Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników



- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#61 2012-03-05 19:16:30

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Miło mi poinformować, iż ranking Birding Top 1000 odnotował dzisiaj, iż strona www.bociany.pl weszła do pierwszej trzydziestki w tym rankingu – rano zajmowała w nim 30. miejsce, obecnie już 29. Dzieje się tak za sprawą stałego wzrostu liczby osób odwiedzających stronę, np. przedwczoraj było ich 539, wczoraj – 673.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#62 2012-03-06 11:05:23

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1193

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Witam z wiosną. Strona już na 28 miejscu i będzie wyżej. A jeszcze wyżej, jeśli wreszcie Właściwa Osoba zaktualizuje stronę główną, bo jak na razie wygląda, ze w roku 2011 bocianów nie było na gnieździe, tymczasem w tym sezonie działy się bardzo ciekawe rzeczy. Naprawdę nie można przez pół roku (od września licząc) wpisać: "W 2011 roku było... itd?" Nie ma nic bardziej irytującego w internecie, jak nieaktualne strony!
Pozdrawiam

Offline

 

#63 2012-03-06 20:50:38

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Pani Kawiu, to jakieś nieporozumienie, skutkujące niestety dezinformacją czytelników forum – bowiem od kilku miesięcy jest właśnie na stronie głównej portalu www.bociany.ec.pl poniższe, szczegółowe kalendarium z listą wydarzeń roku 2011 w gnieździe i wokół gniazda, z datami i często godzinami, z reguły z linkami do szczegółowych opisów danych wydarzeń. Wystarczy kliknąć wspomniany adres www.bociany.ec.pl, kalendarium jest tuż poniżej obrazu. Dla udokumentowania wklejam po skopiowaniu to kalendarium niżej, niestety w taki sposób traci ono swój układ graficzny, wyróżnienia tekstu i linki, więc najlepiej jest ono czytelne na www.bociany.ec.pl. :-).

pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl


Kalendarium 2011:
15 sierpnia (15th August) 20:10
Ostatnia obserwacja bociana (lęgowa tu samica) na gnieździe – The last observation of the stork (female breeding here) on the nest - Letzte Beobachtung eines Storches (der hiesigen Brutstörchin) auf dem Nest
29-31 lipca (29th-31st July)
– VI Ogólnopolski Zlot „Blisko bocianów” w Przygodzicach i Dolinie Baryczy - VI All-Polish Meeting „Close to Storks” in Przygodzice and Barycz Halley - VI Alles-Polnisches Treffen “Nahe den Störchen” in Przygodzice und Bartsch-Niederung
14 lipca (14th July)
Pierwsze loty dwóch młodych bocianów – The first flight of two young Storks
11 lipca (11th July) 16:50
Ostatnia obserwacja lęgowego tu samca „Dziedzica-Agresora” (z obrączką) na gnieździe, z młodymi pozostała samica „Przygoda” – The last observation of the ringed male breeding on this nest, the female stayed with 5 nestlings - Letzte Beobachtung von zwei erwachsen Störchen (einschließlich dem beringten hiesigen Brutstorch)
24 czerwca (24th June) po godz. 17.30 (after 5.30 p.m.)
Kontrola gniazda i obrączkowanie piskląt – Nest control and the ringing of young storks
13 czerwca (24th June)
Akcja ratunkowa pisklęcia – Rescue action of the young stork
14 kwietnia (14th April)
Złożenie piątego jaja - The fifth egg was layed - Das fuenfte Ei wurde gelegt
widoczne od 00:36 (visible since 0:36 a.m.)
11 kwietnia (11th April)
Złożenie czwartego jaja - The fourth egg was layed - Das vierte Ei wurde gelegt
widoczne od 21:01 (visible since 9:01 p.m.)
9 kwietnia (9th April)
Złożenie trzeciego jaja - The third egg was layed - Das dritte Ei wurde gelegt
prawdopodobnie 20:55 (probably 8:55 p.m.), widoczne od 21:09 (visible since 9:09 p.m.)
7 kwietnia (7th April)
Złożenie drugiego jaja - The second egg was layed - Das zweite Ei wurde gelegt
prawdopodobnie 22:02-22:03 (probably 10:02-10:03 p.m), widoczne od 22:18 (visible since 10:18 p.m.)
5 kwietnia (5th April)
Złożenie pierwszego jaja - The first egg was layed - Das erste Ei wurde gelegt
Prawdopodobnie 22:53 (probably 10:53 p.m), widoczne od 23:07 (visible since 11:07 p.m.)
31 marca (31st March)
Oba bociany przyleciały na gniazdo (samiec 15:38, samica 17:10) - Both storks came from Africa (male on 3.38 p.m., female on 5:10 p.m.) – Beide Störche kamen aus Afryka (Männchen 15.38, Weibchen 17:10)
25 marca (25th March)
Bociany z Przygodzic na Facebooku - White Storks from Przygodzice on the Facebook - Weisstörche von Przygodzice sind auf Facebook: http://www.facebook.com/bocianyzprzygodzic
24-25 marca (24th and 25th March)
Pierwsze przelotne bociany białe w Południowej Wielkopolsce – The first migrating White Storks in the South Wielkopolska – Der erste Storch ist im Süden Wielkopolskas angekommen
23 marca
W minionym roku 24.03 przyleciały bociany. Nie przegap tego w tym roku!


kawia napisał:

Witam z wiosną. Strona już na 28 miejscu i będzie wyżej. A jeszcze wyżej, jeśli wreszcie Właściwa Osoba zaktualizuje stronę główną, bo jak na razie wygląda, ze w roku 2011 bocianów nie było na gnieździe, tymczasem w tym sezonie działy się bardzo ciekawe rzeczy. Naprawdę nie można przez pół roku (od września licząc) wpisać: "W 2011 roku było... itd?" Nie ma nic bardziej irytującego w internecie, jak nieaktualne strony!
Pozdrawiam

Offline

 

#64 2012-03-07 21:13:41

kawia

Użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-06-08
Posty: 1193

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Panie PAwle, dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie.
Nieporozumienie, rzeczywiście. Nie miałam na mysli szczegółowego kalendarium, lecz braku skrótowej informacji z lewej strony okienka za obrazem gniazda. Przeciętny "oglądacz" strony patrzy na okienko z obrazem i rzadko kiedy zajrzy niżej. Skrótowe informacje o przebiegu sezonu sa tam do 2010r. i parę osób, którym pokazywałam stronę pytało, dlaczego nie ma 2011. Dlatego zwróciłam uwagę na ten brak.
Pozdrawiam
Kawia

Offline

 

#65 2012-03-08 03:51:30

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Projekt "Blisko bocianów"

No to nieporozumienie zupełnie niepotrzebne. Skrótowe informacje w 2 zdaniach podawane są z lat wcześniejszych niż ostatni sezon lęgowy. Ten ostatni, czyli sezon 2011, jak każdy możne sam zobaczyć, opisany jest szczegółowo na stronie głównej www.bociany.ec.pl, KILKA CENTYMETRÓW W LEWO od skrótów z lat 2006-2010 i kilkanaście centymetrów pod obrazem z kamery, wyróżniony jest pogrubioną i kolorową czcionką. Każdy to może sam sprawdzić. Bardziej czytelnie tego wyeksponować już po prostu nie można. Nie wiem więc, kto może mieć problem ze znalezieniem tej informacji.

Za kilkanaście dni, wraz z pojawem pierwszych bocianów w Południowej Wielkopolsce, a w ich czołówce pewnie - jak w większości ostatnich sezonów - i ptaków przygodzickich , zgodnie z naszą coroczną praktyką, w miejsce kalendarium za 2011 wejdzie aktualny sezon 2012, a skrótowe info z 2011 trafi na swoje nowe miejsce, czyli do skrótów.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl


kawia napisał:

Panie PAwle, dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie.
Nieporozumienie, rzeczywiście. Nie miałam na mysli szczegółowego kalendarium, lecz braku skrótowej informacji z lewej strony okienka za obrazem gniazda. Przeciętny "oglądacz" strony patrzy na okienko z obrazem i rzadko kiedy zajrzy niżej. Skrótowe informacje o przebiegu sezonu sa tam do 2010r. i parę osób, którym pokazywałam stronę pytało, dlaczego nie ma 2011. Dlatego zwróciłam uwagę na ten brak.
Pozdrawiam
Kawia

Offline

 

#66 2012-03-15 09:49:21

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Miło mi znów podać dobrą informację, iż według rankingu Birding Top 1000 strona www.bociany.ec.pl weszła kilka dni temu do pierwszej dwudziestki w tym rankingu – obecnie zajmuje w nim 18. miejsce. Dzieje się tak za sprawą stałego wzrostu liczby osób odwiedzających stronę www.bociany.ec.pl, których np. 11 marca było 1007, 12 marca – 1254, 13 marca – 1316 , wczoraj (14 marca) – 1358. A to wszystko jeszcze bez bocianów, których pierwsze osobniki powinny być w Południowej Wielkopolsc już za kilka dni.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#67 2012-03-17 20:31:36

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Dwa kolejne rekordy tegoroczne według rankingu Birding Top 1000: po pierwsze  strona www.bociany.ec.pl weszła dziś do pierwszej piętnastki w tym rankingu – obecnie zajmuje w nim właśnie 15. miejsce. Dzieje się tak za sprawą lawinowo wzrastającej liczby wejść na tę stronę - wczoraj, 16 marca, odnotowano na niej 2014 wejść – to właśnie drugi tegoroczny rekord, po raz pierwszy przekroczyliśmy liczbę 2000 odwiedzających.

Jak widać, tysiące osób nie mogą się doczekać bocianów z Przygodzic , które mogą przylecieć na gniazdo w najbliższych dniach, spodziewamy się ich w końcu marca.

pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP
www.pwg.otop.org.pl; www.bociany.ec.pl

Offline

 

#68 2012-03-23 07:00:30

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Moim miłym obowiązkiem jest poinformować Państwa o kolejnych tegorocznych rekordach strony projektu  „Blisko bocianów” www.bociany.ec.pl według rankingu Birding Top 1000:
1) dnia 20 marca strona ta weszła do pierwszej dziesiątki w tym rankingu, osiagając 10. miejsce, następnie 21 marca – 9 miejsce i  22 marca już 8. miejsce, które zajmuje również dziś;
2) liczby dziennych wejść na naszą stronę bowiem stale rosną - przedwczoraj odnotowano na niej 3095 odwiedzających, patrz http://www.birdingtop500.com/index.php? … &u=rachma1 - to kolejny tegoroczny rekord.

Dzisiejsza słoneczna pogoda oznacza dobry, „lotny” dzień dla wędrówki bocianów, więc zapewne są już blisko, wypatrujmy ich pojawu!

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP www.pwg.otop.org.pl
Projekt "Blisko bocianów" z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#69 2012-03-27 01:17:30

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Miło jest poinformować o kolejnych tegorocznych rekordach strony projektu  „Blisko bocianów” www.bociany.ec.pl według rankingu Birding Top 1000:
1) wczoraj, 26 marca strona ta weszła do pierwszej piątki w tym rankingu,
2) liczby dziennych wejść na naszą stronę stale rosną – właśnie 26 marca odnotowano na niej 4515 odwiedzających, patrz http://www.birdingtop500.com/index.php? … &u=rachma1 - to kolejny tegoroczny rekord.

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa OTOP www.pwg.otop.org.pl
Projekt "Blisko bocianów" z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 

#70 2012-04-05 18:53:09

Renia

Moderator

Skąd: Małopolska
Zarejestrowany: 2008-05-23
Posty: 4082
WWW

Re: Projekt "Blisko bocianów"

5 kwietnia 2012

Śpieszę poinformować, że strona projektu  „Blisko bocianów”  http://www.bociany.ec.pl/
w rankingu Birding Top 1000 zajmuje trzecie miejsce .

http://www.allegaleria.pl/images/9c8ghkasjo2idcl8tfqd_thumb.jpg


* * *

Offline

 

#71 2012-04-05 20:12:45

Iganka

Moderator

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2009-05-31
Posty: 5585

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Dzisiaj, 05 kwietnia 2012 o godzinie 17:30, licznik pokazał liczbę 84 gości online odwiedzających nasze forum. Ten fakt został odnotowany tuż po Teleexpressie, kiedy podano informację o przylocie do przygodzickiego gniazda Przygody i Dziedzica oraz adresu strony internetowej projektu „Blisko bocianów” , gdzie można podglądać gody przygodzickiej bocianiej pary.

http://www.allegaleria.pl/images/bw4m7h1ddosnczs1nk_thumb.jpg

Offline

 

#72 2012-04-06 11:04:01

 igo

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 185

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Czy strona http://www.bociany.ittv.pl/aplet/index_wmp.php z byłym już przekazem strumieniowym z Przygodzic w ub. latach - administrowana przez iTTV -  w sposób uprawniony i za zgodą Urzędu Gminy Przygodzice, PwG OTOP, oraz twórców Projektu Blisko Bocianów nadal istnieje? Strona ta stała się tylko "sprytnym"odsyłaczem do transmisji on-line realizowanej przez iTTV z nowo uruchomionego przekazu w Tomaszowie Bolesławickim.
Miejscowość ta, prywatny właściciel posesji z gniazdem i iTTV mają reklamę przekazu za darmo! Wielu moich znajomych jeszcze wczoraj wchodziło na tę stronę żeby zobaczyć bociany z Przygodzic. Nic dziwnego, że przekaz z Tomaszowa nagle znalazł się na 6 miejscu rankingu BIRDING TOP 1000!

http://www.allegaleria.pl/images/85rrrhgoy9wjhtprdgbb_thumb.jpg  lub  http://www.allegaleria.pl/images/85rrrh … prdgbb.jpg

Dodam jeszcze, że Przygodzice na taki sukces w rankingu BIRDING TOP 1000 czekały kilka lat, a przekaz z Tomaszowa  -  b. możliwe, że dzięki temu sprytnemu zabiegowi  - tylko kilka miesięcy!

Ostatnio edytowany przez igo (2012-04-06 18:34:35)

Offline

 

#73 2012-04-06 14:10:30

luptus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 32

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Podobnie było z jedną ze stron, która przekierowywała na stronę SOW w Bystrzycy k. Lublina.
To jest nic, bo w jeszcze kilkanaście dni temu, dat niestety nie pamiętam, ze strony http://www.bocianyonline.pl/kamery.html, gdy klikało się na link do gniazda w Przygodzicach, przekierowanie było na zupełnie inne gniazdo. Nie pamiętam czy to był SOW w Bystrzycy czy też przekierowanie na Tomaszów Bolesławiecki.
Stare linki uważałam za nieistotne, skasowałam, bo nie robiły przekierowania na gniazdo w Przygodzicach. Wówczas, pomyślałam o tym samym, co napisał Igo, że ktoś wykorzystuje te przekierowania do własnych celów. Strona z czatem to nie była nigdy własność PWGOTOP, zawsze odżegnywali się, gdy pojawiały się stamtąd spory. W tym ma interes zupełnie ktoś inny... Ale nie sądziałam, że te strony są nadal dostępne, wykorzystując niewiedzę postronnych obserwatorów.
Pewnego dnia na stronie, którą podał Igo, lub zbliżona w nazwie, pierwszy człon nazwy taki sam, reszta trochę inna, pojawiała się informacja o tym, że nie jest możliwe połączenie, bo abonament nie został opłacony. Za jakiś czas jest przekaz, ale na inne gniazdo, a opisy z tej strony nawiązują do Przygodzic. Sprytne posunięcie. Myślałam, że te strony już nie istnieją. Są cwaniacy, którzy wam niestety wydawali się tacy słodcy...
Igo, dzięki za wyjaśnienie, bo nie rozumiałam dlaczego bardziej znane gniazda (Ustroń, Międzyrzecz, Lewków) są niżej w rankingu. Jak widać chęć zysku i POPULARNOŚCI CZYIMŚ KOSZTEM jest wielka. Gdyby się grało FAIR, to albo się stronę LIKWIDUJE, albo INFORMUJE się, że to nie dotyczy Przygodzic.
Ale nie od dziś wiadomo, że ktoś lubi wykorzystywać materiały znanego ornitologa-bocianologa, a potem podpisuje się tak jakby to ów osobnik sam wszystko stworzył.

Ostatnio edytowany przez luptus (2012-04-06 19:00:49)

Offline

 

#74 2012-04-06 19:25:46

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Nie chcę się wypowiadać w sprawie poruszonej przez igo, gdyż uważam, że jeśli w ogóle ktokolwiek mógłby to komentować, to powinny zrobić to strony zainteresowane. Pozwolę sobie jednak na małe sprostowanie, odnośnie pozycji strony www.bociany.ec.pl w rankingu TopBirding (kiedyś 500 - teraz 1000).

Strona z przekazem z Przygodzic i jej  3 miejsce w rankingu jest niezaprzeczalnie wysokie, ale... chciałabym przypomnieć "igo", że strona ta stała na pierwszej pozycji i że było to zaraz po "wstawieniu" jej do TopBirding.
Było to 2007 roku (link nr 1) i (po wznowieniu rankingu) w roku 2008 (link nr 2).

link nr 1 (dostępny po prawej stronie na  www.bociany.ec.pl ) - 2007 rok - o 1 pozycji w rankingu TopBirding pisałam w moim artykule do ogólnoplskiego czasopisma "Woliera" :
http://www.pwg.otop.org.pl/pdf/przygodz … oliera.pdf

link nr2 (dostępny w tym wątku na stronie 1) - 2008 rok - informowałam o tym na forum a niżej jest post P. T. Dolaty z wiadomością o pierwszym miejscu w roku 2008
http://bocianyzprzygodzic.pun.pl/viewto … 8125#p8125

igo napisał:

Dodam jeszcze, że Przygodzice na taki sukces w rankingu BIRDING TOP 1000 czekały kilka lat (...)

Offline

 

#75 2012-04-06 22:03:08

 igo

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 185

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Oczywiście powyższe sprostowania Evy dotyczące pozycji rankingowej Przygodzic  - na przestrzeni lat - w BIRDING TOP 1000 przyjmuję do wiadomości.

Jednak mną powodowała głównie chęć naświetlenia problemu przekierowań, odsyłaczy i itp. sztuczek informatycznych, które nie zawsze są w zgodzie z etyką postępowania - delikatnie mówiąc. Ja ten przygodzicki przypadek znam już od pierwszej dekady marca 2012. Z „Projektem Blisko Bocianów” związany jestem już od 2007 roku / od 2008 na forum / i dlatego w trosce o jego dobro postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Liczę, że osoby bliżej związane z "Projektem" będą w stanie się ustosunkować do tego, czy wykorzystywanie wielkiej popularności adresu byłej już strony www z przekazem strumieniowym, może być użyte do promocji innego adresata niż Przygodzice!?

Offline

 

#76 2012-04-07 12:03:53

sąsiad

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-21
Posty: 2

Re: Projekt "Blisko bocianów"

luptus napisał:

Podobnie było z jedną ze stron, która przekierowywała na stronę SOW w Bystrzycy k. Lublina.
To jest nic, bo w jeszcze kilkanaście dni temu, dat niestety nie pamiętam, ze strony http://www.bocianyonline.pl/kamery.html, gdy klikało się na link do gniazda w Przygodzicach, przekierowanie było na zupełnie inne gniazdo. Nie pamiętam czy to był SOW w Bystrzycy czy też przekierowanie na Tomaszów Bolesławiecki.
Stare linki uważałam za nieistotne, skasowałam, bo nie robiły przekierowania na gniazdo w Przygodzicach. Wówczas, pomyślałam o tym samym, co napisał Igo, że ktoś wykorzystuje te przekierowania do własnych celów. Strona z czatem to nie była nigdy własność PWGOTOP, zawsze odżegnywali się, gdy pojawiały się stamtąd spory. W tym ma interes zupełnie ktoś inny... Ale nie sądziałam, że te strony są nadal dostępne, wykorzystując niewiedzę postronnych obserwatorów.
Pewnego dnia na stronie, którą podał Igo, lub zbliżona w nazwie, pierwszy człon nazwy taki sam, reszta trochę inna, pojawiała się informacja o tym, że nie jest możliwe połączenie, bo abonament nie został opłacony. Za jakiś czas jest przekaz, ale na inne gniazdo, a opisy z tej strony nawiązują do Przygodzic. Sprytne posunięcie. Myślałam, że te strony już nie istnieją. Są cwaniacy, którzy wam niestety wydawali się tacy słodcy...
Igo, dzięki za wyjaśnienie, bo nie rozumiałam dlaczego bardziej znane gniazda (Ustroń, Międzyrzecz, Lewków) są niżej w rankingu. Jak widać chęć zysku i POPULARNOŚCI CZYIMŚ KOSZTEM jest wielka. Gdyby się grało FAIR, to albo się stronę LIKWIDUJE, albo INFORMUJE się, że to nie dotyczy Przygodzic.
Ale nie od dziś wiadomo, że ktoś lubi wykorzystywać materiały znanego ornitologa-bocianologa, a potem podpisuje się tak jakby to ów osobnik sam wszystko stworzył.

Drodzy Forumowicze!

Chciałbym Was zapewnić, że nie mam NIC WSPÓLNEGO z przekierowywaniem linków z Przygodzic na Tomaszów. Oczywiście wystąpiłem z prośbą o wyprostowanie tej sprawy do odpowiednich osób. Na popularności zależy prawdopodobnie każdemu  ale na pewno nie czyimś kosztem. Dlatego też już kilka dni temu zauważyłem prowadzenie jakiejś konkurencji między różnymi stronkami (chyba nie na tym rzecz polega) i postanowiłem schować licznik rankingu na samym dole strony.  Na koniec chciałbym zaznaczyć, że ze  strony Tomaszowa nie otrzymuję ŻADNYCH zysków - jest to kierowane wyłącznie pasją i miłością do bocianów -  od tego mam stronę FIRMOWĄ.
Gorąco pozdrawiam wszystkich miłośników Bocianów.

Wesołychy Świąt Wielkanocnych
Żuraw Mieczysław - gospodarz

Offline

 

#77 2012-04-07 12:17:04

sąsiad

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-21
Posty: 2

Re: Projekt "Blisko bocianów"

luptus napisał:

Podobnie było z jedną ze stron, która przekierowywała na stronę SOW w Bystrzycy k. Lublina.
To jest nic, bo w jeszcze kilkanaście dni temu, dat niestety nie pamiętam, ze strony http://www.bocianyonline.pl/kamery.html, gdy klikało się na link do gniazda w Przygodzicach, przekierowanie było na zupełnie inne gniazdo. Nie pamiętam czy to był SOW w Bystrzycy czy też przekierowanie na Tomaszów Bolesławiecki.
Stare linki uważałam za nieistotne, skasowałam, bo nie robiły przekierowania na gniazdo w Przygodzicach. Wówczas, pomyślałam o tym samym, co napisał Igo, że ktoś wykorzystuje te przekierowania do własnych celów. Strona z czatem to nie była nigdy własność PWGOTOP, zawsze odżegnywali się, gdy pojawiały się stamtąd spory. W tym ma interes zupełnie ktoś inny... Ale nie sądziałam, że te strony są nadal dostępne, wykorzystując niewiedzę postronnych obserwatorów.
Pewnego dnia na stronie, którą podał Igo, lub zbliżona w nazwie, pierwszy człon nazwy taki sam, reszta trochę inna, pojawiała się informacja o tym, że nie jest możliwe połączenie, bo abonament nie został opłacony. Za jakiś czas jest przekaz, ale na inne gniazdo, a opisy z tej strony nawiązują do Przygodzic. Sprytne posunięcie. Myślałam, że te strony już nie istnieją. Są cwaniacy, którzy wam niestety wydawali się tacy słodcy...
Igo, dzięki za wyjaśnienie, bo nie rozumiałam dlaczego bardziej znane gniazda (Ustroń, Międzyrzecz, Lewków) są niżej w rankingu. Jak widać chęć zysku i POPULARNOŚCI CZYIMŚ KOSZTEM jest wielka. Gdyby się grało FAIR, to albo się stronę LIKWIDUJE, albo INFORMUJE się, że to nie dotyczy Przygodzic.
Ale nie od dziś wiadomo, że ktoś lubi wykorzystywać materiały znanego ornitologa-bocianologa, a potem podpisuje się tak jakby to ów osobnik sam wszystko stworzył.

luptus nie osądzaj kogoś ŻE WYKORZYSTUJE MATERIAŁY P. IRKA  KAŁUGI  doczytaj do końca  jest jego podpis  i zrobił to na moją prośbę z czego jestem dumny , drugiego takiego samego tekstu nie znajdziesz- pozdrawiam serdecznie 
żuraw mieczysław-gospodarz T.......

Offline

 

#78 2012-04-07 16:47:42

luptus

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-04-05
Posty: 32

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Szanowny Panie Sąsiad

Przytoczone przez pana imię i nazwisko to nie jedyne nazwisko ze świata „bocianologii” – ornitologii w Polsce. Na pewno bywa pan na różnych forach i uczy się kto jest kim w tym świecie. I dziwię się, że do tej pory nie jest pan zorientowany, że ów pan to nie jedyna taka osoba w naszym kraju. Są inne autorytety, na które powołują się ci, którzy nie wiedzą co to znaczą prawa autorskie. Myślę, że niepotrzebnie się pan unosi. Jest pan czysty, to nie ma co się pan tłumaczyć. O pana zyskach nie pisałam. Zobaczymy, pożyjemy, jak długo będzie słodko i miło. Tym bardziej, że całe towarzystwo jest kłótliwe. I to bardzo mocno kłótliwe.
Igo, dobrze, że zrobiłeś zrzuty ekranowe. Do wczoraj link wskazany przez Ciebie działał w sposób, przez Ciebie opisany. Może już później wczorajszego dnia nie, ale na pewno nie działają dzisiaj. Zatem, wystarczyła Twoja wzmianka, aby zrobić odpowiednie porządki. Natomiast link wskazany przeze mnie nie działa. Szkoda, że zapomniałam o zrzutach, tak jak zrobił Igo. Jak widzi, pan, panie Sąsiedzie, trzeba było skuteczniej działać, tak jak zrobił to Igo. Ja swoje dołożyłam, bo nie podoba mi się załatwianie takich interesów. To nie idzie w parze z dobrym smakiem. Szkoda, że to jak zwykle kosztem innych ludzi. I tu pewnie pan padł ofiarą czyjejś przebiegłości, manipulacji, choć nie chce mi się wierzyć, bo mając wokół siebie takie osoby nie wiedzieć co w trawie piszczy. Dziwne, bardzo dziwne. Zysk i rozgłos ponad wszystko. Nawet ponad dobre obyczaje.
Nie trzeba klikać na ranking, aby mieć zliczaną oglądalność strony. Od razu widać, że w marcu, gdy przyleciał bocian do Tomaszowa, oglądalność była dobra, ale i tak zaskakująca, jak na nowe gniazdo. Takiej oglądalności nie miały gniazda wcześniej monitorowane w: Łasku, Ustroniu, Lewkowie czy Międzyrzeczu, niektóre z gniazd prowadzone przez organizacje, zajmujące się przyrodą. W dniu, w którym bocian przyleciał do Przygodzic, oglądalność wzrasta. Przypadek czy celowe działanie osób odpowiedzialnych za owe strony? Skoro pan Sąsiad zgłaszał, że trzeba zrobić porządek z przekierowaniami, a olewa się jego prośby... To nic innego, jak celowe działanie. Dopiero po pojawieniu wzmianki przez Igo, robi się z tym porządek.

Do osób, które usunęły mój poprzedni post – dziwię się Wam, że pisząc prawdę, moje słowa stają się niewygodne dla Was. Nie pisałam niczego, co by było, nieczyste wobec waszego forum. Szkoda, że w taki sposób traktujecie jego zwolenników. Ale... z drugiej strony mam się dziwić, tyle tutaj kłótni, że jeden GŁUPI forumowicz mniej czy więcej to można skasować wypowiedź… Tak można nauczyć się tego, co to jest nielojalność.

Ostatnio edytowany przez luptus (2012-04-07 20:44:11)

Offline

 

#79 2012-04-08 08:52:42

 igo

Zbanowany

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-02
Posty: 185

Re: Projekt "Blisko bocianów"

sąsiad napisał:

Chciałbym Was zapewnić, że nie mam NIC WSPÓLNEGO z przekierowywaniem linków z Przygodzic na Tomaszów. Oczywiście wystąpiłem z prośbą o wyprostowanie tej sprawy do odpowiednich osób. Na popularności zależy prawdopodobnie każdemu  ale na pewno nie czyimś kosztem. Dlatego też już kilka dni temu zauważyłem prowadzenie jakiejś konkurencji między różnymi stronkami (chyba nie na tym rzecz polega) i postanowiłem schować licznik rankingu na samym dole strony.  Na koniec chciałbym zaznaczyć, że ze  strony Tomaszowa nie otrzymuję ŻADNYCH zysków - jest to kierowane wyłącznie pasją i miłością do bocianów -  od tego mam stronę FIRMOWĄ.
Gorąco pozdrawiam wszystkich miłośników Bocianów.

Wesołychy Świąt Wielkanocnych
Żuraw Mieczysław - gospodarz

Adres przekazu strumieniowego z Przygodzic: http://www.bociany.ittv.pl/aplet/index_wmp.php  przez długi czas funkcjonował w sieci wśród miłośników bocianów i został zapewne zapamiętany w tysiącach przeglądarek internetowych. Nie ma lepszego sposobu, żeby tym b. dobrze znanym adresem wypromować każdy przekaz on-line!
Ciekawostka z rankingu Birding Top 1000. W dniu 5.04.2012 po ukazaniu się wielu info w mediach o przylocie bocianów do Przygodzic - w tym Telexpress – nastąpił 100% wzrost oglądalności gniazda w Tomaszowie z 2431 do 4868 wejść na stronę!

Ostatnio edytowany przez igo (2012-04-08 12:12:58)

Offline

 

#80 2012-04-09 23:34:07

Paweł T. Dolata

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-06
Posty: 2486

Re: Projekt "Blisko bocianów"

Bardzo dobrze, że Igo zwrócił uwagę na problem, ale dalsze emocje były zupełnie niepotrzebne. Sprawa została wyjaśniona przez iTTv w ciągu paru godzin po moim kontakcie z nimi i osobami prowadzącymi projekt i forum bocianie z Tomaszowa Bolesławickiego. Informacja o przekazie z Przygodzic został usunięta z linku do przekazu z Tomaszowa Bolesławickiego. Sama wspomniana wyżej strona jest własnością iTTv. To, że pewnie wiele osób zapisało go w swoich przeglądarkach przez te 6 lat jako adres przekazu z Przygodzic, to inna sprawa. Trudno.

Nasz forumowicz „sąsiad“, czyli pan Mirosław Żuraw, gospodarz bocianiego z Tomaszowa Bolesławickiego i organizator przekazu z niego, to miłośnik bocianów. Ile pracy taki przekaz kosztuje, wiedza tylko Ci, którzy podobne projekty prowadzą. Po moim mailu pan Mirosław sam prosił iTTv o „wyprostowanie“ sprawy. Więc przykro mi, że na naszym forum był obrażany – taki post został usunięty zgodnie z Zasadami forum.

Proszę o zamknięcie dyskusji na ten temat. Jak już pisałem, post Igo spełnił swoją rolę informacyjną. Cieszmy się bocianami, po to się w takich projektach i na takich forach przecież zbieramy! :-)

Pozdrawiam
Paweł T. Dolata
Południowowielkopolska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków
www.pwg.otop.org.pl
Projekt „Blisko bocianów” z Przygodzic www.bociany.ec.pl

Offline

 
Projekt "Blisko bocianów" - najstarsza działająca kamera na gniazdo bocianie w Polsce, od 2006 roku

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora