Ogłoszenie


Drodzy Forumowicze - zdarza się, że nieraz w dziale forum pt "Pomoc" są podawane istotne dla Was informacje - zerkajcie do wątków tego tematu - to może sporo pomóc :).
Informacje nt. działania forum

Dziękujemy za obecność i udział na naszym forum! Prosimy o stosowanie się do regulaminu i uwag administratorów! Wynikają one zawsze z dobrej woli i dbałości o czytelność i przejrzystość forum dla dobra wszystkich użytkowników- - - - > sklep o przyrodzie i dla miłośników przyrody - - - Rytmy Natury w Dolinie Baryczy DVD< - - - -

#1 2007-08-22 01:53:14

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Zycie piskląt - tydzień piętnasty (22-28 VIII 2007)

Zycie piskląt - tydzień piętnasty (22-28 VIII 2007)


To już piętnasty tydzień życia młodych bocianów. Jak wielu z Was zauważyło młode bociany od pewnego już czasu wyraźnie nie chcą się nam pokazać.
Mogę też dodać, że tegoroczne obserwacje greckich ornitologów (na terenach, gdzie odbywa się przelot bocianów) potwierdzają wcześniejsze sejmikowanie i  sugerują wcześniejszą migrację tych ptaków w porównaniu z np rokiem ubiegłym.

Tak więc patrzmy uważnie na przebywające w gnieździe nasze, polskie bociany i tylko w razie pewności, że są to młode boćki, podajmy informację w tym wątku.
W przeciwnym razie przekażmy swoje spostrzeżenia i opis wydarzeń z gniazda w wątku pt "Co się dzieje w gnieździe?".

Bądźmy jednak czujni i jeśli zaobserwujemy na gnieździe młode bociany, zapiszmy tutaj swą obsrewację i dodajmy do niej dokumentujące zdjęcia.
(~eva)


Jeżeli ktoś z Was zobaczy młodego, proszę zrobić kadry i zanotować szczegóły. Chodzi nam o zanotowanie ostatnich obserwacji (ostatnia noc młodych - dorosłych w gnieździe, ostatnia obserwacja młodych, ostatnia obserwacja dorosłych...).

Zdjęcia nawet "nieciekawe" są ważne do identyfikacji osobników.
Nie każdy potrafi rozpoznać te bociany od siebie i łatwo się pomylić. Jak są zdjęcia, to można się przekonać , czy naprawdę wpis na forum odpowiada rzeczywistości
Z góry dziękuję
(~sve)

P.S.
Otwierając ten wątek, pozwoliłam sobie na zacytowanie wpisu mojego i sve z poprzedniego wątku, jako, że jest to najbardziej trafne.

Pozdrawiam
Eva Stets

Offline

 

#2 2007-08-28 17:13:21

Eva Stets

Użytkownik

Skąd: Hellas
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 5027
WWW

Re: Zycie piskląt - tydzień piętnasty (22-28 VIII 2007)

Witam!

Piętnasty tydzień życia młodych bocianów był już poza gniazdem i naszym spojrzeniem.

Ostatnia obserwacja młodych na gnieździe została odnotowana przez Hanę, dnia 15 sierpnia 2007 o godzinie 07:05.
I tak zamykamy temat dotyczący życia piskląt, które zapewne szybują już w stronę Afryki.
Pozostaje im życzyc dobrych lotów i dobrego powrotu w rodzinne strony.

Wszystkim, którzy brali udział w obserwacjach życia młodych bocianów - tym, którzy towarzyszyli im od czasu do czasu i tym, którzy byli z nimi od dnia wyklucia do dnia ich odlotu - bardzo, ciepło i serdecznie dziękuję.


Pozdrawiam wszystkich bocianolubów
Eva Stets
PwG OTOP

Offline

 
Ostatnio chory jestem na Przygodę i Dziedzica. Choróbsko toczy mnie totalnie, ale jest na tyle fajne, że polecam zachorowanie wszystkim dookoła. (marmarecki)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ręcznik z haftem pokoje w Jastarni geodeta kurów tablety materace janpol