie, nowe ustawienie kamery poprawilo  w znaczny sposob wartosc obrazu.
Byc moze pare osob mnie rozpozna. Ja jednak ciagle upieram sie o polepszenie jakosci dzwieku.
Troche zaskakuje mnie to, ze wiekszosc ludzi zadawala tak mierny przekaz dzwieku.
Mysle ze glownie dzieki polaczeniu dobrego przekazu dzwieku z obrazem, otrzymaliscie to wyroznienie w zeszlym roku.
Obawiam sie, ze w tym roku bedzie znacznie trudniej konkurowac z innymi kamerami przekazujacymi tylko obraz.
Niemniej jednak zycze powodzenia.
Pawel

Ostatnio edytowany przez skoluba (2009-04-22 18:15:50)

Offline

 

#67 2009-04-22 19:57:26

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Witam!

Dziękujemy za uwagi i życzenia powodzenia. Pana uwagi na temat dźwięku przekazałam do osób zajmujących się i czuwających nad transmisją.

Niemniej jednak chciałabym po części sprostować, że ubiegłoroczne wyróżnienie tzn przyznane nam 19 IV 2008 - wyróżnienie „Biała Pyra Tygodnia” od „Gazety Wyborczej” w Poznaniu otrzymał cały zespół prowadzący projekt „Blisko bocianów”. Zapewne dużą rolę odgrwa tu także dźwięk, ale nagroda odnosiła się ogólnie do całego projektu, który jest oparty o obserwacje w Internecie gniazda bocianów w Przygodzicach i do rozsławienia w świecie wielkopolskich Przygodzic - właśnie dzięki projektowi "Blisko bocianów".

Więcej na temat ubiegłorocznej nagrody na naszym forum w temacie "O projekcie": http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=154

Pozdrawiam
Eva Stets
Członek projektu "Blisko bocianów"

skoluba napisał:

Dzien dobry.
Rzeczywiscie, nowe ustawienie kamery poprawilo  w znaczny sposob wartosc obrazu.
Byc moze pare osob mnie rozpozna. Ja jednak ciagle upieram sie o polepszenie jakosci dzwieku.
Troche zaskakuje mnie to, ze wiekszosc ludzi zadawala tak mierny przekaz dzwieku.
Mysle ze glownie dzieki polaczeniu dobrego przekazu dzwieku z obrazem, otrzymaliscie to wyroznienie w zeszlym roku.
Obawiam sie, ze w tym roku bedzie znacznie trudniej konkurowac z innymi kamerami przekazujacymi tylko obraz.
Niemniej jednak zycze powodzenia.
Pawel

Offline

 

#68 2009-04-22 20:21:22

skoluba

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-06-27
Posty: 6

Re: Problemy techniczne użytkowników

Przepraszam za nieporozumienie.
Nie mialem na mysli calosci projektu, a tylko jego ogladalnosc.
Obym sie mylil.
Chcialem tylko podkreslic, jak wazna role gra dzwiek.
Mieszkajac za granica ten obraz przybliza mi Polske. A obraz bez dzwieku robi sie plaski.
Pozdrowienia
Pawel Gronowski

Eva Stets napisał:

Witam!

Dziękujemy za uwagi i życzenia powodzenia. Pana uwagi na temat dźwięku przekazałam do osób zajmujących się i czuwających nad transmisją.

Niemniej jednak chciałabym po części sprostować, że ubiegłoroczne wyróżnienie tzn przyznane nam 19 IV 2008 - wyróżnienie „Biała Pyra Tygodnia” od „Gazety Wyborczej” w Poznaniu otrzymał cały zespół prowadzący projekt „Blisko bocianów”. Zapewne dużą rolę odgrwa tu także dźwięk, ale nagroda odnosiła się ogólnie do całego projektu, który jest oparty o obserwacje w Internecie gniazda bocianów w Przygodzicach i do rozsławienia w świecie wielkopolskich Przygodzic - właśnie dzięki projektowi "Blisko bocianów".

Więcej na temat ubiegłorocznej nagrody na naszym forum w temacie "O projekcie": http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewtopic.php?id=154

Pozdrawiam
Eva Stets
Członek projektu "Blisko bocianów"

skoluba napisał:

Dzien dobry.
Rzeczywiscie, nowe ustawienie kamery poprawilo  w znaczny sposob wartosc obrazu.
Byc moze pare osob mnie rozpozna. Ja jednak ciagle upieram sie o polepszenie jakosci dzwieku.
Troche zaskakuje mnie to, ze wiekszosc ludzi zadawala tak mierny przekaz dzwieku.
Mysle ze glownie dzieki polaczeniu dobrego przekazu dzwieku z obrazem, otrzymaliscie to wyroznienie w zeszlym roku.
Obawiam sie, ze w tym roku bedzie znacznie trudniej konkurowac z innymi kamerami przekazujacymi tylko obraz.
Niemniej jednak zycze powodzenia.
Pawel

Offline

 

#69 2009-04-22 20:50:49

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Miło mi, że możemy się porozumieć i oczywiście nie kwestinuję, że dźwięk odgrywa ważną rolę w przekazie. Dlatego jak napisałam wyżej: "Pana uwagi na temat dźwięku przekazałam do osób zajmujących się i czuwających nad transmisją". Zapewne znajdzie się w tej kwestii pozytywne rozwiązanie.

Pozdrawiam
Eva Stets

skoluba napisał:

Przepraszam za nieporozumienie.
Nie mialem na mysli calosci projektu, a tylko jego ogladalnosc.
Obym sie mylil.
Chcialem tylko podkreslic, jak wazna role gra dzwiek.
Mieszkajac za granica ten obraz przybliza mi Polske. A obraz bez dzwieku robi sie plaski.
Pozdrowienia
Pawel Gronowski

Offline

 

#70 2009-04-28 23:02:47

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Problemy techniczne użytkowników

Mi też coś nie działa dźwięk! dzisiaj a jak dotąd działał bez zarzutu. A tu ani klekotu.

Offline

 

#71 2009-04-28 23:36:51

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

Już dźwięk powinien być ok.

Jak zapewne wiecie, używany wcześniej mikrofon uległ uszkodzeniu. Aktualnie odgłosy z gniazda są emitowane z mikrofonu wbudowanego w kamerę IP i czasami zdarza się zawieszenie kanału audio.
Kamera jest w obudowie metalowej - resztę sobie możecie dopowiedzieć.


Pozdrawiam,
Andrzej

Offline

 

#72 2009-04-28 23:50:18

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Problemy techniczne użytkowników

Niestety, dalej cisza. Zobaczymy jutro. dobranoc

Offline

 

#73 2009-04-29 05:48:35

 wladek12

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-03-31
Posty: 8451

Re: Problemy techniczne użytkowników

29.04.2009.
Od 5.03. jak obserwuję brak fonii. Nie ma żadnego głosu.
6.20.NADAL CISSSSSSSZA W ETERZE !!!!!!!!!   I 6.36.nadal cisza.                        ...       

Ostatnio edytowany przez wladek12 (2009-04-29 06:32:12)


😄👍🌞.  Miłych dni życzę.
Pozdrawiam.

Offline

 

#74 2009-04-29 10:52:24

MagicCam

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-04-13
Posty: 129

Re: Problemy techniczne użytkowników

Przyczyna jest całkowicie poza naszym zasięgiem.
Tylko tam na miejscu można przywrócić kanał audio - po naszej stronie wszystko jest ok.
Przekazałem stosowną informację i prośbę do Przygodzic.

Pozdrawiam,
Andrzej.

Offline

 

#75 2009-04-29 14:10:00

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Witam!

Przede wszystkim chciałabym podziękować Andrzejowi za posty i informacje wyżej (dziś z godz. 10:52 i wczoraj z godz. 23:36). Dziękuję też wszystkim , którzy czuwają nad naszym przekazem.
Każda osoba zajmująca się projektem "Blisko bocianów" zawsze robi wszystko aby jakiekolwiek niedociągnięcia były naprawiane i jak wiecie, zawsze gdy jest jakiś problem staramy się go rozwiązać w miarę możliwości jak najszybciej (choć nie każdą usterkę można usunąć błyskawicznie).

Jak wygląda obecnie forma dźwięku możecie przeczytać wyżej w poście Andrzeja, to że stosowna informacja i prośba została przekazana do Przygodzic pisze również wyżej Andrzej i na pewno (tak jak zawsze) będą podjęte wszelkie czynności aby sprawa dźwięku uległa poprawie.

Jednakże i to muszę podkreślić:  ewentualna wymiana czy naprawa mikrofonu jest obecnie niemożliwa z racji, że jest to element znajdujący sie przy gnieździe i w obecnej chwili nie można płoszyć bocianów. Wszelkie manipulacje przy samym mikrofonie mogą być przeprowadzone dopiero w dniu obrączkowania młodych.

Do tego czasu będziemy się starać aby głos był w lepszej "wersji" - jednakże jedynie na tej zasadzie jak napisał już wcześniej Andrzej.
Liczę na Wasze zrozumienie, że dobro i ochrona ptaków są w tym wypadku ważniejsze.

Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum

Offline

 

#76 2009-04-29 23:52:38

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1188

Re: Problemy techniczne użytkowników

Jak miło usłyszeć odgłosy przyrody (i cywilizacji też) Dzięki!

Ostatnio edytowany przez kawia (2009-04-29 23:53:16)

Offline

 

#77 2009-05-16 19:29:29

 Barbarka

Użytkownik

Skąd: Górny Śląsk - Opolszczyzna
Zarejestrowany: 2009-05-15
Posty: 1057

Re: Problemy techniczne użytkowników

g. 19:33

Awaria lub przeciążenie. Przepraszają...

Nic dziwnego, najciekawszy spektakl natury: narodziny życia. Do niedawna całkowicie niedostępny dla ludzkich oczu.

Ostatnio edytowany przez Barbarka (2009-05-16 19:30:29)

Offline

 

#78 2009-05-16 20:17:00

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Widać była to krótka awaria. Nie wiem jak u innych ale u mnie obraz działa. Niestety zdarza się tak w każdym przekazie (nawet tym najlepszym) , że w emisjach programu bywają różne awarie. Jak można się zorientować po innych postach - ze strony osób, dzięki którym odbieramy przekaz - staramy się zawsze robić wszystko, aby wszelkie awarie były naprawiane jak najszybciej. Oczywiście na ile jest to w mocy osób czuwających nad przekazem.

Pozdrawiam
Eva Stets
Administrator forum

P.S. Cytowany post został przeniesienony z wątku o kluciu piskląt.

Barbarka napisał:

g. 19:33

Awaria lub przeciążenie. Przepraszają...

Nic dziwnego, najciekawszy spektakl natury: narodziny życia. Do niedawna całkowicie niedostępny dla ludzkich oczu.

Offline

 

#79 2009-05-28 21:19:11

 AnkazReading

Moderator

Skąd: Reading, W.Brytania
Zarejestrowany: 2009-05-18
Posty: 265

Re: Problemy techniczne użytkowników

Od okolo miesiaca ogladam gniazdo przygodzickie w przekazie strumieniowym, na www.bociany.ittv.pl/aplet/index.php
Dopiero co dowiedzialam sie, ze mozna takze ogladac na www.bociany.ec.pl/ oraz, ze wielu uzytkownikow oglada oba rownoczesnie.  Jak to sie robi rownoczesnie?

Anka

Offline

 

#80 2009-05-28 22:04:23

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Problemy techniczne użytkowników

Witam!

Pomimo, że sama tak robie, może ktoś z Forumowiczów wyjaśni to bardziej dokładnie. Po "mojemu" jest to tak:
- otwiera się jeden przekaz, potem drugi
- minmalizuje się oba okna
- reguluje strzałkami w prawo w lewo, góra-dół tak, żeby mieć odbiór na "okienko", gdzie widać boćki
- przez tą regulację strzałkami przesuwamy dane okno w prawo lub lewo na obrazie monitora,  tak, żeby było ono (każde z nich) ustawione tak by nie nachodziły na siebie.
- obniżamy do donego paska każde z okien a następnie na to klikamy - na każdy z osobna i ...ukazują się oba

życzę powodzenia
Eva Stets

AnkazReading napisał:

Od okolo miesiaca ogladam gniazdo przygodzickie w przekazie strumieniowym, na www.bociany.ittv.pl/aplet/index.php
Dopiero co dowiedzialam sie, ze mozna takze ogladac na www.bociany.ec.pl/ oraz, ze wielu uzytkownikow oglada oba rownoczesnie.  Jak to sie robi rownoczesnie?

Anka

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora